Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

A volt kollégámnak nemrégen szállt el a motor a kocsijában. C4 picasso 2.0 Hdi 136 LE. Megszorult az egyik dugó a hengerben,elgörbült még egy pár cucc odabent.Aztán nem tudom mi lett a kocsival.Egy darabig állt a szerelőnél,ahová elhúztuk.Ők motorcserét javasoltak.Előtte a turbóval is volt elég baja.

Link to comment
Megosztás:

Céges C4 Picasso-t vezettem ezzel a motorral és 6-os kézivel (~1500 kg). Mondjuk én inkább azt tapasztaltam, hogy alul döglött (utcába be, jobbra fordulásnál már-már rá kellett kuplungoznom a 2. fokozatra), felül kifullad (td, nem meglepő), viszont középtartományban, ahogy éledt a turbó, úgy meglepően szépet tolt, és az ember ebben a tartományban használja zömmel... De nem akarok túl sokat OFF-olni. :icon1:

A Zafirában is az 1.7D ugyanaz, amíg nem megy, addig kb mint egy trabant, úgy gyorsul... Gondolom a J-ben is ugyanaz a szitu.

Ezért inkább nézek más márkát, mert az Opel drága, és nem is az igazi.

Na ahogy mentem ablaktörlő lapátot nézni, kaptam egy kavicsot, minek az eredménye egy szép kb. 20 centis csillag alakú repedés (a krvaéletbe).

Néztem neten újat, mivel két hét múlva megyek műszakira (legjobbkor).

Találtam Nordglass üveget 5990 ft akciósan, ha ott szereltetem be (AWS autóüveg).

Valakinek tapasztalat a márkával kapcsolatban?

Egy szélvédő csak 6e Ft? :o

Az igen. Inkább szélvédőt cserélek, mint olajat. :D

Link to comment
Megosztás:

Nézegetem a használt kocsikat... mondom használt autó beszámítás, mire elmondom, azt mondják, nem, vagy az a gond hogy astra, vagy az hogy Benzin/Gáz miatt nem (mondta a gázos kocsikat szinte lehetetlen eladni, nem szeretik), de jártam úgy hogy azért rázott le, mert mondta nem francia. Most legutoljára a kereskedő mondja 6-700e-et ad érte, többet nem...

Úgyhogy az LPG szép és jó dolog, de nem lehet eladni, fura...

Várok tavaszig, és meghirdetem, vagy elviszik, vagy nem....

Enegem az Opeltől hívott fel egy mókus, hogy készletakció van és tuti tud olyat, ami érdekelne. Mondtam is neki csípőből, hogy új autót most tuti nem akarok venni. Viszont van-e valami értelmes használt? Ö hát persze, válaszolta. Mivel még azután is invitált, hogy közöltem beszámítani is kellene, így bementem.

Mutatott egy szakadt diesel C Vectra-t, egy lelakott B Zafira-t és egy jobb állapotú Meriva-t.

Majd megnézte az én autóm és szemrebbenés nélkül rávágta, 150e - esetleg 200e. ... És nekem is mondta, nagy gond, hogy gázos. Ekkor el is köszöntem, mire lárhatóan megsértődött. Mondtam, hogy a használati értéke több.

Ő hív fel és még meg is sértődik, ha nem veszek semmit ... pfff

Ha tényleg cserélni szeretnél, akkor hirdesd magad és be fog kopogtatni az a vevő, akinek a Te autód kell.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nincs korán. Reggel nyolckor mindössze négy fok volt. Na meg persze, ha van téligumi akkor minek porosodjon. Illetve sogoréknál amúgy is kötelező november 1-től. Illetve jövő hét elején -1 +3 fok lesz reggel elvileg.

Utána meg 17/7 fokot jósolnak jövő hét közepére. Akkor meg rakod vissza a nyáriakat?

Link to comment
Megosztás:

Enegem az Opeltől hívott fel egy mókus, hogy készletakció van és tuti tud olyat, ami érdekelne. Mondtam is neki csípőből, hogy új autót most tuti nem akarok venni. Viszont van-e valami értelmes használt? Ö hát persze, válaszolta. Mivel még azután is invitált, hogy közöltem beszámítani is kellene, így bementem.

Mutatott egy szakadt diesel C Vectra-t, egy lelakott B Zafira-t és egy jobb állapotú Meriva-t.

Majd megnézte az én autóm és szemrebbenés nélkül rávágta, 150e - esetleg 200e. ... És nekem is mondta, nagy gond, hogy gázos. Ekkor el is köszöntem, mire lárhatóan megsértődött. Mondtam, hogy a használati értéke több.

Ő hív fel és még meg is sértődik, ha nem veszek semmit ... pfff

Ha tényleg cserélni szeretnél, akkor hirdesd magad és be fog kopogtatni az a vevő, akinek a Te autód kell.

Igen, eljön az idő, amikor pénzben kifejezve arcpirítóan keveset kezd érni az autó. De azért a 150-200e nem kis túlzás...

Az enyémet újonnan 3,6 millióért vettem, most nem is nagyon akarom tudni, mennyit érhet... Mindegy, használtam, használom, szeretem is, ha egyszer meg kell válni tőlne, nem az üzleti része lesz az érdekes...

Link to comment
Megosztás:

Enegem az Opeltől hívott fel egy mókus, hogy készletakció van és tuti tud olyat, ami érdekelne. Mondtam is neki csípőből, hogy új autót most tuti nem akarok venni. Viszont van-e valami értelmes használt? Ö hát persze, válaszolta. Mivel még azután is invitált, hogy közöltem beszámítani is kellene, így bementem.

Mutatott egy szakadt diesel C Vectra-t, egy lelakott B Zafira-t és egy jobb állapotú Meriva-t.

Majd megnézte az én autóm és szemrebbenés nélkül rávágta, 150e - esetleg 200e. ... És nekem is mondta, nagy gond, hogy gázos. Ekkor el is köszöntem, mire lárhatóan megsértődött. Mondtam, hogy a használati értéke több.

Ő hív fel és még meg is sértődik, ha nem veszek semmit ... pfff

Ha tényleg cserélni szeretnél, akkor hirdesd magad és be fog kopogtatni az a vevő, akinek a Te autód kell.

Én is nézegetem a használt autókat, és az az igazság, hogy ami gázos azt én is kerülöm.Találtam a múltkor egy autót ami tetszett is, megfelelő volt a Km, aztán olvastam hogy gázos...tovább is kattintottam.

Link to comment
Megosztás:

Enegem az Opeltől hívott fel egy mókus, hogy készletakció van és tuti tud olyat, ami érdekelne. Mondtam is neki csípőből, hogy új autót most tuti nem akarok venni. Viszont van-e valami értelmes használt? Ö hát persze, válaszolta. Mivel még azután is invitált, hogy közöltem beszámítani is kellene, így bementem.

Mutatott egy szakadt diesel C Vectra-t, egy lelakott B Zafira-t és egy jobb állapotú Meriva-t.

Majd megnézte az én autóm és szemrebbenés nélkül rávágta, 150e - esetleg 200e. ... És nekem is mondta, nagy gond, hogy gázos. Ekkor el is köszöntem, mire lárhatóan megsértődött. Mondtam, hogy a használati értéke több.

Ő hív fel és még meg is sértődik, ha nem veszek semmit ... pfff

Ha tényleg cserélni szeretnél, akkor hirdesd magad és be fog kopogtatni az a vevő, akinek a Te autód kell.

200e-et? :w00t: Hát annyiért ha darabokban kiárulod többet kapsz...sokkal... Noormális? :D Al LPG beépítése több...
Nekem az Opel kereskedésben korrektebbek voltak, ott majdnem vettem egy Zafirát, de hát az is, nem volt a legjobb esztétikai állapotban, meg hát olasz, és óra szerint 133e, de lelakottabb volt, mint aminek kinéz...
Ha egy 100e-el többet adott volna a kocsimért, akkor erősebben elgondolkodtam volna, de így nem.
Amúgy igen, inkább meghirdetem.

Én is nézegetem a használt autókat, és az az igazság, hogy ami gázos azt én is kerülöm.Találtam a múltkor egy autót ami tetszett is, megfelelő volt a Km, aztán olvastam hogy gázos...tovább is kattintottam.

Mi a gond a gázassal? Ha benne van, akkor már mindegy, mert olcsóbban autózol, és kevesebb vele a probléma, mint a dieselel. Én is néznék LPG-s kocsit, de nem nagyon van... Főleg pár éves viszonylag kevés km-el (70e alatt, kombi)...

Link to comment
Megosztás:

Újat csak CD mechanika nélküliben tudsz venni ennyiért. Ezt ismerem, jó kis készülék: http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/t:5172/pioneer-mvh-160ui

A kormánytáv-adaptert persze külön meg kell venni.

Iletve találtam CD-lejátszósat is húszezer alatt:http://autohifioutlet.hu/termekek/autoradio-fejegyseg/t:6147/kenwood-kdc-161ug

Nekem nem kell CD mechanika. Jó az a Pioneer. Kell még hozzá az átalakító. AZ mibe fáj?

Link to comment
Megosztás:

200e-et? :w00t: Hát annyiért ha darabokban kiárulod többet kapsz...sokkal... Noormális? :D Al LPG beépítése több...
Nekem az Opel kereskedésben korrektebbek voltak, ott majdnem vettem egy Zafirát, de hát az is, nem volt a legjobb esztétikai állapotban, meg hát olasz, és óra szerint 133e, de lelakottabb volt, mint aminek kinéz...
Ha egy 100e-el többet adott volna a kocsimért, akkor erősebben elgondolkodtam volna, de így nem.
Amúgy igen, inkább meghirdetem.

Mi a gond a gázassal? Ha benne van, akkor már mindegy, mert olcsóbban autózol, és kevesebb vele a probléma, mint a dieselel. Én is néznék LPG-s kocsit, de nem nagyon van... Főleg pár éves viszonylag kevés km-el (70e alatt, kombi)...

Én amúgy is fosok a gáztól.Amikor palack volt a konyhában, órákig szappanoztam egy csere után, hogy ereszt-e, meg a szagát sem tudom elviselni a gázos kocsiknak+ ha el akarom adni akkor gáz van:)

Link to comment
Megosztás:

Én amúgy is fosok a gáztól.Amikor palack volt a konyhában, órákig szappanoztam egy csere után, hogy ereszt-e, meg a szagát sem tudom elviselni a gázos kocsiknak+ ha el akarom adni akkor gáz van:)

Dízel szagát elviseled? Alapesetben gázos kocsinak nincs semmi szaga. Amelyiknek van, azzal valami nem kerek, rossz a keverékképzése.

Na meg nyitott térben a gáz el is párolog, nem tud gyulladóképes töménység előállni belőle, míg egy tartálysérülés esetén a szétfolyó benzin nem épp kellemes.

Link to comment
Megosztás:

Kész a szélvédőcserém. Zsír új Nordglass, anyag+munkadíj= 13.900 huf. Szerintem korrekt nagyon.

Már csak egy új díszléc kén az aljára :/

Remélem lefényképezted csere előtt... Mert ha nem, eladáskor belevizionálják hogy egy kamionokat szállító tehervonat gázolt keresztül az autón azért nem gyári a szélvédő... Előző autómon az egyik oldalablakot kellett cserélni (mivel betörték mert vinni akarták), eladáskor született mindenféle kreált esemény, jobbnál-jobbak. A kedélyeket csak az hűtötte le, hogy megmutattam a helyszíni képeket (az utastér is tiszta szilánk volt, lógtak a kábelek a műszerfal alól és a kormányburkolat szét volt törve), továbbá volt rendőrségi jegyzőkönyvem róla. Így már elhitték a csere okát.

Egyébként ez jó árnak tűnik, sőt. Színezett meg minden? Ua kinézetű mint a többi (mint az eredeti)?

Módosítva : Morgó Medve
Link to comment
Megosztás:

Én amúgy is fosok a gáztól.Amikor palack volt a konyhában, órákig szappanoztam egy csere után, hogy ereszt-e, meg a szagát sem tudom elviselni a gázos kocsiknak+ ha el akarom adni akkor gáz van:)

NA itt csatlakozom be én is a beszélgetésbe:

Nekem volt gázos autóm (2109es, ez nem évjárat ;) ) A családi is az és ez a tipus, kb 8-9 éve van benne gáz, 70e km lett belerakva gázzal és semmi gond vele.. ANnó a Balázsék a rádióban is cikizték h be nem ülnének és olyat fikáztak amit nem ismernek, nem használtak. Igaz ők máshoz se értenek.

Na szóval ha zárt a rendszer akkor te milyen gáz szagot érzel is? Mert a kipufban CO2 és H2O jön ki. (Max még az elégett olajnak a dolgai). Persze a mai emberek azért fosnak tőle vagy inkább ne mert a régi rendszerben szarul rakták be. Saját reduktor és a tüzépen vásárolt gázpalackot tették be. Itt kihangsúlyoznám, hogy a 2 nem ugyan az!!! Más a PB és más az LPG autógáz. Raktam bele én is palackosat, udvarban fellógattam és megvártam míg átfolyt. A kútig jó volt de szarabbul is ment tőle.

Nézzük azt az oldalt amit sokan nem ismernek mert gáz, phuu robban, amikor a kocsiba szakszervíz teszi be és ellenörízve van. Szóval, van egy tartályod amit 30! bárra van tesztelve és amit tankolnak az max ha eléri a 10!-et és ezt ellenörzik minden műszakin és 10 évente cserélni kell (lehet már rövidült is). Van benne egy tultöltés védelem ami csak 85% engedi feltölteni a tartályt, de ha nincs benne akkor se gond, mert tankolás után mész 20-30 kmet és minden úgy van ahogy kell. Akkor van egy reduktor (injekteknél nem tudom milyen a rendszer) ami állítja a nyomást a beömlők felé. A tartálytól a reduktorig fém csövek vannak amik bírják ugye a nagy nyomást, tehát még mindig nincs szivárgás.

Maximum akkor érezhetsz gáz szagot amikor dúsit az ember és indítózik. De ez még mindig a karbis kocsik. Injektorosnál benzinen indul és később vált át gázra itt főleg nincs szag.

Meg tankolásnál amikor a kutas bénázik és lassan teszi/szedi fel/le a töltőt, még azt se neked kell elvégezni.

Ezek után jön a kérdés h egy 5éves füstölő diesel megkapja a zöld plakettet az enyém meg annó a feketét mert koros autó?

Amúgy ha kigyullad előbb robban fel a benzintank mint a gáztartály.

De vmiért a közvélemény óckodik tőle pedig 200e a beszerelése ami elvileg emelné a kocsi értékét, 1-2 literrel eszik többet és majdnem feleannyi a gáz ára mint a benziné.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

De vmiért a közvélemény óckodik tőle pedig 200e a beszerelése ami elvileg emelné a kocsi értékét, 1-2 literrel eszik többet és majdnem feleannyi a gáz ára mint a benziné.

Addig jó, amíg óckodik, kereslet-kínálat alapján lejjebb van az ára. Elkezdenék masszívan használni, ezzel se autózhatnánk olcsóbban, mint a dízellel - bár már így is ott van majdnem, de legalább nem annyira környezetszennyező és egyelőre még nem annyira jellemző a kettőstömegű lendkerék (ami talán kevésbé lesz problémás a benzineseknél az alacsonyabb szögsebesség ingadozásnak köszönhetően), részecskeszűrő, nagynyomású befecskendezők+pumpa, stb.

Egyébként nem okvetlenül fém cső van már manapság a tartálytól a nyomáscsökkentőig. Nekem is valamilyen flexibilis csövet tettek már be, nem olyan hajlékony, mint egy benzincső, de nemis olyan merev, mint a régi rézcső. Gondolom kisebb macera ezzel dolgozni, mint a merev réz csővel, és 30bar nyomást ez is tudja.

Módosítva : potyo
Link to comment
Megosztás:

Na ahogy mentem ablaktörlő lapátot nézni, kaptam egy kavicsot, minek az eredménye egy szép kb. 20 centis csillag alakú repedés (a krvaéletbe).

Néztem neten újat, mivel két hét múlva megyek műszakira (legjobbkor).

Találtam Nordglass üveget 5990 ft akciósan, ha ott szereltetem be (AWS autóüveg).

Valakinek tapasztalat a márkával kapcsolatban?

Szia!

Nekem 2 hetes. Eddig jó...

Üdv. Tomi

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Remélem lefényképezted csere előtt... Mert ha nem, eladáskor belevizionálják hogy egy kamionokat szállító tehervonat gázolt keresztül az autón azért nem gyári a szélvédő... Előző autómon az egyik oldalablakot kellett cserélni (mivel betörték mert vinni akarták), eladáskor született mindenféle kreált esemény, jobbnál-jobbak. A kedélyeket csak az hűtötte le, hogy megmutattam a helyszíni képeket (az utastér is tiszta szilánk volt, lógtak a kábelek a műszerfal alól és a kormányburkolat szét volt törve), továbbá volt rendőrségi jegyzőkönyvem róla. Így már elhitték a csere okát.

Egyébként ez jó árnak tűnik, sőt. Színezett meg minden? Ua kinézetű mint a többi (mint az eredeti)?

Igen, dokumentáltam a dolgot. Jaja, egy az egyben ugyanúgy néz ki, mint a gyári, és színezett is. A matricát is átvarázsolták, de persze látszik, hogy megvan gyomrozva, de hát nemhinném, hogy gond lesz vele. Fater verdáján 7 éve cserélték a szélvédőt, azon is át lett ragasztva, eddig nem volt gond :)

Link to comment
Megosztás:

Kész a szélvédőcserém. Zsír új Nordglass, anyag+munkadíj= 13.900 huf. Szerintem korrekt nagyon.

Már csak egy új díszléc kén az aljára :/

Nekem is kellene lassan cserélni az alsó díszlécet, nem tudom az új meddig bírná rozsda nélkül?

Amúgy itt találsz:

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570187-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei/143127-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei-opel-astra-g-1998-2009

Link to comment
Megosztás:

Nekem is kellene lassan cserélni az alsó díszlécet, nem tudom az új meddig bírná rozsda nélkül?

Amúgy itt találsz:

https://cromax.hu/250000000-szelvedooldaluveg/250570000-elso-szelvedo-es-alkatreszei/250570187-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei/143127-elso-szelvedo-uveg-alkatreszei-opel-astra-g-1998-2009

Drágább, mint az új szélvédőm :D

Hogy meddig, azt én sem tudom, de muszáj cserélni :)

Egyébként mondták a srácok, hogy minden rendben van a szélvédő alatt, hálistennek, pedig találkoztak jópár g astrával ami hervadozott alatta, úgyhogy ez öröm az ürömben :D

Ahogy jöttem kifele a telephelyről, egy fekete macska cammogott át előttem, szép komótosan, még flegmán rám is nézett :D Még szerencse, hogy nem vagyok babonás :D

Módosítva : nemeth_laca
Link to comment
Megosztás:

Drágább, mint az új szélvédőm :D

Hogy meddig, azt én sem tudom, de muszáj cserélni :)

Egyébként mondták a srácok, hogy minden rendben van a szélvédő alatt, hálistennek, pedig találkoztak jópár g astrával ami hervadozott alatta, úgyhogy ez öröm az ürömben :D

Ahogy jöttem kifele a telephelyről, egy fekete macska cammogott át előttem, szép komótosan, még flegmán rám is nézett :D Még szerencse, hogy nem vagyok babonás :D

Legalább ha megérné megvenni, ha nem rohadna el, akkor még adnék is érte ennyit pénzt.

Valaki nem cserélt az elmúlt 1-2 évben szélvédő alsó díszlécet? Megírhatná milyet vett és milyen állapotban van neki most.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.