Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hali!

Az a szomorú eset adódott, hogy tegnap kaptam egy takaros kavicsot a szélvédőmre :lol: , aminek következtében cserés lett... :lol:

Szerintetek, ha csak rendszámom van, akkor fizet a biztosító?

Így is -úgy is kicseréljük hétfőn, csak nem tudom, hogy önköltség lesz vagy megtérülhet.

útról felvert kavicsra max casco fizet. Ellenben ha egy teherautó rakománya hullik le reád (jó magyar utakon ugyebár egy-egy nagyobb kátyúban szépen leesik egy két kavics), akkor a teherautós kötelezője fizet. Legalábbis kb 5 éve így jártunk.

Link to comment
Megosztás:

Köszi majd ha hazajöttem a nyaralásomból akkor megnézem de így már értem. Amúgy mennyi egy új szélvédő? Létezett itt a G-ben olyan hogy gyárilag ilyen felül színezett volt az üveg? Az valami uv szűrős dolog vagy mi ha jól tudom.

Bontóban 12-18 között van.

Link to comment
Megosztás:

22 ezres gyári szélvédő munkadíjjal ragaccsal mindennel havertól, de még megpróbálok betétlapozni, hátha.

Csak és kizárólag így fizet már az összes biztosító, ezt többen is megerősítették, ha platóról lehulló rakomány üti be a szélvédőt, sehogy máshogy, felvert kőre csak casco fizet.

Van egyébként felső sávos, meg esőszenzoros szélvédő is, de nekem mezei zöld van, és ilyet is teszek vissza.

Link to comment
Megosztás:

Van egyébként felső sávos, meg esőszenzoros szélvédő is, de nekem mezei zöld van, és ilyet is teszek vissza.

Hát ha nekem úgy hozza fix, hogy felső sávban sötétzöldítettet fogok vadászni, mert a középső tükör fölött baromi zavaróan besüt a nap, és elég sokat járok Nappal szemben. Addig is keresek vmi fóliát oda.

Link to comment
Megosztás:

22 ezres gyári szélvédő munkadíjjal ragaccsal mindennel havertól, de még megpróbálok betétlapozni, hátha.

Csak és kizárólag így fizet már az összes biztosító, ezt többen is megerősítették, ha platóról lehulló rakomány üti be a szélvédőt, sehogy máshogy, felvert kőre csak casco fizet.

Van egyébként felső sávos, meg esőszenzoros szélvédő is, de nekem mezei zöld van, és ilyet is teszek vissza.

Kik erősítették meg az infót? A biztosítótársaságok? :lol:

Azt hittem több lesz, 22e az még tartható összeg. Persze akkor sem esik jól, ez nyilvánvaló.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a smkp és a munkagép olyan alapon eshettett ki, hogy arról nem hullhat le rakomány elvileg.A felverődésre meg ugye nem fizetnek.Ha van teherautós ismerősöd, akkor boltold meg vele, csak arra figyeljetek, hogy a kárbejelentő lapon megadottidőpont és helyszíne és nem utolsó sorban a rakomány eggyezzen a tehergk. menetlevelével és mindenképpen lehulló rakomány által okozott kárt írjatok, ne pedig felverődő, vagy kerékből kipattanó kavicsot!.Ha alkalmazott, akkor csak a főnöke szívja a fogát max egy kicsit, de fuvarozók körében ez mindennapos dolog. Ennek ellenére a teherató vezetője köteles a helyszínen kárbejelentőn elismerni a káreseményt(márha elismeri) és innentől kezdve a teherautó biztosítója állja a csekket.Én is 25 tonnás billenccsel dolgozom , épp ezért is félek tőlük :lol:

Link to comment
Megosztás:

22 ezres gyári szélvédő munkadíjjal ragaccsal mindennel havertól, de még megpróbálok betétlapozni, hátha.

Csak és kizárólag így fizet már az összes biztosító, ezt többen is megerősítették, ha platóról lehulló rakomány üti be a szélvédőt, sehogy máshogy, felvert kőre csak casco fizet.

Van egyébként felső sávos, meg esőszenzoros szélvédő is, de nekem mezei zöld van, és ilyet is teszek vissza.

Gyárinak gyári, de szerintem úgy van mint az enyémben :lol: Pilkington - gyári, de a GM logo az teli négyzet, mert ilyet csak a márkakereskedőnek adhatnak amin a logo "normális"kb 4 éve én is ennyit fizettem értem...ha jól emlékszem...Én is olyan kavicsot kaptam a ragasztott részre, ami után 2 héttel olyan szépen egyik estére keresztbe szaladt előttem a repedés :lol:

Link to comment
Megosztás:

A szélvédőnek azt a darabját oda kell adják. Új matricát nem kapsz csak új rendszámmal.

Tudtommal szévédőcserekor ha a matrica megvan pótolható:

"A regisztrációs matrica utángyártása a közlekedési igazgatási hatóság engedélyével lehetséges. Ez esetben 1200 Ft igazgatási szolgáltatási díj megfizetése után a Belügyminisztérium Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatal gondoskodik a regisztrációs matrica gyártótól való megrendeléséről.

Elveszett, ellopott regisztrációs matrica nem pótolható, ebben az esetben a járművet át kell rendszámozni. Sérült matrica akkor pótolható, ha az azon feltüntetett rendszám vagy vonalkód még olvasható. A sérült matricát az utángyártásra vonatkozó kérelem benyújtásakor le kell adni az okmányirodán."

Idézet innen

Link to comment
Megosztás:

és a rendszám matricával ami fel van ragasztva a szélvédőre ilyenkor mi a helyzet?

Ha meg van, akkor csak beviszed és cserélik illetve úgy mondom adnak helyette egy másikat....okmányiroda és fel kell ragasztani...de ha nincs meg az gáz....egyik kollegam, ha jól emlékszem így járt....és olcsóbb volt egy új rendszám, mint a matrica pótlás... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni:

astra g első lámpa kiszerelése nem akar összejönni, felül két csavart kitekertem de valami még foghatja. Tudja valaki hogyan kell kiszedni?

Kösz-árpi

ilyenkor azt szokták mondani olvass vissza :lol:

de egy kicsit bővebben:

van még egy harmadik lába is, ami takarva a lökhárító által.....zehát lököst lelazít.....hűtő elött 2db műanyag..a közepét kell kihúzni és kiemelhetőek, valamint 1-1 db a kerékjárat felől a lökös felső sarkán, ezek belső torx csavarok...ha ezeket kiszedted, a sarkokat ovatosan kihúzod, akkor előre kissé le bírod billenteni a lököst és láthatóvá válik 1-1 ugyanolyan csavar a nyulványon, mint a felső 2db volt, ha azt kiszedted jöhet ki a lámpa :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nincs matricám a szélvédőn, ellenben van rendszám gravírozásom. Na az gondolom ugrott...

Lehet, hogy ez is olyan gyári, amit mondtok, nem tudom, de kérdezte haver, hogy gyári legyen vagy ugy., az ugy. 3 ezressel kevesebbért tudja, akkor már inkább gyárit. azért ilyen egész jó ár, mert cimborám minimális munkadíjat számol nekem, meg a ragacsot nem kell megvennem, mert neki van bőven. Mostanság errefelé elég sok a szélvédő csere, mert építik a tesco-t, és rengeteg kavics meg sár van a városhatárban, amit szépen fel is szednek a kocsik.

Link to comment
Megosztás:

Ha meg van, akkor csak beviszed és cserélik illetve úgy mondom adnak helyette egy másikat....okmányiroda és fel kell ragasztani...de ha nincs meg az gáz....egyik kollegam, ha jól emlékszem így járt....és olcsóbb volt egy új rendszám, mint a matrica pótlás... :lol:

És ha valaki lekaparta mert az őt zavarta? Pont ma délelőtt a balcsin hallottam ezt a beszélgetést, de hülyeséget nem akartam mondani, ezért csak azt tudtam mondani szegény pasinak hogy azt nem kellett volna. Ilyenkor hogyan lehet pótolni?

Link to comment
Megosztás:

És ha valaki lekaparta mert az őt zavarta? Pont ma délelőtt a balcsin hallottam ezt a beszélgetést, de hülyeséget nem akartam mondani, ezért csak azt tudtam mondani szegény pasinak hogy azt nem kellett volna. Ilyenkor hogyan lehet pótolni?

Hát kaparással! Most kaparja meg magát! :lol: :lol: :lol:

Mellesleg örüljön, hogy a hiányáért még nem vágta haza egy rutinellenőrzés. Legközelebb a műszakit és a környezetvédelmit ajánlom lekaparásra.

Még ilyen marhát! :lol: :lol: :D Zavarta, hát lekaparta! :D :D :D Gondolom az ezeréves autópályamatricák meg ott virítanak sorminta gyanánt. MUHAHA-MUHAHA!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet nem jó topicba írom a kérdésemet, ha így lenne előre is elnézést kérek.

1 hete ültem át 1.2-es 3 ajtós G Astrámból egy 1.4 Twinportos Caravan G Astrába (leendő családtag bővülés miatt :lol:).

Arra lettem figyelmes, hogy az 1.4-es motor "morgó", "dizeles" hangot hallat magából csak és kizárólag amikor gázt adok, gyorsítok.

Folyamatos sebességnél nem hallom ezt a hangot.

Kérdés, minden új 1.4-es ilyen hangot hallat gyorsításnál, vagy hozzászokott a fülem az 1.2-es motor hangjához?

Várom észrevételeteket.

Loar

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet nem jó topicba írom a kérdésemet, ha így lenne előre is elnézést kérek.

1 hete ültem át 1.2-es 3 ajtós G Astrámból egy 1.4 Twinportos Caravan G Astrába (leendő családtag bővülés miatt :lol: ).

Arra lettem figyelmes, hogy az 1.4-es motor "morgó", "dizeles" hangot hallat magából csak és kizárólag amikor gázt adok, gyorsítok.

Folyamatos sebességnél nem hallom ezt a hangot.

Kérdés, minden új 1.4-es ilyen hangot hallat gyorsításnál, vagy hozzászokott a fülem az 1.2-es motor hangjához?

Várom észrevételeteket.

Loar

Azt nem tudom hogy mindeggyik ilyet csinál vagy sem, de az enyém is ezt csinálja. 3000 km van benne, így nem valószínű hog motor hiba. Szóval szerintem meg nyugodhatsz. Vagy nekem kéne megijedni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.