Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma megcsináltam a csomagtartó világítást is. Két oldalra raktam a kalaptartó tartóperemei alá a szalagot, a műanyagra!

http://kepfeltoltes.hu/view/130605/2013-06-05_20.34.55_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130605/2013-06-05_20.35.22_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bocsi, a képek nem túl csúcs minőségűek, de szerintem látszik a különbség eléggé! :D

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma megcsináltam a csomagtartó világítást is. Két oldalra raktam a kalaptartó tartóperemei alá a szalagot, a műanyagra!

http://kepfeltoltes.hu/view/130605/2013-06-05_20.34.55_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130605/2013-06-05_20.35.22_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Bocsi, a képek nem túl csúcs minőségűek, de szerintem látszik a különbség eléggé! :D

Üdv!

Szuper! :) Én is ezt akarom megoldani.

Milyen hosszút tettél fel, s mennyi LED-esek? (mennyi LED/m)

Link to comment
Megosztás:

én egy másik gyári csomagtér lámpát tettem a jobb oldalra így a kettő már bőven elegendő. nem vagyok egy ledmánia.

Más.: úgy emlékszem tGabika csinált leírást valamikor a kesztyűtartó hűtésről. Erről tapasztalat, véleményt tudna valaki mondani?

Link to comment
Megosztás:

én egy másik gyári csomagtér lámpát tettem a jobb oldalra így a kettő már bőven elegendő. nem vagyok egy ledmánia.

Más.: úgy emlékszem tGabika csinált leírást valamikor a kesztyűtartó hűtésről. Erről tapasztalat, véleményt tudna valaki mondani?

Azt sehol sem találtam baráti áron, ez a LED szalagos móka meg bejön. Találtam olcsón itt Zegen. :) 800Ft/méter. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

az lenne a kérdésem, hogy közületek épített-e már be ilyet http://www.ebay.de/itm/Irmscher-Carbon-Look-Mittelkonsole-Opel-Astra-G-mit-Klimaautomatik-und-Navi-/310660670284?pt=DE_Autoteile&hash=item4854d1a34c

van-e esetleg valami tapasztalat...belemegy e a sima TID-esnek a helyére vagy cserés lesz akkor a műszerfal is?

a válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

az lenne a kérdésem, hogy közületek épített-e már be ilyet http://www.ebay.de/itm/Irmscher-Carbon-Look-Mittelkonsole-Opel-Astra-G-mit-Klimaautomatik-und-Navi-/310660670284?pt=DE_Autoteile&hash=item4854d1a34c

van-e esetleg valami tapasztalat...belemegy e a sima TID-esnek a helyére vagy cserés lesz akkor a műszerfal is?

a válaszokat előre is köszönöm.

Simán bemegy a régi helyére, de ha jól látom Digit klímás és Navi-val ellátott szines kijelzős autóban volt. Ha neked ezek nincsenek, akkor nem lesz jó. A TID-del tutti a szívás. Szerintem! :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

az lenne a kérdésem, hogy közületek épített-e már be ilyet http://www.ebay.de/itm/Irmscher-Carbon-Look-Mittelkonsole-Opel-Astra-G-mit-Klimaautomatik-und-Navi-/310660670284?pt=DE_Autoteile&hash=item4854d1a34c

van-e esetleg valami tapasztalat...belemegy e a sima TID-esnek a helyére vagy cserés lesz akkor a műszerfal is?

a válaszokat előre is köszönöm.

ez überkirály :D

nekem is digit van és tényleg nehéz ilyet vadászni. De ez árban is elég jó szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A rendszámtábla világítást ugye át lehet rakni fehér ledes megvilágításúra?

Ezért, ha jól tudom nem szívóznak a rend lelkes őrei, csak az ilyen hiperszuper tuning kék fényekért, ugye? :D

Háát a LED-es cuccokat nem szeretik ilyen helyen...

Az ajtók kinyitásakor ha a talajt megvilágítja az jól jöhet ellenben. (tipp neked ;) )

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Háát a LED-es cuccokat nem szeretik ilyen helyen...

Az ajtók kinyitásakor ha a talajt megvilágítja az jól jöhet ellenben. (tipp neked ;) )

Vajon lenne a küszöb és az ajtó között annyi hely hogy a led szalag oda be férjen? A bekötést meglehetne oldani mondjuk az ajtónyitás érzékelőre.

Link to comment
Megosztás:

Az ajtó tárolórekesze alá nem férhet el?

Erre gondoltam én is. Meg kellene nézni, mérni, mennyi hely van ott. Tényleg praktikus is lehetne akár, mert látnád sötétben hogy hova lépsz ki a kocsiból.

Holnap gépközelben leszek, ha el nem felejtem majd meglesem.

Link to comment
Megosztás:

Erre gondoltam én is. Meg kellene nézni, mérni, mennyi hely van ott. Tényleg praktikus is lehetne akár, mert látnád sötétben hogy hova lépsz ki a kocsiból.

Holnap gépközelben leszek, ha el nem felejtem majd meglesem.

Kimentem, megnéztem.

Az ujjam befért, tehát olyan 10mm körül lehet. A LED szalag 3mm magas.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kimentem, megnéztem.

Az ujjam befért, tehát olyan 10mm körül lehet. A LED szalag 3mm magas.

Simán befér én is néztem, viszont a nyitásérzékelőre nem lehet kötni (vagy csak én vagyok nagyon pancser).

Ma szétkaptam és úgy van, hogy két szál megy bele, mind a kettő 12 volt, a test pedig maga a csavar ami felfogja

a nyitásérzékelőt. És akár benyomtam a gombot, akár nem, akkor is volt mind a két kábelben 12 volt..

Link to comment
Megosztás:

Simán befér én is néztem, viszont a nyitásérzékelőre nem lehet kötni (vagy csak én vagyok nagyon pancser).

Ma szétkaptam és úgy van, hogy két szál megy bele, mind a kettő 12 volt, a test pedig maga a csavar ami felfogja

a nyitásérzékelőt. És akár benyomtam a gombot, akár nem, akkor is volt mind a két kábelben 12 volt..

Pedig biztos rá lehet kötni, különben nem működne a belsőtér világítás sem ajtó nyitásra. Ha mind a két szálon volt fesz akkor talán a testet szakítja meg a kapcsoló.

Úgy nem mérted hogy a csavar helyén és 1-1 szálat közben pedig nyomod a kapcsolót?

Link to comment
Megosztás:

Pedig biztos rá lehet kötni, különben nem működne a belsőtér világítás sem ajtó nyitásra. Ha mind a két szálon volt fesz akkor talán a testet szakítja meg a kapcsoló.

Úgy nem mérted hogy a csavar helyén és 1-1 szálat közben pedig nyomod a kapcsolót?

Jó lenne, ha onnan le lehetne venni, mert a lámpából necces lenne lehozni.

De így is át kell vinni majd az ajtóba.

Link to comment
Megosztás:

Pedig biztos rá lehet kötni, különben nem működne a belsőtér világítás sem ajtó nyitásra. Ha mind a két szálon volt fesz akkor talán a testet szakítja meg a kapcsoló.

Úgy nem mérted hogy a csavar helyén és 1-1 szálat közben pedig nyomod a kapcsolót?

Ez pontosan így van, az ajtókapcsoló testet kapcsol, tehát a ledszalagot úgy kell rákötni, hogy a pozitív oldalára állandó áram, a negatív meg megy a kapcsolóra. Csak a bal-első ajtónál megy rá két vezeték, mert arról egy külön áramkörön kapcsol a multitimerre, hogy csak arról az ajtóról működjön a figyelmeztető csipogó.

Link to comment
Megosztás:

Jó lenne, ha onnan le lehetne venni, mert a lámpából necces lenne lehozni.

De így is át kell vinni majd az ajtóba.

Megnézem azt a nyitásérzékelőt hogy hogyan is működik, de nem hiszem hogy agyon lenne bonyolítva.

Ott a gyári kábelköteg és gumiharang, abban nem lehetne átvinni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy elektromos szakemberre lenne szükségem még mielött szétbontom a kocsit! :)

Egy erősítő lett beszerelve a kocsimba már 1 éve.. az erősítö az akuról kapja a fix +12V a a negatív meg a kaszni! REMOTE szálat a szívargyújtó pozitívjárol kapja egy sima egyszerű kapcsoloval..

Mostanában találkoztam olyannal, h kicsapja valamiért a biztosítékot a biztitáblán.. 10a-os van ben. Az erősítőben pedig 15.. a fix +12-őn pedig egy 10A-os lengő bizti van..

Ám a kérdésem: az lehetséges, h a szívargyújtó és a biztitábla között van valahol lengő biztosíték? MErt mindent megnéztem minden jó (minden biztosíték jó) És nem akar bekapcsolni az erősítő és a szívargyújtóm sem mükszik.. :( :(

Van valami ökletetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy elektromos szakemberre lenne szükségem még mielött szétbontom a kocsit! :)

Egy erősítő lett beszerelve a kocsimba már 1 éve.. az erősítö az akuról kapja a fix +12V a a negatív meg a kaszni! REMOTE szálat a szívargyújtó pozitívjárol kapja egy sima egyszerű kapcsoloval..

Mostanában találkoztam olyannal, h kicsapja valamiért a biztosítékot a biztitáblán.. 10a-os van ben. Az erősítőben pedig 15.. a fix +12-őn pedig egy 10A-os lengő bizti van..

Ám a kérdésem: az lehetséges, h a szívargyújtó és a biztitábla között van valahol lengő biztosíték? MErt mindent megnéztem minden jó (minden biztosíték jó) És nem akar bekapcsolni az erősítő és a szívargyújtóm sem mükszik.. :( :(

Van valami ökletetek?

Gyárilag biztos, hogy nincs. Csak a biztosítéktábla, és a motortérben a főbiztosítékok vannak, máshol nincs biztosíték, pláne lengő. Persze hogy esetlegesen utólag mit-, hogy-, hova kötözgettek azt nem tudhatom :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.