Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Tudja valaki hogy hol lehet hőálló gégecsövet venni méterre (Pl.:Bp-en)?

A motortérben kezdenek szétmenni, és nem akarom megvárni a zárlatokat(Na jó,még csak egy helyen,de olvastam róla,hogy van akinek már okozott bajt.).

Esetleg valamilyen más megoldás? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hölgyek és urak, van valakinek tapasztalata a Csergő Opel szervízről?

Én oda vitettem az előző autóm mikor megállt benne az AC (tréler kellett és ez volt a legközelebb)

Korrektek voltak, az alkatrészre még a klubos csergős kedvezményem is érvényesíteni tudtam (bár nem nagyon voltak erre rákészülve és kicsit kavarni kellett a beszerző srácnak emiatt), mindenesetre egy AC pumpánál azért nekem nem volt mindegy.

Végül vizsgáztatni is oda vittem, minden rendben volt.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hali!

Tanácsot szeretnék kérni, már teljesen el vagyok keseredve, az eladás is megfordult a fejemben :lol:

Van egy 99-es G Astrám, 1.4 16v, újkora óta megvan, nem használtan vettük. Jelenleg 105 ezer km van benne, rendszeresen hordtuk szervizbe (15 ezer km-enként).

Az vele a bajom, hogy nem úgy megy, ahogy kellene, alig gyorsul, 160 a vége, és normál használatban, ahol eddig 5.5-6 litert evett, most kerek 8-at. EGR szelepet kitakarítottam. Amiket változtattam a kocsin: iridium gyertyát tettem bele, és mivel eléggé el volt rohadva a gyári kipuf, ezért vettem rá sportot. Azt hittem ezek közül valamelyik okozza a nagyobb fogyasztást, de már visszaraktam a gyáriakat, most is ennyi. Ami nem gyári, azok a kerekek, 195/60 r15 helyett 205/55 r16, de ez nem indokolhatja a 2 litert. Sárga lámpa nem világít, hibakód nincs. Bevittem opelba szoftvert frissíteni, de állítólag a legújabb van rajta (99 május óta nem adtak ki újabbat???)

Mit tehetnék vele, hogy visszaálljon alapállapotra a fogyasztás? Egyszer kipróbáltam felesben az etanolt, akkor ugrott meg 7 körülre, de írták, hogy ez normális, viszont azóta nem állt vissza. Lambdaszonda? Eldugult benzinszűrő? Mit tanácsoltok?

(amikor visszatettem a gyári dobot, érezhetően lassabban gyorsult) Páran azt is kérdezték, hogy a vezérlés nem ugrott-e el 1-2 fogat. De azt én nem tudom ithton megnézni, igaz?

Esetleg Győrben vagy Győr-Sopron között megbízható, hozzáértő szerelőt ismer valaki?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Tanácsot szeretnék kérni, már teljesen el vagyok keseredve, az eladás is megfordult a fejemben :lol:

Van egy 99-es G Astrám, 1.4 16v, újkora óta megvan, nem használtan vettük. Jelenleg 105 ezer km van benne, rendszeresen hordtuk szervizbe (15 ezer km-enként).

Az vele a bajom, hogy nem úgy megy, ahogy kellene, alig gyorsul, 160 a vége, és normál használatban, ahol eddig 5.5-6 litert evett, most kerek 8-at. EGR szelepet kitakarítottam. Amiket változtattam a kocsin: iridium gyertyát tettem bele, és mivel eléggé el volt rohadva a gyári kipuf, ezért vettem rá sportot. Azt hittem ezek közül valamelyik okozza a nagyobb fogyasztást, de már visszaraktam a gyáriakat, most is ennyi. Ami nem gyári, azok a kerekek, 195/60 r15 helyett 205/55 r16, de ez nem indokolhatja a 2 litert. Sárga lámpa nem világít, hibakód nincs. Bevittem opelba szoftvert frissíteni, de állítólag a legújabb van rajta (99 május óta nem adtak ki újabbat???)

Mit tehetnék vele, hogy visszaálljon alapállapotra a fogyasztás? Egyszer kipróbáltam felesben az etanolt, akkor ugrott meg 7 körülre, de írták, hogy ez normális, viszont azóta nem állt vissza. Lambdaszonda? Eldugult benzinszűrő? Mit tanácsoltok?

(amikor visszatettem a gyári dobot, érezhetően lassabban gyorsult) Páran azt is kérdezték, hogy a vezérlés nem ugrott-e el 1-2 fogat. De azt én nem tudom ithton megnézni, igaz?

Esetleg Győrben vagy Győr-Sopron között megbízható, hozzáértő szerelőt ismer valaki?

Próbálj esetleg fojtószelepház-tisztítást, meg egy hosszabb távot forszírozottan futni vele, hátha csak valami lerakódás.

Azért az eladáson ne gondolkodj. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Próbálj esetleg fojtószelepház-tisztítást, meg egy hosszabb távot forszírozottan futni vele, hátha csak valami lerakódás.

Azért az eladáson ne gondolkodj. :lol:

A fojtószelepház és a kipufgáz visszavezető szelep tisztítás már megvolt. Azért az elég aggasztó, hogy egy megkímélt, 105e km-t futott kocsi vége 160,és normál használatban is 8 liter. Most kicsit meg lett hajtva, igaz nem sokat, mert kb 5-6 km-es távot jártam oda vissza 150-160-nal, most biztos megugrik 10-15 körülire a fogy, de utána ha visszaállna 6 literre (az 5ről már álmodni se merek), azzal ki lennék békülve. A héten mennek vissza rá a gyári kerekek, de tuti nem az a gondja. Hétvégén az ősök mennek a balatonra, rábeszéltem, hogy ezzel menjenek, mert mindig azzal szekálnak, hogy vastag a lábam (kizárt hogy 7 alá le tudják vinni, a H-t 5.4-re hozták most ki, az is 1.4 16v).

Kösz a tippeket, megkeresem a nyugati cartársakat a 7végén.

Link to comment
Megosztás:

A fojtószelepház és a kipufgáz visszavezető szelep tisztítás már megvolt. Azért az elég aggasztó, hogy egy megkímélt, 105e km-t futott kocsi vége 160,és normál használatban is 8 liter. Most kicsit meg lett hajtva, igaz nem sokat, mert kb 5-6 km-es távot jártam oda vissza 150-160-nal, most biztos megugrik 10-15 körülire a fogy, de utána ha visszaállna 6 literre (az 5ről már álmodni se merek), azzal ki lennék békülve. A héten mennek vissza rá a gyári kerekek, de tuti nem az a gondja. Hétvégén az ősök mennek a balatonra, rábeszéltem, hogy ezzel menjenek, mert mindig azzal szekálnak, hogy vastag a lábam (kizárt hogy 7 alá le tudják vinni, a H-t 5.4-re hozták most ki, az is 1.4 16v).

Kösz a tippeket, megkeresem a nyugati cartársakat a 7végén.

De ne feledd az ősöké az TWINPORT! Azért az kevesebbet eszik!

Jellemzően hol jársz a kocsival? Mert ha általában városi forgalomban tolod, akkor a jelenség nem annyira természetellenes.

Sok mindent ki lehet takarítani, de van amin a megforgatás segít. 5-6 km nem elég menj legalább 20-30 km-t és 4000 fordulat körül.

Nem kell 160-al menni 4-esben is tolhatod :lol:

Link to comment
Megosztás:

5-6 km nem elég menj legalább 20-30 km-t és 4000 fordulat körül.

Nem kell 160-al menni 4-esben is tolhatod :lol:

Épp írni akartam hogy minimum 5000-es fordulat és 40-50km-en keresztül, de megelőztél...

Fater Z10XE Corsáját picit meghajtottam a hétvégén ugyanezen okból, harmadikban 120-al... :lol: szegény autót már én sajnáltam a végére, de ha muszáj akkor muszáj... le is küldött vagy 8 liter benyát a torkán a nagy ijedtségre, de azóta is egészséges. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Épp írni akartam hogy minimum 5000-es fordulat és 40-50km-en keresztül, de megelőztél...

Fater Z10XE Corsáját picit meghajtottam a hétvégén ugyanezen okból, harmadikban 120-al... :lol: szegény autót már én sajnáltam a végére, de ha muszáj akkor muszáj... le is küldött vagy 8 liter benyát a torkán a nagy ijedtségre, de azóta is egészséges. :lol:

Most ez a húzatás ez mire is orvoslás? szelepszorulás ellen?

Link to comment
Megosztás:

Skacok!

A szerelőm ajánlotta, hogy lassan hidrotőkét kellene cserélnem. Most már tényleg van hangja, üzem meleg motornál is:-(

Milyen árban van ez? Úgy értem, hogy elindulok alkatrészes boltokba és mennyi a jó ár érte? :-)

Esetleg valami ötlet Szolnok és környékén beszerzésre?

nem kell cserélni....

sose kellett még Z14XEP ben cserélni.ű

vedd le a szelepfedelet. ha borzasztó trutyit, fehér szmütyit látsz benne akkor tedd vissza, tegyél az olajba motorbelsőmosó adalégot, járasd vagy 30 percet alapjáraton, és cserélj olajat híg, 5w30 ra!

mert nem jut elég olaj a hengerfejedbe, és ezért csattog.

DE nem a vezérmüláncod csörög, kerreg?

Link to comment
Megosztás:

Próbálj esetleg fojtószelepház-tisztítást, meg egy hosszabb távot forszírozottan futni vele, hátha csak valami lerakódás.

Azért az eladáson ne gondolkodj. :lol:

tedd vissza a gyári kereket és meg fogsz lepődni...

én a coupévan a nyárival 8 körül jártam (215/45R17) a télivel volt hogy 6 literrel ( 185/60R15)...

nagyon sokat számit ez is.

azokat a gyertyákat dobd ki, vagyél új, gyárit bele.

cserélj légszürőt.

jónak kell lenni...

és a 160 as végsebesség miatt kár eladni... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most ez a húzatás ez mire is orvoslás? szelepszorulás ellen?

Ez amolyan Opel-Aspirin. :lol: Olajtaknyok (pl. olajbeöntő sapkán krémes cucc), lekokszosodások (pl. AGR), bepunnyadások ellen javallott, hadd tisztuljon ki a gép torka. :lol: Gyújtáshibától kezdve, rángatáson át sok mindenre jó. Egyebek tekintetében kérdezze kezelőorvosát, szerelőjét. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez amolyan Opel-Aspirin. :D Olajtaknyok (pl. olajbeöntő sapkán krémes cucc), lekokszosodások (pl. AGR), bepunnyadások ellen javallott, hadd tisztuljon ki a gép torka. :D Gyújtáshibától kezdve, rángatáson át sok mindenre jó. Egyebek tekintetében kérdezze kezelőorvosát, szerelőjét. :lol: ;)

:lol: :lol: :lol: :P :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

nem kell cserélni....

sose kellett még Z14XEP ben cserélni.ű

vedd le a szelepfedelet. ha borzasztó trutyit, fehér szmütyit látsz benne akkor tedd vissza, tegyél az olajba motorbelsőmosó adalégot, járasd vagy 30 percet alapjáraton, és cserélj olajat híg, 5w30 ra!

mert nem jut elég olaj a hengerfejedbe, és ezért csattog.

DE nem a vezérmüláncod csörög, kerreg?

5w40-es castrol ment most is bele, ennél hígabbat nem akarok.

Ha a lánc csörög? Csere?

150eKm-nél már kellene?

Link to comment
Megosztás:

van szervízkönyved? ha van akkor nézzd meg h mikor volt

ha nincs akkor kérdezz egy szakit, érdemes nehogy aztán baj legyen

Szia!

Nem volt még cserélve, új kora óta nálam van, Én tettem bele 4 év alatt a 150e Km-t :lol:

A szerelő srác ezt is mondta cserére, mármint a láncot. Esetleg vízpumpa csere is időszerű ilyenkor? Még az sem volt.

Link to comment
Megosztás:

5w40-es castrol ment most is bele, ennél hígabbat nem akarok.

Ha a lánc csörög? Csere?

150eKm-nél már kellene?

lánc lehet, ennyinél már megnyúlhat...

olyan 40E ft. a csere

viszont ha az zörög, és nem cseréled ki, akkor összeakadhat a motor. mindha vezérmüszijszakadása lenne a motornak...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem volt még cserélve, új kora óta nálam van, Én tettem bele 4 év alatt a 150e Km-t :lol:

A szerelő srác ezt is mondta cserére, mármint a láncot. Esetleg vízpumpa csere is időszerű ilyenkor? Még az sem volt.

Hát ha van rá durván 10e forintod akkor szerintem nem árt, nehogy aztán meg azért kelljen megint szétszedni a gépet, szerintem érdemes......és már a láncot is nézesd meg

üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.