Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

ha tolod neki lazán megeszik annyit :lol: még többet is...

Köszi a választ, PGA, neked is!

HÁt nem tolom neki... nem az a fajta vagyok. max 130. De mint említettem, hogy eddig eljártam 6,3 liter/km. Volt olyan utam, hogy nem fogyott el a negyed tank benzin (kb a fele után volt picivel) egy 147km-es út során. és nem nyáron volt, hanem valamikor okt, nov környékén.

kéthetente járok szlovákiába, így azért már tudom mennyinek illek fiogyni és mennyinek nem... és most kissé sok fogy. De félek, ha beviszem a szervizbe, akkor azt mondják nem találnak semmit, ami ezt okozhatja. MÁrpedig valami csak okozza, ha nem én változtam, ha ugyanaz a vezetési technikám, mint eddig...

PGA: a ventit majd mikor kissé melegebb lesz kittisztítom, remélem megszűnik. :lol:

GM nem nagoyn akaródzik válaszolni. másodikra is egy semmitmondó levelet kaptam tőlük, arra is reagáltam. az óta semmi...

Azt írják, hogy a GM nem mérlegel és nem korlátoz a garanciális ügyintézésben. Erre visszakérdeztem, hogy akkor miért kell jóváhagyatnia a márkaszerviznek bizonyos alkatrészek esetében a GM-mel a cserét gariban? Nos lehet elszégyellte magát az illető, hiszen az óta nem válaszol... :D:D:D

nevetséges, hogy lépten-nyomon hülyének nézik a "kisembert"...pedig belőlünk élnek, hiszen mi vettük, vesszük az autóikat...bár én többet nem hiszem, hogy veszek még egy ilyen lebutított autót!

Képzeljétek. kb két hete voltam féktisztításon a hátsónál, hiszen írtam ide is, olyan, mintha vason lenne, olyan hangot adott. Nos a srác megcsiszolta, megpucolta...minden ok. Most megint előjött!!! :D :lol:

Vajon kéthetente kéne vinnem 6ezerért pucoltatni, vagy ezt más is okozza? (tavaly télen nem emlékszem, hogy ilyen hangokat adott volna!!)

Mi lehet még a gond? kicsi haladás után elmúlik, de ha hosszabbat áll (mondjuk déltől estig) akkor este már megint előjön...

Tanácsotok?

Üdv.:

Krisztián

Link to comment
Megosztás:

Képzeljétek. kb két hete voltam féktisztításon a hátsónál, hiszen írtam ide is, olyan, mintha vason lenne, olyan hangot adott. Nos a srác megcsiszolta, megpucolta...minden ok. Most megint előjött!!! :D :lol:

Vajon kéthetente kéne vinnem 6ezerért pucoltatni, vagy ezt más is okozza? (tavaly télen nem emlékszem, hogy ilyen hangokat adott volna!!)

Mi lehet még a gond? kicsi haladás után elmúlik, de ha hosszabbat áll (mondjuk déltől estig) akkor este már megint előjön...

Tanácsotok?

Üdv.:

Krisztián

Kedves Krisztián !

Nem tom, mennyi idős vagy, de az idősebb cartársak talán még emlékeznek a Trabantos időszakra, amikor szinte az összes utcán parkoló Trabi csikorgott féktávon a tavaszi-őszi időszakban ill. egy kiadósabb mosás után. Természetesen nem szükséges két hetente tisztítani a dobokat, mert azok ennyi idő alatt nem is telitődnek fel porral....

A hiba oka a mostani párás levegőben keresendő, mivel hosszab-pl egy éjszakás - állás alatt finom oxidréteg képződik a dob felületén és amíg ezt le nem koptatot, addig adja a surrógó-dörzsölő hangot. Indulás után picit " vasald meg" a féket ( gáz+fék egyidejű használata ) és utána tuti lesz ! :lol:

Persze azért idegesítő, mert nem egy árkategória a két kocsi, de mindkettő német és én mindkettőt nagyon szeretem !! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ, PGA, neked is!

HÁt nem tolom neki... nem az a fajta vagyok. max 130. De mint említettem, hogy eddig eljártam 6,3 liter/km. Volt olyan utam, hogy nem fogyott el a negyed tank benzin (kb a fele után volt picivel) egy 147km-es út során. és nem nyáron volt, hanem valamikor okt, nov környékén.

kéthetente járok szlovákiába, így azért már tudom mennyinek illek fiogyni és mennyinek nem... és most kissé sok fogy. De félek, ha beviszem a szervizbe, akkor azt mondják nem találnak semmit, ami ezt okozhatja. MÁrpedig valami csak okozza, ha nem én változtam, ha ugyanaz a vezetési technikám, mint eddig...

PGA: a ventit majd mikor kissé melegebb lesz kittisztítom, remélem megszűnik. :lol:

GM nem nagoyn akaródzik válaszolni. másodikra is egy semmitmondó levelet kaptam tőlük, arra is reagáltam. az óta semmi...

Azt írják, hogy a GM nem mérlegel és nem korlátoz a garanciális ügyintézésben. Erre visszakérdeztem, hogy akkor miért kell jóváhagyatnia a márkaszerviznek bizonyos alkatrészek esetében a GM-mel a cserét gariban? Nos lehet elszégyellte magát az illető, hiszen az óta nem válaszol... :lol::D:D

nevetséges, hogy lépten-nyomon hülyének nézik a "kisembert"...pedig belőlünk élnek, hiszen mi vettük, vesszük az autóikat...bár én többet nem hiszem, hogy veszek még egy ilyen lebutított autót!

Képzeljétek. kb két hete voltam féktisztításon a hátsónál, hiszen írtam ide is, olyan, mintha vason lenne, olyan hangot adott. Nos a srác megcsiszolta, megpucolta...minden ok. Most megint előjött!!! :D :lol:

Vajon kéthetente kéne vinnem 6ezerért pucoltatni, vagy ezt más is okozza? (tavaly télen nem emlékszem, hogy ilyen hangokat adott volna!!)

Mi lehet még a gond? kicsi haladás után elmúlik, de ha hosszabbat áll (mondjuk déltől estig) akkor este már megint előjön...

Tanácsotok?

Üdv.:

Krisztián

A fék az ilyen, ez van. Nekem hidegben jött elő, munkatársamnak melegben. 3-4 fékezés után megszűnt.

Link to comment
Megosztás:

Srácok ! Le a kalappal előttetek, könnyekig meg vagyok hatódva! :D :lol:

Köszönöm Mindenkinek és ne fogjátok vissza magatokat ezután sem..., szavazzatok bátran! :lol:

Nagyon jó csapat vagytok ! :lol:

Mijeza szavazás téma, srácok? Világosítsátok fel az öreget is.... :D

Link to comment
Megosztás:

....Képzeljétek. kb két hete voltam féktisztításon....

Tanácsotok?

Üdv.:

Krisztián

Nekem is gyakran csinálja, de 2-3 fékezés után vége. Az F astram is csinálta. Leginkább a levegő páratartalma befolyásolja az eseményeket, olyankor az oxidáció rozsdás foga győz a gyors száradás felett :D

Link to comment
Megosztás:

Vagy pedig neked is megadta magát a külső-belső levegő váltó csappantyú.

HÁt nem tudom...nem hinném, mert az működik rendesen. gomb benyom, hallom, ahogy a motor elzárja. majd megáll.

vagy miből áll a megadás? mit észlelek? mintha azt olvastam volna itt, hogy akkor folyamatosan megy a motor, nincs végállás. ilyen hiba nem jelentkezik nekem.

DE azért köszi az ötletet....hál' Istennek még EZ nincs...kopp, kopp, kopp. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is gyakran csinálja, de 2-3 fékezés után vége. Az F astram is csinálta. Leginkább a levegő páratartalma befolyásolja az eseményeket, olyankor az oxidáció rozsdás foga győz a gyors száradás felett :D

oké...elfogadom, hogy ez ilyen. De...

tavaly télen ilyeneket nem csinált. pl. haverom 7 éves astrája sem csinálja. (tető alatt áll az udvaron)

na sebaj...akkor ez már a hitványabb minőség...;)

persze lejön, de nem hallok a parkolóban még egy autót elindulás után ilyet csinálni és kissé szarul érzem magam, hogy a 1,5 éves autó ilyeneket csinál... :lol::D De jó reklám! :D

MÁS:

Ment a szavazat tőlem is! eddig nem néztem mi ez, de most visszamentem! Sok sikert! Ha nyerek motoros dzsekit ;) felajánlom...nekem nincs szükségem rá. :lol: :lol:

Jó éjt!

Link to comment
Megosztás:

HÁt nem tudom...nem hinném, mert az működik rendesen. gomb benyom, hallom, ahogy a motor elzárja. majd megáll.

vagy miből áll a megadás? mit észlelek? mintha azt olvastam volna itt, hogy akkor folyamatosan megy a motor, nincs végállás. ilyen hiba nem jelentkezik nekem.

DE azért köszi az ötletet....hál' Istennek még EZ nincs...kopp, kopp, kopp. :D

Akkor nem az lesz a gond, csak egy ötlet volt. :lol: Nekem sajnos megadta magát, decemberben megcsináltuk 1 napig bírta utána megint nyekergett. :lol: Szombaton meguntam, kiszedtem a kesztyűtartót és lehúztam a motorról a csatit. A poén az, hogy fajintosan váltotta az irányt a lap, csakhogy ugyanúgy elforgott benne a pöcök. :D

Amúgy a kedvenc South Park karakterem van kint neked képben. :lol:

Íme egy remek dal tőle (VIGYÁZAT! Trágár szavak is vannak benne:))):

http://www.youtube.com/watch?v=bpFS0w7sJLs

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem az lesz a gond, csak egy ötlet volt. :lol: Nekem sajnos megadta magát, decemberben megcsináltuk 1 napig bírta utána megint nyekergett. :lol: Szombaton meguntam, kiszedtem a kesztyűtartót és lehúztam a motorról a csatit. A poén az, hogy fajintosan váltotta az irányt a lap, csakhogy ugyanúgy elforgott benne a pöcök. :D

Amúgy a kedvenc South Park karakterem van kint neked képben. :lol:

Íme egy remek dal tőle (VIGYÁZAT! Trágár szavak is vannak benne:))):

http://www.youtube.com/watch?v=bpFS0w7sJLs

ez jóóóó!!! :D

Link to comment
Megosztás:

....nem a részvétel, hanem a fontos!

Faterom Kerékpár versenyző volt még az átkosban, így gyakran járt külföldön is ami akkor nem volt olyan természetes mint ma.

Ezt mondta még akkor egyszer: Fiúk nem a győzelem a fontos, hanem a vámvizsgálat! :D

Egyébként most 67 éves, de lazán lezavar 50-60Km-t 20 feletti átlaggal egy huzamra, együtt járunk síelni is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Srácok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e valamilyen módszer, amivel a hátsó rudókat ideiglenesen meg lehet kissé merevíteni. Nyáron megyünk olaszba 4-en+cuccok, de ilyenkor eléggé húzza a seggét a kocsi. Régen a szamarámba vettem kis gumibakokat, amit a rugó közzé lehetett befűzni és ezzel kissé felkeményíteni. Tudtok valami jó megoldást?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Valaki a coupe tulajok közül meg tudja mondani, hogy a gyári rugója mennyivel van lentebb mint a sima G astának elől?

Úgy fest nekem sok a 4cm elől a földutak + nagykerék miatt, és most filózok, mire cseréljem ki. Ha valakinek van elfekvő 2-3cm-es rugacsa első, akkor adok érte egy pár 4cm-es KW-t.

Link to comment
Megosztás:

Srácok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e valamilyen módszer, amivel a hátsó rudókat ideiglenesen meg lehet kissé merevíteni. Nyáron megyünk olaszba 4-en+cuccok, de ilyenkor eléggé húzza a seggét a kocsi. Régen a szamarámba vettem kis gumibakokat, amit a rugó közzé lehetett befűzni és ezzel kissé felkeményíteni. Tudtok valami jó megoldást?

Én nagyon nem barkácsolnék, gázos ha kiesik, szóval én kicserélném a rugót. (én is ezt tettem)

Link to comment
Megosztás:

a G astrán mit jelent a G betü az első ajtókon a díszléc felett?

csak nem hogy G astra? :D

Találtam itthon egy 2007-es modellévű Classic 2 árlistát,melyen a Családi csomag részeként szerepel:Légkondícionáló berendezés;Állítható vezetőülés és kormányoszlop;Központi zár;"Riviera" jelvény oldalt.Ahogy páran írták,a felszereltséget jelentheti.Gondolom ez lett az egykori Club,Enjoy,Comfort stb. utódja a classicnál.

Link to comment
Megosztás:

Srácok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy van-e valamilyen módszer, amivel a hátsó rudókat ideiglenesen meg lehet kissé merevíteni. Nyáron megyünk olaszba 4-en+cuccok, de ilyenkor eléggé húzza a seggét a kocsi. Régen a szamarámba vettem kis gumibakokat, amit a rugó közzé lehetett befűzni és ezzel kissé felkeményíteni. Tudtok valami jó megoldást?

Nem lehet, hogy kifáradtak már azok a rugók?

Én ilyen turnét (4 személy + motyó a plafonig) Görögország felé csináltam, de nem ült le látványosan. A másik megoldás a szintszabályzós telók beépítése volna.

De akkor is a rugók vizsgálatával kezdeném.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy kifáradtak már azok a rugók?

Én ilyen turnét (4 személy + motyó a plafonig) Görögország felé csináltam, de nem ült le látványosan. A másik megoldás a szintszabályzós telók beépítése volna.

De akkor is a rugók vizsgálatával kezdeném.

tuti hogy kifáradtak... én is így jártam.

Én cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Valaki a coupe tulajok közül meg tudja mondani, hogy a gyári rugója mennyivel van lentebb mint a sima G astának elől?

Úgy fest nekem sok a 4cm elől a földutak + nagykerék miatt, és most filózok, mire cseréljem ki. Ha valakinek van elfekvő 2-3cm-es rugacsa első, akkor adok érte egy pár 4cm-es KW-t.

4cm az semmi. No para. Az kb. a minimum, amit lehet kapni.

Ha leülteted az autót szvsz úgysem fogsz járdára parkolni, meg földutakon járni. Akkor inkább le se ültesd.

Link to comment
Megosztás:

Mondom ÖREG vagyok én már.... :lol: :D

Azért szavaztam én is :D Sajna a teljes Opelklub szavazatával sem lenne 1. helyezett, pedig azok a dizájnok se jobbak.... ;) De fel a fejjel, nem a részvétel, hanem a fontos!

Köszi a szavazatod, meg persze a többiekét is! Tudom én is, hogy ez csak egy játék, de azért ne legyünk ennyire pesszimisták! :lol: :lol:

A Ti segítségetekkel már a 152.helyen parkol a bringa a 4224-ből!! Ha benne leszünk a 8-ban, már megérte a lányomnak... ;) :P

Csak Nektek mondom el, hogy az eddigi éllovast levették, igen sok volt a szavazata, lehet, hogy svindlizett a tag?

Tehát a lényeg itt is - mint mindenhol az életben - a tisztesség, mert egy csalással szerzett motoron nem is érezném jól magam!

Amúgy szerintem az Opel klubosokból simán garázsba hozható lenne, de nem vagyok telhetelen ! :lol:

Köszi az eddigi támogatást még1x!!

Üdv:

Opelaner

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.