Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

On 2016. 11. 04. at 9:48, zolikaDB írta:

Janó32: 

- elindultam reggel, meg sem moccant, folyamatosan tudok haladni a forgalomban, 40-50 km/h-val
- 6-7km alatt, így, városban felment 75 fokig
- mentem tovább, városban, felment 80-ig
- ki főútra, itt már simán visszaesett 80 alá...

Ennél a gyári, 12 éves is jobb volt...

Ez cserésnek tűnik, valami nincs rendben vele.

On 2016. 11. 04. at 11:17, outsider írta:

Nekem fél évet bírt a Swag. Lehet annyit se mert nyár volt.

Ez, amit leírtál, nem normális szerintem.

Én most vettem gyárit. Nekem mutató szerint mindig felmegy legalább 85 fokig. Tegnap városozás során (szintén Db) még a venti is bekapcsol.

A mutató nekem általában kevesebbet mutat, mint pl az OPCOM. Ott 100 foknál látom kapcsolni a ventit, óra szerint az 93-95 fok.

Országúton ilyen időben 85 foknál nem nagyon megy feljebb, de azt tartja.

A gyári/14éves termosztátom pont így mükszik...

 

Más: Ez mi a hűtőn, valami leeresztő? Lehet hogy itt ereszt/csepeg a hűtőm?

 20161104_110622__www.kepfeltoltes.hu_.jp

 

Link to comment
Megosztás:

13 perce, Janó32 írta:

Milyen típusú (márkájú) alkatrészek voltak ezek hogy 60-ba belefért ennyi minden? Én nem beszéllek le róla, de a saját autómba biztosan nem tennék GM kenőanyagot... 

ismerős által-35%-al.a munkadíj is úgy jött ki,ha a szerelő hozza a cuccost akkor 15k lett volna,de én vittem így lett 25K:(korrekt...

 

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

11 órája, Janó32 írta:

Ez cserésnek tűnik, valami nincs rendben vele.

A gyári/14éves termosztátom pont így mükszik...

 

Más: Ez mi a hűtőn, valami leeresztő? Lehet hogy itt ereszt/csepeg a hűtőm?

 20161104_110622__www.kepfeltoltes.hu_.jp

 

Igen, ez leeresztő. Hasznos. A nissens megoldása (már ha az enyém az) kevésbé értelmes.

 

12 órája, csicsó írta:

Megvolt a vezérlés csere:láncszett+vizpumpa+termosztát+szelepfedél tömités+karter tömités=60ezerFT+munkadíj 25ezerFT

Most már olyan hangja van mint egy benzines motornak:)A feszitő már teljesen kinnt volt,annyira nyúlott volt a lánc a szerelö szerint

Még egy olajcsere lesz meg 4db GM gyertya

Olajba GM 5W30-on gondolkodom hacsak valaki le nem beszél róla...

Én Mobil 1 ESP formula 5W30-at tennék bele :)

Nincs vele tapasztalatom, de nekem az szimpatikus :)

Szerintem korrekt ár, mások is 100k körül írták.

Egyébként jobb ha te viszed az alkatrészt, nekem az a tapasztalatom. Igaz akkor általában többet kérnek a munkadíjra. De legalább az kerül bele, amit te szeretnél.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎11‎.‎04‎. at 8:02, zolikaDB írta:

Üdv mindenki!

Engem is elért a termosztátcsere problémája. A szerelőm a SWAG-ot javasolta, több autóba is azt tett és nem volt vele gond. Cromax oldalán prémium termék, gyárival megegyező minőség. Tegnap beszerelte, mentem haza (város, Debrecen), 90 fok, hurrá.

Ma reggel beülök, beindítom, várom a feleségem, eltelik 2-3 perc, odakint -0.5 van. Belvárosból indulok, kiteszem a munkahelyén, majd irány tovább egy másik városka. Ez cirka 10-12km. A 82 fokot elérte, azt csókolom...
A szemem láttára bontotta ki a szerelő a termosztátot tegnap, végig ott voltam, amikor szerelte, a régi meg itt van nálam.

Ilyenkor mi van? Lehet örülni?

Hello.

kb fél éve én is Swag márkájú termosztátot vettem és nyáron nem is volt gond mert autóúton illetve főúton 85 fok körül volt a vízhőfok a kijelző szerint, városba meg 90 fok körülire fel is ment. Mostanában bejöttem ezek a rosszabb idők arra lettem figyelmes, hogy a mutató alig megy fel 80 fokig, de inkább az alatt van, sőt városba is alig alig megy 80 fok főlé...

Ez gondolom nem normális és ezek szerint ennyit bírt a Swag termosztát??!! Attól hogy ilyen alacsony a vízhőfok károsodhat a motor vagy valami hátránya van ennek? Milyen fajta termosztátot javasoltok hogy vegyek?  Wahler vagy Gates????? Esetleg Hans-Pries??? Köszi előre is a válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, Erik1986 írta:

Hello.

kb fél éve én is Swag márkájú termosztátot vettem és nyáron nem is volt gond mert autóúton illetve főúton 85 fok körül volt a vízhőfok a kijelző szerint, városba meg 90 fok körülire fel is ment. Mostanában bejöttem ezek a rosszabb idők arra lettem figyelmes, hogy a mutató alig megy fel 80 fokig, de inkább az alatt van, sőt városba is alig alig megy 80 fok főlé...

Ez gondolom nem normális és ezek szerint ennyit bírt a Swag termosztát??!! Attól hogy ilyen alacsony a vízhőfok károsodhat a motor vagy valami hátránya van ennek? Milyen fajta termosztátot javasoltok hogy vegyek?  Wahler vagy Gates????? Esetleg Hans-Pries??? Köszi előre is a válaszotokat.

Nem káros, csak a környezetre :)

Nagyobb lesz a fogyasztása...

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Erik1986 írta:

Hello.

kb fél éve én is Swag márkájú termosztátot vettem és nyáron nem is volt gond mert autóúton illetve főúton 85 fok körül volt a vízhőfok a kijelző szerint, városba meg 90 fok körülire fel is ment. Mostanában bejöttem ezek a rosszabb idők arra lettem figyelmes, hogy a mutató alig megy fel 80 fokig, de inkább az alatt van, sőt városba is alig alig megy 80 fok főlé...

Ez gondolom nem normális és ezek szerint ennyit bírt a Swag termosztát??!! Attól hogy ilyen alacsony a vízhőfok károsodhat a motor vagy valami hátránya van ennek? Milyen fajta termosztátot javasoltok hogy vegyek?  Wahler vagy Gates????? Esetleg Hans-Pries??? Köszi előre is a válaszotokat.

Csakis wahler

Link to comment
Megosztás:

20 órája, Janó32 írta:

Milyen típusú (márkájú) alkatrészek voltak ezek hogy 60-ba belefért ennyi minden? Én nem beszéllek le róla, de a saját autómba biztosan nem tennék GM kenőanyagot... 

Tavaly még a 8v-s g be cseréltettem ilyenkor termosztátot meg hengerfejtömítést akkor került bele GM 10W-40 a szerelö által(tudtom nélkül)mérges is voltam,mivel előtte már jo ideje 5W-40-el jártam

Nem cseréltem le jártam vele,fogyás nem volt több belöle,hangja nem változott,viszont a capuccino az olajbeöntönél megszünt:huh:,bár ez lehet az uj hfejtömités érdeme

Tehát nekem inkább pozitiv"élményem"van a GM olajjal

Link to comment
Megosztás:

14 perce, csicsó írta:

Tavaly még a 8v-s g be cseréltettem ilyenkor termosztátot meg hengerfejtömítést akkor került bele GM 10W-40 a szerelö által(tudtom nélkül)mérges is voltam,mivel előtte már jo ideje 5W-40-el jártam

Nem cseréltem le jártam vele,fogyás nem volt több belöle,hangja nem változott,viszont a capuccino az olajbeöntönél megszünt:huh:,bár ez lehet az uj hfejtömités érdeme

Tehát nekem inkább pozitiv"élményem"van a GM olajjal

Én is GM-et (5W30) teszek bele évek óta, semmi panaszom. Idén vagy tavaly, az itteni (konkrétumok nélküli) negatív vélemények miatt rákérdeztem a Cromaxban, tudnak-e bármi problémáról, mert akkor inkább valami nevesebbet veszek, de azt mondták, konkrétan ezzel az 5W30-assal semmi gond, valamelyik másik típust említették, hogy az nem annyira vált be többeknek.

Termosztát. Csak hogy bővítsem a tapasztalatok számát: eddig is azt figyeltem meg, hogy 3-5 km alatt beáll óra szerint kb. 87 fokra, aztán menet közben odaragad, bármerre járjak is bármennyivel. Csak nagy ritkán kerül rá sor, hogy bekapcsol a ventilátor, de akkor sem mutat 90-nél többet. Ma volt egy nagyobb (autópályás) menet, sikerült épp akkor ránéznem a műszerre, amikor a bemelegedés végén visszaesett pár másodpercre kb. 3-4 fokot, aztán végig a szokásos értéket mutatta. Még a gyári van benne (8x ezer km), szóval alighanem így működik, ha nincs semmi baja.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csicsó írta:

Tavaly még a 8v-s g be cseréltettem ilyenkor termosztátot meg hengerfejtömítést akkor került bele GM 10W-40 a szerelö által(tudtom nélkül)mérges is voltam,mivel előtte már jo ideje 5W-40-el jártam

Nem cseréltem le jártam vele,fogyás nem volt több belöle,hangja nem változott,viszont a capuccino az olajbeöntönél megszünt:huh:,bár ez lehet az uj hfejtömités érdeme

Tehát nekem inkább pozitiv"élményem"van a GM olajjal

 

47 perce, koopal írta:

Én is GM-et (5W30) teszek bele évek óta, semmi panaszom. Idén vagy tavaly, az itteni (konkrétumok nélküli) negatív vélemények miatt rákérdeztem a Cromaxban, tudnak-e bármi problémáról, mert akkor inkább valami nevesebbet veszek, de azt mondták, konkrétan ezzel az 5W30-assal semmi gond, valamelyik másik típust említették, hogy az nem annyira vált be többeknek.

Termosztát. Csak hogy bővítsem a tapasztalatok számát: eddig is azt figyeltem meg, hogy 3-5 km alatt beáll óra szerint kb. 87 fokra, aztán menet közben odaragad, bármerre járjak is bármennyivel. Csak nagy ritkán kerül rá sor, hogy bekapcsol a ventilátor, de akkor sem mutat 90-nél többet. Ma volt egy nagyobb (autópályás) menet, sikerült épp akkor ránéznem a műszerre, amikor a bemelegedés végén visszaesett pár másodpercre kb. 3-4 fokot, aztán végig a szokásos értéket mutatta. Még a gyári van benne (8x ezer km), alighanem így működik, ha nincs semmi baja.

Ez valahol egyfajta "hitvallás" is, meg nagyrészt van benne némi placebó is, de sebaj, én akkor sem tennék bele GM kenőanyagot a kocsimba. :icon13: 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Janó32 írta:

 

Ez valahol egyfajta "hitvallás" is, meg nagyrészt van benne némi placebó is, de sebaj, én akkor sem tennék bele GM kenőanyagot a kocsimba. :icon13: 

Talán van rossz tapasztalatod?Vagy mondta valaki,hogy hallotta valakitól akinek mesélték,hogy...:)

Ez a GM olajtól való félelem is egyfajta "hitvallás",Én nem vagyok egyik márka elkötelezett híve sem,én használtam GM-et,van tapasztalatom róla(ennyit erről itt,a témát lehetne folytatni a másik topicban,de sztem már sokszor ki lett tárgyalva):)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

44 perce, csicsó írta:

Talán van rossz tapasztalatod?Vagy mondta valaki,hogy hallotta valakitól akinek mesélték,hogy...:)

Ez a GM olajtól való félelem is egyfajta "hitvallás",Én nem vagyok egyik márka elkötelezett híve sem,én használtam GM-et,van tapasztalatom róla(ennyit erről itt,a témát lehetne folytatni a másik topicban,de sztem már sokszor ki lett tárgyalva):)

 

 

Én más problémájából is próbálok tanulni, unokatestvérem A Vectra motorját láttam szétdöntve, ő addig csak GM 10w40-et használt, azóta nem. Anno az F-be csak Magnatec 10w40-et használtam, annak is kellett egy hengerfej levétel 17 évesen, azt is unokatesóm csinálta meg, érdekes volt összehasonlítani a két hengerfej és a szelepek állapotát. Ott volt a neki kuka hengerfeje (Vectra A 1991 C16NZ) és az én akkori autóm (Astra F 1992 C16NZ), nagyjából azonos futással (nekem egy totál kokszos kipufogószelepem volt, neki minden el volt kokszosodva annyira hogy csak a csere maradt, nem volt értelme mindent gépmunkával rendbe tenni). Nekem ennyi bőven elég, akkor vele kiveséztük amit kiveséztünk. Ő azóta pl csak Total vagy Eneos kenőanyagot használ az autóihoz ill. az általa javított autókhoz. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

19 órája, zolikaDB írta:

Nem mondom, h saját tapasztalat alapján már az elején sem volt jó a termosztát... Ma mentem összvissz 70km-t, és elérte a 80-at, de nem bírta tartani.

Többen a Febire mondják, h jó. Akik mostanában cserélték. Azt hiszem, az lesz a következő.

Febire azt mondták 2 évet bírt.

Ne sajnáld rá azt a plusz 6 ezret, vegyél Wahlert.

Én már nem kísérleteztem, gyárit vettem, remélem azzal nem lőttem mellé :)

Link to comment
Megosztás:

A GM olajban az lehet egy "kockázat", hogy ugye a GM nem olaj gyártó, tehát valaki gyártja nekik.

Na már most ha ők gyártót váltanak, ugyanúgy GM 5w30 lesz a típusa, de senki nem veszi észre. És lehet hogy ez minőségben is jelent változást...

Ezzel szemben egy Castrol, Mobil, Total ugyanaz marad. Ha valamit változtatnak rajta, változik a neve is.

Link to comment
Megosztás:

21 perce, outsider írta:

A GM olajban az lehet egy "kockázat", hogy ugye a GM nem olaj gyártó, tehát valaki gyártja nekik.

Na már most ha ők gyártót váltanak, ugyanúgy GM 5w30 lesz a típusa, de senki nem veszi észre. És lehet hogy ez minőségben is jelent változást...

Ezzel szemben egy Castrol, Mobil, Total ugyanaz marad. Ha valamit változtatnak rajta, változik a neve is.

A GM alkatrészt sem gyárt,így azokban is ugyanugy benne van a kockázat

Link to comment
Megosztás:

Castrol volt benne mindig 5w30,csak most egy ismerős vett több 0w40 est,az is castrol,ès ezt tudnàm beltenni,csak nem tudtam hogy az 5w30 utàn,jó lenne e a 0w40 is esetleg??mert ugye az hígabb is,hogy nem e ennè majd picit.....

Módosítva : Tibi(1)
Link to comment
Megosztás:

a GM olajra, bár ez az olajos topikba kellett.

A B-s Corsa-m és később az F-es Astra-m végig és csakis GM olajat kapott a márkaszervizben. Igaz nem 5W-30-at, mert azokhoz a motorokhoz másik kell... Soha semmi gondom nem volt. Mindegyikbe nagyon sok kilométert raktam és jó állapotban adtam el őket. Itt köztudott, hogy azok a 8 szelepes motorok simán lefutnak még GM olajjal is akár 500 eKm-t és ezalatt csak egyszer pl. hengerfej tömítést és vezérléseket kell cserélgetni... meg a gyertyákat.

Sajnos egy Z14XEP már kényesebb. Ugyanúgy GM olajjal indítottam, de hangosnak találtam a kocsit, amit 23 eKM-el vettem és akkor ment bele a GM a márkaszervizben. Tehát újszerű hangja volt papíron. Itt mindenki írta, hogy sajnos a Classic II, a hiányzó zajszigetelés miatt ilyen... meg kell szokni. A következő alkalommal Mobil Super 3000 XE ment bele. És az utastérből hallva szép sima és finom hangja lett, a karcos és morgó hang helyett.... mondjuk még messze nem a Classic I-es F Astra halksága... de azért sokat javult a hangja. 

Tekintettel a kényesebb motorra... egy szakmai portálon igenis érthető egyesek törekvése, hogy a gyári minimumnál jobbnak gondolt olajat találjon és eközben többet ki is próbáljon. Aki ezt belátja, azt arra biztatom, hogy próbáljon ki a gyárinál jobbnak gondolt 5W-30-at vagy akár a jobb alapokon álló 0W-s olajat.. Mivel a dexos2-ből már nagyon nagy választék áll rendelkezésre, így első körben azok közül szemezgetve. 1 évet alapul véve az plusz néhány ezer Ft költség meg kell, hogy érje.

Természetesen, ha valaki az általam gyári minimumnak nevezett megoldást választja, ott sincs semmi gond. Van gyári minimum a benzinben is... mondjuk a diszkont áras 95-ös, vagy az un. eco benzinek. Sokan használják és megy is vele az autó. Teljesen szabványos és belevaló benzin. Korábban írtam, hogy a motor védelme érdekében nemcsak megyek 4000 rpm környékén, hanem minden második tankolás alkalmával MOL EVO vagy Shell Nitro+ kerül a kocsiba. Tisztában vagyok vele, hogy ezzel csak elodázni tudom pl. egy EGR szelep cseréjét, vagy a motor koszolódását... de úgy gondolom, hogy ahogy az olajnál, úgy ezzel is tettem valamit a motor védelme érdekében.

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

20 hours ago, zolikaDB said:

Nem mondom, h saját tapasztalat alapján már az elején sem volt jó a termosztát... Ma mentem összvissz 70km-t, és elérte a 80-at, de nem bírta tartani.

Többen a Febire mondják, h jó. Akik mostanában cserélték. Azt hiszem, az lesz a következő.

Nekem most lett Gates-re cserélve és eddig tökéletes, felmegy rendesen 90-ig hidegben is fűtéssel együtt. kiváncsi vagyok meddig bírja.

Link to comment
Megosztás:

27 perce, Tibi(1) írta:

Castrol volt benne mindig 5w30,csak most egy ismerős vett több 0w40 est,az is castrol,ès ezt tudnàm beltenni,csak nem tudtam hogy az 5w30 utàn,jó lenne e a 0w40 is esetleg??mert ugye az hígabb is,hogy nem e ennè majd picit.....

A Castrol 0W-40 nemcsak jó, hanem jobb választás is lehet. Azt, hogy eszi-e vagy sem, az nem az olajat minősíti hanem a motort. A csökkenő olajszint normális, az alig csökkenő vagy változatlan olajszint nem normális. Ez esetben ugyanis az üzemszerűen belekerülő benzin nem tud elpárologni, mert ritkán forrósodik fel az olaj annyira, hogy ez megtörténjen.... vagy víz kerül az olajba, ami még rosszabb. A hitbéli vita azon van, hogy az adott motortípusánál és adott vezetési stílus mellett mennyi olajfogyás a normális.

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

1 óra, outsider írta:

A GM olajban az lehet egy "kockázat", hogy ugye a GM nem olaj gyártó, tehát valaki gyártja nekik.

Na már most ha ők gyártót váltanak, ugyanúgy GM 5w30 lesz a típusa, de senki nem veszi észre. És lehet hogy ez minőségben is jelent változást...

Ezzel szemben egy Castrol, Mobil, Total ugyanaz marad. Ha valamit változtatnak rajta, változik a neve is.

Ennyi a lényeg. Mondjuk van a piacon még bőven más olyan szereplő, aki szintén csak veszi valahonnan a kenőanyagot és csak csomagolja (vagy még azt sem). De ez az alkatrészekre is igaz. 

1 órával ezelőtt, csicsó írta:

A GM alkatrészt sem gyárt,így azokban is ugyanugy benne van a kockázat

Na igen, ettől van gond lassan mindennel. Éppen ezért törekszem arra, hogy ha lehet és nem nagyságrendekkel drágább, akkor a prémium irányba kell mozdulni. Ez igaz kenőanyagra, üzemanyagra, alkatrészre. Mindezt annak a tudatában teszem, hogy már több mint 10 éve autóipari minőségbiztosításban dolgozom mérnökként, és tudom h mint jelent az hogy bérgyártat egy autóipari beszállító... 

1 óra, outsider írta:

Febire azt mondták 2 évet bírt.

Ne sajnáld rá azt a plusz 6 ezret, vegyél Wahlert.

Én már nem kísérleteztem, gyárit vettem, remélem azzal nem lőttem mellé :)

A GM gyárt termosztátot?  ;-)

Link to comment
Megosztás:

Olvasgattam a termosztáttal kapcsolatos mostanában írt problémákat, és kicsit offolnék, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Szóval nekem a Scenic-nél (Torque programból származó élő adatok szerint) 87 fokig megy a hőmérséklet, ekkor nyithat a termosztát, mert utána hirtelen vissza esik és olyan 79-81 fok közötti értékekkel operál városban, országúton egyaránt (pályán nem járok). Bár márkánként lehet eltérés az értékekben, de én inkább 85-90 fokot tartamán normálisnak, keveslem ezt a 80 fok körüli értéket. Szerintetek?

Amúgy jó hír, hogy a kocsiban levő műszer itt nem stresszel, nincs óra, nincs 85-90-100 fok, csak kis pálcikák vannak számok nélkül, ennél a 80 fok körüli értéknél kb. a pálcikák 2/3-a világít, miután "bemelegszik" és ezt elérte, menet közben sosem változott még. :)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, retfirD írta:

Olvasgattam a termosztáttal kapcsolatos mostanában írt problémákat, és kicsit offolnék, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Szóval nekem a Scenic-nél (Torque programból származó élő adatok szerint) 87 fokig megy a hőmérséklet, ekkor nyithat a termosztát, mert utána hirtelen vissza esik és olyan 79-81 fok közötti értékekkel operál városban, országúton egyaránt (pályán nem járok). Bár márkánként lehet eltérés az értékekben, de én inkább 85-90 fokot tartamán normálisnak, keveslem ezt a 80 fok körüli értéket. Szerintetek?

Amúgy jó hír, hogy a kocsiban levő műszer itt nem stresszel, nincs óra, nincs 85-90-100 fok, csak kis pálcikák vannak számok nélkül, ennél a 80 fok körüli értéknél kb. a pálcikák 2/3-a világít, miután "bemelegszik" és ezt elérte, menet közben sosem változott még. :)

Benzin or dizel?

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

 

Lengéscsillapító témában aki jártas egy pici segítség kellene, megvan a kiszemelt, csak nem értek valamit: ( Bárdi Oldala)

- alsó lemez, felül csavarorsó, gólyaláb cikkszám: BI22-053060 bal oldal

- alsó lemez, felül csavarorsó cikkszám: BI22- 053077 jobb oldal

Ennyire nem egyforma a két oldal, még a rögzítésben sem? A képeken nem látok különbséget.....

 

 

 

 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.