Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Mint google professzionális felhasználó, rákereshetsz itt a fórumban, hányszor panaszkodott erre

valaki... :D tudod, figyelek, tanulok ;) az ember nem csak a saját tapasztalataiból von le következtetéseket :(

amúgy én is nemsokára fogok rakni az omiba, csak előbb be kéne végre állítani a lámpákat rendesen ;)

Áháááám, mondjuk lehet akkor úgy írni "sokat olvasgattam a témában, de én még nem találkoztam azzal, hogy valaki utólagos xenon miatt cseszetették volna" :)

KIcsit máshogy hangzik :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Xenon utólag:

Totalcar.hu:

A fénnyel kapcsolatban csak a misztikus 38. § paragrafust 2. bekezdését találtam:

"A világító és fényjelző berendezések által kibocsátott, illetőleg visszavert fények színkoordinátáit az 1980. évi 3. törvényerejű rendeletben meghirdetett -, az 1968. évi november hó 8. napján Bécsben aláírásra megnyitott - Közúti Közlekedési Egyezmény határozza meg." Na ezzel nem lettem okosabb. Viszont a 37. § 4-es bekezdése viszont eléggé világosan fogalmaz: "A világító és a fényjelző berendezésekben csak a berendezés típusára előírt műszaki jellemzőkkel rendelkező izzólámpát szabad használni."

A KöHÉM rendelet 1. és 2. számú mellékletei viszont feketén-fehéren szabályozzák a gázkisüléses fényszórókra vonatkozó előírásokat, vagyis "A 48. és 98. ENSZ-EGB előírások tartalmazzák az automatikus magasság állítás és a szintén automatikus fényszórómosás kötelezettségét". Természetesen ilyen készletek is léteznek, de ezek a földi halandónak gyakorlatilag megfizethetetlenek, az olcsók tízszeresébe is kerülnek.

Összegezve: az automatikus ablakmosónak és szintszabályozás nélküli utólagos beépítéseknek hivatalosan hugyoztak. Ne higgyünk a forgalmazóknak, ha azt mondják, ebből nem lehet gáz, és ne csodálkozzunk, ha közúti ellenőrzés során jó esetben megbüntetnek, rossz esetben akár soron kívüli műszaki vizsgára rendelnek. Vizsgára se menjünk ilyen autóval.

A soron kívüli műszakit gondolom nem helyben szervezik meg....

Xenon-t kiszedni meg nem egy nagy hókusz-pókusz. trafók ki, égőfejek ki, normál izzók be. 10perc

A fényük meg csak akkor bántó, ha magasra van állítva

megjegyzem, rám még egyszer sem villogott senki szembe jövő... Én már annál többször... Sok a rosszul beálított xenon és hagyományos fényszórós autó..... :(

Link to comment
Megosztás:

Múlt héten főnököm saab-jában a pótféklámpába tettünk 2 ledsort. Nagyon királyul néz ki, főleg este.

Kedvet kaptam hozzá én is. Csak azt nem tudom milyen módszerrel lehet megbontani a pót kféklámpát, mert csavarokat nem találtam. Pattintós? Vagy netán valami trükkje van?

Link to comment
Megosztás:

Múlt héten főnököm saab-jában a pótféklámpába tettünk 2 ledsort. Nagyon királyul néz ki, főleg este.

Kedvet kaptam hozzá én is. Csak azt nem tudom milyen módszerrel lehet megbontani a pót kféklámpát, mert csavarokat nem találtam. Pattintós? Vagy netán valami trükkje van?

5. ajtó műanyag borításának a bontása végig az ablak körül, nem vészes...

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a belső világítás izzóit kék ledesre.

Minden ok. kivéve az első, ami késleltetéssel müködik: azt vettem észre, hogy amikor elkezd halványodni, majd teljesen elsötétedik mégsem sötétedik el a led. Egy nagyon minimálisan világít, éppen csak "izzik".

Ez viszont folyamatosan megvan, kb 5V feszt mértem rajta és 18mA áramot.

Ha kiveszem a ledet és visszateszem az izzót nincs semmi fesz. és áram sem folyik, az izzó sem világít.

De a led esetében folyamatosan izzik nagyon haloványan. Miért??

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a belső világítás izzóit kék ledesre.

Minden ok. kivéve az első, ami késleltetéssel müködik: azt vettem észre, hogy amikor elkezd halványodni, majd teljesen elsötétedik mégsem sötétedik el a led. Egy nagyon minimálisan világít, éppen csak "izzik".

Ez viszont folyamatosan megvan, kb 5V feszt mértem rajta és 18mA áramot.

Ha kiveszem a ledet és visszateszem az izzót nincs semmi fesz. és áram sem folyik, az izzó sem világít.

De a led esetében folyamatosan izzik nagyon haloványan. Miért??

Azért mert az izzószál akkora teljesítménytől nem ízzik.

Viszont a LED aminek sokkal kisebb teljesítménye, és jóval kisebb energia kell a meghajtásához, ezért látsu egy minimális fényt.

Link to comment
Megosztás:

Azért mert az izzószál akkora teljesítménytől nem ízzik.

Viszont a LED aminek sokkal kisebb teljesítménye, és jóval kisebb energia kell a meghajtásához, ezért látsu egy minimális fényt.

Ezt értem, de hogy marad még benne feszültség, ha a késleltetésnek vége van és ki kellene kapcsolni?

Ha az izzót benne hagyom nem tudok rajta mérni semmit, ha a led marad benne 5v körüli fesz van és picit világít...

Link to comment
Megosztás:

Ezt értem, de hogy marad még benne feszültség, ha a késleltetésnek vége van és ki kellene kapcsolni?

Ha az izzót benne hagyom nem tudok rajta mérni semmit, ha a led marad benne 5v körüli fesz van és picit világít...

Csak tipp....valószínűleg a körben lévő kondi okozza...a led nem tudja teljesen "kisütni" mint az égő, mert kisebb a teljesítmény felvétele...ha elég sokat várnál szerintem elalszik....de elektronikai tudor mindjárt elárulja :(

Link to comment
Megosztás:

1 LED-en nem eshet 5V fesz. Amellett 18mA áramnál szinte teljesen kellene világítania. Valamit elmértél... Az, hogy dereng, lehet azért van, mert a LED nem egy tiszta ohmos terhelés, mint az izzó és ezért az elektronika(vmi tranzisztoros kimenet) valami miatt nem zár le teljesen. Talán meg kellene próbálni párhuzamosan egy pár kilós ellenállást tenni.

Link to comment
Megosztás:

Olyan "szofita" izzóról van szó amelyben benne van gyárilag 2db kék led, tuning boltokban kapható.

Nos, ha ez a ledes megoldás van beszerelve, akkor folyamatosan picit világít a teljes kikapcsoláskor és ekkor a két pont között (+ - vezeték között) 5v fesz van, és 18mA áram folyik keresztül.

Ha visszateszem az eredeti gyári izzót, kikapcsolt állapotban nem világít, de ha a helyére teszem a ledes izzót az akkor picit világít.

Egyébként nem néz ki rosszul, csak folyamatosan jelen van ez a pici fény, ha becsukod az ajtót és mégy vele akkor is. :(

Gondolom ez a minimális áramfelvétel nem szívja le az akksit.

Link to comment
Megosztás:

OK, 2 LED esetén rendben van az 5V, de 18mA-nél már rendesen világítani kellene szerintem, habár ha vmi ultranagy fényerejű LED, annak nem tom a max. illetve nominális áramát.

De a bibi akkor is ott van, hogy ezaz 5V meghülyíti a fényerőszabályzót. Próbáld meg söntölni az "izzót" pár száz ohmmal (ahogy Gabi javasolta), kiloohmos nagyságrend tényleg sok lehet...ill. "kevés".

Ja, az akkut nem szíjja le....csak nagyon sokára. :(

Link to comment
Megosztás:

OK, 2 LED esetén rendben van az 5V, de 18mA-nél már rendesen világítani kellene szerintem, habár ha vmi ultranagy fényerejű LED, annak nem tom a max. illetve nominális áramát.

De a bibi akkor is ott van, hogy ezaz 5V meghülyíti a fényerőszabályzót. Próbáld meg söntölni az "izzót" pár száz ohmmal (ahogy Gabi javasolta), kiloohmos nagyságrend tényleg sok lehet...ill. "kevés".

Ja, az akkut nem szíjja le....csak nagyon sokára. :(

Köszi, hogy ilyen segítőkészek vagytok!

Ha sontölöm a ledet, akkor az ellenállást párhuzamosan kötöm -Jól gondolom?

Ez az utólag bekötött ellenállás rendes működés közben nem fogja vissza a ledek fényerejét?

Link to comment
Megosztás:

1 LED-en nem eshet 5V fesz. Amellett 18mA áramnál szinte teljesen kellene világítania. Valamit elmértél... Az, hogy dereng, lehet azért van, mert a LED nem egy tiszta ohmos terhelés, mint az izzó és ezért az elektronika(vmi tranzisztoros kimenet) valami miatt nem zár le teljesen. Talán meg kellene próbálni párhuzamosan egy pár kilós ellenállást tenni.

bocs, de nem!

Mivel 12V-os a rendsszer, ezért biztossan 1-1,5 Kohmos előtétellenálás van elötte, ha nem lenne akkor a LED "kiégne".

5V-is sok lenne a LEDeknek, mivel a kék és fehér LEDeknek a legnagyobb a nyitófeszültsége (3.2-3.6V).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.