Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Ha van időm én is így szoktam, de alsó hangon 1-1,5 órát szoktam várni... :)

Én most az Eni I-sint MS 5w30-al szemezek (6500 ft a 4L), a GM ára pont most ment fel sajnos a Kauffernél pár hete még 6200 volt mostmár 7600... A Mannol megfelelő olaját azért már én sem erőltetem, nem merem, 4200ft a 4 liter, mint egy olcsóbb 10w40-es... :D A Magnatec meg tejfölös-trutyis volt, így azt is hanyagolom...

Apa kezdődik!!!!!! (Olajtéma) :)

Link to comment
Megosztás:

Apa kezdődik!!!!!! (Olajtéma) :)

Miért? :D

Én sem tudom, hogy mit tegyek bele. Pénteken megyek 4-5 napra Ukrajnába, majd vissza, s kellene olajat cserélnem. De akkor mi a fenét vegyek bele? Edge-FTS-t helyben nem tudnak beszerezni. :( Magnatech C3 lenne jó áron....

Link to comment
Megosztás:

Miért? :D

Én sem tudom, hogy mit tegyek bele. Pénteken megyek 4-5 napra Ukrajnába, majd vissza, s kellene olajat cserélnem. De akkor mi a fenét vegyek bele? Edge-FTS-t helyben nem tudnak beszerezni. :( Magnatech C3 lenne jó áron....

Az olaj témát ki kell beszélni, minden körülmények között!:D

Hát ha pont mész Ukrajna fele, Szfehérvár (TheFiltershop), Bp (Castrolmintabolt és sok más) útba esik, nem?:) Persze így plusz 1-2 ezer a régi olajjal, mondjuk most az egyszer beleférhet... :)

Vagy ők, nem ott van a közeledben? http://www.formula3000.hu/shop/castrol-5w40-castrol-edge-p-5525.html

Link to comment
Megosztás:

Az olaj témát ki kell beszélni, minden körülmények között! :D

Hát ha pont mész Ukrajna fele, Szfehérvár (TheFiltershop), Bp (Castrolmintabolt és sok más) útba esik, nem? :) Persze így plusz 1-2 ezer a régi olajjal, mondjuk most az egyszer beleférhet... :)

Vagy ők, nem ott van a közeledben? http://www.formula3000.hu/shop/castrol-5w40-castrol-edge-p-5525.html

Most lehet hogy tanulok valami újat: Filtershop van Székesfehérváron??? Goldolaj van, arról tudok...

Link to comment
Megosztás:

Az olaj témát ki kell beszélni, minden körülmények között! :D

Hát ha pont mész Ukrajna fele, Szfehérvár (TheFiltershop), Bp (Castrolmintabolt és sok más) útba esik, nem? :) Persze így plusz 1-2 ezer a régi olajjal, mondjuk most az egyszer beleférhet... :)

Vagy ők, nem ott van a közeledben? http://www.formula3000.hu/shop/castrol-5w40-castrol-edge-p-5525.html

Útba esik, odafele be tudnék menni, de olajat Ukrajnába nem viszek ki külön, mert a határon csak a szívatás van miatta....

Hazafele meg hogy mikor jövök, az kérdéses....vagy késő este, vagy szombaton. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2007 ben vettem az autómat , külföldről behozott 2003 CDTI 1,7 és érdekelne hogy meg lehet-e tudni valahogy a külföldi szerviz történetét ? Itt a szervizben azt mondták hogy csak a magyarországit tudják megnézni (ott meg nem volt egyszer se) Valakinek van valami ötlete? Köszi! Szép napot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 2004es G astrám van 5 ajtós. Hátsó rugó törött volt mikor vettem már, azt cseréltem mind a kettőt. Egy hónapja voltam műszakin minden pöpec volt. Ám tegnap cseréltem át a kerekeket és a jobb hátsó lengéscsillapítón némi olajpárát véltem felfedezni. Gondolom az a lengéscsillapító már a végét rúgja. Ám elkezdtem keresgélni és csak gázosakat találtam, olajasat sehol. lehet még kapni, vagy már csak gázos van hozzá? Az előző tulaj elmondása szerint még gyári gátlók vannak mindenhol,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 2004es G astrám van 5 ajtós. Hátsó rugó törött volt mikor vettem már, azt cseréltem mind a kettőt. Egy hónapja voltam műszakin minden pöpec volt. Ám tegnap cseréltem át a kerekeket és a jobb hátsó lengéscsillapítón némi olajpárát véltem felfedezni. Gondolom az a lengéscsillapító már a végét rúgja. Ám elkezdtem keresgélni és csak gázosakat találtam, olajasat sehol. lehet még kapni, vagy már csak gázos van hozzá? Az előző tulaj elmondása szerint még gyári gátlók vannak mindenhol,

Nem feltétlen van végük. Az enyémek is olajosak egy kicsit, de műszakin rendben voltak!

Link to comment
Megosztás:

Nem feltétlen van végük. Az enyémek is olajosak egy kicsit, de műszakin rendben voltak!

Akkor várok még velük és ha esetlegjobban engedi az olajat vagy úgy érzem, hogy nem csillapítana akkor cserélem csak. Ez már nem mostantó lereszthet és most voltam műszakin és hibátlanok voltak elől és hátul is az értékek. Pedig elől is gyári gátlók vannak még.

Link to comment
Megosztás:

Kis segítséget szeretnék kérni tőletek. Vauxhall Astra G-ben 1.6 16v sxi (z16xe) vásároltam Denso K16TT gyertyákat. A baj az, nem vagyok teljesen megbizonyosdva, hogy jók e az automhoz, az eladó nm volt a helyzet magaslatán. Megfelelőek ezek a kocsimba? Köszönöm a segítségetek

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget ki is cseréltem a gyertyákat, minden simán ment:) Meglepődve láttam csere közben hogy a kivett gyertyák milyen jó állapotban voltak, lehet előző tulaj nm rég cserélte. Viszont denso gyertyán belül egy teljesen már tipus volt a kocsiban.

Én K16TT raktam bele de K20TXR volt benne. Esetleg tudja valaki mi a különbség a kettő közt?

Hamarosan megyek haza Magyarországra a kiskocsival és mikor otthon leszek szeretném átnézetni a teljesen az autót, mert itt az angliai szerelők aranyáron dolgoznak és sajnos néha megbizhatatlanul is :icon11: Tud valaki Szegeden egy jó szervízt? Lehet maszek és nagyobb műhely is.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget ki is cseréltem a gyertyákat, minden simán ment:) Meglepődve láttam csere közben hogy a kivett gyertyák milyen jó állapotban voltak, lehet előző tulaj nm rég cserélte. Viszont denso gyertyán belül egy teljesen már tipus volt a kocsiban.

Én K16TT raktam bele de K20TXR volt benne. Esetleg tudja valaki mi a különbség a kettő közt?

Hamarosan megyek haza Magyarországra a kiskocsival és mikor otthon leszek szeretném átnézetni a teljesen az autót, mert itt az angliai szerelők aranyáron dolgoznak és sajnos néha megbizhatatlanul is :icon11: Tud valaki Szegeden egy jó szervízt? Lehet maszek és nagyobb műhely is.

Amúgy jobb kormányos a kocsid?

Szerintetek a márka szervizben nyomatékkulccsal húzzák meg a gyertyákat, vagy csak sacc/kb kézzel?

Módosítva : DM101
Link to comment
Megosztás:

Màrkaszervízben elképzelhető, hogy nyomatékkulcsot hasznàlnak de màs szervízben nm hinném. Én otthon cseréltem a gyertyàkat egy pont erre való ebayről vásàrolt szerszàmmal/ez se nem nyomaték se nem racsnis kulcs/. De megoldottam, pedig sokmindenhez értek csak az autószereléshez nem:D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma szervizeltem a szülők G Astráját. Z14XE. 2005-ös forgalomba helyezés, 2004-es év végi gyártás. EGR gyárilag nincs. CLII

Olaj: GM 5W30 dexos2

Olajszűrő: GM

Olajleeresztő O-gyűrű: GM

Benzinszűrő: után gyártott (még az eredeti 9 éves volt benne)

Fékfolyadék: Ferodo DOT4 (még az eredeti 9 éves volt benne)

Levegőszűrő, utastérszűrő: Sofima

9 év, 92600 Km és 1 db akkumulátor csere volt az összes meghibásodás és tervezetlen kiadás az autóval. Persze 4 vagy 5 izzót is cseréltünk, de azt nem mondanám hibának.

Hibakód még nem volt eddig. Remélem nem is lesz! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma szervizeltem a szülők G Astráját. Z14XE. 2005-ös forgalomba helyezés, 2004-es év végi gyártás. EGR gyárilag nincs. CLII

Olaj: GM 5W30 dexos2

Olajszűrő: GM

Olajleeresztő O-gyűrű: GM

Benzinszűrő: után gyártott (még az eredeti 9 éves volt benne)

Fékfolyadék: Ferodo DOT4 (még az eredeti 9 éves volt benne)

Levegőszűrő, utastérszűrő: Sofima

9 év, 92600 Km és 1 db akkumulátor csere volt az összes meghibásodás és tervezetlen kiadás az autóval. Persze 4 vagy 5 izzót is cseréltünk, de azt nem mondanám hibának.

Hibakód még nem volt eddig. Remélem nem is lesz! :)

Opel sose kop el... ;)

Az akkucsere meg egyébként se meghibásodás, hanem fogyó-kopó alkatrész pótlás. ;)

Link to comment
Megosztás:

Opel sose kop el... ;)

Az akkucsere meg egyébként se meghibásodás, hanem fogyó-kopó alkatrész pótlás. ;)

Igen, nagyon megvagyunk elégedve. Csak az ismeretlen előéletű (használtan vásárolt) Opelekkel volt baj a családban. Az újonnan vásároltakon sosem volt hiba.

Az akksit is csak azért mondanám hibának, mert váratlanul jött, nem volt előjele. Nem volt betervezve a cseréje. Egyszer csak nem indult. De szerencsére volt a közelben autósbolt, így hamar újra útra kelhetett. :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, nagyon megvagyunk elégedve. Csak az ismeretlen előéletű (használtan vásárolt) Opelekkel volt baj a családban. Az újonnan vásároltakon sosem volt hiba.

A törődést minden autó meghálálja. Sajnos nekem nincs lehetőségem újat venni, a mostani előélete pedig épp az említett ismeretlen kategóriába tartozik. Így vannak hibái, de úgy döntöttem, lassacskán helyrepofozom.

Link to comment
Megosztás:

A törődést minden autó meghálálja. Sajnos nekem nincs lehetőségem újat venni, a mostani előélete pedig épp az említett ismeretlen kategóriába tartozik. Így vannak hibái, de úgy döntöttem, lassacskán helyrepofozom.

Nagyon kíváncsi lennék, hogy az enyém mennyit futhatott vajon. Szülők 92ekm-e és az enyémben mutató 132ekm-es állapot között annyi a különbség, hogy az enyémet 250ekm-re saccolnam. Az előző újan, az enyém 8 évesen került a családba.

Topikhoz kapcsolódva:

Megérkeztek hátra az új gyári lengéscsillapítóim, ablaktörlő lapátjaim és a benzinszűrőm. Ja és a hatsó rugók alá való gumigyűrűk. Már csak idő kell hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.