Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

ez nekem is megvan, a minap egerben az út szélén töltöttem után 7 decit.

így szinte indokolatlan az olajcsere :lol:

meg időnként a vízből is hiányzik fél liter...viszont nagyon szépen megy. én szét nem szedem...

a vectramat felújítottam, ezt amíg megy addig nem.

Üdv a vízre vonatkozóan nézd meg a fűtő radiátor környékén van e víz,nekem ott eresztette a vizet talán a szőnyegen is érezni ha nedves,váltó alagút jobb oldal

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

sziasztok.még új vagyok nálatok bocs abénázásért.

Olyan problémával fordulnék hozzátok,hogy van egy 95-ös B omegámés induláskor D-be meg 1,2,3,-ba is csúszik a váltó.Valaki hozzáértő tudna erre valamit mondani?

Vagy ha olyan nagy a baj tudna valaki egy váltót olcsón,mert most levagyok gatyásodva egy kicsit.

Előre is köszönöm asegítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.még új vagyok nálatok bocs abénázásért.

Olyan problémával fordulnék hozzátok,hogy van egy 95-ös B omegámés induláskor D-be meg 1,2,3,-ba is csúszik a váltó.Valaki hozzáértő tudna erre valamit mondani?

Vagy ha olyan nagy a baj tudna valaki egy váltót olcsón,mert most levagyok gatyásodva egy kicsit.

Előre is köszönöm asegítségeteket.

Az olajat mindenképp nézd meg. Ha feketés és égett szagú akkor egy cserét meg kell próbálni, illetve a szintet pontosan beállítani, mert az automata nagyon kényes rá. Ha ezek után sem jön be, akkor váltócsere.

Link to comment
Megosztás:

Az olajat mindenképp nézd meg. Ha feketés és égett szagú akkor egy cserét meg kell próbálni, illetve a szintet pontosan beállítani, mert az automata nagyon kényes rá. Ha ezek után sem jön be, akkor váltócsere.

szia.

köszi agyors választ.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Bp.-en tudok egy megbízható embert, aki most bontott egy benzinest, a váltó megvan még, és nem méri drágán a cuccokat.

Szólj, ha kell!

Szia.

Ha megtudnád a számát adni vagy árat tudsz azt meg köszön ném.

ja és diesel vagy benzines az mindegy?

Link to comment
Megosztás:

Ez ha rossz lenne akkor is megér ennyit alkatrésznek....

Eladó a képen látható Opel Omega B.2.5TD automataváltó. Annyi a hibája ,hogy hátramenetben nehezen indult el.

Ár 30.000Ft Elérhetőség: 0620-496-7921 vagy 0635-357-221 Nógrád megye - Cserhátsurány

Heló

Érdeklődnék ,hogy megvan-e még a váltó mert lehet hogy érdekelne.

köszi

Link to comment
Megosztás:

Hy All...

93-as A omegaábol Ar35-ös autómata váltó eladó...Telljesen működő képesvolt köteggel sallangjaival együtt...Bár azt nem tudom,h kompatibilis-e-é B omegával...

Hát, B Omegában is volt AR35 (a 3.0 illetve 3.2V6-okban), de a vezérlője teljesen más mint az A Omega (vagy a B Senator) AR35 váltójának. Persze ettől még működhet...

Link to comment
Megosztás:

Egy ismerősöm próbált feltenni egyszer egy AR35-ös B Seni váltót AR25-ös B Omi váltó helyére. Fel is ment de nem működött neki. Ezért azt tanácsolom, hogy a váltó oldalán lévő kódokat vedd figyelembe a keresésnél. ITT egy kis segítség a kódok megoldásához.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2001. szeptember végi, nálunk gyakran "C" Omegának nevezett 2.5 TDI-vel taxikázok.

Kéttömegű lendkerék + kupplung-szettel kapcsolatban tudtok vmi "okosságot?"

270ezer van benne és 1500-2000 fordulat között gázadáskor és motorfék üzemmódban csúnya, morgó csapágyhang és rezonancia.

Segítséget előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az előző (első) hsz-ben nem fogalmaztam elég egyértelműen, bocs.

Konkrétan az lenne a kérdésem, hogy a kéttömegű lendkerék cseréjével kapcsolatosan van-e valakinek vmi jó ötlete?

Szakszerű, megbízható felújítás, hagyományosra visszacsere, vagy ilyesmi érdekelne.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Én sajnos nem tudok nyilatkozni, mert csak benzines Omegáink vannak. De pl a Vectra C 1.9-es dieseleknél csak a csere a megoldás, nem kis összegért. Ha jól eml, akkor Uhuhu árul itt a fórumon hozzájuk lendkereket, talán őt keresd meg, tud-e valami okosat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az előző (első) hsz-ben nem fogalmaztam elég egyértelműen, bocs.

Konkrétan az lenne a kérdésem, hogy a kéttömegű lendkerék cseréjével kapcsolatosan van-e valakinek vmi jó ötlete?

Szakszerű, megbízható felújítás, hagyományosra visszacsere, vagy ilyesmi érdekelne.

Előre is köszi.

Tudtommal a kéttömegűt pont a változó fordulatszám, és a motorfék üzem esetén a főtengely kellemetlen rángatásai ellen találták ki.

A hang meg nem a lendkeréktől jön, hanem általában a váltó adja ki kínjában, ahogy a főtengely pulzáló mozgását átveszi.

hagyományosra nembiztos hogy jó ötlet a csere, mert akkor megintcsak a váltót cibálja a motor.

Javítani nemtudom hogy lehet-e, csere szokott lenni a megoldás, ami sajnos nem olcsó.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal a kéttömegűt pont a változó fordulatszám, és a motorfék üzem esetén a főtengely kellemetlen rángatásai ellen találták ki.

A hang meg nem a lendkeréktől jön, hanem általában a váltó adja ki kínjában, ahogy a főtengely pulzáló mozgását átveszi.

hagyományosra nembiztos hogy jó ötlet a csere, mert akkor megintcsak a váltót cibálja a motor.

Javítani nemtudom hogy lehet-e, csere szokott lenni a megoldás, ami sajnos nem olcsó.

Köszi a válaszokat, tartok tőle, hogy nem fogom túl olcsón megúszni.

Azért reménykedem még (miközben vadul spórolok), hátha akad valakinek vmi "jóárasító" ötlete.

Szívesen elmennék a cuccért Ausztriába, vagy bárhová, mert itthon majd' 300 ezerért akarják adni, csak semmi tapasztalatom nincs a kintről történő beszerzéssel kapcsolatban.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat, tartok tőle, hogy nem fogom túl olcsón megúszni.

Azért reménykedem még (miközben vadul spórolok), hátha akad valakinek vmi "jóárasító" ötlete.

Szívesen elmennék a cuccért Ausztriába, vagy bárhová, mert itthon majd' 300 ezerért akarják adni, csak semmi tapasztalatom nincs a kintről történő beszerzéssel kapcsolatban.

Nincsen semmi különbség a külföldi vásárlás terén. Főleg ha tudsz németül annyit, hogy esteleg ne legyen félreértésből pofáraesés.

300e-ért valóban megéri a világ végére is elmenni ! :rolleyes:

Talán nézz körül e-bay-en, hátha a germánoknál van ilyesmi (avagy valami online német alkatrész-boltban).

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

"Jó időhöz" társulnak a "jó dolgok" ... gurultam dolgomra, kb. 50 km és eccecsak (ilyet még nem csinált), küldött nekem egy Automatik Getriebe üzenetet az autó. Nagyjából,mintha hármasba ragadt volna de tudtam vele haladni célomig.

Odaértem, autó leállít,elvégeztem dolgom,azt hazafelé ismét jó,semmi jele.

Van v.mi ötlet?

Jahh,de van itt más is,épp az imént mentem vele és kiírja a szöveget,viszont kettesben torpan egy iszonyat nagyot az autó és csak szerintem 3-asban megy.Kézzel tudom váltogatni 1-es 2-es torpanás de megy tovább...viszont magától nem vált vissza.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.