Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

És még egy. Az ülések alján húzodik egy flexibilis cső kábelekkel és egy műanyag dobozban/csatlakozóban végződik az űlőlap alatt. Ülésfűtésem nincs, mi lehet ez?

AZ a doboz a légzsák rendszerhez tartozik ülésfoglaltság érzékelő, ha egyedül ütközöl csak az egyiklégzsák durran el.Ez a lényege.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk azt nem értem, hogy nem látom, hogy az övhöz hol megy a csatiból a kábel....

Uhu!

Nálatok a szervizben nem lehet kapni hátsó gyári, spoileres ablaktörlőt?

gyárit lehet, de az nem spojleres...

az Astra G ben elektromos övfeszitő van.

ha vanoldallégzsák, és ha van ülésfoglaltságérzékelő akkor ezeknek mind ott abban a dobozban van a kábele. arra megy a csati.

Link to comment
Megosztás:

gyárit lehet, de az nem spojleres...

az Astra G ben elektromos övfeszitő van.

ha vanoldallégzsák, és ha van ülésfoglaltságérzékelő akkor ezeknek mind ott abban a dobozban van a kábele. arra megy a csati.

az F-ben még robbanópatronos volt.Kiváncsi lennék, hogyan oldották meg elektromos mechanikával, mert annak hosszabb a reakció ideje.Egyébbként a kezelési utmutatóban pirotechnikai övfeszítőről beszélnek.

Link to comment
Megosztás:

gyárit lehet, de az nem spojleres...

az Astra G ben elektromos övfeszitő van.

ha vanoldallégzsák, és ha van ülésfoglaltságérzékelő akkor ezeknek mind ott abban a dobozban van a kábele. arra megy a csati.

És mennyi egy gyári? Valamint mi a mérete? És még egy: akkor olyat sehonnan nem lehet szerezni, ami gyárilag rajta van?

Link to comment
Megosztás:

Van ez a kis fordulatszámos problémám, hogy lassan áll be a 700-as alapjárat, amíg be nem állt addig 900-on megy. Na most ha ilyenkor nyomok egy klímát, akkor 900-on marad az RPM, ha pedig már beállt 700-ra és akkor nyomok egy klímát, akkor megint 900, amíg megy a klíma. Nekem külön klímahűtés még Német G-m van. Ez normális?

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően normális hogy a még be nem melegedett motornak kicsit magasabb az alapjárata mint a már üzemmelegnek, és az úgyszintén normális hogy a bekapcsolt klíma megemeli egy kissé az alapjáratot, függetlenül attól, hogy üzemmeleg-e már a motor vagy sem.

Akkor a klíma ok, de az rpm esés nekem eddig pár mp-t (5-10 vett igénybe), most meg leesik 1000-re aztán 3-4 perc, mire eléri a 700-t vagy kb 400m kocsikázás. Eddig meg kapásból 700-on volt télen is.

Link to comment
Megosztás:

Nálam miért nem világít a biztonságiövre figyelmeztető jel a műszerfalon?? Ki van égve az izzója vagy nem is világított soha? De akkor miért van ott a műszerfalon? ;)

Nem is világított soha.

Minden Astrában benne van gyárilag ennek a visszajelzőnek a helye, de vannak országok ahol ennek a megléte kötelező (pl. Japán), és csak ott van bekötve. Ha nagyon zavar, akkor szerintem egy autóvillamosságis meg tudja csinálni neked hogy működjön...

Link to comment
Megosztás:

Nem is világított soha.

Minden Astrában benne van gyárilag ennek a visszajelzőnek a helye, de vannak országok ahol ennek a megléte kötelező (pl. Japán), és csak ott van bekötve. Ha nagyon zavar, akkor szerintem egy autóvillamosságis meg tudja csinálni neked hogy működjön...

Sőt még idióta csipogást is tud neked produkálni mellé.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Erről jut eszembe: a legidiótább csipogás az volt, hogy egy időben a mikrobuszok hátramenet közben kívül lambadát zenélték ilyen 7 zenés kvarcóra stílusban.. emlékeztek még? ;) ;) ;)

Szippantós még mindig ezt csinálja a környéken. :P

Link to comment
Megosztás:

Nem is világított soha.

Minden Astrában benne van gyárilag ennek a visszajelzőnek a helye, de vannak országok ahol ennek a megléte kötelező (pl. Japán), és csak ott van bekötve. Ha nagyon zavar, akkor szerintem egy autóvillamosságis meg tudja csinálni neked hogy működjön...

Pedig világít!!!

Gyújtás ráad és a bal alsó visszajelzőcsoport, második lámpicsku. Ez hivatott figyelmeztetni az öv használatára.

Ja! Már régen emlegettem a kezelési könyvet. ;) Mintha abban is le lenne írva.

U.i.: Megnéztem. Benne van (24.oldal)

Link to comment
Megosztás:

Pedig világít!!!

Gyújtás ráad és a bal alsó visszajelzőcsoport, második lámpicsku. Ez hivatott figyelmeztetni az öv használatára.

Ja! Már régen emlegettem a kezelési könyvet. ;) Mintha abban is le lenne írva.

U.i.: Megnéztem. Benne van (24.oldal)

Nekem a 26.-on van és se nálam, se havernál nem világít. ;)

Link to comment
Megosztás:

És mennyi egy gyári? Valamint mi a mérete? És még egy: akkor olyat sehonnan nem lehet szerezni, ami gyárilag rajta van?

Ma vettem valeo-t, ami pont olyan volt, mint a gyári ami rajta volt. 400mm 16" 1890Ft, egyesével árulják. - Hátha még kell valakinek.

Link to comment
Megosztás:

Nem is világított soha.

Minden Astrában benne van gyárilag ennek a visszajelzőnek a helye, de vannak országok ahol ennek a megléte kötelező (pl. Japán), és csak ott van bekötve. Ha nagyon zavar, akkor szerintem egy autóvillamosságis meg tudja csinálni neked hogy működjön...

Annyira nem zavar csak azt hittem, hogy régebben világított. De így most már világos a dolog. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Nekem a 26.-on van és se nálam, se havernál nem világít. ;)

Meakulpáznom kell, nekem is benne van és világít is gyújtásráadáskor pár másodpercig. Valószínűleg az lesz az oka amit írtam korábban, attól függően van bekötve, hiogy anno melyik piacra szánták az autót. Az enyém Olaszországból származik, ezexerint ott is törvény írja elő a biztonsági öv bekapcsolására vonatkozó jelzést.

(Mitőbb, biztos hogy így van, a céges autómon (OFF Fiat Ducato ON) ez a lámpa folyamatosan világít (nem csak gyújtásráadáskor), mitőbb folyamatosan sípol is valami az autóban amíg be nem kötöd magad, ha többszáz kilómétert mész, akkor többszáz kilóméteren keresztül egyfolytában. ;) Baromira idegesítő, és csak szervizben lehet kikapcsoltatni ha rádugják computerre.)

Link to comment
Megosztás:

Nem is világított soha.

Minden Astrában benne van gyárilag ennek a visszajelzőnek a helye, de vannak országok ahol ennek a megléte kötelező (pl. Japán), és csak ott van bekötve. Ha nagyon zavar, akkor szerintem egy autóvillamosságis meg tudja csinálni neked hogy működjön...

És pontosan mit kell vele csinálni? Csipogni ne csipogjon ;) , de világítson. ;)

Link to comment
Megosztás:

Meakulpáznom kell, nekem is benne van és világít is gyújtásráadáskor pár másodpercig. Valószínűleg az lesz az oka amit írtam korábban, attól függően van bekötve, hiogy anno melyik piacra szánták az autót. Az enyém Olaszországból származik, ezexerint ott is törvény írja elő a biztonsági öv bekapcsolására vonatkozó jelzést.

(Mitőbb, biztos hogy így van, a céges autómon (OFF Fiat Ducato ON) ez a lámpa folyamatosan világít (nem csak gyújtásráadáskor), mitőbb folyamatosan sípol is valami az autóban amíg be nem kötöd magad, ha többszáz kilómétert mész, akkor többszáz kilóméteren keresztül egyfolytában. ;) Baromira idegesítő, és csak szervizben lehet kikapcsoltatni ha rádugják computerre.)

A bitonságiöv érzékelője ott található ahová becsatolod az övet. Két fém érintkező amit a bedugott nyelv összezár, Példa : Fiat modelllek !!! Amig nem dugod be addig világít, villog, visít, (és számol visszafelé az önmegsemmisítő.....). A céges kocsiban (Fiat Fiorino) kezdett idegre tenni engem is a vijjogásával, mert futárként a városban 2-300 méterenként nem szoktam bekapcsolni. Nahát adtam én a "digóknak" : mielőtt beszállok becsatolom, majd beülök és kész. Nem szabályos !!!!!!!!!! Végre csend és mehet a zene.

Link to comment
Megosztás:

A bitonságiöv érzékelője ott található ahová becsatolod az övet. Két fém érintkező amit a bedugott nyelv összezár, Példa : Fiat modelllek !!! Amig nem dugod be addig világít, villog, visít, (és számol visszafelé az önmegsemmisítő.....). A céges kocsiban (Fiat Fiorino) kezdett idegre tenni engem is a vijjogásával, mert futárként a városban 2-300 méterenként nem szoktam bekapcsolni. Nahát adtam én a "digóknak" : mielőtt beszállok becsatolom, majd beülök és kész. Nem szabályos !!!!!!!!!! Végre csend és mehet a zene.

Erre havernál külön rendszeresített öv nélküli csatt van. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.