Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Kalózváltozatát láttam (mozibacsempészett cam. dobozhanggal) 3 részletben, (dvd játékosom szarakszik), de jó volt, a második nekifutásban nekem csak a fejemben kapcsolták le a villanyt.. :lol:

szerk.:asszem csak 1D-ben láttam.. :lol:

én is ugyan így :lol:

ez az 1D duma nagyon megcsinált :lol: :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne, hogy tud e valaki egy (lehetőleg) fehér lökösre vonószem takarót?

Nagyon jó lenne, mert sajnos az új lököshöz még nem jött meg, és nem tudom, hogy egyáltalán lesz e...

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem szerezni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Másik topikot nem akartam szétoffolni, így ide írom be:

Ködlámpa:

Kishazánkban, nem tudom miért, manapság már státusz szimbólumnak számít, hogy esti szürkületben, olykor fényes nappal a tompított fény mellett a ködfényszorót is működtetik honfitársaink. Legjobb esetbe csak az elsőt, de van aki a létező összeset felkapcsolja, nem kevés kellemetlenséget okozva ezzel a szembe érkező sofőrnek. Legújabbak ezek a ledsorok elöl meg stb.

Én elhiszem, hoyg szép meg jól mutat, meg menő a mellette ülő haverja előtt, meg a csaja előtt, hogy a műszerfalon minden világít!

De karácsony elmúlott, kérném, hogy mellőzzék az ilyen felindulásból felkapcsolt ködlámpát.

Múltkor hóesésben ködlámpával 50-el ment előttem egy ( az én tárcámhoz mért ) felsőkategóriás gépjármű. Nem kapcsolt emberünk még akkor sem mikor az őt megelőző odabaszta neki a ködlámpát.

Egy közösségi oldalon már szóvátettem a ködlámpával kapcsolatos dolgokat. Egy HÖLGY keresett meg e-mailben, hogy elmagyarázza nekem tiszta estéken ő miért használja a ködlámpáját. Az érvei között szerepelt többek között az is, hogy tompított fény mellett, a ködlámpa nagyobb területet világít be, így az esetleges átkelési szándékát nem jelző 4 lábú állatot észreveheti. Vagy az útszéléhez közel fekvő részeg biciklist. stb.

Hiába a vonatkozó jogszabály, a használatról. Leszarta. Azt mondta ismeri a kreszt. Mondom akkor anynira mégse.

1szó mind 100. Annó 1-2 ilyennen találkoztam hetente, havonta. Most minden este, a szembejövő autók 80% ködlámpával jön.

Gondolom beállítási gondja is lehet a ködlámpáknak, mert ha már a szemedbe világít az már nem jó.

Tudtommal a köd alá kéne világítania.

Vagy ezt senki nem állíttaja be soha?

Na mind1. Az ilyennek mindig azt kívánom, hogy a műszerfalon a ködlámpa visszajelző mellett sürün gyulladjon ki a hibakód lámpa.:lol:

És lehetőleg találkozzon 1x egy olyan kamionnal aminek a z elején van vagy 8 ködlámpa, és bassza fel mikor szembe ér vele.

PEACE

Link to comment
Megosztás:

Ködfényszóró használata

Ritka találó kifejezés a ködlámpa, sokan mégsem értik. Csak ködben vagy erős esőben, hóesésben - tehát tényleg indokolt esetben - szabad használni. Az erős szó a hangsúlyos, néhány csepp eső nem számít annak, csak a vízfüggöny. Az első ködfényszóróknál jóval zavaróbb a hátsó felesleges használata, ha nem fűződik különös érdek a mögöttünk lévő retinájának kiégetéséhez, kapcsoljuk ki.

44. § (4) Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják.

Link to comment
Megosztás:

Ködfényszóró használata

Ritka találó kifejezés a ködlámpa, sokan mégsem értik. Csak ködben vagy erős esőben, hóesésben - tehát tényleg indokolt esetben - szabad használni. Az erős szó a hangsúlyos, néhány csepp eső nem számít annak, csak a vízfüggöny. Az első ködfényszóróknál jóval zavaróbb a hátsó felesleges használata, ha nem fűződik különös érdek a mögöttünk lévő retinájának kiégetéséhez, kapcsoljuk ki.

44. § (4) Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják.

hát nem tudom, ezek a rohadt kátyúk itt Pesten azért számomra sötétben jobban észrevehetően tátonganak az úton, ha fel van kapcsolva a ködlámpám (kipróbáltam)

Engem annyira nem is zavar, ha a szemből jövőnek ég a ködlámpája, sokkal zavaróbb, amikor nincs beállítva a tompítottja, ne adj isten reflektorral közlekedik :lol:

Mindezektől függetlenül nem használom csak ködben, mert tudom, hogy vannak akiket ez zavar.

A hátsó az persze más tészta.

Link to comment
Megosztás:

Ködfényszóró használata

Ritka találó kifejezés a ködlámpa, sokan mégsem értik. Csak ködben vagy erős esőben, hóesésben - tehát tényleg indokolt esetben - szabad használni. Az erős szó a hangsúlyos, néhány csepp eső nem számít annak, csak a vízfüggöny. Az első ködfényszóróknál jóval zavaróbb a hátsó felesleges használata, ha nem fűződik különös érdek a mögöttünk lévő retinájának kiégetéséhez, kapcsoljuk ki.

44. § (4) Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják.

Erről van szó.

Magyarán a KRESZ ezt nem szabályozza kellőképpen, azaz gyakorlatilag akkor használom a ködlámpát amikor akarom, ha úgy érzem hogy én jobban látok vele. A fenti szabály egyedül talán fényes nappal tiltja a használatát, mert nem hiszem hogy verőfényes napsütésben bármennyivel is jobban lehetne látni ha felkapcsolom.

Hozzáteszem én a legtöbbet éjszaka közlekedem, és szintén szoktam használni a ködfényszórót tiszta időben is vadveszélyes helyeken, de csak ott. A ködzárófényt viszont sosem használom rendeltetésszerűen, kizárólag büntetési célzattal alkalmazom, ha végre sikerült megelőznöm az előttem már percek óta bekapcsolt ködzárófénnyel közlekedő autóstársamat. :lol:

Innentől kezdve Handbrake cartárs felháborodása értelmetlen.

Link to comment
Megosztás:

A jól beálított ködlámpa nem zavaró egyáltalán. az lefelé világít, az autóhoz közelebb mint a tompított. Korábban volt szó a hideg fehér meg a xenonkék izzókról. Na az előbb el tudja vonni a figyelmet, és ha az a szemedbe világít akkor még az elhaladását követő másodpercekben is látni azt a vakfoltot amit okozott.

Milyen fura hogy pont ma reggel volt ez téma a munkahelyemen. :lol:

Én egyébként a ködlámpát is műbizonylathoz kötném.

Link to comment
Megosztás:

Én egyébként a ködlámpát is műbizonylathoz kötném.

szerintem ennél szánalmasabb ami az utólagos xenon lámpákkal megy (tisztelet a kivételnek, akik úgy használják ahogy kell)

remélem ezzel nem indítok lavinát :lol:

Link to comment
Megosztás:

Találtam valamit, megosztom, Veletek is biggrin.gif

http://epc3.dvrdns.org:1682/Epc3/fog.fve?w...Notifications=T

egyébként innen nyílt meg:

http://www.mullerauto.hu/

az OPEL feliratra kattintva.

5éve hozzájuk járok vásárolni, nagyon jó kedvezményeik vannak, de csak most vettem észre, hogy van honlapjuk is, ráadásul alk.rész-keresővel...

A képek megnézéséhez szükséges .exe-t mondjuk nekem nem sikerült telepíteni dry.gif

Link to comment
Megosztás:

Erről van szó.

Magyarán a KRESZ ezt nem szabályozza kellőképpen, azaz gyakorlatilag akkor használom a ködlámpát amikor akarom, ha úgy érzem hogy én jobban látok vele. A fenti szabály egyedül talán fényes nappal tiltja a használatát, mert nem hiszem hogy verőfényes napsütésben bármennyivel is jobban lehetne látni ha felkapcsolom.

Hozzáteszem én a legtöbbet éjszaka közlekedem, és szintén szoktam használni a ködfényszórót tiszta időben is vadveszélyes helyeken, de csak ott. A ködzárófényt viszont sosem használom rendeltetésszerűen, kizárólag büntetési célzattal alkalmazom, ha végre sikerült megelőznöm az előttem már percek óta bekapcsolt ködzárófénnyel közlekedő autóstársamat. :lol:

Innentől kezdve Handbrake cartárs felháborodása értelmetlen.

Ugye érzed milyen erőltetett a "ha úgy érzem" kifogás?

A jól beálított ködlámpa nem zavaró egyáltalán. az lefelé világít, az autóhoz közelebb mint a tompított. Korábban volt szó a hideg fehér meg a xenonkék izzókról. Na az előbb el tudja vonni a figyelmet, és ha az a szemedbe világít akkor még az elhaladását követő másodpercekben is látni azt a vakfoltot amit okozott.

Milyen fura hogy pont ma reggel volt ez téma a munkahelyemen. :lol:

Én egyébként a ködlámpát is műbizonylathoz kötném.

Se fel, se le nem világít. Annak a köd alá kell bevilágítania.

Gyakorlatilag az "E" jel pótolná a műbizonylatot.

Találtam valamit, megosztom, Veletek is biggrin.gif

http://epc3.dvrdns.org:1682/Epc3/fog.fve?w...Notifications=T

egyébként innen nyílt meg:

http://www.mullerauto.hu/

az OPEL feliratra kattintva.

5éve hozzájuk járok vásárolni, nagyon jó kedvezményeik vannak, de csak most vettem észre, hogy van honlapjuk is, ráadásul alk.rész-keresővel...

A képek megnézéséhez szükséges .exe-t mondjuk nekem nem sikerült telepíteni dry.gif

Csak Explorer alatt fut.

Link to comment
Megosztás:

Se fel, se le nem világít. Annak a köd alá kell bevilágítania.

Gyakorlatilag az "E" jel pótolná a műbizonylatot.

De de. A tompított min. 100m, a ködlámpa 50m-e világít, az autó szélétől további 2-2 métert. A műbizi lényege hogy nem kókler barkácsolja fel az alkatrészt, hanem hivatalos szerelő. Ha jól van belőve, biztos hogy senkit nem zavar. Az ,,e,, betüt nyilván nem a szervizben karcolják bele felszerelés és beállítás után. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem akartam riogatni senkit , de nekem 4 napos állás után, ugyh. nem is láttam az autót, bakxódott el a állórészem.

Egyszer régen nagyon régen egy diszkó előtt a parkolóban nekem is elb.xódott a kocsiban az álló részem. Elég ciki volt de aztán másnap otthon kárpótoltam a csajt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ugye érzed milyen erőltetett a "ha úgy érzem" kifogás?

Nem kifogásként írtam, hanem arra gondoltam hogy mivel a törvényben nincsen megfelelően leírva az hogy pontosan mit is jelent az a "ha a látási viszonyok ezt indokolják", ennélfogva ha a rendőrnek én azt mondom hogy ködfényszóró nélkül nem látok jól, ködfényszóróval meg igen, akkor nem tud mit kezdeni velem, elvégre azt ő nem ítélheti meg hogy én hogyan látok... Ha mondjuk úgy fogalmazna a törvény hogy ködfényszórót csak lakott területen kívül lehet használni és ott is csak akkor ha a látótávolság 50m alá esik, akkor nem volna vitatéma, mert ez így egy mérhető adat, nem úgy mint a "jól látok/nem jól látok", illetve "a látási viszonyok indokolják/nem indokolják" kérdése, mert ez mindenkinél egyénfüggő. Az 50m meg mindenkinél 50m.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.