Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Vagy a másik, hogy úgy hagyod ahogy van. nekem is van, én kaptam hozzá 2 ellenállást is, de 4 "egység" pislákol. a használati leírásban meg azt írták, ha nem zavarja az embert, akkor hagyja, mert baja nem lesz tőle az autónak.

Köszönöm a válaszod és ampervadasz-nak is.

Azt gondoltam, hogy nem okozna problémát ez a halvány "derengés", csak nem tudom, hogy az akku hogy tolerálná.

De most má' mindegy, vettem pákát meg ónt, oszt' majd lesz valami! :D

(U.I.: A vill.üzletben látnotok kellett volna az eladó fejét, mikor kézzel-lábbal magyaráztam - tudatlanként-, hogy milyen ellenállást akarok és mire :D. Jó drága is volt, 5 HUF/db., vettem egy párat).

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszod és ampervadasz-nak is.

Azt gondoltam, hogy nem okozna problémát ez a halvány "derengés", csak nem tudom, hogy az akku hogy tolerálná.

De most má' mindegy, vettem pákát meg ónt, oszt' majd lesz valami! :D

(U.I.: A vill.üzletben látnotok kellett volna az eladó fejét, mikor kézzel-lábbal magyaráztam - tudatlanként-, hogy milyen ellenállást akarok és mire :D. Jó drága is volt, 5 HUF/db., vettem egy párat).

Az akksi mondjuk meg sem érezné, annyira jelentéktelen az az áram ami olyankor átfolyik a ledeken, de ha ilyen egyszerű a megoldás biztos, hogy én sem hagynám úgy.

Link to comment
Megosztás:

:icon13:

jó lett :)

Jaja, jó lett, különösen az a rész ahol a kormánykapcsoló csatlakozójának bevezetékelését írod le, mert ezt máshol nem szokták részletezni. Egy közkézen forgó angol nyelvű leírás pl. egyenesen azt írja hogy ha nincs behúzva a vezeték a kormánykapcsolónak, akkor felejtsd el a tempomatot, sose fogod tudni bekötni... ;)

Link to comment
Megosztás:

tolatólámpába xenon durva volna

Szép is volna.... :)

Nem xenon kell,hanem az egyik tuning oldalon kinéztem egy lexus füst színű hátsó lámpapárt,és abba keresek piros színű 21w-os illetve 21/5w-os izzókat.

Guglin rákerestem,de sehol nem találtam piros színübe (igaz nem sok helyen néztem meg, 4 weblapon,de itt nincsen egyiknél sem).

Link to comment
Megosztás:

Mit értesz fogyasztásmérő alatt? A gyári MID tudja ezt a funkciót, és természetesen az is beépíthető utólag, csak némileg költségigényes és bonyolult. De a kérdésfeltevésből feltételezem hogy neked sima TID-ed van, oda létezik egy olcsóbb megoldás, ez itt ni:

Itt van info róla és itt lehet megrendelni is:

http://veramon.czweb.org/en_pp_cenik_opel.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem a belső világítás izzójának helyére egy 6 ledes "egységet". A gondom az, ami a topic-ban ROLÓ cartársnál is felmerült, hogy kikapcs. után is halványan "dereng". Olvastam anno, hogy ő párhuzamosan beforrasztott egy 33 kOhm-os ellenállást és megoldódott a probléma.

A kérdésem az lenne, hogy ha veszek ellenállását, akkor pontosan ilyen értékűt keressek, vagy mást javasoltok?

Illetve tudtok-e a forrasztás helyett más megoldást javasolni esetleg?

Köszönöm előre is!

Üdv az Uraknak!

Ezt ki kell írnom magamból, hátha más - hozzám hasonló amatőr - valaki is belefutna a problémába! :D

Szóval, tegnap nekiveselkedtem a feladatnak, nem kevés anyázás közepette (fejmagasság fölött kicsit nehézkesen megy, pláne mivel ez volt az első forrasztásom) beforrasztottam a 30k-s ellenállást. Eredmény: amikor teljes fényerőn kellene világítania a lednek, csak pislákolt. Gondoltam, anyád, ezért kiiktattam az ellenállást csalódottan, visszaállítottam az eredeti állapotot és beraktam a led-et, gondolván sz@rok a derengésére, csak nem szíjja le az akku-t. Ezután becsaptam az ajtót, zártam a központit és sasoltam, hogy mennyire látszik a fényfoszlány és láss csodát, teljesen sötét. :omg: Kíváncsiság képen nyitom a központit, hagytam magától elhalványodni és maradt a derengés...

Summa summarum a célját elérte a project, mivel lezárt állapotban tök sötét a led, most öröm van és bódottá'. :D Csak halkan mondom, vagy három órát sz'ptam a semmiért. :blush:

Hozzáértők, lehet röhögni! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv az Uraknak!

Ezt ki kell írnom magamból, hátha más - hozzám hasonló amatőr - valaki is belefutna a problémába! :D

Szóval, tegnap nekiveselkedtem a feladatnak, nem kevés anyázás közepette (fejmagasság fölött kicsit nehézkesen megy, pláne mivel ez volt az első forrasztásom) beforrasztottam a 30k-s ellenállást. Eredmény: amikor teljes fényerőn kellene világítania a lednek, csak pislákolt. Gondoltam, anyád, ezért kiiktattam az ellenállást csalódottan, visszaállítottam az eredeti állapotot és beraktam a led-et, gondolván sz@rok a derengésére, csak nem szíjja le az akku-t. Ezután becsaptam az ajtót, zártam a központit és sasoltam, hogy mennyire látszik a fényfoszlány és láss csodát, teljesen sötét. :omg: Kíváncsiság képen nyitom a központit, hagytam magától elhalványodni és maradt a derengés...

Summa summarum a célját elérte a project, mivel lezárt állapotban tök sötét a led, most öröm van és bódottá'. :D Csak halkan mondom, vagy három órát sz'ptam a semmiért. :blush:

Hozzáértők, lehet röhögni! :D

:blink: Ezt hogy csináltad? Sorba kötötted azt az ellenállást? A másik meg, hogy miért fej fölött dolgoztál? Úgy kellett volna, hogy kiveszed az egész ledes cuccot, és annak a két érintkezője közé beforrasztod az ellenállatot az asztalon. Aztán teszed vissza a lámpába. :D (Bocs, tényleg vicces kicsit ahogy elképzelem a szitut :) ) Megpróbálhatnád így is mégegyszer, garantáltan nincs vele akkora szívás :)

Link to comment
Megosztás:

Végre volt egy kis időm, és megvalósult a reteszelésre záródó ablak projekt is, alig bírtam betelni vele... :wub: (diódás verzió)

Valaki hozzáértőnek van elképzelése arról, a tetőablak zárást mi módon lehetne megoldani? Ott sajnos mindkét irányban folyamatosan nyomva kell tartani a gombot, úgyhogy a dióda nem játszik... Bár, ha lenne esetleg olyasmi megoldás, amit az ablakoknál is használnak...

Link to comment
Megosztás:

:blink: Ezt hogy csináltad? Sorba kötötted azt az ellenállást? A másik meg, hogy miért fej fölött dolgoztál? Úgy kellett volna, hogy kiveszed az egész ledes cuccot, és annak a két érintkezője közé beforrasztod az ellenállatot az asztalon. Aztán teszed vissza a lámpába. :D (Bocs, tényleg vicces kicsit ahogy elképzelem a szitut :) ) Megpróbálhatnád így is mégegyszer, garantáltan nincs vele akkora szívás :)

Akkor már én is kérdezek, ha itt tartunk. nekem is így van, eddig nagyjából nem érdekelt hogy pislákolt. én kaptam hozzá 2db ellenállást csak azt nem írták h melyik lábakhoz kellene forrasztani. az egymás mellett lévő 2 lábhoz vagy az egymás mögött lévő kettőhöz?

Link to comment
Megosztás:

Vödör nagyúr esetleg? :)

Valaki hozzáértőnek van elképzelése arról, a tetőablak zárást mi módon lehetne megoldani? Ott sajnos mindkét irányban folyamatosan nyomva kell tartani a gombot, úgyhogy a dióda nem játszik... Bár, ha lenne esetleg olyasmi megoldás, amit az ablakoknál is használnak...

Link to comment
Megosztás:

Végre volt egy kis időm, és megvalósult a reteszelésre záródó ablak projekt is, alig bírtam betelni vele... :wub: (diódás verzió)

Miért nem szóltál, mondtam hogy segítek!

Valaki hozzáértőnek van elképzelése arról, a tetőablak zárást mi módon lehetne megoldani? Ott sajnos mindkét irányban folyamatosan nyomva kell tartani a gombot, úgyhogy a dióda nem játszik... Bár, ha lenne esetleg olyasmi megoldás, amit az ablakoknál is használnak...

Ugyanez esetleg kabriótetőre interpretálva? Ismerősömet ez a verzió érdekelné, de sajna a teljesen elektromos kabriótető is olyan hogy végig nyomva kell tartani a gombot a nyitás/zárás folyamata alatt, ellenkező esetben ott ahol van megáll a tető.

Link to comment
Megosztás:

Miért nem szóltál, mondtam hogy segítek!

Egy automata tetőablak-nyitót (Omega) próbáltunk applikálni Péterrel, de sajnos úszott a dolog az eltérő fogaskerekek miatt. Pedig nagyon buli lett volna... :sowwy: Így csak az utastér világítást cseréltük (Omega), meg egyúttal megcsináltuk az ablakemelős projektet is...

A dudagomb elvileg péntekig megérkezik, azt viszont megcsinál6nánk 7végén, ha ráérsz...

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Kérdésem az lenne, hogy G Astra MID kijelzőjét ki tudom cserélni otthon? Csak az LCD-t. A régi angol nyelvű volt, de sajnos eltörött az LCD-je, vettem egy másik komplett kijelzőt, de ez német menüs, ami annyira nekem nem fekszik. Ha nem túl nehéz akkor kicserélném az LCD-t. Tehát a Német menüs BC-nek az LCD-ját szeretném átrakni a régi angol nyelvű BC-be. Ahogy néztam szalagkábeles, esetleg valakinek tapasztalata e téren? :) Jah és még ahol az órát és a hőmérsékletet jelzi ot pixelhibás is... javítható ez ? Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.