Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy 2 hete vettem egy Opel G astra caravan-t. Mikor megvettem akkor mikor kinyitottam a sofőr ajtót akkor felkapcsolt a világítás illetve felkapcsolt a világítás a középkonzolba lévő órán valamint a km órán is felkapcsolt a világítás. Viszont aznap beszereltem egy autórádiót és ott hibáztam mivel a narancssárga vezetéket nem szigeteltem le rendesen és hozzáért a testhez ezután a béna manőverem után már nem megy ajtónyitáskor a km óra világítás valamint a középkonzolban lévő óra világítás sem csak a sima ajtónyitás világítás. Végignézetem a biztosítékokat és ami rossz volt azt kicseréltem de azóta sem megy nem tudnátok segíteni hogy mégis mi lehet a megoldás erre? (az autóban olyan biztosíték tábla van amiben a biztosítékok vízszintesen vannak bedugva és 50 biztosíték hely van benne (csak azért írom le mert két fajta van és ami nekem van ahhoz én nem találtam magyar leírást hogy melyik helyen mi van és ezért nem tudom hogy hol kéne keresnek a hibát illetve hova kéne biztit raktom hogy működjön))

köszi a segítséget előre is
üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szintén műszerfal világításhoz kapcsolódó kérdés. Milyen izzó kell a vonóhorog visszajelzéséhez? Köszi

Ugyan olyan, mint a km óra világításhoz, azaz. b8.5d

Én zöldet tettem bele, mint a km óra világítása, igy nem lóg ki a sorból. :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

@tomcsika1, megy az angol? Akkor tessék a biztosítékok magyarázata:

1709040-20150111-104xqn.gif

Köszönöm a táblát ez nagyon jó!!

Csak az a baj hogy nem találok benne rossz biztit és ahova írja hogy információs kijelző ott bent vannak abiztik és jók és mégse megy a világítás a km órán meg a középső órán mikor kinyitom az ajtót.

Mi lehet a megoldás erre?

köszi : Üdv Tamás

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a táblát ez nagyon jó!!

Csak az a baj hogy nem találok benne rossz biztit és ahova írja hogy információs kijelző ott bent vannak abiztik és jók és mégse megy a világítás a km órán meg a középső órán mikor kinyitom az ajtót.

Mi lehet a megoldás erre?

köszi : Üdv Tamás

Szia!

Akkor megy, hogyha ráadod a gyújtást/felkapcsolod a lámpát? Mert alap esetben elvileg így lenne helyes a működése, legalábbis nálam így működik és szerintem így a logikus is, hogyha ajtónyitásra nem kapcsolja fel az összes fogyasztót az utastérben.

szerk.: vagy félreértettem? Tehát megy a világítás, de ha kinyitod az ajtót, akkor lekapcsol?

Módosítva : peacetrang
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Akkor megy, hogyha ráadod a gyújtást/felkapcsolod a lámpát? Mert alap esetben elvileg így lenne helyes a működése, legalábbis nálam így működik és szerintem így a logikus is, hogyha ajtónyitásra nem kapcsolja fel az összes fogyasztót az utastérben.

szerk.: vagy félreértettem? Tehát megy a világítás, de ha kinyitod az ajtót, akkor lekapcsol?

Nekem is úgy volt érthető, hogy eredetileg működött rendellenesen, és a szerelés után állt helyre az eredeti állapot.

Ajtó nyitásra csak a "plafon" világításnak szabad felkapcsolni, és esetleg a csipogónak, ha bent a kulcs, vagy világít a lámpa.

Másnak nem kell/szabad változnia.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Akkor megy, hogyha ráadod a gyújtást/felkapcsolod a lámpát? Mert alap esetben elvileg így lenne helyes a működése, legalábbis nálam így működik és szerintem így a logikus is, hogyha ajtónyitásra nem kapcsolja fel az összes fogyasztót az utastérben.

szerk.: vagy félreértettem? Tehát megy a világítás, de ha kinyitod az ajtót, akkor lekapcsol?

Tehát az a lényeg! hogy úgy működne megfelelően hogyha kinyitom az ajtót felkapcsol a belső világítás és világít a km óra meg az középen lévő óra is. Viszont mint mondtam amióta a rádiónál rövidzárlatot csináltam a narancssárga kábelen azóta csaka belső lámpa kapcsolódik fel (a km óra meg a középső órának nem megy a világítása). Szeretném visszaállítani úgyy hogy a km óra is meg a középső óra is világítson mikor kinyitom a sofőr ajtót ahogy volt eddig.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is úgy volt érthető, hogy eredetileg működött rendellenesen, és a szerelés után állt helyre az eredeti állapot.

Ajtó nyitásra csak a "plafon" világításnak szabad felkapcsolni, és esetleg a csipogónak, ha bent a kulcs, vagy világít a lámpa.

Másnak nem kell/szabad változnia.

Eredetileg felkell kapcsolni a km órának is meg a középső órának is mikor kinyitod az ajtót ez biztos mivel több g astrásnak is új korától így működik a világítása.

Link to comment
Megosztás:

Tehát az a lényeg! hogy úgy működne megfelelően hogyha kinyitom az ajtót felkapcsol a belső világítás és világít a km óra meg az középen lévő óra is. Viszont mint mondtam amióta a rádiónál rövidzárlatot csináltam a narancssárga kábelen azóta csaka belső lámpa kapcsolódik fel (a km óra meg a középső órának nem megy a világítása). Szeretném visszaállítani úgyy hogy a km óra is meg a középső óra is világítson mikor kinyitom a sofőr ajtót ahogy volt eddig.

Mi meg azt mondjuk, hogy úgy működik normálisan, hogy ha kinyitod az ajtót akkor csak a belsővilágítás működik. Ha előtte másképp volt az nem gyári kivitelezés, így nem tudjuk rá a megoldást!

Egyébként nem értem, hogy miért ragaszkodsz hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Eredetileg felkell kapcsolni a km órának is meg a középső órának is mikor kinyitod az ajtót ez biztos mivel több g astrásnak is új korától így működik a világítása.

Rosszul tudod! Ezt fogadd el tőlünk.

Biztos G-ről beszélünk? Más márkáknál láttam ilyet. Esetleg H vagy J Astra? Ott elég sok programozható funkció van.

(pl hazakísérő fény stb)

Módosítva : Stofl
Link to comment
Megosztás:

Eredetileg felkell kapcsolni a km órának is meg a középső órának is mikor kinyitod az ajtót ez biztos mivel több g astrásnak is új korától így működik a világítása.

Kíváncsiságból lementem a garázsba és kipróbáltam. Ha kulccsal nyitod (bedugod a zárba és nyitod) ha távirányítóval, minden esetbe csak a mennyezeti világítás kapcsol fel, a km óra állás és a középkonzol csak a kulcs elfordítása után áramadásra villan fel. Szoval nyugodtan fogadd el tőlünk ezt a tényt hogy ez gyárilag is így működik :)

Módosítva : ftamas0201
Link to comment
Megosztás:

Értem!

És hogy lehet hogy még zárlatot nem csináltam addig működött 4 napig ? akkor mi lehet rá megoldás szerintetek? meg láttam már másét is és az is ugyanígy csinálta!Nem értem hogy van ez akkor

Biztos, hogy jól láttad? :D lehet, hogy a zárlat rakta rendbe az agyát, mert hogy ennek ez a helyes működése, ahogy most van, az tuti :D

Link to comment
Megosztás:

Mi meg azt mondjuk, hogy úgy működik normálisan, hogy ha kinyitod az ajtót akkor csak a belsővilágítás működik. Ha előtte másképp volt az nem gyári kivitelezés, így nem tudjuk rá a megoldást!

Egyébként nem értem, hogy miért ragaszkodsz hozzá?

igy igaz.

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsiságból lementem a garázsba és kipróbáltam. Ha kulccsal nyitod (bedugod a zárba és nyitod) ha távirányítóval, minden esetbe csak a mennyezeti világítás kapcsol fel, a km óra állás és a középkonzol csak a kulcs elfordítása után áramadásra villan fel. Szoval nyugodtan fogadd el tőlünk ezt a tényt hogy ez gyárilag is így működik :)

Köszönöm fiuk a válaszaitokat! Elfogadom amit mondtatok. Belenyugszom hogy többet nem fog működni így . De ha véletlenül valahogy megtudná valaki oldani hogy ez menjen így akkor megköszöném a segítséget.

köszönök mindent

Üdv Tamás

Link to comment
Megosztás:

Értem!

És hogy lehet hogy még zárlatot nem csináltam addig működött 4 napig ? akkor mi lehet rá megoldás szerintetek? meg láttam már másét is és az is ugyanígy csinálta!Nem értem hogy van ez akkor

Van benne riasztó? Esetleges utólagos központi stb extra? Valami nyitásra nem kapcsol külső lámpát is stb?

Ezt tudom elképzelni, hogy valami hekkelés miatt történt ez, amit a zárlattal nulláztál, és most csak a gyári funkciók mennek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

volt egy kis időm, és kedvem is, így megcsináltam a váltózsák cserét.

persze a kéziféket is cseréltem, de azt elfelejtettem fotózni, az nagyon szívás volt....

és amit a fejembe vettem, hogy a kesztyűtartóba dupla világítás legyen.

és mert nem szeretnék plusz hsz-t pazarolni, itt egy kép a mélyládáról és hogy hogyan is néz ki a csomagtartóm :D

sajna a kalaptartó meg van fáradva és a bal oldalon az a kis pöcök is hiányzik....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

volt egy kis időm, és kedvem is, így megcsináltam a váltózsák cserét.

persze a kéziféket is cseréltem, de azt elfelejtettem fotózni, az nagyon szívás volt....

és amit a fejembe vettem, hogy a kesztyűtartóba dupla világítás legyen.

és mert nem szeretnék plusz hsz-t pazarolni, itt egy kép a mélyládáról és hogy hogyan is néz ki a csomagtartóm :D

sajna a kalaptartó meg van fáradva és a bal oldalon az a kis pöcök is hiányzik....

Hol vetted a váltószoknyát? Bőr, műbőr? Mennyibe került, ha nem titok? :)

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

volt egy kis időm, és kedvem is, így megcsináltam a váltózsák cserét.

persze a kéziféket is cseréltem, de azt elfelejtettem fotózni, az nagyon szívás volt....

és amit a fejembe vettem, hogy a kesztyűtartóba dupla világítás legyen.

és mert nem szeretnék plusz hsz-t pazarolni, itt egy kép a mélyládáról és hogy hogyan is néz ki a csomagtartóm :D

sajna a kalaptartó meg van fáradva és a bal oldalon az a kis pöcök is hiányzik....

Szép a váltózsák, nekem is Janitól hozta a tavalyi Jézuska :)

Én a kesztyűtartó két részének a világítását, két led szalaggal oldottam meg, de így is elég penge. Plusz én ajtókárpit szövettel beburkoltam a polcot benne, hogy ne csörögjenek a dolgok ott. :)

Jó az a dungidungi a raktérben :D, Neked lehet felférne még oldalra az erősítőd.

Link to comment
Megosztás:

Kértem árajánlatot Tőle! 3200ft a váltó és 3200ft a kézifék szoknya ha együtt rendeled +550ft a posta. Ez fekete valódi bőrből és piros cérnával varrva.

Köszi! Érzetre jó minőségű a tied? Pár éve kormányt bőröztettem itt: http://www.varrga.hu/prices.html (amúgy szép lett), de a váltószoknya elég drága Janihoz képest, ezért érdeklődöm alternatív források után. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Érzetre jó minőségű a tied? Pár éve kormányt bőröztettem itt: http://www.varrga.hu/prices.html (amúgy szép lett), de a váltószoknya elég drága Janihoz képest, ezért érdeklődöm alternatív források után. :)

Én tavaly vaterán vettem műbőrt és teljesen kellemes csalódás volt, érzetre, anyagra és a varrás is teljesen rendben van. Nem emlékszem pontosan mennyi volt ,de azt hiszem hogy a váltó és kézifék szoknya valahol 3-4 ezer volt, Nem bántam meg :-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.