Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Utastér,Belsőtér


tuzer

Recommended Posts

7 hours ago, trassher írta:

Urak valakinek van tapasztalata ilyen gumiszőnyeg garnitúrával?

 

Nekem ilyen volt benne. Az én részem nagyon gyorsan kopott és csúnya is lett. Most hótálcát fogok belevenni, annak sokkal magasabb a pereme is és nem folyik ki a hólé. 

Link to comment
Megosztás:

11 hours ago, astra 1 írta:

Ennyiért már eredi gyárit kapsz ha meg találom a címet megadom,

Az azért meglepne bevallom. Használtan dobálják 8000 körül a szettet, legalábbis eddig amit láttam mind ennyibe került.

CseGa: Egy másik fórumon meg volt aki ezt használja 5 éve és semmi baja. Mondjuk gondolom ez függ lábmérettől, vezetett km-től, ki hogy tartja a lábát, stb. A linkelten gondolkozom vagy ezen.

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, trassher írta:

Az azért meglepne bevallom. Használtan dobálják 8000 körül a szettet, legalábbis eddig amit láttam mind ennyibe került.

CseGa: Egy másik fórumon meg volt aki ezt használja 5 éve és semmi baja. Mondjuk gondolom ez függ lábmérettől, vezetett km-től, ki hogy tartja a lábát, stb. A linkelten gondolkozom vagy ezen.

Az lehet. Nekem a sarkam koptatja valamiért. Most a rezaw hótálcán gondolkozok...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az Astra G Coupé első két ülése egy az egyben átszerelhető egy Astra G Caravan-ba (2002), vagy kell vágni fúrni heggeszteni hozzá?

Kényelmetlen a Caravan ülés hosszútávon, és semmi oldaltartása sincs.

köszi a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

 

Milyen más ülések jók a G Astrába farigcsálás nélkül, amik kényelmesebbek, jobb az oldaltartásuk?

Hétvégén takarítottam a kocsi belterét, műanyagápolóval átkentem. Azt vettem észre, hogy a műszerfalon lévő bőrmintás műanyagot kenhetem bármivel nem fog ápoltabbnak tűnni. Ha vízzel, ha ápolóval kentem át nem volt különbség....viszont a középkonzol, és a rücsis műanyagok sokkal szebbek lettek......

Link to comment
Megosztás:

6 minutes ago, ginola írta:

Sziasztok

 

Milyen más ülések jók a G Astrába farigcsálás nélkül, amik kényelmesebbek, jobb az oldaltartásuk?

Hétvégén takarítottam a kocsi belterét, műanyagápolóval átkentem. Azt vettem észre, hogy a műszerfalon lévő bőrmintás műanyagot kenhetem bármivel nem fog ápoltabbnak tűnni. Ha vízzel, ha ápolóval kentem át nem volt különbség....viszont a középkonzol, és a rücsis műanyagok sokkal szebbek lettek......

A Tesco-ba (a hiperbe) kapható több illatban Turtle (Fresh Shine) műszerfalápoló spray, nekem nagyon bevált. Olyan tőle minden műanyag mintha új lenne (vissza adja a színt, nem túl csillogó), portaszító és hetekig még illatos is. Egy próbát megérhet Neked is.

Link to comment
Megosztás:

23 minutes ago, Janó32 írta:

A Tesco-ba (a hiperbe) kapható több illatban Turtle (Fresh Shine) műszerfalápoló spray, nekem nagyon bevált. Olyan tőle minden műanyag mintha új lenne (vissza adja a színt, nem túl csillogó), portaszító és hetekig még illatos is. Egy próbát megérhet Neked is.

Szia

 

Ismerem, nekem az a szer zavaróan fényesít számomra. Sonax Extremet használok!

Módosítva : ginola
Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, ginola írta:

Sziasztok

 

Milyen más ülések jók a G Astrába farigcsálás nélkül, amik kényelmesebbek, jobb az oldaltartásuk?

Hétvégén takarítottam a kocsi belterét, műanyagápolóval átkentem. Azt vettem észre, hogy a műszerfalon lévő bőrmintás műanyagot kenhetem bármivel nem fog ápoltabbnak tűnni. Ha vízzel, ha ápolóval kentem át nem volt különbség....viszont a középkonzol, és a rücsis műanyagok sokkal szebbek lettek......

Házi felhasználásra a legjobb a babapopsitörlő. Visszahozza a műanyagot színét és matt felületed ad, nem csillog. Autókozmetikás barátom beltéri műanyagokra Nerta Interior Reiniger-t használ. Házi felhasználásra felesleges + drága.

Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, ginola írta:

Sziasztok

 

Milyen más ülések jók a G Astrába farigcsálás nélkül, amik kényelmesebbek, jobb az oldaltartásuk?

B Vectra, de csak az első ülései.

vagy vegyél gyári Astra sport ülés garnitúrát. nekem az volt, és huh...

csak olyat vegyél ami derék és comb támaszos és mindkettő állítható.

és állítható magasságú is mindkét ülés.

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, wakond írta:

B Vectra, de csak az első ülései.

vagy vegyél gyári Astra sport ülés garnitúrát. nekem az volt, és huh...

csak olyat vegyél ami derék és comb támaszos és mindkettő állítható.

és állítható magasságú is mindkét ülés.

Igen, de sehol sem találok eladót, azt sem tudom, hogy mennyi a reális ára egy ilyen pár sportülésnek.

Link to comment
Megosztás:

4 minutes ago, llaci89 írta:

Sziasztok. (2002. 1.4 caravan z14xe)

Sofőr oldali hátsó ajtóm rosszalkodik.

Néha kinyitja a központi zár néha pedig nem. Mi lehet a baj, hol kezdjem meg az ajtón a bontást vki leírná egy kezdönek

köszönöm llaci89@freemail.hu

 

5 db csavar tartja:

-magas sugárzó rácsa mögött

-ajtónyitónál (műanyag dugó takarja)

-ajtó behúzónál (műanyag dugó takarja)

-ablakemelő kapcsoló vakduójánál

-ajtókárpit alsó peremén

Körben pedig műanyag bolhák (óvatosan, hidegben könnyen törik) ezeket spec szerszámmal tudod kivenni, vagy simán kipattintod vállalva, hogy esetleg eltörik. Én egy hete szedtem le, nem tört el egy sem. Meg lehet csinálni.

Az ajtó fölső pereméről, az üvegnél, óvatosan fölfelé kell feszegetni. Nem lesz könnyű, de ha letekered az ablakot akkor talán könnyebb.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

G astra kombim van már február óta. Nagyon szeretem, de most szembesültem egy problémával, ami kissé zavar engem. PÁRÁSODÁS!!! Bármit csinálok, csak a klíma segít. Pedig már a pollenszűrőt is kivettem. Klíma nélkül csak úgy megy a dolog, ha az ablakot leengedem résnyire. az meg annyira nem tuti. Kérem segítsetek, ha van valakinek jó ötlete, szívesen fogadom. 

Link to comment
Megosztás:

41 minutes ago, begabi007 írta:
41 minutes ago, begabi007 írta:

Sziasztok!

 

G astra kombim van már február óta. Nagyon szeretem, de most szembesültem egy problémával, ami kissé zavar engem. PÁRÁSODÁS!!! Bármit csinálok, csak a klíma segít. Pedig már a pollenszűrőt is kivettem. Klíma nélkül csak úgy megy a dolog, ha az ablakot leengedem résnyire. az meg annyira nem tuti. Kérem segítsetek, ha van valakinek jó ötlete, szívesen fogadom. 

itt találsz bővebb információt.

http://www.opelforum.hu/topic/378-l%C3%A9gkondicion%C3%A1l%C3%B3-rendszer-kl%C3%ADma-%C3%A9s-f%C5%B1t%C5%91rendszer/?page=116

 

Link to comment
Megosztás:

43 minutes ago, begabi007 said:

Sziasztok!

 

G astra kombim van már február óta. Nagyon szeretem, de most szembesültem egy problémával, ami kissé zavar engem. PÁRÁSODÁS!!! Bármit csinálok, csak a klíma segít. Pedig már a pollenszűrőt is kivettem. Klíma nélkül csak úgy megy a dolog, ha az ablakot leengedem résnyire. az meg annyira nem tuti. Kérem segítsetek, ha van valakinek jó ötlete, szívesen fogadom. 

Valoszinuleg a belso allasban ragadt a kulso/belso levego allito zsalu. Szedd ki a kesztyutartot es nezd meg hogy kapcsolasra atvalt-e.

Link to comment
Megosztás:

26 minutes ago, Geopake said:

Nekem is párásodik,de nem annyira.Ha a szélvédőre állítom csak akkor nem,de úgy meg a lábfejem fagy le. Külső állásban van a zsalu.Életemben soha nem kapcsolgattam és nem is fogom:) A pollenszűrőt nyáron rakta be a klímás.

Furcsállom, hogy sokan nem használják ezt a funkciót, pedig szinte nélkülözhetetlen. Felénk két hely is van, ahogy a gyomor tartalmát kell bent tartani segítségével (Solt, Áporka).

Továbbá falun sokszor van por, porfúvás, tarló vagy avar égetés, ekkor hatalmas segítség. Bár átlagos kisvárosi környezetben valóban nem kell. De a szőlőben, homokon közlekedéskor is jó, akkor nem a fogammal kell rágni a homokot, de ami fontosabb, nem megy tele az egész utastér minden dzsuvával.

Link to comment
Megosztás:

19 minutes ago, Stofl írta:

Furcsállom, hogy sokan nem használják ezt a funkciót, pedig szinte nélkülözhetetlen. Felénk két hely is van, ahogy a gyomor tartalmát kell bent tartani segítségével (Solt, Áporka).

Így van, én is egy időben sokat jártam az M7-en, ahol a Váli-völgyi pihenő előtt nem sokkal (a Balaton felől) van egy tehenészet/volt TSZ telep az út mellett, ahonnan nyáron éktelen büdös jön. Ha viszont körültekintően használom a belső levegő keringetést és előtte már időben átkapcsolom, akkor semmit nem érezni a bűzből.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.