Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

én csak gyárit raknák bele ;)

http://auto-motor.va...1575259748.html

igaz ez hátsó szett ,de kb ennyi az elő szett is

(halkan megjegyzem ez elég jó ár érte :) )

Majdnem lecsaptam rá, de aztán megláttam a postaköltséget. Azzal együtt már szerintem nem olyan jó :(

gyári opel :)

Érdekes, hogy az opelgyáriak nem figyeltek erre. Egy utólagosnál még elnézi az ember, de a gyárinál kicsit gáz szerintem.

Slim? Nekem Szautna nagyméretű de beleütközik. :( Pedig nagy álmom az elektromosan behajló tükör....

Nekem is a normál nagyméretű van, kicsit nekem is beleér, de nem annyira, hogy letörje, attól gond nélkül be lehet hajtani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném akkumulátor témakörben!

A 2008-ban vásárolt, idén 4 éves 1.4 Twinport G Astrámba szeretném lecserélni az akksit. Jelenleg egy GM gyári, 12V-os, 55Ah-s van bent (ezt rakták bele vásárláskor).

Ahogy utánanéztem, sok szempontot kell figyelembe venni akkumulátor cseréjekor, és úgy tudom, az indítóáram fontosabb, mint maga az áram erőssége.

Érdekelne, hogy ki mit javasol, hogy gondolkodik erről, mivel különböző akkumulátor üzletek más-más Ah-s akksikat ajánlanak az Astrámhoz (pl.: volt amelyik 41Ah-sat írt az 1.4 Twinporthoz, volt amelyik 44-eset, de valahol 60-astól kezdődtek csak). :confused:

Őszintén megvallva én ismét GM-et vennék, de érdekelne, hogy esetleg ki mit ajánlana még (persze ami be is fér a helyére :rolleyes: )?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném akkumulátor témakörben!

A 2008-ban vásárolt, idén 4 éves 1.4 Twinport G Astrámba szeretném lecserélni az akksit. Jelenleg egy GM gyári, 12V-os, 55Ah-s van bent (ezt rakták bele vásárláskor).

Ahogy utánanéztem, sok szempontot kell figyelembe venni akkumulátor cseréjekor, és úgy tudom, az indítóáram fontosabb, mint maga az áram erőssége.

Érdekelne, hogy ki mit javasol, hogy gondolkodik erről, mivel különböző akkumulátor üzletek más-más Ah-s akksikat ajánlanak az Astrámhoz (pl.: volt amelyik 41Ah-sat írt az 1.4 Twinporthoz, volt amelyik 44-eset, de valahol 60-astól kezdődtek csak). :confused:

Őszintén megvallva én ismét GM-et vennék, de érdekelne, hogy esetleg ki mit ajánlana még (persze ami be is fér a helyére :rolleyes: )?

Szia!

Az én 55ah-s gyárim 5 évig bírta.

Rábeszéltek a gyárira. először azt mondták hogy elég s 44es, de én 60ast vettem.

http://opelcentrum.h...kkumulator-60ah

Ez az akksi gond nélkül belefér. A sarukat 10es anya fogja, magát az akkumlátort egy 13as csavarral rögzített lemez bal oldalon.

Nem nagy dolog cserélni, a pólusokra azért figyelj, bár nem hinném hogy fordítva be lehet kötni, mert nem ér el a kábel :)

A + saruvéghez tedd vissza a takarólemezt.

Szerintem megéri, 2 év cseregaranciás. én mondjuk opel kereskedésben vásároltam, ( jól le is húztak ) 30.000et fizettem érte...

De ennyiért bátran merem ajánlani, BOSCH-t azt ne vegyél mert csak a nevét kell megfizetni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném akkumulátor témakörben!

A 2008-ban vásárolt, idén 4 éves 1.4 Twinport G Astrámba szeretném lecserélni az akksit. Jelenleg egy GM gyári, 12V-os, 55Ah-s van bent (ezt rakták bele vásárláskor).

Ahogy utánanéztem, sok szempontot kell figyelembe venni akkumulátor cseréjekor, és úgy tudom, az indítóáram fontosabb, mint maga az áram erőssége.

Érdekelne, hogy ki mit javasol, hogy gondolkodik erről, mivel különböző akkumulátor üzletek más-más Ah-s akksikat ajánlanak az Astrámhoz (pl.: volt amelyik 41Ah-sat írt az 1.4 Twinporthoz, volt amelyik 44-eset, de valahol 60-astól kezdődtek csak). :confused:

Őszintén megvallva én ismét GM-et vennék, de érdekelne, hogy esetleg ki mit ajánlana még (persze ami be is fér a helyére :rolleyes: )?

Ha gyárilag 55Ah-s volt benne, akkor olyat vagy ahhoz közelit, de semmiképp se kisebbet vegyél. Jó a gyári csak jóval drágább is, mint a kereskedelemben kaphatók. Mindenki másra esküszik. Van aki Vartára, van aki Boschra. Én a gyári után most Exide akkut használok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném akkumulátor témakörben!

A 2008-ban vásárolt, idén 4 éves 1.4 Twinport G Astrámba szeretném lecserélni az akksit. Jelenleg egy GM gyári, 12V-os, 55Ah-s van bent (ezt rakták bele vásárláskor).

Ahogy utánanéztem, sok szempontot kell figyelembe venni akkumulátor cseréjekor, és úgy tudom, az indítóáram fontosabb, mint maga az áram erőssége.

Érdekelne, hogy ki mit javasol, hogy gondolkodik erről, mivel különböző akkumulátor üzletek más-más Ah-s akksikat ajánlanak az Astrámhoz (pl.: volt amelyik 41Ah-sat írt az 1.4 Twinporthoz, volt amelyik 44-eset, de valahol 60-astól kezdődtek csak). :confused:

Őszintén megvallva én ismét GM-et vennék, de érdekelne, hogy esetleg ki mit ajánlana még (persze ami be is fér a helyére :rolleyes: )?

44Ah, és 255A-es indítóárama van a gyárinak.

44Ah az a kapacitása, nem az áramerőssége.

A kapacitás legyen ennyi, de min 41Ah, de az indítóárama legyen minimum 255A.

Nagyobb kapacitású akksi felesleges, gondolom nincs több 100W-os hifid...

Link to comment
Megosztás:

44Ah, és 255A-es indítóárama van a gyárinak.

44Ah az a kapacitása, nem az áramerőssége.

A kapacitás legyen ennyi, de min 41Ah, de az indítóárama legyen minimum 255A.

Nagyobb kapacitású akksi felesleges, gondolom nincs több 100W-os hifid...

Az enyémben is új korától fogva 44Ah-s GM akksi volt/van. A gyárban ezt rakták bele, én meg nem „erősítettem” a cseréjekor. Olcsó(bb) is a kisebb kapacitású, és a szibériai hidegekben se hagyott sose cserben.

Link to comment
Megosztás:

Valószínű, modul nélkül nem fog menni!

A Z12XEP, Z14XEP két fajta ECU-val jött ki. Az egyik tudja, (Multec)

A másik nem. (Motronic (BOSH)) Ezeket csak modullal lehet rábírni, hogy tartsa a sebességet.

Megjött a tempomatos kar és a kuplungpedál kapcsoló. Elkezdtem a beépítést, a pedálkapcsoló a helyén és a kart is beraktam.

Ezután következik a négy szál vezeték behúzása.

Azt szeretném kérdezni, hogy a "B" pinre csatlakoztatott gyújtás "+"-ot levehetem a féklámpa vagy a kuplung kapcsoló +-ról? Nem kell feltétlenül a biztitáblától?

Link to comment
Megosztás:

Igen, pont azon van az eredeti is, (kuplung kapcsoló)

https://806278621150...&attredirects=0

Ma odáig jutottam, hogy bekötöttem a gyújtás"+"-ot. és áthúztam a motortérbe a három vezetéket. A motorháztető nyitóbowden gumidugóján keresztül húztam át. Sajnos közelebbit nem találtam.

Következő nagy falat lesz bekötni az ECU csatlakozójába a vezetékeket.

Beszéltem egy szerelővel aki engedélyezi a tempomatot az ECU-ba Tech-2-vel. 5000ft-ot kér érte.

Link to comment
Megosztás:

Srácok, tegnap megjött a Veramon-féle fedélzeti sz.gép. Ma délután be is pattintottam az autóba. Nagyon tetszik, finom kis cucc! Ajánlom mindenkinek, aki ilyesmit szeretne, nem fog csalódni benne :)

kép, videó? :)

z14xep-be mint ha lenne vele valami szívás...

Link to comment
Megosztás:

Hol vetted? és milyen motorkódú benzinesekbe lehet berakni? Kell nekem:D

Bármelyik benzinesbe be lehet rakni. Tgabika már látom, hogy be is linkelte, minden infó megtalálható ott. Előre utalás van, 1 hét alatt le is zongoráztam az egészet :)

Link to comment
Megosztás:

kép, videó? :)

z14xep-be mint ha lenne vele valami szívás...

Majd lesznek képek is! Astra G-nél annyi varia van Z14XEP motornál, hogy az ECU-nak nincs direkt kimenete a fedélzeti számára, hanem a jelet az egyik injektorról veszi egy optocsatoló segítségével. Ezt is meg lehet vásárolni a srácnál, nem is adja drágán, 80 korona volt kábellel együtt :)

Link to comment
Megosztás:

Majd lesznek képek is! Astra G-nél annyi varia van Z14XEP motornál, hogy az ECU-nak nincs direkt kimenete a fedélzeti számára, hanem a jelet az egyik injektorról veszi egy optocsatoló segítségével. Ezt is meg lehet vásárolni a srácnál, nem is adja drágán, 80 korona volt kábellel együtt :)

Sziasztok, ez engem is érdekelne... Régebben nézegettem egy utólagos BC-s oldalt, azon mindig azt írták, hogy dízelbe hamarosan... Persze azóta se semmi: letettem róla.

Ezt be lehet tenni Y17DT-be? Engem a folyadékszint-jelek nem is nagyon érdekelnek, az átlagsebesség, a maradék üzemanyaggal megtehető táv inkább. Ahhoz gondolom nem kellenek a plusz szenzorok, ugye?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.