Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ma megvolt az első baja az autómnak!! Elmentünk a World Series by Renault-ra. Odafele Kiskunfélegyházánál felhajtok az M5-re és berángat a kocsi utána nem is ment úgy ahogy kell, sőt inkább egyre szarabbul. Kecsóra érve már úgy ment mint ha egy henger nem is menne meg dadogott végig, erőtlen volt. Na mondom irány a szervíz biztos gyertya. Szervízbe érve kérdezik ég a lámpa (hibajelző). Mondom nem. Hozták TECH2-t rádugták és mondták, hogy kicserélik a 4 gyertyát. kb fél óra és jön a csávó, hogy nem volt nagy baja. Kicserélték a 4 gyertyát 6990ft-ért meg a gyújtásmodult amiből a gyári 54000ft az utángyártott 31000ft :lol: :D ;) ;) Ő az utángyártottat tette bele így fizettem 38000ft-ot :lol:

De a gyujtásmodul hibáját nem jelzi ki a TECH2????? Mert amikor bevitték csak a 4 gyertyát mondták, hogy azt cserélik ki!!!! Azt mondta csávó, hogy csak Shell vagy OMV benzint tankoljak bele mert a többi szar és hazavágják a modult is. Ez igaz??? Vagy mitől romlik el egy modul???? Átvertek engem vagy nem??

Hozzáteszem azóta jól megy az autó, de mi van ha csak elég lett volna a 4 gyertyát cserélni csak rámsóztak még egy modult is???? :D Ez Kecskeméten az OPEL Tormási szervízben volt a Jász u. 24 alatt.

Ismeri vki ezt a szervízt??

Link to comment
Megosztás:

Ma megvolt az első baja az autómnak!! Elmentünk a World Series by Renault-ra. Odafele Kiskunfélegyházánál felhajtok az M5-re és berángat a kocsi utána nem is ment úgy ahogy kell, sőt inkább egyre szarabbul. Kecsóra érve már úgy ment mint ha egy henger nem is menne meg dadogott végig, erőtlen volt. Na mondom irány a szervíz biztos gyertya. Szervízbe érve kérdezik ég a lámpa (hibajelző). Mondom nem. Hozták TECH2-t rádugták és mondták, hogy kicserélik a 4 gyertyát. kb fél óra és jön a csávó, hogy nem volt nagy baja. Kicserélték a 4 gyertyát 6990ft-ért meg a gyújtásmodult amiből a gyári 54000ft az utángyártott 31000ft :lol: :D ;) ;) Ő az utángyártottat tette bele így fizettem 38000ft-ot :lol:

De a gyujtásmodul hibáját nem jelzi ki a TECH2????? Mert amikor bevitték csak a 4 gyertyát mondták, hogy azt cserélik ki!!!! Azt mondta csávó, hogy csak Shell vagy OMV benzint tankoljak bele mert a többi szar és hazavágják a modult is. Ez igaz??? Vagy mitől romlik el egy modul???? Átvertek engem vagy nem??

Hozzáteszem azóta jól megy az autó, de mi van ha csak elég lett volna a 4 gyertyát cserélni csak rámsóztak még egy modult is???? :D Ez Kecskeméten az OPEL Tormási szervízben volt a Jász u. 24 alatt.

Ismeri vki ezt a szervízt??

sajnos igen

ismerem javitottam ecu-t ismerösnek és odavitték le de a sarukat direkt forditva rakták fel mielött elvihette volna az opelt.

kivágta majd visszahozták hozzám.......és 47 e ft ot kértek a programozásért amit számlán bizonyitottak.....

nálam is van egy trafó gyári 25 eft. de a vaterán is lehet kifogni olcsobbat....

Link to comment
Megosztás:

sajnos igen

ismerem javitottam ecu-t ismerösnek és odavitték le de a sarukat direkt forditva rakták fel mielött elvihette volna az opelt.

kivágta majd visszahozták hozzám.......és 47 e ft ot kértek a programozásért amit számlán bizonyitottak.....

nálam is van egy trafó gyári 25 eft. de a vaterán is lehet kifogni olcsobbat....

Én félnék az utángyártott gyújtásmodultól, mert azt hallottam hogy rossz esetben tönkrevághatja a computert is. Ebből mi igaz? Tapasztalat?

Meg mondjuk azt se gondoltam volna hogy márkaszervizben bármiből is utángyártottat raknak fel, azt gondoltam ott alapvetően gyári cuccokkal dolgoznak. Bár mondjuk ha vállalnak valamiféle garit erre a gyújtásmodulra...

Link to comment
Megosztás:

sajnos igen

ismerem javitottam ecu-t ismerösnek és odavitték le de a sarukat direkt forditva rakták fel mielött elvihette volna az opelt.

kivágta majd visszahozták hozzám.......és 47 e ft ot kértek a programozásért amit számlán bizonyitottak.....

nálam is van egy trafó gyári 25 eft. de a vaterán is lehet kifogni olcsobbat....

A városföldi telepen dolgozik egy nagyon jó barátom,ő villamosági fronton nyomul,de akkor sem vinném márkaszervízbe az autóm,ha tüzes vassal kergetnének,inkább kiviszem hozzá és együtt szerelünk.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nem tudom tudna-e segíteni valaki hátsó ajtó hangszóró ügyben,kéne nekem kettő magas sugárzóval.Jó nekem a gyári is ha valakinek van elfekvőben ócsó pézé megszabadítom tőle! laugh.gif Ha van valakinek PÜ-ben értesítsen

Köszi Api icon13.gif

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nem tudom tudna-e segíteni valaki hátsó ajtó hangszóró ügyben,kéne nekem kettő magas sugárzóval.Jó nekem a gyári is ha valakinek van elfekvőben ócsó pézé megszabadítom tőle! laugh.gif Ha van valakinek PÜ-ben értesítsen

Köszi Api icon13.gif

A hátsókban nincs csipogó, ami nem jelenti azt, hogy kivitelezhetetlen volna!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kérdésem volna! Ha utólag gyári elektromos ablakemlőt akarok betenni akkor mindegy az emelő szerkezet szempontjából, hogy 3 vagy 5 ajtós a kocsi? 3 ajtós Astra G-be szeretnék betenni egyet, de nem tudom hogy van-e különbség 3 és 5 ajtós között ilyen szempontból.. Van külön 5 és külön 3 ajtóshoz is vagy ugyanaz mindkettő?

Link to comment
Megosztás:

Ma megvolt az első baja az autómnak!! Elmentünk a World Series by Renault-ra. Odafele Kiskunfélegyházánál felhajtok az M5-re és berángat a kocsi utána nem is ment úgy ahogy kell, sőt inkább egyre szarabbul. Kecsóra érve már úgy ment mint ha egy henger nem is menne meg dadogott végig, erőtlen volt. Na mondom irány a szervíz biztos gyertya. Szervízbe érve kérdezik ég a lámpa (hibajelző). Mondom nem. Hozták TECH2-t rádugták és mondták, hogy kicserélik a 4 gyertyát. kb fél óra és jön a csávó, hogy nem volt nagy baja. Kicserélték a 4 gyertyát 6990ft-ért meg a gyújtásmodult amiből a gyári 54000ft az utángyártott 31000ft :D ;) ;) :D Ő az utángyártottat tette bele így fizettem 38000ft-ot :lol:

De a gyujtásmodul hibáját nem jelzi ki a TECH2????? Mert amikor bevitték csak a 4 gyertyát mondták, hogy azt cserélik ki!!!! Azt mondta csávó, hogy csak Shell vagy OMV benzint tankoljak bele mert a többi szar és hazavágják a modult is. Ez igaz??? Vagy mitől romlik el egy modul???? Átvertek engem vagy nem??

Hozzáteszem azóta jól megy az autó, de mi van ha csak elég lett volna a 4 gyertyát cserélni csak rámsóztak még egy modult is???? :D Ez Kecskeméten az OPEL Tormási szervízben volt a Jász u. 24 alatt.

Ismeri vki ezt a szervízt??

Nekem is ez volt a baja. megvolt a nagyszervíz gyertyacserével, de utánna nem ment egy henger "vagy valami :lol: ". Kikaptuk a haver trafósorát be az enyémbe ls mmint az álom. Úgyhogy nekem is kellett egyre beruháznom. Bár nekem 37K-ba fájt, természetesen utángyártott "beru". Azt mondták, hogy ez is frankón fog működni. Nincs is vele eddig bajom :D

A shell vagy OMV már én is hallottam. Én az OMV -vel fogok nyitni a következő tankolásnál. Állítólag a fogyasztása is jobb lesz. Ha jól emlékszem ezt pont ezen topikba írták....

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ez volt a baja. megvolt a nagyszervíz gyertyacserével, de utánna nem ment egy henger "vagy valami :lol: ". Kikaptuk a haver trafósorát be az enyémbe ls mmint az álom. Úgyhogy nekem is kellett egyre beruháznom. Bár nekem 37K-ba fájt, természetesen utángyártott "beru". Azt mondták, hogy ez is frankón fog működni. Nincs is vele eddig bajom :lol:

A shell vagy OMV már én is hallottam. Én az OMV -vel fogok nyitni a következő tankolásnál. Állítólag a fogyasztása is jobb lesz. Ha jól emlékszem ezt pont ezen topikba írták....

Nem teljesen ehhez a témához húz, de ha már tankolásról volt szó leírok valamit:

Én általában Shell-nél tankolok. Egy igeig Vpower-t adtam neki, aztán sima 95-öst.

Most újra Vpowert. A méréseim alapján a Vpower-vel jobb a fogyasztásom, így forintra kb ugyanannyiból jön ki ugyanannyi út mint sima 95-ből. Úgy tűnik egy kicsit dinamikusabban is megy tőle, de lehet, hogy csak én akarom ezt hinni :D . De a lényeg, hogy ebben van szeleptisztító adalék, ami viszont jót tesz a városi forgalom okozta ismert problémák csökkentésénél. Öszegezve tehát úgy tűnik, hogy a Vpower jobban megéri.

Link to comment
Megosztás:

Nem teljesen ehhez a témához húz, de ha már tankolásról volt szó leírok valamit:

Én általában Shell-nél tankolok. Egy igeig Vpower-t adtam neki, aztán sima 95-öst.

Most újra Vpowert. A méréseim alapján a Vpower-vel jobb a fogyasztásom, így forintra kb ugyanannyiból jön ki ugyanannyi út mint sima 95-ből. Úgy tűnik egy kicsit dinamikusabban is megy tőle, de lehet, hogy csak én akarom ezt hinni :lol: . De a lényeg, hogy ebben van szeleptisztító adalék, ami viszont jót tesz a városi forgalom okozta ismert problémák csökkentésénél. Öszegezve tehát úgy tűnik, hogy a Vpower jobban megéri.

Nekem meg a chip óta majd' 1 literrel csökent a fogyim 100km-en, de mivel ezt 95-ös helyett minimum 98-as benyával hozza, így anyagilag semmiféle megtakarítást nem jelent, de azér' jó. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg a chip óta majd' 1 literrel csökent a fogyim 100km-en, de mivel ezt 95-ös helyett minimum 98-as benyával hozza, így anyagilag semmiféle megtakarítást nem jelent, de azér' jó. :D

Erről a chip-elős buliról valami bővebb infó...

Konkrétan mit csinál, érdemes-e, minden típusnál müxik-e stb... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Tankolással kapcsolatban én is szeretnék hozászólni,eddig mol-nál tankoltam,ami kb olyan 7-8 literre jött ki(x12XE) mostmár másodszorra omv-nél tankolok,de mintha jobb lenne minden,picit lejött a fogyasztás is,mondjuk nagyban számit hogy milyen nehéz az illető lába.... Szerintem maradok az omv-nél... Olvastam az előbbi gyújtás dolgokról is,én sokat szivtam az én kocsimmal,megvétel után jöttek a bajok,alapjárati motor,légtömegmérő..... Légtömegmérő csere után megnőtt a fogyi,(pedig gyárit vettem) Aztán kiderült hogy nem bele való volt amit adtak:) mire erre rájöttek a szakik megvettem egy komplett trafósort,hőmérőket,lambdaszondát,meg minden szart,ugyhogy ha kell valakinek keresen meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.