Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Ma voltam fékfolyadék cserén a Schillernél.Kiderült hogy olajos az ékszíj (amúgy láncos a kocsi) meg a feszítő, mert a főtengely szimering ereszt.

Három óra alatt kicserélték a szíjat a szimeringet meg a fékfolyadékot.

Megnéztem a szíjat és el sem tudom képzelni, hogy hogyan cserélték ki.Nem vagyok autószerelő, de ehhez nem kellett kiszedni a motort?Főleg a szimering cseréhez?

Szia.Melyik Scillernél?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ma voltam fékfolyadék cserén a Schillernél.Kiderült hogy olajos az ékszíj (amúgy láncos a kocsi) meg a feszítő, mert a főtengely szimering ereszt.

Három óra alatt kicserélték a szíjat a szimeringet meg a fékfolyadékot.

Megnéztem a szíjat és el sem tudom képzelni, hogy hogyan cserélték ki.Nem vagyok autószerelő, de ehhez nem kellett kiszedni a motort?Főleg a szimering cseréhez?

A vezérlés oldali szimering csere nem olyan vészes művelet. A kuplung oldali az más tészta.

Link to comment
Megosztás:

És a szimering cseréhez az olajat sem kell leengedni?

Nem mint ha nem bíznék meg a szervízben ahol voltam, de azt honnan lehet tudni hogy lecserélték a fékfolyadékot?

Naivan azt hittem, hogy keményebb lesz a fék,de sehol semmi változás.

Szia!

Az első szimmering cseréjéhez az alsó szíjtárcsát kell levenni, a régi csavarhúzóval kivehető, fél óra alatt kényelmesen megvan a művelet. Az olajat nem kell leengedni. A szíj cseréje úgy van, ahogy harmlevi leírta.

Link to comment
Megosztás:

Hány Km van a kocsidban hogy cserélni kell?Azért érdekelne mert nekem is ilyen kocsim van.

Nem pusztán km függő dolog ez (sem), ennél komplexebb.

KB 200000 km. Volt már cserélve,az előző gazdája csak láncot cserélt.inditáskor nagyon durván szól,melegen még nincsen hangja de én szeretném megelőzni és kicserélni

200k km alatt második lánccsere jönne??? 150k km környékén lenne valahol az első esedékessége ha szükséges (ha van gond vele).

Link to comment
Megosztás:

komolyan ilyent még életemben nem láttam ma került sorra opel astra g 1999es 1.8 autóm nagy szervizelésre és kezdésnek az autószerelő a vezérléssel kezdte és szabályosan bele volt rohadva a vízpumpa a blokkba ö se találkozót még ehhez hasonlóval sem :o már szét fúrta szét kalapálta a vízpumpát és 2óra feszegetés után ketté vágta a vízpumpát és úgy tudta kihajlítani :/ már így is csak az alkatrészekre fizettem 260ezret már most félek mi lesz a vége :( osztrákba vettem az autót mert ott azért általában jobban vigyáznak az emberek a kocsikra hála a szigorúbb szabályoknak de hogy ebbe még vízpumpát soha nem cseréltek az egyszer 100% :( én szeretem az opelokat de már bánom hogy opelt vettem :( és ezt még az is megerősítő hogy opel motorgyárba dolgozok operátorként és az én véleményem szerint soha többet opelt :(

Nyilván, ha egy fordban nem cserélnek vízpumpát, akkor azt szívesebben megvennéd.....

Link to comment
Megosztás:

Miért az autó/gyártó hibája valami amikor nyilvánvalóan elhanyagolták a karbantartást? Nincs az az autó ami kellő karbantartás nélkül sokáig húzza/gond mentes. Az Opel-re nézve inkább dicséretes hogy 15 év alatt sem lett baja az ominózus vízpumpának...

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Nem pusztán km függő dolog ez (sem), ennél komplexebb.

200k km alatt második lánccsere jönne??? 150k km környékén lenne valahol az első esedékessége ha szükséges (ha van gond vele).

Tulajdonképpen a régi típusú feszítő is "szar", a gyári cserealkatrészek illetve a kb. 2006-2007-es autók alkatrészei, már újabb cikkszámmal rendelkeznek, mind a lánc mind pedig a láncfeszítő, ergo módosítottak rajtuk...

Nekem is kétkörös volt a dolog, elsőre csak a lánccsere, mondták elég lesz, 10000km múlva ugyanolyan hangja volt...

Másodjára komplett szett, mindenféle tömítéssel, stb. Azóta kb. 30ezret mentem, eddig csendes maradt, remélem soha többé nem kell cserélni... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Castrol Magnatec C3 5W40 olajjal kapcsolatban van valakinek felhasználói tapasztalata?

Edge Titanium Fst lenne a másik jelölt. Kb 2-2,5e Ft a difi.

Nekem Magnatec 5w40 C3 van benne most (feb. végén lett beletéve) de ősszel inkább cserélem (nem egészen vagyok meggyőzve maradéktalanul, addigra lesz benne kb 4500-5000km), addig teszt. Nem rossz végeredményben (nulla fogyás ~2000km alatt de ebben az én autóm nem irányadó). Ami nálam helyette szóba jön majd:

- Fuchs Gt1 Proflex

- Eneos Hyper Premium (pl szemezek a 10w30-al Eneos esetében de van dexos2-es kenőanyaga is)

- Castrol Egde család

Véleményem szerint ezek a motorok még nem az űrtechnika világa (bár magyar fizetésből tisztességesen fenntartani már csillagászati tud lenni, de ez más kérdés), így ezek a középkategóriás (árban) kenőanyagok egy átlag autós motorját meg kell hogy védjék az elvárható szinten (sőt)... Inkább fontos az olajcserék betartása. Sokan hiszik hogy a longlife kenőanyagok miatt 20-30k km-t lehet autózni, én inkább ebben nem hinnék. 10k km vagy egy év (vagy ettől gyakrabban ha extrém hatásnak van kitéve).

Link to comment
Megosztás:

Nekem Magnatec 5w40 C3 van benne most (feb. végén lett beletéve) de ősszel inkább cserélem (nem egészen vagyok meggyőzve maradéktalanul, addigra lesz benne kb 4500-5000km), addig teszt. Nem rossz végeredményben (nulla fogyás ~2000km alatt de ebben az én autóm nem irányadó). Ami nálam helyette szóba jön majd:

- Fuchs Gt1 Proflex

- Eneos Hyper Premium (pl szemezek a 10w30-al Eneos esetében de van dexos2-es kenőanyaga is)

- Castrol Egde család

Véleményem szerint ezek a motorok még nem az űrtechnika világa (bár magyar fizetésből tisztességesen fenntartani már csillagászati tud lenni, de ez más kérdés), így ezek a középkategóriás (árban) kenőanyagok egy átlag autós motorját meg kell hogy védjék az elvárható szinten (sőt)... Inkább fontos az olajcserék betartása. Sokan hiszik hogy a longlife kenőanyagok miatt 20-30k km-t lehet autózni, én inkább ebben nem hinnék. 10k km vagy egy év (vagy ettől gyakrabban ha extrém hatásnak van kitéve).

Én is így gondolom.

10e km, vagy 1 év.

Ezen ne spóroljon az ember...

Egy haverom VW szervízben dolgozott, ő is ezt erősítette meg. Nem tett jót a motoroknak a 20-30e km-es olajcsere.

Majd meglátom a szerelőm melyiket mennyiért tudja beszerezni...

Link to comment
Megosztás:

Én is így gondolom.

10e km, vagy 1 év.

Ezen ne spóroljon az ember...

Egy haverom VW szervízben dolgozott, ő is ezt erősítette meg. Nem tett jót a motoroknak a 20-30e km-es olajcsere.

Majd meglátom a szerelőm melyiket mennyiért tudja beszerezni...

A másik topikban leírtam a tapasztalatom, amivel még kiegészíthetem, hogy fogyás nem volt tapasztalható, de újból nem tenném az autóba... Én az 5w30-as GM olajat preferálom, közel 150ezret azzal ment az autó, rossz olajra visszavezethető probléma nem volt... Eddig kitartottam mellette, de igazából most felment az ára, így elkezdtem mást is kipróbálni... Eddig ez a Gulf Formula GMD sem teljesít rosszul, kövire lehet én is az említett Fuchs-ot, Bp Visco 5000-t (Gm-ll-a-025) vagy az 5w40 Castrol Titanium Fst-t teszem bele... A 0w40-es olajok, illetve más márkák 5w30-as olajai nekem már feleslegesen drágák... :)

Link to comment
Megosztás:

Láncot honnan tudom mikor cserés?

Amikor surrogó hangja van?

Vagy amikor zörgő biciklilánc hangot ad?

Nálunk a családban lévő H Astra-nál (Z14XEP) alapjáraton már kezdett olyan hangja lenni, mintha diesel lenne. :-o Mi ebből sejtettük a csere esedékességét.

Az Opel Duna -nál a csere 47e Ft-ba került. Az autóban 174e km van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.