Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Nem igazándiból, de azt azért tudnám addig nézni, hogy megtetszen. Lehet, hogy ha élőben látok I Astrat, akkor megkövezem magam, de ezek a hatalmas lemez felületek lőrés ablakokkal már a seatokon sem tetszettek. A Corsa mondjuk tetszik. Amikor megtört I. Astra, akkor gondolkodtunk, hogy Corsát vagy másik G Astrát vegyünk, de aztán maradtunk a G Astránál.

Szerk: D Corsáról volt szól.

Hát azért használati érték szempontjából a két kocsi nem ugyanaz. az astrahoz képest kis autó a Corsa, nopersze attól is függ mire használod...

Link to comment
Megosztás:

Hát azért használati érték szempontjából a két kocsi nem ugyanaz. az astrahoz képest kis autó a Corsa, nopersze attól is függ mire használod...

Amikor mentünk Astra után érdeklődni, akkor engem azért meglepett a szalonban, hogy mekkora lett a D Corsa. Az utastere szerintem van akkora, mint az Astrának, a csomagtartója kisebb 100 literrel.

Link to comment
Megosztás:

Amikor mentünk Astra után érdeklődni, akkor engem azért meglepett a szalonban, hogy mekkora lett a D Corsa. Az utastere szerintem van akkora, mint az Astrának, a csomagtartója kisebb 100 literrel.

Hát igen a csomagtartó maitt mondom én... De hát nekem az fontos szempont, nem véletlenül vettem Caravan-t, a két gyerek miatt <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát igen a csomagtartó maitt mondom én... De hát nekem az fontos szempont, nem véletlenül vettem Caravan-t, a két gyerek miatt <_<

Én is gondolkodtam mostanában, hogy mi lesz velünk, ha megtelik a hátsó sor gyerekkel. De az még mondjuk odébb van.

Link to comment
Megosztás:

Hát bárki bármit mond, nekem ez az astra tetszik! A H nem tetszett.

A hátulját szoknom kellett a képeken, de nekem is bejön. A H nagy csalódás volt, most úgy látom I-re cserélek majd 4-5 év múlva. Méghozzá 1,6 turbora vagy 1,4 turbora. <_<

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek, aki megírta a villogós világítós adatokat. Ma kipróbáltam, városban kb 10 lityós fogyival 470-nél kezdet világítani, 500-nál villogni és végül 520-nál mentem tankra 46,9 ment bele, de már a piros alatt volt a mutató. Ja és akárhogy próbáltam nem tudtam tojással a lábam alatt vezetni. <_<

Link to comment
Megosztás:

Kicsit deltás, kicsit olaszos de tény szebb mint a H. Majd valóságban képen minden olyan szépnek tökéletesnek tűnikAz ára fogja eldötenni mennyire lesz nyerő. a feltöltős 1.4 motor az nem valami olasz kóóperáció?

De az lesz amik a bravóban ill. a puntóban vannak,csak nem lesz két fajta (120-150 LE)Legalább is én ezt olvastam valahol.

Link to comment
Megosztás:

Amikor mentünk Astra után érdeklődni, akkor engem azért meglepett a szalonban, hogy mekkora lett a D Corsa. Az utastere szerintem van akkora, mint az Astrának, a csomagtartója kisebb 100 literrel.

Hosszúságra talán,de szélességre biztos,hogy nem akkora az utastere,mint a G astráé.De egyébként jó kis autó.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ez jutott eszembe, csak a Corsa megb...ta az Insigniát és így lett az a zabigyerek formában.

Na de Zachi !! Ezt olvashatják kiskorúak is ! <_< :lol:

Manapság ez a trend, az összes modell szinte egyforma csak a méretük különbözik...

...lásd Skoda, VW, Opel, Ford, BMW , koreai és távol-keleti bringák stb.

A H-is tiszta C Vectra kinézetű volt, csak lekaszabolták a hátulját ! :lol:

Nálam a design Top lista a következő:

1. Opel GT -1968

2. Opel Calibra

3. Opel Ascona 400

4. Insignia Sports Tourer

5. a saját G-m :lol:

Link to comment
Megosztás:

A H-is tiszta C Vectra kinézetű volt, csak lekaszabolták a hátulját ! <_<

Na mikor a C Vectrát is megláttam először..... phuu aszittem behányok... mint egy mozdony vagy nem is tudom

szerk: Óriási csalódás volt a B vectra után ami viszont 5 ajtósban gyönyörű volt!

Link to comment
Megosztás:

Na mikor a C Vectrát is megláttam először..... phuu aszittem behányok... mint egy mozdony vagy nem is tudom

szerk: Óriási csalódás volt a B vectra után ami viszont 5 ajtósban gyönyörű volt!

Ha hozzám vágtak volna egy vectra C1-t tuti eladom. A c2 eleje számomra már bejövős.

Link to comment
Megosztás:

nekem akkor inkább az 1 ha már szögletes akkor legyen szögletes. B vektrából számomra a kombi volt a szép az tényleg jól nézet ki. Calibra über tetszik mai szemmel is. De az über király számomra is a bertone ccupe. Hát az nagyon szép egy autó, opelek közül az elmúlt tizen x évben. Mondjuk ha egy az egyben el cserélhetném egy jó állapotú vectrára az astrám nem gondolkodnék sokáig. <_<

Link to comment
Megosztás:

Na mikor a C Vectrát is megláttam először..... phuu aszittem behányok... mint egy mozdony vagy nem is tudom

szerk: Óriási csalódás volt a B vectra után ami viszont 5 ajtósban gyönyörű volt!

Na jó, a mosógép lámpáival tényleg nem volt nagy szám, de a ráncfelvarrott ötajtós tetszik, a kombija meg kimondottan elférne a garázsban <_<

Link to comment
Megosztás:

Na jó, a mosógép lámpáival tényleg nem volt nagy szám, de a ráncfelvarrott ötajtós tetszik, a kombija meg kimondottan elférne a garázsban <_<

Ja, meg a B Zafira, az nagyon állat egy pannacotta színben, valami vajszínű fabetétes belsővel. A műszerfalát szerintem nagyon eltalálták.

Link to comment
Megosztás:

:lol: :lol: :lol: az itt van (volt) nálunk :lol: :) :D

én is voltam ott...

Őrsvezetőképzésen :lol: voltam ott, sokat kirándultunk a Salgó-várba, Somoskőújfaluba, meg a lejtős focipályán nyomtuk a vérre menő meccseket. Számháború meg erdei csavargások..., „9-es számú faház lakói vigyázz, reggeli szemle.” :lol: De jó is volt... <_<

Link to comment
Megosztás:

Őrsvezetőképzésen :lol: voltam ott, sokat kirándultunk a Salgó-várba, Somoskőújfaluba, meg a lejtős focipályán nyomtuk a vérre menő meccseket. Számháború meg erdei csavargások..., „9-es számú faház lakói vigyázz, reggeli szemle.” :lol: De jó is volt... <_<

Hát igen...

Van közöttünk 6 év, bár szerintem ez már ebben a korban már elenyésző. Mi még gyerekként-fiatalként benne voltunk az előző rendszer, mára irónikusnak tűnő mesevilágában, és egy fajta groteszk nosztalgiával tekintünk vissza.

A huszonéves Cartársak ezt már nem fogják megérteni, de nem is kell nekik.

Nem sírom én vissza a régi rendszert természetesen, de volt annak is varázsa gyerekként.

A sok szigorú, sokszor érteletlen szabály, meg a választékot nélkülöző üzleti kínálat között kis apróságoknak, hogy tudtunk örülni, akár egy radírnak is. Viszont voltak nagyon jó közösségek, táborok.Hogy rá tudtunk csodálkozni 1-2, mára már kacatnak számító technikai vívmányra. Ja és tiszteltük a tanárainkat, de rosszabb esetben is legalább tartottunk tőlük.

Nekem fogalmam sincs hová vigyem majd a gyerekeimet iskolába, hogy kelőképp szigorúan (de igazságosan) kezeljék őket.

Veszettül oda kell figyelnünk manapság arra, hogy a családi értékrend erős gyökereket verjen a gyerekben (3 éves korig!!!!!!!), különben ebben a fogyasztás-orientált műanyagvilágban hamar tönkreteszik az értékrendjét. És fogalma sem lesz majd, hogy miért nem boldog. Jó ha már gyerk korban meg tudja, hogy az anyagi javaknak, a plazmatévének, a jó kocsinan az ég egy adta világon semmi köze nincs a boldogsághoz.

Jól eltértem a kocsi témától... node mind1.. itt lehet ez csettopic :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.