Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Srácok, megőrülök! Eddig azt hittem, hogy bizonyos fordulatnál és/vagy rossz úton a szélvédő alatti/előtti levegőkilépő rezonál. Ma már annyira felidegesített, hogy egy műanyag lappal felpattintottam a feléig (összes fül kiakasztva azon a részen ahonnan vélem hallani a hangot, tehát a bal végétől a közepén túlig szedtem fel). Nos, a rezonálós hang ua megmaradt, már menet közben feszegettem-tapogattam-nyomorgattam azt a műanyagot, de a hang megmaradt de kb onnan (műszerfal alól/szélvédő alsó része felől) jön továbbra is. Alatta van egy csavar, meg sem bírom mozdítani tehát nem az lazult le. Van valakinek ötlete? Vagy teljesen szedjem (emeljem ki a helyéről) és akkor tudok megbizonyosodni arról hogy mi ad rezgős hangot? Van valami ötlet/tapasztalat? Lehet hogy ez a műszerfalból jön?

Nálam is rezonált ez a szélvédő alatti rács. Felszedtem az egészet, a patentok között ilyen szivacsos ablak-ajtó tömítést ragasztottam rá, visszanyomtam a helyére és azóta kussban van.

Egy próbát neked is megér, én kb 0,5cm széles csíkokat ragasztottam fel körben mindenhova.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Engem a műanyag küszöbborítás nyöszörgése őrjít meg jobb hátulról! Legutóbb wd 40-et fújtam be alá most egy kicsit jobb! :) Ha valakit vígasztal a középkonzol nekem is rezonál-nyöszörög! Egy megoldás lenne rá azt hiszem.....eladás. Na de eladni egy g astrát?!……inkább elhalgatom!!!! :)

Szorítsatok hogy működjön: holnap kerül berakásra az újrabőrözött multikormány átvezetővel, magnóhoz interface. Eddig sima kormányom volt már nagyon várom!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Nálam is rezonált ez a szélvédő alatti rács. Felszedtem az egészet, a patentok között ilyen szivacsos ablak-ajtó tömítést ragasztottam rá, visszanyomtam a helyére és azóta kussban van.

Egy próbát neked is megér, én kb 0,5cm széles csíkokat ragasztottam fel körben mindenhova.

Gondoltam erre én is, sőt készült műanyag tartó ami elemeli alig láthatóan, ezért is lett gyanús mert még mindig jön a hang. Teljesen lepattintottam azt a szakaszt ahonnan hallom, kézzel menet közben le tudom onnan emelni de akkor is jön a hang, emiatt attól tartok hogy más gebasz van (ettől függetlenül amint tudok szakítok arra időt hogy az egészet leszedve alászivacsozzak).

nekem egy csavarhúzó mocorog a küszöbben éles kanyarban kiszedhetetlen :D

Azt hogy sikerült összehozni??? :icon1:

Nekem is nyekereg az a rács a szélvédő alatt.Ráadásul a jobb széle fel is jött.Kiszedtem,egy csomó patent el van törve.Na majd jól odaragasztom valamivel,vagy veszek újat.

Patent? Nekem mintha csak fülek lennének ott... Vagy valami elkerülte a figyelmem?

Link to comment
Megosztás:

Nálam is rezonált ez a szélvédő alatti rács. Felszedtem az egészet, a patentok között ilyen szivacsos ablak-ajtó tömítést ragasztottam rá, visszanyomtam a helyére és azóta kussban van.

Egy próbát neked is megér, én kb 0,5cm széles csíkokat ragasztottam fel körben mindenhova.

Gondoltam erre én is, sőt készült műanyag tartó ami elemeli alig láthatóan, ezért is lett gyanús mert még mindig jön a hang. Teljesen lepattintottam azt a szakaszt ahonnan hallom, kézzel menet közben le tudom onnan emelni de akkor is jön a hang, emiatt attól tartok hogy más gebasz van (ettől függetlenül amint tudok szakítok arra időt hogy az egészet leszedve alászivacsozzak).

nekem egy csavarhúzó mocorog a küszöbben éles kanyarban kiszedhetetlen :D

Azt hogy sikerült összehozni??? :icon1:

Nekem is nyekereg az a rács a szélvédő alatt.Ráadásul a jobb széle fel is jött.Kiszedtem,egy csomó patent el van törve.Na majd jól odaragasztom valamivel,vagy veszek újat.

Patent? Nekem mintha csak fülek lennének ott... Vagy valami elkerülte a figyelmem?

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam erre én is, sőt készült műanyag tartó ami elemeli alig láthatóan, ezért is lett gyanús mert még mindig jön a hang. Teljesen lepattintottam azt a szakaszt ahonnan hallom, kézzel menet közben le tudom onnan emelni de akkor is jön a hang, emiatt attól tartok hogy más gebasz van (ettől függetlenül amint tudok szakítok arra időt hogy az egészet leszedve alászivacsozzak).

Azt hogy sikerült összehozni??? :icon1:

Nekem is nyekereg az a rács a szélvédő alatt.Ráadásul a jobb széle fel is jött.Kiszedtem,egy csomó patent el van törve.Na majd jól odaragasztom valamivel,vagy veszek újat.

Patent? Nekem mintha csak fülek lennének ott... Vagy valami elkerülte a figyelmem?

Hello,

Nálam ugyanez van, mármint hogy lepattintva is zörög. Viszont ha a szélvédő és a műszerfal közé(közvetlenül a tükörállító mögötti kis légbefúvó mellé) beleerőszakolok vmit akkor elhallgat. Az kell neki hogy kicsit feszüljön különben zörög az egész műszerfal feletti rész. Már mindent próbáltam, nekem már fent sincs a rács maga mert akkor még

rosszabb.

A középkonzolnál viszont a digitális óra állító gombok zörögnek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

No, a fórum tavaszi szünete alatt felmerült pár kérdés bennem:

1, A klímának milyen hangja kell hogy legyen? tegnap egy kicsit bekacsoltam (20-30km-re, megmozgatás célzattal). 2000-es fordulat környékén a motorhang mellett egyfajta hajszárító hang is hallatszik, ezen fordulat felett vagy abbahagyja vagy elnyomja a motorhang. Garázsba beállva bekapcsoltam próba jelleggel, (garázsban még sosem kapcsoltam be), olyasmi mint amikor bekapcsol a motorhűtés. Kezdjek kéregetni meg gyűjtögetni mert valami meghalt, vagy ez így még akár rendben is lehet?

2, Fékfolyadék cserét is tervezek a közeljövőben. Mennyi és milyen kell/ajánlott? FERODO DOT4 mehet bele vagy DOT5?

3, Hűtőfolyadék (fagyálló) cserét is tervezek, erre van valami speciális követelmény? Mennyi kell bele? Ezekből valamelyik mehet bele (látok ezeknél némi GM/Opel jóváhagyásokat)?

https://the-filtershop.com/spd/mannol_AF12_75fok_5liter/Fagyallo-MANNOL-AF12-Longlife-Antifreeze--75-fok-A

https://the-filtershop.com/Fagyallo-MANNOL-AG13-Hightec-Antifreeze--40-fok-5-

https://the-filtershop.com/Fagyallo-MANNOL-AG13-Advanced-Antifreeze--40-fok-5

Link to comment
Megosztás:

No, a fórum tavaszi szünete alatt felmerült pár kérdés bennem:

1, A klímának milyen hangja kell hogy legyen? tegnap egy kicsit bekacsoltam (20-30km-re, megmozgatás célzattal). 2000-es fordulat környékén a motorhang mellett egyfajta hajszárító hang is hallatszik, ezen fordulat felett vagy abbahagyja vagy elnyomja a motorhang. Garázsba beállva bekapcsoltam próba jelleggel, (garázsban még sosem kapcsoltam be), olyasmi mint amikor bekapcsol a motorhűtés. Kezdjek kéregetni meg gyűjtögetni mert valami meghalt, vagy ez így még akár rendben is lehet?

2, Fékfolyadék cserét is tervezek a közeljövőben. Mennyi és milyen kell/ajánlott? FERODO DOT4 mehet bele vagy DOT5?

3, Hűtőfolyadék (fagyálló) cserét is tervezek, erre van valami speciális követelmény? Mennyi kell bele? Ezekből valamelyik mehet bele (látok ezeknél némi GM/Opel jóváhagyásokat)?

https://the-filtershop.com/spd/mannol_AF12_75fok_5liter/Fagyallo-MANNOL-AF12-Longlife-Antifreeze--75-fok-A

https://the-filtershop.com/Fagyallo-MANNOL-AG13-Hightec-Antifreeze--40-fok-5-

https://the-filtershop.com/Fagyallo-MANNOL-AG13-Advanced-Antifreeze--40-fok-5

1. Nekem is ilyen, kiváncsi lennék a hiba forrására én is. Csergőék letudták egy klímatöltéssel és ők utána nem hallották. Majd futok még egy kört velük ezzel kapcsolatban, de most nincs rá kapacitásom.

2. DOT 4 kell bele

3. Rózsaszínűt (vagy legyen piros) rakj bele, 6,6 L kell a klímás Z14XE-be. A gyári GM 1700ft a Cromax-ban, vegyél abból 3-at és higítsd fel desztillált vízzel és kész. Az is kijön 5100-ból és akkor tuti jó van benne.

Módosítva : vsz
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

No, a fórum tavaszi szünete alatt felmerült pár kérdés bennem:

1, A klímának milyen hangja kell hogy legyen? tegnap egy kicsit bekacsoltam (20-30km-re, megmozgatás célzattal). 2000-es fordulat környékén a motorhang mellett egyfajta hajszárító hang is hallatszik, ezen fordulat felett vagy abbahagyja vagy elnyomja a motorhang. Garázsba beállva bekapcsoltam próba jelleggel, (garázsban még sosem kapcsoltam be), olyasmi mint amikor bekapcsol a motorhűtés. Kezdjek kéregetni meg gyűjtögetni mert valami meghalt, vagy ez így még akár rendben is lehet?

2, Fékfolyadék cserét is tervezek a közeljövőben. Mennyi és milyen kell/ajánlott? FERODO DOT4 mehet bele vagy DOT5?

3, Hűtőfolyadék (fagyálló) cserét is tervezek, erre van valami speciális követelmény? Mennyi kell bele? Ezekből valamelyik mehet bele (látok ezeknél némi GM/Opel jóváhagyásokat)?

https://the-filtershop.com/spd/mannol_AF12_75fok_5liter/Fagyallo-MANNOL-AF12-Longlife-Antifreeze--75-fok-A

https://the-filtershop.com/Fagyallo-MANNOL-AG13-Hightec-Antifreeze--40-fok-5-

https://the-filtershop.com/Fagyallo-MANNOL-AG13-Advanced-Antifreeze--40-fok-5

1. Hideget fúj?Nálam egyfajta súgó hangot adott folyamatosan a szellőzőből és nem is volt hideg a befújt levegő,kompresszor tömszelence csere lett a vége :smartass:

2.DOT 4 kell bele,vegyél 1l-t az elég,tavaly cseréltem,GM-t tettem bele,itt vettem Fehérváron

3.Fagyállóval nem variáltam,rózsaszinű,aluhűtőbe való kell,5l elég

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1. Nekem is ilyen, kiváncsi lennék a hiba forrására én is. Csergőék letudták egy klímatöltéssel és ők utána nem hallották. Majd futok még egy kört velük ezzel kapcsolatban, de most nincs rá kapacitásom.

2. DOT 4 kell bele

3. Rózsaszínűt (vagy legyen piros) rakj bele, 6,6 L kell a klímás Z14XE-be. A gyári GM 1700ft a Cromax-ban, vegyél abból 3-at és higítsd fel desztillált vízzel és kész. Az is kijön 5100-ból és akkor tuti jó van benne.

Kíváncsi lennék mi okozza ezt a hangot. az is lehet hogy eddig is jelen volt csak nem vettem észre...

1. Hideget fúj?Nálam egyfajta súgó hangot adott folyamatosan a szellőzőből és nem is volt hideg a befújt levegő,kompresszor tömszelence csere lett a vége :smartass:

2.DOT 4 kell bele,vegyél 1l-t az elég,tavaly cseréltem,GM-t tettem bele,itt vettem Fehérváron

3.Fagyállóval nem variáltam,rózsaszinű,aluhűtőbe való kell,5l elég

Igen, fújja a hideget, elég hamar olyan hideg jött belőle hogy elég volt a kezem oda tenni a légbefújóhoz (asszonyka meg félre húzta a lábát pedig csizma volt rajta de így is érezte a hideget amit a lábtérbe is fújt).

Mást nem kellett cserélni a klímádon? Az a mutatvány mennyibe fájt?

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi lennék mi okozza ezt a hangot. az is lehet hogy eddig is jelen volt csak nem vettem észre...

Igen, fújja a hideget, elég hamar olyan hideg jött belőle hogy elég volt a kezem oda tenni a légbefújóhoz (asszonyka meg félre húzta a lábát pedig csizma volt rajta de így is érezte a hideget amit a lábtérbe is fújt).

Mást nem kellett cserélni a klímádon? Az a mutatvány mennyibe fájt?

Munkadíj+tömszelence=30ezer,majd utána gariba mégegyszer ugyanez,mert verte az olajat

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi lennék mi okozza ezt a hangot. az is lehet hogy eddig is jelen volt csak nem vettem észre...

Igen, fújja a hideget, elég hamar olyan hideg jött belőle hogy elég volt a kezem oda tenni a légbefújóhoz (asszonyka meg félre húzta a lábát pedig csizma volt rajta de így is érezte a hideget amit a lábtérbe is fújt).

Mást nem kellett cserélni a klímádon? Az a mutatvány mennyibe fájt?

Nálam is ilyen volt míg fel nem lett töltve. 2 éve töltettem de most megint ilyen hangja van, valami jó klímást kéne keresnem aki meg is nézi hogy nem e ereszt valahol a rendszer s nem csak a pénzt teszi zsebre.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A leállítás után mintha fagyálló szaga lenne az autónak (az orránál állva érezni egy darabig, de mivel a motor sosem volt lemosva talán más -is- szaglik)... Ez utalhat valamire?

Nézd meg a motorháztetőt, ha van a (szemből) baldoldalán víz nyom akkor vízpumpa, veri a fagyállóz. Ellenőrizd, hoigy van-e alatta folyás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Srácok, megőrülök! Eddig azt hittem, hogy bizonyos fordulatnál és/vagy rossz úton a szélvédő alatti/előtti levegőkilépő rezonál. Ma már annyira felidegesített, hogy egy műanyag lappal felpattintottam a feléig (összes fül kiakasztva azon a részen ahonnan vélem hallani a hangot, tehát a bal végétől a közepén túlig szedtem fel). Nos, a rezonálós hang ua megmaradt, már menet közben feszegettem-tapogattam-nyomorgattam azt a műanyagot, de a hang megmaradt de kb onnan (műszerfal alól/szélvédő alsó része felől) jön továbbra is. Alatta van egy csavar, meg sem bírom mozdítani tehát nem az lazult le. Van valakinek ötlete? Vagy teljesen szedjem (emeljem ki a helyéről) és akkor tudok megbizonyosodni arról hogy mi ad rezgős hangot? Van valami ötlet/tapasztalat? Lehet hogy ez a műszerfalból jön?

Kesztyűtartó?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

No, a fórum tavaszi szünete alatt felmerült pár kérdés bennem:

1, A klímának milyen hangja kell hogy legyen? tegnap egy kicsit bekacsoltam (20-30km-re, megmozgatás célzattal). 2000-es fordulat környékén a motorhang mellett egyfajta hajszárító hang is hallatszik, ezen fordulat felett vagy abbahagyja vagy elnyomja a motorhang. Garázsba beállva bekapcsoltam próba jelleggel, (garázsban még sosem kapcsoltam be), olyasmi mint amikor bekapcsol a motorhűtés. Kezdjek kéregetni meg gyűjtögetni mert valami meghalt, vagy ez így még akár rendben is lehet?

2, Fékfolyadék cserét is tervezek a közeljövőben. Mennyi és milyen kell/ajánlott? FERODO DOT4 mehet bele vagy DOT5?

3, Hűtőfolyadék (fagyálló) cserét is tervezek, erre van valami speciális követelmény? Mennyi kell bele? Ezekből valamelyik mehet bele (látok ezeknél némi GM/Opel jóváhagyásokat)?

https://the-filtershop.com/spd/mannol_AF12_75fok_5liter/Fagyallo-MANNOL-AF12-Longlife-Antifreeze--75-fok-A

https://the-filtershop.com/Fagyallo-MANNOL-AG13-Hightec-Antifreeze--40-fok-5-

https://the-filtershop.com/Fagyallo-MANNOL-AG13-Advanced-Antifreeze--40-fok-5

A klíma nekem is hangos volt, javasoltákk, hogy ellenőriztessem a gáz mennyiségét. A hétvégéna a szaki beletöltött egy adagok, azóte még igazából nem használtam, de bízom benne, hogy csendes lesz

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nálam is ilyen volt míg fel nem lett töltve. 2 éve töltettem de most megint ilyen hangja van, valami jó klímást kéne keresnem aki meg is nézi hogy nem e ereszt valahol a rendszer s nem csak a pénzt teszi zsebre.

Van egy munkatárs akinek a cimborája klíma javítással foglakozik, asszem megérett egy ránézetésre a dolog...

Nézd meg a motorháztetőt, ha van a (szemből) baldoldalán víz nyom akkor vízpumpa, veri a fagyállóz. Ellenőrizd, hoigy van-e alatta folyás.

Oké, ránézek (kérdés hogy a borításon észre veszem-e). Ill gondolom fogynia kellene ha ereszt (ill. 2013-ban volt cserélve a vízpumpa), továbbá a garázs padlón nekem a csepegő szilent miatt van egy műanyag kármentő, de azon "csak" olajcseppek vannak. A vízpumpa nincs burkolva a vezérléssel együtt?

Kesztyűtartó?

Azt már kizártam, ott már van zajcsillapító szivacs... Tényleg a rács lesz a ludas, az alá is ragasztok valamit.

Link to comment
Megosztás:

http://20150109_103348_1__www.kepfeltoltes.hu_. A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Sajnos e hónap 9-én megtörtént az, amit közel 40 évi balesetmentes vezetés alatt sikerült elkerülnöm. Hűséges fehér paripám valószínűleg életét adta az utasom és az én életem megmentéséért. A frontális ütközés egy elsőbbség adás kötelező táblás mellékutcából a Ford Tranzit elé kiguruló "kedves" autóvezető miatt következett be, mert a Tranzit vezetője ijedtében elkapta a kormányt.

Ezúton kérlek kedves Cartársak, segítsetek tanácsokkal, hogyan lehet ebből a helyzetből minél kevesebb veszteséggel kijönni.

Segítségeteket előre is köszönöm: józsibá!

Az autó totálkáros lett, a biztosító már ki is fizette. A rendőrségi ügy még zajlik, de ez már csak a lekemet nyugtatja meg egy kicsit,hogy az elkövető nem ússza meg talán egy ejnye-bejnyével.

Mi (az utasom és én) fizikailag már jól vagyunk.

Viszont más típusú autót veszek, ezért feleslegessé vált egy pár dolog, amiket eladnék: gyári acél felnire szerelt 8000km-t fututt Falken Z914 88H nyárigumik, GM5W30-as olaj, valamint levegő,olaj és benzinszűrő. Ha valakit érdekel,PÜ-ben keressen.

Üdv.: Józsibá (köszönöm az együttérzést és a tanácsokat)

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam erre én is, sőt készült műanyag tartó ami elemeli alig láthatóan, ezért is lett gyanús mert még mindig jön a hang. Teljesen lepattintottam azt a szakaszt ahonnan hallom, kézzel menet közben le tudom onnan emelni de akkor is jön a hang, emiatt attól tartok hogy más gebasz van (ettől függetlenül amint tudok szakítok arra időt hogy az egészet leszedve alászivacsozzak).

Azt hogy sikerült összehozni??? :icon1:

Nekem is nyekereg az a rács a szélvédő alatt.Ráadásul a jobb széle fel is jött.Kiszedtem,egy csomó patent el van törve.Na majd jól odaragasztom valamivel,vagy veszek újat.

Patent? Nekem mintha csak fülek lennének ott... Vagy valami elkerülte a figyelmem?

Akkor fülek:) Úgy is írhattam volna.Na nekem azokból letörve jó pár.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Jön a meleg és a pollen szűrő csere esedékes lesz. Véleményetek szerint aktív szenes vagy sima szűrőt érdemes venni illetve gyártmány? Mi a bevált? :)

Minden évben cserélem és nekem a WIX Filters bevált. BárdiAutónál szoktam venni. Használatban nem tapasztaltam semmi különöset, viszont beszerelni jó. Már vásároltam olyan márkát ami nyeklett-nyaklott, ez viszont normálisan behelyezhető. Aktívszeneset még nem próbáltam, engem is érdekelne van-e valami előnye.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Jön a meleg és a pollen szűrő csere esedékes lesz. Véleményetek szerint aktív szenes vagy sima szűrőt érdemes venni illetve gyártmány? Mi a bevált? :)

Én is évente cserélem. Filtront szoktam venni, beszereléssel eddig nem volt gond, ára sem vészes.

Az aktív szenes tapasztalatok engem is érdekelnének, eddig nem vettem azt mert túlságosan drágának találtam, illetve úgy halottam hogy "csak" annyival tud többet hogy a szagokat is megfogja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.