Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Üdv!

 

Elsősorban azokhoz szól a kérdésem, akik újonnan vették az autójukat.

 

Hány kulcs jár hozzájuk gyárilag? (Opel Astra G Classic II.)

 

Van egy távirónyítós kulcs, egy pótkulcs (ennek távirányítósnak kellene lennie?) illetve szerviz kulcsok jártak hozzájuk 2005-ben?

 

Köszönöm.

 

Szia!

 

1távirányítós + 1 sima, nem távirányítós pótkulcs járt hozzá 2006-ban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

 

2006-os Astra G-van, pár hónapja, viszont rendelkezem egy 2008-as Hyundai i30-am 1,6 turbódizel is.

A munkám miatt csak 1-1 km-rt utazom a munkahelyig és vissza, erre a benzines Astrát használom, viszont két hónapja csak áll a másik kocsi, ami dízel. HA két havonta meg tudom hajtani 50 km erejéig az i30-at , majd újabb két hónap pihenő jön, azzal nem teszem tönkre?

Nagyon hozzám nőt, fájó szívvel adnám el az i30-at...Mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

 

2006-os Astra G-van, pár hónapja, viszont rendelkezem egy 2008-as Hyundai i30-am 1,6 turbódizel is.

A munkám miatt csak 1-1 km-rt utazom a munkahelyig és vissza, erre a benzines Astrát használom, viszont két hónapja csak áll a másik kocsi, ami dízel. HA két havonta meg tudom hajtani 50 km erejéig az i30-at , majd újabb két hónap pihenő jön, azzal nem teszem tönkre?

Nagyon hozzám nőt, fájó szívvel adnám el az i30-at...Mi a véleményetek?

 

1km-re éppenséggel sétálhatnál is, vagy kerékpározhatnál, ezzel a használattal az Astrat is feleslegesen koptatod.

 

Az i30-ról vedd le az akkusarut, amikor áll, és jobb lenne inkább havonta vagy 2-3 hetente menni vele egy 20-25km-t szerintem, gumiknak is jobb lenne, ha nem állnának ennyire egy ponton, és az olajat is jobb lenne felkavarni gyakrabban.

 

De azért számolj utána, hogy megéri-e két autót fenntartani, amikor ennyire keveset vannak használva. Olajat, szűrőket akkor is évente kell cserélni, ha nincs használva, gumik, műanyagok, stb. is öregszenek, biztosítás, adó, stb. szintén éves tétel, és senki sem fogja elhinni öt év múlva, hogy csak évi 500km-t gurult, emiatt az értékét ugyanúgy veszíti, mint ami évi 20000km-t gurult. Ráadásul turbódízel, gondolom kettőstömegű lendkerék is van benne, magasnyomású befecskendezéssel, ezeknek nagyon esik az áruk márkától függetlenül...

Link to comment
Megosztás:

1km-re éppenséggel sétálhatnál is, vagy kerékpározhatnál, ezzel a használattal az Astrat is feleslegesen koptatod.

 

Az i30-ról vedd le az akkusarut, amikor áll, és jobb lenne inkább havonta vagy 2-3 hetente menni vele egy 20-25km-t szerintem, gumiknak is jobb lenne, ha nem állnának ennyire egy ponton, és az olajat is jobb lenne felkavarni gyakrabban.

 

De azért számolj utána, hogy megéri-e két autót fenntartani, amikor ennyire keveset vannak használva. Olajat, szűrőket akkor is évente kell cserélni, ha nincs használva, gumik, műanyagok, stb. is öregszenek, biztosítás, adó, stb. szintén éves tétel, és senki sem fogja elhinni öt év múlva, hogy csak évi 500km-t gurult, emiatt az értékét ugyanúgy veszíti, mint ami évi 20000km-t gurult. Ráadásul turbódízel, gondolom kettőstömegű lendkerék is van benne, magasnyomású befecskendezéssel, ezeknek nagyon esik az áruk márkától függetlenül...

 

Az én autóm se fog sokat menni, bár heti 1 alkalommal elő lesz véve, talán. Most sincs sok km benne, de nem is nagyon lesz.

A leghosszabb út nagyjából 100 km, amit megteszek vele. Ezért kerestem benzineset és nem dízelt.

 

Viszont lehet csalódok is majd a márkában, vagy legalábbis a márkakereskedésben, ahol vettem.

 

Így nagyjából 500 km után aggasztó dologra hívták fel a figyelmem. Remélem azért nem lesz gond vele.

 

Link to comment
Megosztás:

Hááát, nem tudom...

Akkor az ciki, ha tényleg bárki bárhogy tudja állítani, egy mezei pár ezer forintos vacakkal...

 

Mindenesetre az INSP periódus átírása érdekelne engem is...

Beállítanám 8E km-re és akkor figyelmeztet időben...

Ha leveszem az akksit, az egyébként törni az INSP feliratot?

(azt vágom hogy lehet törölni, csak úgy nincs értelme beállítani, ha egy akksi töltés után meg elfelejti mennyinél jár)

Nekem egyébként van OPCOM-om, de helyileg nem vagyunk kompatibilisek :)

 

Szerk.:

 

http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php/698693-Mileage-Correction-with-Opcom

 

Aztán lehet mégiscsak igaz :P

 

 

Nem, már többször vettem le, megjegyezte, dobta mikor elfelejtettem kiütni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

 

ma lementem vidékre egy kicsit kikapcsolódni a családdal.(Péteri)

 

ha már ott voltam, betettem az Njoy lámpákat, az OPC órát és a szürke középkonzolt is.

 

Külön köszi kobraCode fórumtársnak a lökhárító leszereléses leírást!!!!

 

nem törtem el semmit,és a patentok is visszamentek szépen :D

 

Szép munka, gratula! Jól mutatnak azok a lámpák.

Látom sorstársam vagy és neked is ilyen átokszínű autó "jutott".

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

 

ma lementem vidékre egy kicsit kikapcsolódni a családdal.(Péteri)

 

ha már ott voltam, betettem az Njoy lámpákat, az OPC órát és a szürke középkonzolt is.

 

Külön köszi kobraCode fórumtársnak a lökhárító leszereléses leírást!!!!

 

nem törtem el semmit,és a patentok is visszamentek szépen :D

 

Az miféle telefontartó?

Nekem is kéne valami olyasmi.

Az hova csatlakozik?

Link to comment
Megosztás:

Szép munka, gratula! Jól mutatnak azok a lámpák.

Látom sorstársam vagy és neked is ilyen átokszínű autó "jutott".

Köszi!, elég fos a színe Z20Z....

minden piszok, por azonnal meglátszik rajta....

 

Az miféle telefontartó?

Nekem is kéne valami olyasmi.

Az hova csatlakozik?

Nem telefontartó, az energiaitalos dobozomat tartja, amúgy elég gány módon van felfogatva (FBS ragasztó).

De legalább pont a doboz mérete :D

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi!, elég fos a színe Z20Z....

minden piszok, por azonnal meglátszik rajta....

Nem telefontartó, az energiaitalos dobozomat tartja, amúgy elég gány módon van felfogatva (FBS ragasztó).

De legalább pont a doboz mérete :D

Az enyém bármilyen retkes tök tisztának látszik :D

Cserébe csak rendszám alapján találod meg a parkolóban :)

Valaki nem tud valami jó telefontartót?

Ablakra nem akarom rakni, valahova a rádió alatti tartóra vagy max a befúvóra kéne felapplikálni. Kókányolni nem szeretnék. Azt már a munkahelyen is unom :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi!, elég fos a színe Z20Z....

minden piszok, por azonnal meglátszik rajta....

 

Nem telefontartó, az energiaitalos dobozomat tartja, amúgy elég gány módon van felfogatva (FBS ragasztó).

De legalább pont a doboz mérete :D

 

Akkor elnéztem, azt hittem olyan színkódú mint az enyém. Y269, königsblau. Képről teljesen egyformának tűnik az enyémmel. Nekem az vele a bajom hogy nem metál szín hanem csak 2K.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Nem tudom mennyire reklám helye ez?! De akkor elnézést ha ez racing bazárra való! 

G Astra: Opc turbo első lökhárító üresen 50, /90 mindennel/ (szórózva) !

 

--Coupe 07L lakkfekete,nem javított mindennel 60!

 

képet küldök ha valakit érdekel! 

Köszi,bocsi :huh:

 

Link to comment
Megosztás:

 

Hello,

nem pont ezt a markat, de pontosan igy nez ki az enyem is, es arra is 2 tonna van irva. Az egyetlen baj, hogy nem emel annyira magasra, en vettem hozza egy gumi bakot, kb. 2 cm vastagot, igy felbirom emelni az Astra-t is meg az Agila-t is a haromszoges piros bakra. Nekem bevalt. Lehet kapni a kozepebe egy kisebb gumi bakot en azt is bele tettem, igy jobban felul emeleskor.

 

Ujra megvennem, mert olcso, es a parkoloban szereleshez nekem eleg... 

De rabeszelni se akarlak :)

Vannak jobbak 2x - 3x - 100x ennyiert.

P.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello,

nem pont ezt a markat, de pontosan igy nez ki az enyem is, es arra is 2 tonna van irva. Az egyetlen baj, hogy nem emel annyira magasra, en vettem hozza egy gumi bakot, kb. 2 cm vastagot, igy felbirom emelni az Astra-t is meg az Agila-t is a haromszoges piros bakra. Nekem bevalt. Lehet kapni a kozepebe egy kisebb gumi bakot en azt is bele tettem, igy jobban felul emeleskor.

 

Ujra megvennem, mert olcso, es a parkoloban szereleshez nekem eleg... 

De rabeszelni se akarlak :)

Vannak jobbak 2x - 3x - 100x ennyiert.

P.

De gondolom annyira fel lehet emelni a kocsit gumibak nélkül is, hogy kereket cseréljek, vagy fékbetétet?

Link to comment
Megosztás:

De gondolom annyira fel lehet emelni a kocsit gumibak nélkül is, hogy kereket cseréljek, vagy fékbetétet?

 

Fel, siman. Csak az acel bakom 3 allasu, a gumi bak nelkul csak az elso allasra tudtam feltenni a gepet. Ami boven eleg kerek cserehez, fekhez, de a 100 kilommal mar nem ferek ala kenyelmesen. (de persze megoldhato, csak jobb magasabbra rakni.... (nekem)

 

Viszont bak nelkul ne cserelj kereket, ez az emelo arra valo, hogy felrakjad az acel bakra a gepet :) Biztonsagtechnika off... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.