Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Régi autómmal rendszeresen jártam gépi mosóba. Mindig mikor lusta voltam, és mentem valahova, akkor beugrottam és go!

Egy iilyen alkalommal. Cucc a kocsiba indulás a mosóba me nem érünk rá. Begurulok, program be, kész, go.

120 km-el alrébb megálltam egy parkolóba elintézni folyó ügyeket. Megyek a kocsihoz nézem a tetejét, há mondom itt valami nem ######a.

A kocsi tetején, annak a bal sarkába kb 2 tenyérnyi helyen fajszál vékonynál erősebb, mély karcolások keletkeztek. Majdnem letéptem a saját fejem, de már nem mentem vissza reklamálni. De azóta se megyek ilyen mosóba........

Gépi mosás előtt, amikor kiáll egy sorstárs, beosonkodok és megnézem a forgókefét B) . Ha a szálak ki lennének rojtosodva vagy keménynek találnám a végüket, akkor már be sem fizetek. Inkább maradjon koszos. Sok helyen még mindig a kefecserével takarékoskodnak. Szó mi szó, nem lehet olcsó egy új, de csak egyszer kell a kuncsaftokat elriasztani ....

Link to comment
Megosztás:

Valami ilyen szép megoldás Engem is érdekele, ha valaki tudja hol, s mennyiért lehet beszerezni, vagy rábukkan, és szól, annak nagyon megköszöném!!!

Egy ilyen spéci megoldás kb. 80 Zlotyba kerül Lengyelországban, ami kb. 5600 Ft.

Szerintem nálunk ezt nem forgalmazzák, csak az ajtóra való terelőket..., de lehet, hogy ezt nem jól tudom.

De tény, hogy jól néz ki.

Link to comment
Megosztás:

nekem nincs fed. computer mégis kiírja!

Nekem sincs fedélzeti és nekem is kiírja kb 2mp után + 2 egyéb paramétert is amiről nekem sincs fogalmam, hogy mi.

Ja és nem biztos, hogy a digitális kijelzés mutatja rosszul a Km/h-t. Általában az órák felfelé csalnak a kocsikban egy kicsit biztonsági okból.

Ezt az utakon kihelyezett lámpás sebességkijelzők esetén is meg lehet figyelni. Mindig kevesebbet mutatnak mint amennyit a kocsi kilométerórája.

Mivel még eddig nem sikerült kideríteni, hogy mi a lőcs a másik két paraméter, ezért írtam levelet a GM-nek is.

Ha érkezik érdemleges válasz akkor azt megosztom mindenkivel.

Jóccakát...

Link to comment
Megosztás:

Egy ilyen spéci megoldás kb. 80 Zlotyba kerül Lengyelországban, ami kb. 5600 Ft.

Szerintem nálunk ezt nem forgalmazzák, csak az ajtóra való terelőket..., de lehet, hogy ezt nem jól tudom.

De tény, hogy jól néz ki.

Annyit megérne, írtam ide magyarországra aki a szélterelőket forgalmazza, de semmi válasz.

13km alatt nem melegszik be a motor max 80 fokig megy fel a mutató(igaz fütük is), most azért jól jönne, habár letakartam a hűtőt, és így a motor is kevesebb hideget kap, de így -15.5 fokban ez is kevés.

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel a -14ben kb70foknál lehetett a víz amikor várakoznom kellett vagy 10 percig. Járó motor csutka fűtés és a víz szép lassan visszahült a vonal alá, de amikor újra elindultam hamar felment a hőmérő. Ma láttam egy X5 két hűtőrácsára egy egy linóleum darab volt odaspárgázva. Tudjátok olyan szép zöld virágmintás ami a hetvenesévek konyhájában volt divat B)

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel a -14ben kb70foknál lehetett a víz amikor várakoznom kellett vagy 10 percig. Járó motor csutka fűtés és a víz szép lassan visszahült a vonal alá, de amikor újra elindultam hamar felment a hőmérő. Ma láttam egy X5 két hűtőrácsára egy egy linóleum darab volt odaspárgázva. Tudjátok olyan szép zöld virágmintás ami a hetvenesévek konyhájában volt divat ;)

Szép lehetett B)

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel a -14ben kb70foknál lehetett a víz amikor várakoznom kellett vagy 10 percig. Járó motor csutka fűtés és a víz szép lassan visszahült a vonal alá, de amikor újra elindultam hamar felment a hőmérő.

Óra szerint nekem is vissza hűl ilyen körülmények között.

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel a -14ben kb70foknál lehetett a víz amikor várakoznom kellett vagy 10 percig. Járó motor csutka fűtés és a víz szép lassan visszahült a vonal alá, de amikor újra elindultam hamar felment a hőmérő. Ma láttam egy X5 két hűtőrácsára egy egy linóleum darab volt odaspárgázva. Tudjátok olyan szép zöld virágmintás ami a hetvenesévek konyhájában volt divat B)

Én egy kartont kötötem rá belülről a hűtő felét takarja, és a motortérbe is kevesebb jéghideg levegő megy...Azt nem látja senki sem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát belső naon csúnya. Én a gyári felnimet szivesen elcserélném egy ilyen gyári felnire. B)

Háát nem tudom, valóban szarul néz ki belülről. Én nem lennék biztos a 11e Km-ben sem.

A felni pedig szerintem abszolút nem illik hozzá.

Nem fikázni akarom, de ha már optikailag tuningolt autóról beszélünk, akkor annak legyen sokkal szebb kereke.. szerintem

Viszont a színe szép.

Kérdés: Ha neked lenne ilyen kocsid. 11e Km-el eladnád?

Ha igen akkor annak oka van!

Ja és ha mindenképp használtautóban gondolkozol, akkor MAGÁNSZEMÉLYTŐL VEGYÉL!

végülis minden kereskedésben lévő kocsi is megánszemélytől származik. A különbség az árrés és az eltüntetett tartozékok

Link to comment
Megosztás:

Háát nem tudom, valóban szarul néz ki belülről. Én nem lennék biztos a 11e Km-ben sem.

A felni pedig szerintem abszolút nem illik hozzá.

Nem fikázni akarom, de ha már optikailag tuningolt autóról beszélünk, akkor annak legyen sokkal szebb kereke.. szerintem

Viszont a színe szép.

Kérdés: Ha neked lenne ilyen kocsid. 11e Km-el eladnád?

Ha igen akkor annak oka van!

Ja és ha mindenképp használtautóban gondolkozol, akkor MAGÁNSZEMÉLYTŐL VEGYÉL!

végülis minden kereskedésben lévő kocsi is megánszemélytől származik. A különbség az árrés és az eltüntetett tartozékok

Nekem tetszik a felni. a mostani gyári opel alu felnim annyira nem. Ha lecserélném csak gyári felnire. cserélném.

Sztem ez az auto bemutató autó. És van ok hogy eladja az ember B) egyik ismerősőöm kifogott egy 5 éves xsarat 13 e km el egy idős bácsié volt. Még új szaga volt, fútöt garázsban pihent.

Én nekem jó tapasztalataim vannak kereskedőkkel. Nem az Nagykőrösi lókupecekkel. Magán ember is kemény lehet, ha a két nem hozzáértő el kezd üzletelni, és jön a harmadik a vevőnek a bazira hozzá értő ismerőse, na ebből szoktak szép dolgok lenni

Link to comment
Megosztás:

Nekem tetszik a felni. a mostani gyári opel alu felnim annyira nem. Ha lecserélném csak gyári felnire. cserélném.

Sztem ez az auto bemutató autó. És van ok hogy eladja az ember B) egyik ismerősőöm kifogott egy 5 éves xsarat 13 e km el egy idős bácsié volt. Még új szaga volt, fútöt garázsban pihent.

Én nekem jó tapasztalataim vannak kereskedőkkel. Nem az Nagykőrösi lókupecekkel. Magán ember is kemény lehet, ha a két nem hozzáértő el kezd üzletelni, és jön a harmadik a vevőnek a bazira hozzá értő ismerőse, na ebből szoktak szép dolgok lenni

Mondjuk ez is igaz, ki lehet fogni.és vannak nagytudású vevő-eladó párosok is.

Ettől függetlenül a szebb kereket érdemelne ez a kocsi, de ez szuverén vélemény természetesen.

( a feleségemnek is megmutattam, neki pl tetszett)

A felni egyébként nem csúnya. Egy sima széria kocsit nagyon is fel tudna dobni,mondjuk nekem alapvetően nem tetszenek az Opel alufelnik.

Nekem ilyen van:

llantas%20mim%20savona%20s1%2014%2015%2016%2017%20pulgadas%20KPtuning.jpg

Ez szerintem egy szép kerék, bár nem az én érdemem, mert ezzel együtt vettem a kocsit.

Sajnos nekem nagyon rossz tapasztalataim voltak a kereskedőkkel,de nagyon örülök, ha neked nem, mert az azt jelenti, hogy nincs minden elveszve ;) Viszont a vásárlást iletően IMY-vel értek egyet.

Ráadásul, és ez megint csak személyes vélemény) a kék fólia elég hangulatlan színben tünteti fel a világot az ablakon keresztül.

összegezve tehát: Szép ez az optika, de nekem annyit nem érne hogy emiatt szinte új autó árban vegyem meg.

Link to comment
Megosztás:

Ja. A felni nem irmscher. Nekem a télikerekem ilyen. A belső optikán semmi irrmscher. Igaz nem is írja hogy lenne. Egyébként van külön váltógomb, meg kézifékkar irmscherben pl.

A beltér egy mocsok. A kormány szerint sokkal több lehet benne 11ekm-nél.

Igen, nekem is a kormány tűnt föl először, kopottabbnak látszik 11e km-nél bár az is igaz, hogy nem túl jó a fotó ebből a szempontból.

Link to comment
Megosztás:

Igen, nekem is a kormány tűnt föl először, kopottabbnak látszik 11e km-nél bár az is igaz, hogy nem túl jó a fotó ebből a szempontból.

Nem tudom, de lehet Én is látom amit te a dudák gombjainak környékén tényleg mintha kopotabb lenne.

Amit érdemes megnézni, és ami biztosan nem hazudik, vagyis amikor motort vettem, és 3500km-el hírdették a 3 évest, akkor a következőket néztem meg, de ez autónál is szinte ugyazaz:

Gyári-e a gumi, és milyen állapotban van (kopottság)

Féktárcsák kopottsága

Autónál kormánykerék, és a belső állapota is nagyon árulkodó lehet (ülések, kárpotok)

De ezt tényleg nem venném meg, s nekem sem tetszenek a felnit, olyan fura nekem, mintha nem illene hozzá valamiért.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, de lehet Én is látom amit te a dudák gombjainak környékén tényleg mintha kopotabb lenne.

Amit érdemes megnézni, és ami biztosan nem hazudik, vagyis amikor motort vettem, és 3500km-el hírdették a 3 évest, akkor a következőket néztem meg, de ez autónál is szinte ugyazaz:

Gyári-e a gumi, és milyen állapotban van (kopottság)

Féktárcsák kopottsága

Autónál kormánykerék, és a belső állapota is nagyon árulkodó lehet (ülések, kárpotok)

De ezt tényleg nem venném meg, s nekem sem tetszenek a felnit, olyan fura nekem, mintha nem illene hozzá valamiért.

Az ok az hogy egy felspoilerezett autón a 15ös kerék kicsinek tűnhet. Szerintem szép felni. Az autó nagyon drága. Ezért egy turbós coupet is kapsz.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy szokták mondani ezért autót is lehet venni,és ennyi pénzért elég jó használtakat lehet . Ha lecserélem a mostani autón a felnit csak gyárira. Nem vadász gép a verda majd a köv autó ami 2.0 tól kezdődik arra, tennék szép felnit, de ott is elgondolkodnék előbb az opel gyári felnin. Nekem tetszik középen az a kis opel embléma. Persze ha a köv autóm opel lesz

Igaz ami igaz ha most autót kellene vennem akkor ott kérdezném meg ahol a mostanit vettem és ha ott nincs, számomra megfelelő akkor,nézném meg a "magán emberes"hirdetéseket Ami a legfontosabb 1 tulajos, most az elcsépelt szövegem, vezetett szervizkönyv aminek utána lehet járni, sérülés mentes. nagy szerviz után. Vagy ha előtte akkor bőven lealkudni annak az árát.Képről nem lehet megmondani sokat sajnos egy autóról. Szalonokban vissza tekerik az órát elég sok helyen és Pl: futott az autó 20 e km-t, de úgy vették az importörtől, hogy 8 e km lesz benne max mikor eladják, akkor vissza tekerik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.