Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Motorhiba lámpa nem gyulladt ki? (egyáltalán nincs kiégve?)

Amúgy csak tipp, de szerintem valamelyik jeladó, főtengely, vagy vezérmű.

Nincs kiégve, nem gyulladt ki. Tegnap délután kitakarítottam a pillangószelep környékét, elég vastagon koszos volt, meg az alapjárati motort is. Azon is volt valamennyi. Jól befújtam WD40-el. Utána indításkor szép egyenletes volt, gázadás nélkül indult be. Ma megyek egy kört vele, igaz most csak itt a városba. Remélem valami pillanatnyi elmezavar volt nála.

Link to comment
Megosztás:

Kicsit eltérő kérdésem lesz (azaz nem Opel) :)

Anyósék Renault Megan-ja 2003-as 1.4 16v, állításuk szerint néha olyat csinál, ha indítanak, de nem tekertetik addig míg beinduljon, utána nem akar csak 3-4X-re indulni. Én pl. nem tudtam ezt reprodukálni, de tegyük fel, hogy így van, akkor mitől lehet? Letiltja a szivattyút egy darabig vagy mi történhet olyankor? (amúgy összes gyújtótrafót, gyertyát már cseréltem az elmúlt évek alatt, szűrőket is stb., van benne kemény 51ezer km :) első tulajok.

Link to comment
Megosztás:

Favágó módszer: tessékszíveslenni addig tekertetni amíg be nem indul (:
Lehet hogy nem bug hanem feature, mondjuk arra az esetre, hogy ne lökje tele a katalizátort üzemanyaggal pl. ha valami gond adódik indításnál. Egy ideig szellőzteti a hengereket, majd később újra ad naftát.

Link to comment
Megosztás:

Nekem az opel mellett van egy nagy peugeot-m. Általában az elektronika szopatja a tulajokat. A peugeotnál akkor kezdődtek a meghibásodások, amióta 1999-ben átálltak a BSI rendszerű motorvezérlésre. Van olyan széria, amelyik hiba nélkül teljesít, van amelyik havonta összeomlott.

A renault kártyás indító rendszere meg egy igazi bűn. Amikor vettem a peugeot, megnéztem egy renault lagunát is. El se tudtunk indulni vele, mert a szoftver hiba miatt nem engedélyezte az indítást. Mondták jöjjek vissza egy óra múlva, addig újratelepítik a programot. Ja, persze, majd még visszajövök..

Érdemes inkább a renault fórumokhoz fordulni, ott több esély van a hibafeltáráshoz. Többet tudnak segíteni, ha ez típushiba.

Link to comment
Megosztás:

Ma fűtőmotort cseréltem mert már csak egy fokozatom volt. Azért az egészet, és nem csak ellenálást mert így sikerült vennem ólcsón, és jobbnak is itéltem mint az enyémet.

A motor felett van egy nagy műanyag keret. Semmi jelentőssége sincs a motorhoz,csak ezen keresztül mennek a csavarok.

Lehetséges hogy pollenszűrő helye?

Link to comment
Megosztás:

Használtauto-n láttam. Full fóliázva van az egész autó. A szín az hagyján, de nekem a felni, a hátsó lámpa "too much". Főleg a fehér lexus optikás, na az undormány. Vannak elegánsabb megoldások, de szerintem ezekről is oszlanak majd a vélemények :) : http://www.deviltuning.hu/images/cache/1/2/123651s400c15640.00i.jpg

http://www.deviltuning.hu/images/cache/5/5/55660s400c25120.00i.jpg

De végül ízlések és pofonok. Nekem végül csak sötétítve van pár réteggel a gyári :) olcsó volt, de végül esztétikus! Ja, az a króm díszcsík is nagyon kell oda! Pedig Nagylökös van rajta, meg minden, örülnék én neki, ha nekem az lehetne :)

Link to comment
Megosztás:

Veszprémi a gépsárkány szerintem, anno talán ez lehetett a "monster" feliratú, csak látásból ismerem az autót, de ütős volt szerintem. Kérdés mi van a fólia alatt :) Mondjuk azokat a tükröket és hátsó pilácsokat én sem tenném rá, undorító.

Link to comment
Megosztás:

+1 Mondjuk ez még egészen visszafogott, enél sokkal durvábbak is vannak.

A lámpákat és a tükröt leszámítva jó lenne, de akkor meg már majdnem gyári. :) Mondjuk én sose értettem ezt az angel eyes mániát, szerintem nem áll jól a vectrának, főleg hogy csak a2-es búrával létezik, amitől alapból kiráz a hideg, azzal a buborékkal, szerintem ezerszer szebb és letisztultabb formát ad egy síküveges fényszóró, csak az meg dolgozó lány ritka.

Használtauto-n láttam. Full fóliázva van az egész autó. A szín az hagyján, de nekem a felni, a hátsó lámpa "too much". Főleg a fehér lexus optikás, na az undormány. Vannak elegánsabb megoldások, de szerintem ezekről is oszlanak majd a vélemények :) : http://www.deviltuning.hu/images/cache/1/2/123651s400c15640.00i.jpg

http://www.deviltuning.hu/images/cache/5/5/55660s400c25120.00i.jpg

De végül ízlések és pofonok. Nekem végül csak sötétítve van pár réteggel a gyári :) olcsó volt, de végül esztétikus! Ja, az a króm díszcsík is nagyon kell oda! Pedig Nagylökös van rajta, meg minden, örülnék én neki, ha nekem az lehetne :)

AZ első, amit linkeltél. De az is csak világos színhez szvsz. A második fajta az a lámpa, ami kb semmire sem illik, de főleg nem egy ilyen szögletes autóra. Az ilyen kb csak a lexusnak meg a mazdának áll jól.

Ha már átépítés, én majd egyszer ha már semmi más dolgom nem lesz, akkor calibra tükröket akarok felapplikálni, mégse gyári, de azért illik is az autó formájához. :) Mondjuk abból meg nincs manuális, szóval át kell ezt még gondolni... :)

Link to comment
Megosztás:

Még az első linken lévő lámpa az csak-csak, a második nekem már sok. Árban is :D

Itt Vp-be fotóztam az autót pár hete az Interspár előtt, ezekszerint tényleg környékbeli.
Igazából hogy hogy néz ki az egy dolog, mindenkinek szíve joga, de az a garnitúra felni szerintem vetekszik a kocsi árával.
Persze az ilyen jellegű pénzbefektetés sosem racionális alapon dől el. :)

Link to comment
Megosztás:

Még az első linken lévő lámpa az csak-csak, a második nekem már sok. Árban is :D

Itt Vp-be fotóztam az autót pár hete az Interspár előtt, ezekszerint tényleg környékbeli.

Igazából hogy hogy néz ki az egy dolog, mindenkinek szíve joga, de az a garnitúra felni szerintem vetekszik a kocsi árával.

Persze az ilyen jellegű pénzbefektetés sosem racionális alapon dől el. :)

Ja, de azt tegyük hozzá, hogy ez egy c20let :)

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/view/131120/P6240005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mi a probléma ezzel a lámpával? :) Nekem nagyon bejön de tényleg ízlések és pofonok, bár az enyém nincs szét tuningolva. A lámpát nem a rajság miatt vettem, hanem a használhatósága végett. Ég és föld a síküveges, meg a projektoros közti különbség.

http://kepfeltoltes.hu/view/131120/PA020005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Egyébként síküveges lámpát is venni lehet a neten találtam az egyik boltban 20e környékén. Viszont az nem E szabványos, tehát lehet vele gubanc egy kötsög rend őrével..

Link to comment
Megosztás:

A tükrök és a hátsó lámpákon kívül nekem bejön.

A felni meg nekem isten! Nagyon szeretem a sokk küllős papucsokat! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek. C20ne vecimnel megfigyeltem egy fura hangot ami valószínű eddig is volt csak elkerülte a figyelmem. Hidegen indítás utan, furcsa kerepelo hangot hallat a motor fordulatról függően. Ahogy melegszik 2-3 km utan nyoma sincs. Mire kell készülni a közeljövőben? Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.