Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

Sziasztok!

Immáron négy éve társam egy G astra. 2004-es gyártmány, enjoy felszereltségű. Műszakilag teljesen elégedett vagyok vele, bár az étvágya lehetne kicsit kevesebb. :)

A problémám a gépsárkánnyal a következő: irgalmatlanul kényelmetlen a vezetőülés számomra. Ez mostanra már odáig fajult, hogy beülni sincs kedvem az autóba (minden létező beállítást kipróbáltam már, semmi nem jó). Úgyhogy arra jutottam, hogy vagy eladom, vagy próbálkozom üléscserével. Olvasom itt a fórumon, hogy másnak is volt már ilyen problémája. Szeretném kérdezni, hogy az üléscsere bevált-e? Mert ha csak felesleges erőlködés, akkor inkább eladom és veszek másik autót.

Egyébként nekem az a meglátásom, hogy az egész vezető pozíció el van kefélve ebben az autóban, úgy ahogy van:

-túl magasan vannak a pedálok,

-túl széles a középkonzol, a gázpedált csak kitekert lábbal éri el normálisan az ember,

-az ülés egy tragédia: ülőfelület, deréktámasz hiánya, nem állítható külön az ülőlap dőlésszöge

Szerintem a kocsi vezetése kizárólag alsó állás közeli üléspozícióban lehet kényelmes. Ahhoz viszont én nem vagyok elég magas. Úgy gondolom, hogy 180cm alatt egyszerűen a G astra nem lehet kényelmes...

És, hogy miért vettem meg annak idején? :) Első autóm volt, nem nagyon tudtam, hogy mire figyeljek. A családban F astránk volt. Nagyon szerettük/szeretjük. Szóval az astra ebből a szempontból adott volt. Az F astra egyébként sokkal-sokkal kényelmesebb, mint a G!

Előre is köszi a válaszokat.

Nekem semmi bajom a gyári üléssel.Egy picit 180 cm alatt vagyok.Az igaz hogy 2 óránál többet nem ültem benne folyamatosan.Nem egy Citroen CX az igaz:) Vegyél bele sport üléseket azok állítólag kényelmesek.

Link to comment
Megosztás:

Nekem semmi bajom a gyári üléssel.Egy picit 180 cm alatt vagyok.Az igaz hogy 2 óránál többet nem ültem benne folyamatosan.Nem egy Citroen CX az igaz:) Vegyél bele sport üléseket azok állítólag kényelmesek.

Volt mikor 10 órát ültem benne 2-3 kiszállással (sok várakozás a határon). Nem a legkényelmesebb, de megoldható. Ugyanazt az utat Ford Galaxy-val 1 pihenővel szoktuk lenyomni.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes hogy mennyien panaszkodnak a gyári ülésekre... Elsőre talán a németesen kemény tömése lehet furcsa. Korábban szinte vérre menő vitákat folytattam ismerőseimmel, hogy ez, vagy inkább a franciásan puha. Végül arra jutottam hogy rövid távon (<50km) inkább az utóbbi, de több száz kilométert nem szeretnék leutazni egy Citroenben, bár az is igaz hogy én derékfájós vagyok.

Nekem gyári sportülésem van, szinte teljesen függőlegesbe állított támlával és maximumra tekert deréktámasszal használom az előbb említett dolog miatt. Az oldaltartása felejthető (a Calibráéhoz képest legalábbis), a kihúzható combtámasz viszont áldás, ahogy az ülésfűtés is. Nekem a legnagyobb bajom talán az vele hogy még a legalsó állásban is túl magasan ülök, még úgy is hogy nekem közel 6cm-t ültetve van az autó...

Link to comment
Megosztás:

Volt mikor 10 órát ültem benne 2-3 kiszállással (sok várakozás a határon). Nem a legkényelmesebb, de megoldható. Ugyanazt az utat Ford Galaxy-val 1 pihenővel szoktuk lenyomni.

Én napi 10 órát Tranzitban ülök.Na jó néha kiszállok:) Az sem kényelmetlen nekem.Igaz hogy mindenfelé állítható az ülése.A Scudoba viszont 10 percnél tovább nem bírom ki.Szétülték a dagadt kollégák:)

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet hogy valami gond van az üléseddel? El van csavarodva, ki van ülve, vagy egyéb?

Bizonyos dolgokban egyetértek veled, a pedálok elrendezésében főleg. De ennyire nem látom tragikusan a dolgot, az ülés alapból szerintem nem kényelmetlen, és elég tág határok között állítható. Én is alacsony vagyok, de jól be tudtam állítani mindent. Tervezek üléscserét, mert nekem a támlám el van csavarodva, és amúgy is ez az első autóm, amiben nem sportülések vannak, hiányzik az oldaltartás. Tapasztalatom viszont nincs még G Astra gyári sport ülésekkel.

Szia. Nem, szerintem az üléssel ilyen értelemben nincs gond. Amitől viszont kicsit mégis ketekerve ül az ember az autóban az a következő: a bal láb támasz közelebb van, mint a jobb lábad, ha nyomod a gázpedált. Legalábbis szerintem. Úgy gondolom, ez is egy konstrukciós hiba. Persze lehet az én egyik lábam rövidebb, mint a másik. :) Ortopédus szerint viszont nem....

Link to comment
Megosztás:

Az első évben még nem volt bajom a konforttal. Még tartott az első autó öröme, meg az ember amúgy is nehezen vallja be magának, hogy nem biztos, hogy ezt kellett volna megvenni. :) Aztán, ahogy mentek bele a kilóméterek, úgy lett egyre kényelmetlenebb.

Nekem a keménységével nincs gondom. Szerintem jó, ha nem nagyon puha az ülés.

Alapvetően 1-2-3 órás útjaim szoktak lenni, főleg autópálya. Le tudom vezetni őket egyben is, közben mocorgok kicsit az ülésben, de nagyon kényelmetlen.

Azon is gondolkodtam, hogy rakatok bele tempomatot, mert ha nem kell nyomni a gázt, akkor kényelmesebben lehet benne ülni, szabadabban lehet mocorogni. De egy 10 éves autóba már nem nagyon éri meg 40eFt-ért extrát rakni...

Link to comment
Megosztás:

Az első évben még nem volt bajom a konforttal. Még tartott az első autó öröme, meg az ember amúgy is nehezen vallja be magának, hogy nem biztos, hogy ezt kellett volna megvenni. :) Aztán, ahogy mentek bele a kilóméterek, úgy lett egyre kényelmetlenebb.

Nekem a keménységével nincs gondom. Szerintem jó, ha nem nagyon puha az ülés.

Alapvetően 1-2-3 órás útjaim szoktak lenni, főleg autópálya. Le tudom vezetni őket egyben is, közben mocorgok kicsit az ülésben, de nagyon kényelmetlen.

Azon is gondolkodtam, hogy rakatok bele tempomatot, mert ha nem kell nyomni a gázt, akkor kényelmesebben lehet benne ülni, szabadabban lehet mocorogni. De egy 10 éves autóba már nem nagyon éri meg 40eFt-ért extrát rakni...

Megsúgom nekem 10.000ft-ból kijött a tempomat.

Milyen motor van az autódban?

Link to comment
Megosztás:

Megsúgom nekem 10.000ft-ból kijött a tempomat.

Milyen motor van az autódban?

1.4-es, benzines. Vagy milyen paraméterre vagy kíváncsi. Enjoy felszereltség.

Voltam bent szervízben, ott mondták, hogy 40-ért tudják megcsinálni, mert nincs kiépítve a kábelezés hozzá és úgy sok időbe kerül nekik....

Egyébként 20 körül meg lett volna.

Link to comment
Megosztás:

1.4-es, benzines. Vagy milyen paraméterre vagy kíváncsi. Enjoy felszereltség.

Voltam bent szervízben, ott mondták, hogy 40-ért tudják megcsinálni, mert nincs kiépítve a kábelezés hozzá és úgy sok időbe kerül nekik....

Egyébként 20 körül meg lett volna.

Z14XE vagy Z14XEP?

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ez most komoly?Nekem Z14XEP motorom van.Hol, vagy hogyan lehet 10-ért tempomatot beletenni?

10e Ft-ért nem tudod a kocsiba betenni a lábad? :D Humán tempomat. ;)

Elektronikus kicsukva, csak ha max Te csinálod. DV-nek meg vannak a tervei, egy AVR alapú dolog (ha megosztaná). Az áramkör nem nagy költségű, de még azért az index kar és a pedál kapcsolók is többe kerülnek.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ki akarnám szedni az üléseket, mert mosom az üléshuzatokat, a hátsók már tiszták, a jobb 1 következne. Megakadtam az övfeszítő csatlakozó széthúzásánál. El tudná vki mondani, hogyan lehet széthúzni, hogy ne tépjek ki vezetéket a helyéről? De úgy, mint egy kétévesnek. Arra rájöttem, hogy húzom le az ülés aljáról a komplett csatlakozót, de itt megáll a tudomány és képet sem találok róla.

Link to comment
Megosztás:

Ki akarnám szedni az üléseket, mert mosom az üléshuzatokat, a hátsók már tiszták, a jobb 1 következne. Megakadtam az övfeszítő csatlakozó széthúzásánál. El tudná vki mondani, hogyan lehet széthúzni, hogy ne tépjek ki vezetéket a helyéről? De úgy, mint egy kétévesnek. Arra rájöttem, hogy húzom le az ülés aljáról a komplett csatlakozót, de itt megáll a tudomány és képet sem találok róla.

Aki esetleg pont most törné magát a válasszal (bár erre nem sok esélyt látok) az ne fáradjon, megoldottam.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Javíttatott már valaki háttámla tömést? Ismer valaki olyat, aki jó és tartós munkát végez?

Ha üléscserére adnám a fejem, csak G Astra megy bele (caravanom van), vagy más modellből is passzolnak az ülések?

Előző autómban (F Astra) javítattam mind az ülőlap mind a háttámla szivacsozását (ki lehetett tapintani a keretet, gondoltam mielőtt kiszakad ránézetek).

5 perc alatt félrehúzta a gyári huzatot, szivacsokat szemre szabta a szaki és ragasztotta is a rétegeket (ülést nem kellett kiszedni). Az az autó még a szüleimé volt, így mondhatom hogy nagyon fiatal korától én használtam (13-14 évig), sosem volt annyira kényelmes az ülés mint a beavatkozás után. Sőt, a ráncok is kisimultak rajta, ill. megszűnt a nyikorgása/nyöszörgése mert a csavarokat újra "megtépte" végső mozzanatként. 45 perc volt a teljes beavatkozás, de ebből kb 10 perc a kárpit elhúzás után látható "szivacsőrlemény" kiporszívózása. Így adtam el a kocsit évek múlva...

(Nulla forintba került, unokatesóm kivitelezte a műtétet, gyakorlatát hosszú évek alatt szerezte a Hammerstein-ben, szóval becsukott szemmel érti az autóülések lényegét/felépítését.)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi, találtam neten olyat, aki valami löttyel javítja a szivacsot, de nem túl bizalomkeltő számomra. A te esetedből kiindulva érdemesebb akkor olyat keresni, aki rendes szivaccsal pótolja.

Nekem is a háttámla a gáz, a felső kereszttartónak támaszkodom tulajdonképpen, annyira szétporladt már a szivacs (pedig a kárpit hibátlan és csak 11 éves a kocsi, szóval nem értem miért...). Amióta ez a kocsim van, többször fáj a hátam sajnos (bár lehet nem függ össze :D )

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Kicsúszott a jobb 1. üléstámla döntő pálca,amit a műanyag tekerőgombbal lehet jobbra -balra tekerni és ezáltal dől előre,hátra a támla....

Segítsetek,hogyan lehet ezt a legkönnyebben visszarakni??...ki kell az ülést szerelni?...elnézést,ha nem túl szakszerű a fogalmazásom!

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Üdv!

Kicsit halott a topik.

Találtam egy nagyon jó komplett belsőt, Recaro bőr. 120 ezerér fűthető a két első. Nem rossz, G Astrába való. Kicsit drágállom, bár fene tudja.

Viszont a kérdésem, hogy a H astra üléseit, leginkább az elsőket be lehet pattintani minden féle nagyobb fúrás faragás nélkül a G-be? Hátsó padot is???

THX!

Bocs ha már volt róla szó!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

most vagyok túl egy 3 ajtós astra g első ülésbowden cserén. Ha valakinek kell infó akkor kérdezzen nyugodtan.

Csak azért írom, mert én sem találtam róla sehol leírást, saját magamnak kísérleteztem ki és már megvan a folyamat. :D

Szia! Nekem kellene segítség. Az nyósülésben elmet valami, gondolom elszakadt.

Megköszönném a segítséget.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.