Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hát akkor ez bérgyilkosoknak, vadászoknak kitalált feláras beállítás lehet. :lol: :lol: A merciken célkereszt van, Opelék a fényt koncentrálják a célpontra. :lol: :D :D Nem hiszem, hogy gyári, elég furcsa lenne. Tompítottnál nem olyan vészes, de a távolságinál mikor egy nagy ellipszist világít meg előtted, hát az gáz, teríthetne jobban is.

Hát az enyém épp nem ellipszis távolságinál, de tény, hogy középre koncentrálja a fényt, a tompított viszont normális.

Link to comment
Megosztás:

A következőt vettem észre a lámpáimon. Közelről a falra világítva fordított Y alakban mind a 2 erősen világít, távolságinál is. Tompított mellett jól bevilágítja az előttem lévő utat, de a világítás felső határán a két lámpa fénye keresztezi egymást jól láthatóan, ívelten, mintegy ívelt célkereszt. Távolságinál pedig szerintem nem terít olyan jól és ott már nagyon észre lehet venni, hogy középre erősen világít, kb ellipszis alakban. Lehet ezen segíteni? A foncsor, búra épp állapotban van és ezen ugye a magasságállítás se segít. :lol: Ültem már pár autóban, de ilyen érdekes világítással még nem találkoztam. Valakinek produkál hasonlókat a pilács?

Lehet az égőddel van a gond..vagy csere után rosszul vannak behelyezve vagy alapból vmi gond van velük...nézd meg jól van e bent, ha igen cseréld ki egy másikra ha így sem javul, akkor ez van...:lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis elmélkednivaló: már említettem, hogy elérte az autóm az 5000km-t, olaj, olajszűrő cserét szeretnék.

Kérdésem az, hogy miért olyan olajat akarnak beletenni a szervizbe amire nincs ráírva a GM-ll-a-025-ös előírás. Három szervízbe kérdezgettem.

Az elsőben Total Quartz 9000 5W-40, a másodikban Mobil Synt S 5W-40 és a harmadikban Castrol Edge 5W-30 -at akartak beletölteni. Ezek szerint baromira mindegy milyet teszünk bele, csak ne keverjük, vagy már keverhetjük is csak a SAE szám egyezzen.

Nem értem... :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis elmélkednivaló: már említettem, hogy elérte az autóm az 5000km-t, olaj, olajszűrő cserét szeretnék.

Kérdésem az, hogy miért olyan olajat akarnak beletenni a szervizbe amire nincs ráírva a GM-ll-a-025-ös előírás. Három szervízbe kérdezgettem.

Az elsőben Total Quartz 9000 5W-40, a másodikban Mobil Synt S 5W-40 és a harmadikban Castrol Edge 5W-30 -at akartak beletölteni. Ezek szerint baromira mindegy milyet teszünk bele, csak ne keverjük, vagy már keverhetjük is csak a SAE szám egyezzen.

Nem értem... :lol: :lol:

Nem keverni nem szabad!!Azt verd ki a fejedböl.

Az más kérdés hogy olajat tennének a gépedbe amely szerinted,és szerintem sem tulságosan jó.

Én mondjuk gm 5w-30 párti vagyok szerintem ha már egyszer ezt állitolag ezekhez gyártották akkor rakjuk bele azt.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Csak hogy megnyugodj az én lámpám is ugy világít

De gondolom neked sem bejövős ez az alakzat!? Talán azért jó, mert esetleg öreg néne őzikéjét nem vakítja el így annyira az út szélén, talán nem olyan könnyen ugrik ki eléd. Aztán lehet elég neki a tompított is. Múltkor 2 állt az úton, egyik a sávomban, másik a másik sáv szélén. Amíg le nem kapcsoltam a világítást nem mentek át ellőttem. Még intettem is nekik. :lol: :lol: Az volt a szerencse, hogy már messziről láttam őket.

Link to comment
Megosztás:

De gondolom neked sem bejövős ez az alakzat!? Talán azért jó, mert esetleg öreg néne őzikéjét nem vakítja el így annyira az út szélén, talán nem olyan könnyen ugrik ki eléd. Aztán lehet elég neki a tompított is. Múltkor 2 állt az úton, egyik a sávomban, másik a másik sáv szélén. Amíg le nem kapcsoltam a világítást nem mentek át ellőttem. Még intettem is nekik. :lol: :lol: Az volt a szerencse, hogy már messziről láttam őket.

Én beállítottam a lámpáimat,hogy frankón világitsanak(nem vakítósra)mert nekem egy kicsit szét világított az út szélei felé,és volt középen egy fekete folt ami eléggé zavart.Ezt az Y alkzatot meg nem tudod megváltoztatni,mert a foncsorozott rész alkja ezt adja ilyen a vetítés képe.

Link to comment
Megosztás:

Az volt a szerencse, hogy már messziről láttam őket.

Látod.... az Y miatt láttad olyan hamar őket :lol:

Egyébként ez az Y már közelebb áll a valósághoz, erre már ráfogom az enyémet is, az ellipszis az nem stimmelt, de engem nem zavar, tök jó messzire elvilágít. A tompítottal meg nincs semmi gond, nyilván, mert az más foncsorban van.

Link to comment
Megosztás:

Az asszony is megkérdezte, hogy miért ilyen alakban világít. A micráján nem ilyen a fénycsóva. Tegnap cseréltem a micrában izzókat. Na az milyen szop.s :lol:

Alig fért be a kezem. Gumi porvédőharang, rugós feszítő az izzónál. A Wagon R+ ban is ilyen a megoldás, csak ott hozzá lehetett férni. Az astrában meg milyen egyszerű :lol: kicserélni.

Link to comment
Megosztás:

Ma voltam Szolnokon az opel szalonban.

Van bent egy fehér 1.3-as kadett. Igen a szalonban. 20-23 éves a gép, 14eKm van benne! De lehet, hogy 114eKm :lol:

Mindegy. Úgy néz ki, minzha zsír új lenne. Németországban vette a tulaja, újonnan. Bevitte beszámítani egy új gépbe. Nem tudom mit vett helyette.

Olyan szép állapotban van, hogy azt mondták ezt nem adják el.

Ott feszít az új verdák között.

Ha arra jártok nézzétek meg! Bárcsak így nézne ki mindegyik autó annyi idős korában.

Link to comment
Megosztás:

aksiba milyet javasoltok?

gyárilag 55-ös van benne, érdemes mondjuk 60-ast venni? vagy azt már ugyse tudja utántölteni a generátor? és milyen márka legyen?

Lassan esedékessé válik a beszerzése

közben megtaláltam a választ, az 1.6v topikba :lol:

Más:

szerintetek medig gyártják még kb ezeket az astrákat? ugye már hallani, lehet az új astáról is, és 3 nem szokott lenni a piacon, de mielőtt ezt megszüntetik, le akarom cserélni a mostanit egy újra. még 4 év után is tetszik

Link to comment
Megosztás:

aksiba milyet javasoltok?

gyárilag 55-ös van benne, érdemes mondjuk 60-ast venni? vagy azt már ugyse tudja utántölteni a generátor? és milyen márka legyen?

Lassan esedékessé válik a beszerzése

közben megtaláltam a választ, az 1.6v topikba :lol:

Más:

szerintetek medig gyártják még kb ezeket az astrákat? ugye már hallani, lehet az új astáról is, és 3 nem szokott lenni a piacon, de mielőtt ezt megszüntetik, le akarom cserélni a mostanit egy újra. még 4 év után is tetszik

Akkor sztem minél előbb vágj bele.A mostaniról minden leszed(márha kereskedésbe beszámíttatod)az újra meg mehetnek fela cuccok.

Link to comment
Megosztás:

Akkor sztem minél előbb vágj bele.A mostaniról minden leszed(márha kereskedésbe beszámíttatod)az újra meg mehetnek fela cuccok.

jaja az a terv, de 4 éves a kocsi és nincs vele semmi bajom, nincs szívem eladni vmi baromnak aki széthatja, mert olcsó autó :lol:

én titkon még reménykedek, hogy 2-3 évig lesz még ez a típus, de azért kérdeztem, hátha vki olvasot már erről vmit

Link to comment
Megosztás:

jaja az a terv, de 4 éves a kocsi és nincs vele semmi bajom, nincs szívem eladni vmi baromnak aki széthatja, mert olcsó autó :lol:

én titkon még reménykedek, hogy 2-3 évig lesz még ez a típus, de azért kérdeztem, hátha vki olvasot már erről vmit

Elvileg a lengyelek már nem sokáig gyártják. Valamelyik déli ország, ha jól emlékszem akkor a horvátok fogják tovább gyártani. Lehet más néven.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.