Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

14 perce, scream24 írta:

Lehet rosszul emlékeztem, hogy ki gyártja az alkatrészt. A "gyári alkatrésszel" csak nem nyúl mellé az ember. Te cserélted. Mire érdemes figyelni, vagy csak csavarok, csövek, hűtőfolyadék le és kész, be az új és jónapot?

Abból gondolom, hogy nagyon lassan megy fel üzemi hőfokra a kis mutató. De kezdek gyanakodni, hiszen a fűtés jó, hamar meleg is van, egyes fokozaton is leég a búrám. Meglehet, hogy a visszajelző szart be!? Holnapra is elég hideget mondanak reggelre, rádugom a kis kütyüt s meg sasolom, hogy az mit mutat.

Én nem mondtam, hogy nem ők gyártják, de nem volt rajta ilyen felirat. :)

Nem én cseréltem.

De nagyjából úgy van, ahogy leírtad. 

http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-g/j__engine_and_engine_aggregates/cooling_system/thermostat/repair_instructions/thermostat/thermostat_housing_(radiator)_remove_and_install/

Itt vannak leírások, ha tudsz egy kicsit angolul. De a Haynes is írja, meg a magyar könyv is...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, scream24 írta:

Lehet rosszul emlékeztem, hogy ki gyártja az alkatrészt. A "gyári alkatrésszel" csak nem nyúl mellé az ember. Te cserélted. Mire érdemes figyelni, vagy csak csavarok, csövek, hűtőfolyadék le és kész, be az új és jónapot?

Abból gondolom, hogy nagyon lassan megy fel üzemi hőfokra a kis mutató. De kezdek gyanakodni, hiszen a fűtés jó, hamar meleg is van, egyes fokozaton is leég a búrám. Meglehet, hogy a visszajelző szart be!? Holnapra is elég hideget mondanak reggelre, rádugom a kis kütyüt s meg sasolom, hogy az mit mutat.

Nekem is lassabban melegszik, de feltételezem ennek oka, hogy reggel immáron 5 fokban indulunk neki az távnak és nem 17-20 fokban mint néhány hete... 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 07. at 9:20, gezoli írta:

Wahler. Kell hozzá új tömítés, de elméletileg adnak hozzá.

Én ma vettem febi-t, ahhoz adják az O gyűrűt és az új bilincset a vízcsőre. A biztonság kedvéért vettem egy K2-s tömítőpasztát is mivel a horonyból az O gyűrű kiesik. Így inkább kenek a horonyba pasztát és abba teszem bele a gyűrűt, hogy beszereléskor ne azzal kelljen vacakolni, hogy rendesen a helyén marad e vagy sem. Egy kis plusz tömítés meg sosem jön rosszul ugye. :)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, Janó32 írta:

Nekem is lassabban melegszik, de feltételezem ennek oka, hogy reggel immáron 5 fokban indulunk neki az távnak és nem 17-20 fokban mint néhány hete... 

Ez nyilvánvaló. De már pár éve megvan a vas (és azért reggel sincs olyan vészesen hideg) és érezhetően lassabb a folyamat.

4 órája, trassher írta:

Én ma vettem febi-t, ahhoz adják az O gyűrűt és az új bilincset a vízcsőre. A biztonság kedvéért vettem egy K2-s tömítőpasztát is mivel a horonyból az O gyűrű kiesik. Így inkább kenek a horonyba pasztát és abba teszem bele a gyűrűt, hogy beszereléskor ne azzal kelljen vacakolni, hogy rendesen a helyén marad e vagy sem. Egy kis plusz tömítés meg sosem jön rosszul ugye. :)

Állítólag a Febi sem túl időtálló. Majd kiderül. Kíváncsi vagyok mit tapasztalsz az új alkatrésszel. :)  Mennyit engedtél le a hűtőfolyadékból? Vagy azt is cseréled?

Link to comment
Megosztás:

4 órája, trassher írta:

Én ma vettem febi-t, ahhoz adják az O gyűrűt és az új bilincset a vízcsőre. A biztonság kedvéért vettem egy K2-s tömítőpasztát is mivel a horonyból az O gyűrű kiesik. Így inkább kenek a horonyba pasztát és abba teszem bele a gyűrűt, hogy beszereléskor ne azzal kelljen vacakolni, hogy rendesen a helyén marad e vagy sem. Egy kis plusz tömítés meg sosem jön rosszul ugye. :)

 

5 perce, scream24 írta:

Ez nyilvánvaló. De már pár éve megvan a vas (és azért reggel sincs olyan vészesen hideg) és érezhetően lassabb a folyamat.

Állítólag a Febi sem túl időtálló. Majd kiderül. Kíváncsi vagyok mit tapasztalsz az új alkatrésszel. :)  Mennyit engedtél le a hűtőfolyadékból? Vagy azt is cseréled?

Itt írta valaki, hogy neki 2 évet bírt a FEBI. Az végül is jobb mint nekem a Swag fél éve :) Persze rosszabb, mint a gyári 16 éve...

Igazából úgy tudod megnézni, hogy jó-e a termosztát, hogy hideg motor indítása után, ha eléri a 92 fokot akkor kezd nyitni. Akkor kell a nagy vastag csőnek melegedni. Nekem hamarabb nyitott, és már 80 foknál nyitva volt az egész vízkör. 80 foknál volt egy kis hőfok visszaesés, ott tódult be a hideg víz a melegbe, és lehűtötte 75 fokig. Aztán persze bemelegedett jobban, de 15 fok alatt, országúton, ahol nagyobb a menetszél, és hidegebb volt, nem akart 90 fokig elmenni a mutató. Télen lett volna igazán szívás, mert nem ment volna 80 fok fölé se országúton, főleg minusz sok fokban.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

 

Itt írta valaki, hogy neki 2 évet bírt a FEBI. Az végül is jobb mint nekem a Swag fél éve :) Persze rosszabb, mint a gyári 16 éve...

Igazából úgy tudod megnézni, hogy jó-e a termosztát, hogy hideg motor indítása után, ha eléri a 92 fokot akkor kezd nyitni. Akkor kell a nagy vastag csőnek melegedni. Nekem hamarabb nyitott, és már 80 foknál nyitva volt az egész vízkör. 80 foknál volt egy kis hőfok visszaesés, ott tódult be a hideg víz a melegbe, és lehűtötte 75 fokig. Aztán persze bemelegedett jobban, de 15 fok alatt, országúton, ahol nagyobb a menetszél, és hidegebb volt, nem akart 90 fokig elmenni a mutató. Télen lett volna igazán szívás, mert nem ment volna 80 fok fölé se országúton, főleg minusz sok fokban.

Tudom, hogy lehet megnézni. Nem is ezzel van gond. Mint írtam felmegy a víz, fűtés is jó, de szerintem nagyon lassan. Cirka 7-8km. Ez sok. De most vagy a visszajelző szart be, vagy a termosz. Még nem volt időm monitorozni, hogy melyik a ludas, de ami késik. :)  Természetesen köszönöm a segítő szándékot. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, scream24 írta:

Ez nyilvánvaló. De már pár éve megvan a vas (és azért reggel sincs olyan vészesen hideg) és érezhetően lassabb a folyamat.

Állítólag a Febi sem túl időtálló. Majd kiderül. Kíváncsi vagyok mit tapasztalsz az új alkatrésszel. :)  Mennyit engedtél le a hűtőfolyadékból? Vagy azt is cseréled?

Nem engedtem le végül semmit belőle mert decemberben volt vezérlés cserém és akkor a vizet is cseréltük. Csak a kiegyenlítő tartályból szívtam ki a vizet, a csonknál pedig 2-3 dl folyt ki amikor levettem a termosztátot. Teljesen hideg motorral indultam, városi 0 forgalomban 3 km után elérte a 89 fokot és ott is maradt pedig 3-asra állítottam a ventifordulatot és teljesen felvettem a fűtést. Na ilyen sosem volt eddig, városban jó ha 85 fok volt a víz de ahogy ráadtam a fűtést mindig visszaesett 80-81 fokra.

outsider: Ha 2 évet megy akkor annyit, jövő télen mindenképp eladom az autót. Addig akarok kiszállni belőle ameddig adnak is érte valamennyi pénzt ami nem egy 20 éves suzuki ára. :) Azzal amit most kivettem azzal sosem volt még 90 fok sem a víz, vagyis de amikor járó motorral álltam a határátkelőn és nem haladt a sor csak 15 percenként 10 métert.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 10/8/2016 at 8:38 PM, scream24 said:

Tudom, hogy lehet megnézni. Nem is ezzel van gond. Mint írtam felmegy a víz, fűtés is jó, de szerintem nagyon lassan. Cirka 7-8km. Ez sok. De most vagy a visszajelző szart be, vagy a termosz. Még nem volt időm monitorozni, hogy melyik a ludas, de ami késik. :)  Természetesen köszönöm a segítő szándékot. :icon13:

Hello,

Nekem a hőfok jeladó romlott el ami az ECU-nak és a műszerfalnak is adja jelet(Z16xe). Az csinált olyat, hogy 10-15 fokkal mutatott kevesebbet a ténylegesnél. Ez elég nagy szívás ha nyáron dugóban ülsz és 100 fokos a víz mert a műszer szerint csak 85 és hiába nyit a termosztát(az végig tökéletes volt) a venti nem indul és megfőzöd a motort. Nekem szerencsére nem történt baj és egyből cseréltem a jeladót(vmi 3 ezer pénz volt).

Jelenleg meg a termosztát kezd hamrabb nyitni szóval az is cserés lesz, de legalább a hőfok valós.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 perce, Manfi01 írta:

Sziasztok

Lenne egy kis kérdésem. Mi bughat a motor térben miután leallitom a kocsit?

Én erősen gyanakszom a pillangó szelepre. Szerintetek mi lehet az?

 

motorkod:z16xe

A segítséget előre is köszönöm.

Leállítás után búg folyamatosan valami? Nem a szervórásegítést hallod ahogy leáll? 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 10. 10. at 15:52, Manfi01 írta:

igen

akkor a szivattyú lenne de sajna elől a motor térben hallom :brooding:

 

A szervó szivattyú is a motortérben van, ha nem tévedek.

A fojtószelep inkább sípoló hangot ad.

Nem a beltéri szellőztető csappantyú motorja?

Néha csalóka, hogy melyik hang honnan is jön....

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

22 órája, bluemirage írta:

Köszönöm a segítséget, ezt megtaláltam én is, de 2002-es kiadású. Ha jól tudom a Z14XEP motoros Astrák később jelentek csak meg. Ebben csak XE motorkód van és azt olvastam sok az eltérés. Az is lehet, hogy nincs is újabb? Az autókba csak raktak valamilyet... Keresgélnem kell tovább :)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, topoftheworld írta:

Ez ugyan annak tűnik, mint amit az első válaszoló linkelt. De köszönöm neked is! Az a gond, hogy újabb kellene.

Neked egy hibrid manual kellene... Szerintem töltsd le a G-hez ami van, mert a karosszéria, utastér egyebek abban van, és keress egy H generációhoz való manual-t, abban XEP motor jellemzői lesznek... 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.