Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

A múltkor a Tescoban kezembe akadt egy STP üzemanyag adalék.Valakinek van tapasztalata erről?Nem került sokba 1000Ft, de nem mertem megvenni.

Én most használtam el egy flakon Spurit. De semmit nem vettem észre, igaz gondom sem volt eddig a géppel. Se alacsonyabb fogyasztás, se nagyobb teljesítmény...

Link to comment
Megosztás:

Mióta ezt a benzint használom a sima 95 helyett, észrevettem hogy nyomatékosabb a kocsi.Fogyasztásba nincs brutál változás, mert 6,5 helyett 6,23-6,3-kat mérek.Gondoltam hátha lehet még tuningolni...Mint ahogy Emmett Brown csinálta a DeLorean DMC-vel :)

Növeld meg a kompressziót, építs be egy programozható motorvezérlőt, akkor ki tudod használni a magasabb oktánszámú benzinben rejlő potenciált, akkor reális esélyt látok rá, hogy hat liter alá menjen a fogyasztásod. Az a 2-2,5dl százon nagyjából annyi, amivel többe kerül a magasabb oktánszámú benzin, nem?

Link to comment
Megosztás:

Növeld meg a kompressziót, építs be egy programozható motorvezérlőt, akkor ki tudod használni a magasabb oktánszámú benzinben rejlő potenciált, akkor reális esélyt látok rá, hogy hat liter alá menjen a fogyasztásod. Az a 2-2,5dl százon nagyjából annyi, amivel többe kerül a magasabb oktánszámú benzin, nem?

Nincs szükség semmiféle tuningra, az említett magasabb oktánszámú benzinnel biztos hogy jobban megy,

kevesebbet fogyaszt, ezt tapasztaltból ezt több éves tapasztalatból mondom.

Feltehetően az égés hatásfoka lényegesen jobb, lerakódás kevesebb bla bla bla.

Igaz, én csak V-Power 95-tel járok évek (2) óta, nagyon ritka kivétel ha nem azt tankolok, 25-30 literenként szoktam tankolni. Normál (95) képest amennyivel drágább, azt kompenzálja a kisebb fogyasztás és az egyéb kedvezmények a kúton. Ráadásul jobban megy a verda.

Ugyanannyi pénzért - jobb élmény. Hát ezért...

Link to comment
Megosztás:

Jelenleg 100+Nitro benzint használok, és gondoltam hogy ha egy ilyen akármit még beleborítok, akkor hátha még jobb lesz.

Szerintem a 100-asba teljesen feleslegesen teszel ilyet, abban már bőven lehet adalék...

Nincs szükség semmiféle tuningra, az említett magasabb oktánszámú benzinnel biztos hogy jobban megy,

kevesebbet fogyaszt, ezt tapasztaltból ezt több éves tapasztalatból mondom.

Feltehetően az égés hatásfoka lényegesen jobb, lerakódás kevesebb bla bla bla.

Igaz, én csak V-Power 95-tel járok évek (2) óta, nagyon ritka kivétel ha nem azt tankolok, 25-30 literenként szoktam tankolni. Normál (95) képest amennyivel drágább, azt kompenzálja a kisebb fogyasztás és az egyéb kedvezmények a kúton. Ráadásul jobban megy a verda.

Ugyanannyi pénzért - jobb élmény. Hát ezért...

Próbáld ki az OMV MaxMotion 95-öt is, én eddig FullSave 95-el jártam, van különbség a két benzin között.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem a 100-asba teljesen feleslegesen teszel ilyet, abban már bőven lehet adalék...

Próbáld ki az OMV MaxMotion 95-öt is, én eddig FullSave 95-el jártam, van különbség a két benzin között.

Kipróbálom az OMV-t, már mástól is hallottam, hogy nagyon jó :D. Bár nekem Citi-life Shell kártyám van,

de tényleg kiváncsi vagyok.

Link to comment
Megosztás:

üdv . srácok, érdekelne hogy a biztosítók általában mennyi idő alatt jelzik hogy mennyit fognak fizetni?

összetörték a verda bal hátulját nem látványos de annál alattomosabb lett

Számlás lesz vagy számla nélküli a javítás? Számlás esetén a biztosító és az általad választott javítószerviz (akikkel kapcsolatban vannak) között intéződik a javítás, anélkül hogy a zsebedbe kellene nyúlni pénzért. Számla nélküli esetén pedig kalkulál a biztosító egy összeget (figyelembe véve az avulást, stb). Ha ez utóbbi volna nálad (és pl kevés az az összeg amit ajánl a biztosító) akkor célszerű egy jó drága helyen pl Opelszerviz kérni egy javítási kalkulációt, és azt elküldeni a biztosítónak. Kisebb helyeken 3-4 ezer Ft-ot el szoktak ezért kérni, de pl ismerősnek Ford szerviz ingyen megcsinálta. Ez használható felülvizsgálati kérelemhez is, mint indok, hogy azért kérsz több pízt, mert ennyibe kerülne a javítás. Avultatás esetén kb 30%-ot szoktak beírni, tehát ha végül drága helyen javíttatod meg, akkor ez az az összeg amit a biztosító nem fizet. A munkaköltséget természetesen nem avultathatja, azt 100%-ban téríti.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Számlás lesz vagy számla nélküli a javítás? Számlás esetén a biztosító és az általad választott javítószerviz (akikkel kapcsolatban vannak) között intéződik a javítás, anélkül hogy a zsebedbe kellene nyúlni pénzért. Számla nélküli esetén pedig kalkulál a biztosító egy összeget (figyelembe véve az avulást, stb). Ha ez utóbbi volna nálad (és pl kevés az az összeg amit ajánl a biztosító) akkor célszerű egy jó drága helyen pl Opelszerviz kérni egy javítási kalkulációt, és azt elküldeni a biztosítónak. Kisebb helyeken 3-4 ezer Ft-ot el szoktak ezért kérni, de pl ismerősnek Ford szerviz ingyen megcsinálta. Ez használható felülvizsgálati kérelemhez is, mint indok, hogy azért kérsz több pízt, mert ennyibe kerülne a javítás. Avultatás esetén kb 30%-ot szoktak beírni, tehát ha végül drága helyen javíttatod meg, akkor ez az az összeg amit a biztosító nem fizet. A munkaköltséget természetesen nem avultathatja, azt 100%-ban téríti.

a, az embernek összetörik, és még te fizess, mert összetörték, akkor még Te fizess, mert új alkatrészt építenek bele, és az régi kocsidon értéknövelő az új alkatrész... persze ha eladni akarod, kevesebbet ér, mert törött. Szóval 30% bukta, és amennyivel kevesebbért tudod eladni...

Link to comment
Megosztás:

######a, az embernek összetörik, és még te fizess, mert összetörték, akkor még Te fizess, mert új alkatrészt építenek bele, és az régi kocsidon értéknövelő az új alkatrész... persze ha eladni akarod, kevesebbet ér, mert törött. Szóval 30% bukta, és amennyivel kevesebbért tudod eladni...

Igen, ismerőssel is ez történt, ráadásul külföldön mentek bele. Mondjuk nem tudom, hogy értékcsökkenést valaha figyelembe vett-e biztosító (mármint ha ezzel jött elő valaki).

Link to comment
Megosztás:

üdv . srácok, érdekelne hogy a biztosítók általában mennyi idő alatt jelzik hogy mennyit fognak fizetni?

összetörték a verda bal hátulját nem látványos de annál alattomosabb lett

Nekem az első lököst húzták meg anno.Bevittem a Schillerhez és mindent ők intéztek pár nap volt az egész.

Kérdezték hogy csinálják meg így vagy úgy, én meg mondtam hogy nekem egy új hibátlan lökhárító legyen ott.A pénz nem számít mert a másik fizeti.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi! Egy kis reklám!

Lehet ez csak engem érdekel, de hát hátha más G-astra tulaj is találkozott ezzel a problémával. Vagyis ezt a semmiséget problémaként élte meg :)

Én szeretem, ha van egy kis innivaló a kezem ügyében mikor vezetek. Viszont az Astra ajtózsebében szinte minden 0,5-ös palack fityog, a nagyobb meg nem megy bele.....

Na az Aldi-s 0,5-ös vizet az isten is Astra G ajtózsebbe teremtette!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Bocsi! Egy kis reklám!

Lehet ez csak engem érdekel, de hát hátha más G-astra tulaj is találkozott ezzel a problémával. Vagyis ezt a semmiséget problémaként élte meg :)

Én szeretem, ha van egy kis innivaló a kezem ügyében mikor vezetek. Viszont az Astra ajtózsebében szinte minden 0,5-ös palack fityog, a nagyobb meg nem megy bele.....

Na az Aldi-s 0,5-ös vizet az isten is Astra G ajtózsebbe teremtette!

Én ezért is szemezek a könyöklőkkel.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi! Egy kis reklám!

Lehet ez csak engem érdekel, de hát hátha más G-astra tulaj is találkozott ezzel a problémával. Vagyis ezt a semmiséget problémaként élte meg :)

Én szeretem, ha van egy kis innivaló a kezem ügyében mikor vezetek. Viszont az Astra ajtózsebében szinte minden 0,5-ös palack fityog, a nagyobb meg nem megy bele.....

Na az Aldi-s 0,5-ös vizet az isten is Astra G ajtózsebbe teremtette!

A csórók bánata pedig...

...hogy ha benne van a flakon, nem lehet fel-letekerni az ablakot :D

(mert a kar beleér a flakonba)

Link to comment
Megosztás:

Valaki már csináltatott chiptuningot?Ha igen, mi a tapasztalat?

Én egy másik kocsimnál csinátattam.(Kia Shuma)

Első sorban a fogyasztás és kisebb fordulaton nagyobb nyomatékosság volt a célom.

kb. 0.5-1L környékén nyertem vele, és kisebb fordulaton is rendesen, egyenletesen húzott.

Annó 50E pénz volt.

Szerintem megéri!

Módosítva : wakond
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.