Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok.A tetőantenna alatt mekkora meló gumitömítést cserélni?....és mi a folyamata? :)

Az igazi az volna, ha levennéd a tetőkárpitot, de az nagy meló. Így is legalább a B oszlopig le kell bontanod, hogy le bírd hajtani ahhoz, hogy hozzáférj az antenna rögzítő anyájához. Vigyázz, hogy meg ne törjön valahol a kárpit, mert az utána meg fog látszani. Szóval széthúzod a csatlakozót, letekered az anyát és fölfelé kijön az antenna, kicseréled a tömítő gumit, és ugyanígy össze! Csak meg van repedezve a gumi, vagy már be is folyik a víz?

Link to comment
Megosztás:

Az igazi az volna, ha levennéd a tetőkárpitot, de az nagy meló. Így is legalább a B oszlopig le kell bontanod, hogy le bírd hajtani ahhoz, hogy hozzáférj az antenna rögzítő anyájához. Vigyázz, hogy meg ne törjön valahol a kárpit, mert az utána meg fog látszani. Szóval széthúzod a csatlakozót, letekered az anyát és fölfelé kijön az antenna, kicseréled a tömítő gumit, és ugyanígy össze! Csak meg van repedezve a gumi, vagy már be is folyik a víz?

Ezzel csak annyi a gond, hogy gyári talpat nem kapsz külön, csak antennával (antenna talp+törzs az ablakmosóval+antenna szár) együtt -10 ezer felett van!

A tetőkárpitot csak akkor kell bontani, ha lépcsőshátú (4 ajtós) az autód. Ha ferdehátú 5 ajtós, akkor elég ha felnyitod a csomagtartót, leveszed a gumitömítést, lepattintod oldalról (hátul) a műanyag borítást és ekkor enged annyit a kárpit, hogy hozzáférsz a rögzítéshez. A kábel széthúzható.

Vigyázz az ablakmosó csövére, bele van integrálva az antenna talpába, azaz bontani kell (kifolyó víz...)

Ha cseréled gyárit vegyél, ha nem feltétlen kell cserélni (repedezett, de nem folyik be a víz) javaslom kend körbe finoman fekete sziloplaszttal a tövét, de úgy hogy előtte ragaszd körbe (maszkolás), szépen ki lehet javítani... :)

Link to comment
Megosztás:

Ezzel csak annyi a gond, hogy gyári talpat nem kapsz külön, csak antennával (antenna talp+törzs az ablakmosóval+antenna szár) együtt -10 ezer felett van!

A tetőkárpitot csak akkor kell bontani, ha lépcsőshátú (4 ajtós) az autód. Ha ferdehátú 5 ajtós, akkor elég ha felnyitod a csomagtartót, leveszed a gumitömítést, lepattintod oldalról (hátul) a műanyag borítást és ekkor enged annyit a kárpit, hogy hozzáférsz a rögzítéshez. A kábel széthúzható.

Vigyázz az ablakmosó csövére, bele van integrálva az antenna talpába, azaz bontani kell (kifolyó víz...)

Ha cseréled gyárit vegyél, ha nem feltétlen kell cserélni (repedezett, de nem folyik be a víz) javaslom kend körbe finoman fekete sziloplaszttal a tövét, de úgy hogy előtte ragaszd körbe (maszkolás), szépen ki lehet javítani... :)

Köszi a segítséget srácok!Nem folyik be a víz, amit nagyon furcsálok, mert teljesen ketté van szakadva a gumi.Egyébként ötajtós a szekér, de első lépésben megpróbálkozok a fekete szilóval :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Utólag szerelt már fel valaki az alábbi linket látható króm műszerfalgyűrűket Astra G-re? Ezt ragasztani kell vagy simán felpattintható vagy hogyan kell?

Króm gyűrű

Asszem csak pattintani kell.

Légyszi-légyszi-légyszi ne írj be egy kérdést ezer helyre! Még felébreszted az alvó modit! :D Meg bennem a kisördögöt :)

Plíííííííz & thnx

Link to comment
Megosztás:

Lehet kapni pattintósat is, meg ragasztósat is..

nekem a ragasztós változat van, de sajna egy kis + munka kell hozzá, hogy befeküdjön a helyére

nem sajnáltam, mert van másik burkolatom ha netán hozzájutnék egy megfelelő méretezésű pattintóshoz majd idővel

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget srácok!Nem folyik be a víz, amit nagyon furcsálok, mert teljesen ketté van szakadva a gumi.Egyébként ötajtós a szekér, de első lépésben megpróbálkozok a fekete szilóval :)

Nekem van egy fölösleges gumi antenna alá.... csak szólok....

Ha mégis nekilátsz, odaadom, ha kell.

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Végre kész lett a az autó hátsó tárcsafékesítése!

A bizonyíték:

f_k_001k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Tapasztalatok igazából még nincsenek, mert csak kb 10km-t mentem vele azóta :D

Azért csak érzed a különbséget, elvileg az első fékezéskor már kellene..... :D

Gondolom a hátsón minden új, na és elől a tárcsák, betétek?

Link to comment
Megosztás:

Köszönet Boldizsárnak a krómszélű hűtőmaszkért :D Már föl is került a gépsasra. :D ...és mégegyszer elnézést a "kis" kellemetlenségért, ugyanis jópárszáz méterrel elnéztem a célt. :D De Ő türelmesen várt, amíg odaevickéltem. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban hogy kb mennyibe kerülhet egy g astrához egy hűtő? valamint egy jó szerelőt aki tudna nekem segíteni a cserében vagy ötletekkel szóban vagy megcsinálná mint szerelő? És jobb első kerékdob kb mennyibe kerül?

Előre is köszi mindenkitől a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudnátok segíteni abban hogy kb mennyibe kerülhet egy g astrához egy hűtő? valamint egy jó szerelőt aki tudna nekem segíteni a cserében vagy ötletekkel szóban vagy megcsinálná mint szerelő? És jobb első kerékdob kb mennyibe kerül?

Előre is köszi mindenkitől a válaszokat!

Szia!

Bontottan 20000+áfa a hűtő itt, a kerékdobot nézd meg itt :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.