Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok. :)

Nekem ilyen csatlakozóim vannak: http://kepfeltoltes.hu/view/151001/20151001_121529_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ülésfűtés, kipörgésgátló, és valaki kiegészítene, mi az 4. zöld?

Valamint valaki tudna írni GM cikkszámot a kipörgésgátló kapcsolónak?

 

5 -ér fekete ülés fűtés

5-ér zöld     ülés fűtés

kék         TC

zöld        automata váltó,és még lenni kellene egy kicsi 2-es fekete az sport üzem mód

http://kepfeltoltes.hu/view/151001/lo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg:icon1:

http://kepfeltoltes.hu/view/151001/l__www.kepfeltoltes.hu_.jpg :icon1:

 

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

5 -ér fekete ülés fűtés

5-ér zöld     ülés fűtés

kék         TC

zöld        automata váltó,és még lenni kellene egy kicsi 2-es fekete az sport üzem mód

http://kepfeltoltes.hu/view/151001/l__www.kepfeltoltes.hu_.jpg :icon1:

Köszi! :)

Na de most melyik az a szám, ami alapján meg tudom rendelni szervizben? :D Mert én hármat látok, bocsi.

Amúgy mi ez a program?

Módosítva : L4Fleur
Link to comment
Megosztás:

Köszi! :)

Na de most melyik az a szám, ami alapján meg tudom rendelni szervizben? :D Mert én hármat látok, bocsi.

Amúgy mi ez a program?

 

 

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg :icon1: bocsi az első vectra ez a jó.amugy epc4

http://www.jofogas.hu/baranya/Opel_Astra_G_TC_kapcsolo_panellel_RitkasAg_35799652.htm

Módosítva : astra 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni a következő problémával kapcsolatban:

Multi kormányomon ha a rádió hangerején csökkenteni akarok ( "-" gombbal),akkor nő a hangerő,ha a "+" gombot nyomom akkor is ugyan ez van.Egy picit "oldalba csaptam" a kormányt,és utána jól működik.

Előfordult,hogy nem csináltam vele semmit,1-2 kormány tekergetés után szintén jó lett.

 

Ma olyat csinált,hogy a "+" gombot megnyomva átváltott kazetta üzemmódba.

Előfordult már valakinél ilyen hiba,mi lehet a probléma?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni a következő problémával kapcsolatban:

Multi kormányomon ha a rádió hangerején csökkenteni akarok ( "-" gombbal),akkor nő a hangerő,ha a "+" gombot nyomom akkor is ugyan ez van.Egy picit "oldalba csaptam" a kormányt,és utána jól működik.

Előfordult,hogy nem csináltam vele semmit,1-2 kormány tekergetés után szintén jó lett.

 

Ma olyat csinált,hogy a "+" gombot megnyomva átváltott kazetta üzemmódba.

Előfordult már valakinél ilyen hiba,mi lehet a probléma?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

 

Kormány átvezető szalag.

Más a multikormányos és más a sima kormányos.

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni a következő problémával kapcsolatban:

Multi kormányomon ha a rádió hangerején csökkenteni akarok ( "-" gombbal),akkor nő a hangerő,ha a "+" gombot nyomom akkor is ugyan ez van.Egy picit "oldalba csaptam" a kormányt,és utána jól működik.

Előfordult,hogy nem csináltam vele semmit,1-2 kormány tekergetés után szintén jó lett.

 

Ma olyat csinált,hogy a "+" gombot megnyomva átváltott kazetta üzemmódba.

Előfordult már valakinél ilyen hiba,mi lehet a probléma?

 

Segítségeteket előre is köszönöm!

Hi!

Én a következőket nézném meg akku leköt légzsák ki,rádió vezérlő ki ellenőrizni,hogy a rúgók helyükön vannak-e és a

forrasztásokat átnézni,vagy egy másikkal próbálni,ha rádió gyári bekötésű az biztos nem buherált a vezetékei.

A másik ha a rendszer gyári akkor nem hiszem ,hogy az átvezetőszalag szakadt,de ha utólag van ki be szerelve akkor viszont lehet a hiba helytelen beszerelés miatt mert csak 2,5 fordulat lehet jobbra és balra az átvezetőszalagnak. :icon1:

"

Kormány átvezető szalag.

Más a multikormányos és más a sima kormányos." ezt nem értem,hogy a fórum társ mi ért írta.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hi!

Én a következőket nézném meg akku leköt légzsák ki,rádió vezérlő ki ellenőrizni,hogy a rúgók helyükön vannak-e és a

forrasztásokat átnézni,vagy egy másikkal próbálni,ha rádió gyári bekötésű az biztos nem buherált a vezetékei.

A másik ha a rendszer gyári akkor nem hiszem ,hogy az átvezetőszalag szakadt,de ha utólag van ki be szerelve akkor viszont lehet a hiba helytelen beszerelés miatt mert csak 2,5 fordulat lehet jobbra és balra az átvezetőszalagnak. :icon1:

"

Kormány átvezető szalag.

Más a multikormányos és más a sima kormányos." ezt nem értem,hogy a fórum társ mi ért írta.

 

Nem ugyanaz a multikormányos és a nem multikormányos átvezető.

Miért nem lehet szakadt az átvezető szalag?

Link to comment
Megosztás:

T. gezoli és astra 1!

 

Köszönöm a segítségeteket! Természetesen gyári a bekötés,illetve valószínű,hogy az előző tulaj nem a most bent lévő fejegységgel (Philips CCRT 700) használta az autót,mert pár vezeték el volt vágva a rádió csatlakozónál,de össze lett kötve.

 

Most Novemberben lesz 5. éve,hogy nálam van az autó,de ilyen téren még nem volt vele gondom.

 

Kormány átvezető szalagot csak gyáriba lehet kapni,vagy van után gyártott is?

 

 

Link to comment
Megosztás:

T. gezoli és astra 1!

 

Köszönöm a segítségeteket! Természetesen gyári a bekötés,illetve valószínű,hogy az előző tulaj nem a most bent lévő fejegységgel (Philips CCRT 700) használta az autót,mert pár vezeték el volt vágva a rádió csatlakozónál,de össze lett kötve.

 

Most Novemberben lesz 5. éve,hogy nálam van az autó,de ilyen téren még nem volt vele gondom.

 

Kormány átvezető szalagot csak gyáriba lehet kapni,vagy van után gyártott is?

OFF autóhoz (Toyota Hiace) alibabán rendeletem, 5-öd áron mint itthon, 3 nap alatt itt volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Osram 401-es menetfényen gondolkodom. Milyen erős a fénye? Van annak bármi értelme, hogy esetleg egy kapcsolóval külön is kapcsolható lenne? (Hosszú, téli estéken adna plusz fényt? Vagy a tompított miatt semmit nem érne?)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Osram 401-es menetfényen gondolkodom. Milyen erős a fénye? Van annak bármi értelme, hogy esetleg egy kapcsolóval külön is kapcsolható lenne? (Hosszú, téli estéken adna plusz fényt? Vagy a tompított miatt semmit nem érne?)

 

Szia!

Menetfényem ugyan nincs, gondolkodtam én is párszor rajta, de én valahogy idegennek érzem, ha nem gyári. Tompított mellett nem éghet, de van olyan típus ami tompított mellett is világít(hat), csak csökkentett fényerővel. De javítsatok ki, ha tévedek!

Szerintem az árából inkább ködlámpát építs be, főleg télen jól jöhet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Menetfényem ugyan nincs, gondolkodtam én is párszor rajta, de én valahogy idegennek érzem, ha nem gyári. Tompított mellett nem éghet, de van olyan típus ami tompított mellett is világít(hat), csak csökkentett fényerővel. De javítsatok ki, ha tévedek!

Szerintem az árából inkább ködlámpát építs be, főleg télen jól jöhet.

Ködlámpa már van. Gyakran megyek erdő-mező mellett, minden plusz fényforrásnak örülök.

A tompítottal együtt nem mehet a menetfény, ezért gondolkodom a külön kapcsolós megoldáson. De könnyen lehet, hogy a ködlámpa+tompított együttes használata esetén semmi nem látszana belőle. Ezért kellene infó, hogy van-e értelme, ha a menetfényt külön is lehetne kapcsolni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ködlámpa már van. Gyakran megyek erdő-mező mellett, minden plusz fényforrásnak örülök.

A tompítottal együtt nem mehet a menetfény, ezért gondolkodom a külön kapcsolós megoldáson. De könnyen lehet, hogy a ködlámpa+tompított együttes használata esetén semmi nem látszana belőle. Ezért kellene infó, hogy van-e értelme, ha a menetfényt külön is lehetne kapcsolni.

Reflektor kapcsolasaval megy a tompitott is. Ezek melle kapcsolhatsz kodlampat is. Ennel tobb feny nem kellhet. A menetfeny pedig nagyon keves fenyt ad. Jol lathato de nem jol latsz vele. Pont mint a ledes bicikli lampa. Megvakulsz ha belenezel de nem latsz vele sotetben. Refid nem jo? Miert a tompitott melle akarsz lampat?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Reflektor kapcsolasaval megy a tompitott is. Ezek melle kapcsolhatsz kodlampat is. Ennel tobb feny nem kellhet. A menetfeny pedig nagyon keves fenyt ad. Jol lathato de nem jol latsz vele. Pont mint a ledes bicikli lampa. Megvakulsz ha belenezel de nem latsz vele sotetben. Refid nem jo? Miert a tompitott melle akarsz lampat?

Lehet túl sok kamiont látok munka közben és megirigyeltem a szúrófényeiket.  :D

Refivel nincs gond, de úgy voltam vele, hogy a több=jobb. Túltárgyaltuk, meggyőztél. Köszi.  :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már három éve van nálam a verda, de még mindig marhára idegesít ez a beltérvilágítás, hogy nyitott ajtónál folyamatosan világít.

Mivel sima mezei lámpám van, és a kapcsolós lámpa bekötése is elég bonyolult, hogy kapcsolható legyen, így arra gondoltam, hogy valahova, mondjuk a gyújtáskapcsoló alá (mivel nekem nem állítható a kormányom) beraknék egy kapcsolót. 

Kérdés, hogy ezt relézni kéne? 

Full ledes világítás van belül, tudom nem fogyaszt sokat meg stb..., de engem mégis zavar, hogy világít folyamatosan.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Már három éve van nálam a verda, de még mindig marhára idegesít ez a beltérvilágítás, hogy nyitott ajtónál folyamatosan világít.

Mivel sima mezei lámpám van, és a kapcsolós lámpa bekötése is elég bonyolult, hogy kapcsolható legyen, így arra gondoltam, hogy valahova, mondjuk a gyújtáskapcsoló alá (mivel nekem nem állítható a kormányom) beraknék egy kapcsolót. 

Kérdés, hogy ezt relézni kéne? 

Full ledes világítás van belül, tudom nem fogyaszt sokat meg stb..., de engem mégis zavar, hogy világít folyamatosan.

Csak egy tipp: bal lábtér idomhoz egy billenőkapcsolót tenni amivel megszakítod a bal első ajtókapcsoló vezetékét s máris nem kell se relé se semmi, sőt a világítást és a sípolást és minden egyebet egyben tudsz kapcsolni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.