Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok,

Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni a "problémám" megoldásában. 

A "probléma" azért került idéző jelbe, mert ez idáig csak nekem jelentett problémát.. én titulálom annak. Na de hát mégis én vagyok a tulaj... :)

Szóval !! Adott egy Opel Astra G Classic II-es típusú ÓTÓ , amiben Z14XEP (1,4 benzines -láncos) motor található.

Véleményem szerint egy picit hangos a motor. Szerelő szerint teljesen normális, de engem már közel egy éve nem hagy nyugodni a dolog.

Bizonyos fordulat felett jelentkezik egy hangosodó "búgó,huhogó" hang.  Van egy olyan old school távolsági busz differenciálmű hang  beütése szegénynek.

-mind menet közben mind álló helyzetben.

Tudom én, hogy ez a classic II széria már nem a jó régi ECHTE német minőség , ami több területen is jelentkezik MINT PÉLDÁUL A ZAJSZIGETELÉS.

De srácok ! Kérlek segítsetek nekem !

Szerintetek ez normális ? Akinek ilyen típusa van az is érzékeli ezt a jellegű hangot ? Mi a véleményetek erről ?

Nagyon szépen köszönöm ha már végig olvasod, de még jobban köszönöm, ha tudtok valamilyen véleménnyel reagálni a kérdésemre.

 

Előre is Köszönöm !!!

Üdv

Bálint

 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, opelbalint írta:

Sziasztok,

Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni a "problémám" megoldásában. 

A "probléma" azért került idéző jelbe, mert ez idáig csak nekem jelentett problémát.. én titulálom annak. Na de hát mégis én vagyok a tulaj... :)

.......

Előre is Köszönöm !!!

Üdv

Bálint

 

Hello!

Picit tényleg hangosak ezek a motorok..hány km, milyen olaj van benne? Hány km van az olajban, volt-e már vezérlés csere? Ha megosztanál róla egy videót velünk az is segít(het)ne:icon13:

Link to comment
Megosztás:

55 perce, peacetrang írta:

Hello!

Picit tényleg hangosak ezek a motorok..hány km, milyen olaj van benne? Hány km van az olajban, volt-e már vezérlés csere? Ha megosztanál róla egy videót velünk az is segít(het)ne:icon13:

Szia,

Shell 5w30 olaj van benne.

Az utolsó olajcsere márciusban volt és azóta mentem vele kb 8 .000 km-t.

Most érjük el hamarosan a 150 .000 km-t a géppel. "Elvileg" nem lenne még aktuális, de fene tudja attól lehet -e... vagy a kőkemény magyar valóságnak köszönhetően tényleg annyi van-e benne mint amit az óra mutat nekem...

Hamarosan küldöm a linket a vidiről.

Köszönöm !

 

 

Link to comment
Megosztás:

1 óra, peacetrang írta:

Hello!

Picit tényleg hangosak ezek a motorok..hány km, milyen olaj van benne? Hány km van az olajban, volt-e már vezérlés csere? Ha megosztanál róla egy videót velünk az is segít(het)ne:icon13:

Szia,

Küldöm a vidiket !

Az első vidinél túráztatom :

Itt a 1500-3000 -res tartományban érdemes figyelni :

A második vidinél menet közben ( sajnos itt a videó nem adja át annyira ), de motorféknél szintén érdemes lesz majd figyelni az 1500-3000 ig terjedő tartományt figyelni a vidi VÉGÉN.

Szerintetek ez normális vagy bagoly család költözött a kocsiba ?

Előre is nagyon köszönöm !!!

Üdv

Bálint

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, opelbalint írta:

Szia,

Küldöm a vidiket !

Az első vidinél túráztatom :

Itt a 1500-3000 -res tartományban érdemes figyelni :

A második vidinél menet közben ( sajnos itt a videó nem adja át annyira ), de motorféknél szintén érdemes lesz majd figyelni az 1500-3000 ig terjedő tartományt figyelni a vidi VÉGÉN.

Szerintetek ez normális vagy bagoly család költözött a kocsiba ?

Előre is nagyon köszönöm !!!

Üdv

Bálint

Ez elég érdekes, én a twinport-ra gyanakodnék. A szerelőd is ment vele? Vagy csak alapjáraton hallgatózott?

Link to comment
Megosztás:

28 perce, KMilán írta:

Ez elég érdekes, én a twinport-ra gyanakodnék. A szerelőd is ment vele? Vagy csak alapjáraton hallgatózott?

A szerelő is csak túráztatta,

Konkrét meglátása neki se volt ezzel kapcsolatban.

Igazándiból ha ez ilyen és ilyennek kell lennie akkor nem nagyon foglalkoztat a dolog.

Viszont ha ez valami vészjósló hang lehet akkor mindenképp szeretnék a végére járni a dolognak.

Link to comment
Megosztás:

46 perce, opelbalint írta:

A szerelő is csak túráztatta,

Konkrét meglátása neki se volt ezzel kapcsolatban.

Igazándiból ha ez ilyen és ilyennek kell lennie akkor nem nagyon foglalkoztat a dolog.

Viszont ha ez valami vészjósló hang lehet akkor mindenképp szeretnék a végére járni a dolognak.

Hát nem tudom, szerintem ezt nem kellene csinálnia. Legalábbis az enyémen nem vettem észre.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, opelbalint írta:

Szia,

Küldöm a vidiket !

Az első vidinél túráztatom :

Itt a 1500-3000 -res tartományban érdemes figyelni :

A második vidinél menet közben ( sajnos itt a videó nem adja át annyira ), de motorféknél szintén érdemes lesz majd figyelni az 1500-3000 ig terjedő tartományt figyelni a vidi VÉGÉN.

Szerintetek ez normális vagy bagoly család költözött a kocsiba ?

Előre is nagyon köszönöm !!!

Üdv

Bálint

Vezérműtengely szelepfedél csavarok nincsenek meglazulva?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, opelbalint írta:

A szerelő is csak túráztatta,

Konkrét meglátása neki se volt ezzel kapcsolatban.

Igazándiból ha ez ilyen és ilyennek kell lennie akkor nem nagyon foglalkoztat a dolog.

Viszont ha ez valami vészjósló hang lehet akkor mindenképp szeretnék a végére járni a dolognak.

Ez tényleg elég buszos, ennyire nem kéne búgnia.:confused:

Link to comment
Megosztás:

10 órája, ginola írta:

Vezérműtengely szelepfedél csavarok nincsenek meglazulva?

Szia,

Szerinted ez egy lehetséges probléma forrás lehet ?

Ezt házilag meg lehet nézni ? ( ne haragudj, de eléggé laikus vagyok a témával kapcsolatban)

Továbbá ez mennyire káros, ha így van használva ?

Köszi a segítséged !

Link to comment
Megosztás:

5 perce, opelbalint írta:

Szia,

Szerinted ez egy lehetséges probléma forrás lehet ?

Ezt házilag meg lehet nézni ? ( ne haragudj, de eléggé laikus vagyok a témával kapcsolatban)

Továbbá ez mennyire káros, ha így van használva ?

Köszi a segítséged !

Volt erre visszahívás elvileg, de nem minden autót érintett. Találsz itt a fórumon is információt róla az egyik topikban.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, opelbalint írta:

Sziasztok,

Szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni a "problémám" megoldásában. 

A "probléma" azért került idéző jelbe, mert ez idáig csak nekem jelentett problémát.. én titulálom annak. Na de hát mégis én vagyok a tulaj... :)

Szóval !! Adott egy Opel Astra G Classic II-es típusú ÓTÓ , amiben Z14XEP (1,4 benzines -láncos) motor található.

Véleményem szerint egy picit hangos a motor. Szerelő szerint teljesen normális, de engem már közel egy éve nem hagy nyugodni a dolog.

Bizonyos fordulat felett jelentkezik egy hangosodó "búgó,huhogó" hang.  Van egy olyan old school távolsági busz differenciálmű hang  beütése szegénynek.

-mind menet közben mind álló helyzetben.

Tudom én, hogy ez a classic II széria már nem a jó régi ECHTE német minőség , ami több területen is jelentkezik MINT PÉLDÁUL A ZAJSZIGETELÉS.

De srácok ! Kérlek segítsetek nekem !

Szerintetek ez normális ? Akinek ilyen típusa van az is érzékeli ezt a jellegű hangot ? Mi a véleményetek erről ?

Nagyon szépen köszönöm ha már végig olvasod, de még jobban köszönöm, ha tudtok valamilyen véleménnyel reagálni a kérdésemre.

 

Előre is Köszönöm !!!

Üdv

Bálint

 

Szia!

2000-1500 között nagyon brutális, ez szerintem sincs rendben.

Üresben gurulva vagy alapjáraton is ilyen?

A mostani előtt használt xep-mnek kb 85-90 km/h között volt búgó hangja. Bár valójában fordulatszámtól függő jelenség volt, mert üresben, álló helyzetben is hallható volt. 

Esetleg kérj meg valakit, hogy járassa a motort, te pedig fülelj a motortérben, hátha be tudod határolni legalább a hang irányát. 

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

Kaptam ma postán egy My Opel hírlevelet. Boldog karácsonyt kívánnak. :D

De, ami érdekes.... Az én címemre szól, de a megszólításban már K. Lászlóné szerepel. Ez hogy került bele? :D

Az Előző tulaj Markóné N.A... szóval még, ha az lenne benne....

Másnak is volt már ilyen? :D Ráadásul a MyOpel-ben nem is volt kipipálva a Postai hírlevél....

Módosítva : KMilán
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

K Astra topic nem lesz? :D Március elején fogom átvenni az új gépsárkányt, és elbúcsúzom a jó öreg G Astrámtól. Egyszer kicsit megtörtem szegényt, de helyre lett pofozva. Soha sehol nem hagyott ott, és semmi komoly probléma nem volt vele. Szerettem használni, de az idő sajnos eljárt felette. De akkor is jó gép :)

Link to comment
Megosztás:

17 órája, cinke írta:

Sziasztok!

K Astra topic nem lesz? :D Március elején fogom átvenni az új gépsárkányt, és elbúcsúzom a jó öreg G Astrámtól. Egyszer kicsit megtörtem szegényt, de helyre lett pofozva. Soha sehol nem hagyott ott, és semmi komoly probléma nem volt vele. Szerettem használni, de az idő sajnos eljárt felette. De akkor is jó gép :)

Írj a fórumadminak hogy van igény rá.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, cinke írta:

Sziasztok!

K Astra topic nem lesz? :D Március elején fogom átvenni az új gépsárkányt, és elbúcsúzom a jó öreg G Astrámtól. Egyszer kicsit megtörtem szegényt, de helyre lett pofozva. Soha sehol nem hagyott ott, és semmi komoly probléma nem volt vele. Szerettem használni, de az idő sajnos eljárt felette. De akkor is jó gép :)

Hűűű én is nagyon matekoztam cserén.... gyönyörű k astra fehér kombi, 1.4turbo, 2es felszereltséggel extrákból (nem full de közelít, annyi h manual váltó meg nincs full ledes lámpa), ~6m Ft körülre jött volna ki... de aztán elvetettem tervet. Még :)

Link to comment
Megosztás:

54 perce, ginola írta:

Sziasztok

Remélem mindenki felkészült a nagy hidegre, véleményetek szerint egy nem fűtött garázsban ilyen hidegben mennyire megy le a hőfok?

Hello!

Én nem fűtött garázsban állok vele, kb. 10fokkal melegebb a garázs, mintha kint állna. Nálunk ma reggelre -16 fok volt, a garázsban -4.
Egy jobban szigetelt garázsnál szerintem még lehet nyerni pár fokot.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, starchild83 írta:

Hűűű én is nagyon matekoztam cserén.... gyönyörű k astra fehér kombi, 1.4turbo, 2es felszereltséggel extrákból (nem full de közelít, annyi h manual váltó meg nincs full ledes lámpa), ~6m Ft körülre jött volna ki... de aztán elvetettem tervet. Még :)

Szép a K generáció, kombiban még inkább. Nekem az árával van gondom, 6 millió egy autóért, egy Astra-ért... Hát... Kicsit kalandoztam a hahu-n, 7 körül megcsíphető lenne akár egy 4 éves Astra J OPC, micsoda más időszámítás az... :)

3 órája, ginola írta:

Sziasztok

Remélem mindenki felkészült a nagy hidegre, véleményetek szerint egy nem fűtött garázsban ilyen hidegben mennyire megy le a hőfok?

Nálunk kint -13/-14 fok volt éjjel, garázsban -2/-3, de ez nem fűtött garázs, külön épület a háztól. Ellenben esténként egy órát megy egy kis fűtőtest a melléképületben h ne fagyjon el semmi... 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Egy érdekes kérdésem lenne, szóval a h astrát ugye szerelték z14xep-es motorral ês ahhoz van tempomat ami a g Classic kettőben felejtös. Szóval az volna a kérdésem nem lehet motor vezérlőt cserélni, hogy fel lehessen programozni a tempomatot? Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

8 órája, ginola írta:

Sziasztok

Remélem mindenki felkészült a nagy hidegre, véleményetek szerint egy nem fűtött garázsban ilyen hidegben mennyire megy le a hőfok?

Nálam sem fűtött a garázs,de a ház alatt van.Ma +5 fok volt benne,pár nappal ezelőtt +7-8.A kocsi kijelzője szerint.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, morattila írta:

Sziasztok. Egy érdekes kérdésem lenne, szóval a h astrát ugye szerelték z14xep-es motorral ês ahhoz van tempomat ami a g Classic kettőben felejtös. Szóval az volna a kérdésem nem lehet motor vezérlőt cserélni, hogy fel lehessen programozni a tempomatot? Köszi a segítséget!

A H Astra már CanBus rendszerű. Nem ugyanaz a két motorvezérlő.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.