Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

tényleg jól válaszoltál, én kérdeztem hülyén :)

esetleg valakinek csináltak már? Mennyibe kerül egy komplett ilyen manőver?

A corsán volt ilyenem.

vezérműszíj szakadás után.

a-z 100e

ebben:

8 szelep

8 sz.szimering

16 szelepék

hengerfej tömítés

szelepdekli töm.

kipuf töm.

termosztát

első fék tárcsa+betét

feszítő görgő

vezérmű szíj.

8 hidro tőke

talán ennyi

ebből a munka díj 40e

tehát az anyag 60e

Link to comment
Megosztás:

Hát azért...m nem kevés a különbség a két kocsi márka közt...és pozitívumokat nem éppen az Opel hordja magában...ELNÉZÉST a véleményem miatt...de ezt nem csak én látom így...Vőlegényemnek AUTÓJA van,alias SEAT!!!!!!

Ezt az üzenetet kaptam a carstylingon egy Seatot lepisilő Opeles képemért. A szóban forgó másik autó egy Seat Toledo 1.9 TDI. Persze, hogy nem az 1.4 16V astra a nyerő ebben a "versenyben". De azt gondolom, hogy abban a kategóriában amiben a Toledo van lehet találni olyan Opelt amely ha összemérné erejét a Seattal akkor a spanyol csoda fülét farkát behúzva, szégyenében Spanyolországig meg sem állna. És itt most nem csak a LE-re gondolok, hanem felszereltségben biztonságban és nem utolsó sorban kinézetre is meggyőzőbb lenne az Opel.

Ja, én csak annyit válaszoltam arra az üzenetre, hogy: " Már ketten vagytok egy véleményen, Te és a vőlegényed... És még ki????"

Link to comment
Megosztás:

Azt mondják minden szentnek maga felé hajlik a keze, épp ezért az Opelről nem is mondanék semmit (még elfogult lennék), de hogy épp a Seat lenne az Autó? :) Én elismerem hogy nem az Opel a legjobb, de azért a Seatnál is vannak jobbak ebben az árkategóriában...

szvsz már nincs akkor különbség mint régen, mert régebben azért jobban lehetett adni egy márka nevére mint mostanság...

Link to comment
Megosztás:

szerintem már csak berögzült hülyeség hogy melyik jobb.

Egyik autót sem úgy tervezik, hogy örökké tartson, hanem biza az menjen tönkre, ugyanakkor van azért egy élettartam amit kibírnak, legyen az seat, opel, vagy akármi. ha azt se bírná ki akkor meg kinek tudná eladni a gyár??

tv-be is volt hogy "olcsó" autókat úgy tervezik, hogy első 100-ben komoly dolog ne menjem tönkre!

meg a másik, bármit tönkre lehet baszni!

Link to comment
Megosztás:

A cikkben szerepel:

6. Milyen problémák léphetnek fel a gázhasználatnál?

Esetenként előfordulhat, hogy a benzinpumpa is felmondja a szolgálatot.

Na ezt érti valaki? :)

Vannak megrögzött " gázasok", akiknél a benzin soha nem fogy ki a tankból, mert állandóan gázzal mennek - meg indítanak is! Ha sokat áll az üzemanyag szivattyú, akkor a forgórész képes beragadni, pláne ha jó kis vizes benzin van a tankban. Szóval erre utal az " Esetenként előfordulhat, hogy a benzinpumpa is felmondja a szolgálatot. " - mondat.

Link to comment
Megosztás:

Csak a márka iránti elfogultsággal kapcsolatban 1 megjegyzés.Pusztaszabolcson,ahol lakom,van 1 tuningműhely itt építik Bulijoe autóját(akik járnak gyorsulásra ismerik)Ők a fauvé csoport elkötelezett hívei,mégis elismerték,hogy az opel 1,4-es motorjai nem rosszak. :)

Link to comment
Megosztás:

Csak a márka iránti elfogultsággal kapcsolatban 1 megjegyzés.Pusztaszabolcson,ahol lakom,van 1 tuningműhely itt építik Bulijoe autóját(akik járnak gyorsulásra ismerik)Ők a fauvé csoport elkötelezett hívei,mégis elismerték,hogy az opel 1,4-es motorjai nem rosszak. :)

Pusztaszabolcsi vagy? Ismered Sramek Szabolcsot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nem tudjátok esetleg hogy 5ajtós asztrára a hátsó ajtóra milyen kerékpárszállítót lehet felszerelni, ha lehet egyáltalán? (vonóhorgom nincs, de nem is baj ha nem a rendszám/lámpa elé van lelógatva a bicaj)

2 bringához kéne, és nem szeretnék tetőcsomagtartóval vacakolni...

Ilyesmire gondoltam:

http://ridebike.hu/termekek/szallitas-taro...menabo+mistral/

Általában univerzálisak ezek de mindenhol kombi autón van bemutatva a működése, az Astrán ráadásul van kis lépcső is az 5. ajtóban, plusz az ablaktörlő is eléggé problémás helyen van...

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Srácok, kérdés:

E85 bármilyen arányba keverve használható-e 2 ütemű motorfűrészben? ( E85+benzin+olaj)

THX!

Ezt így konkrétan nem tudom,de mivel olyat már olvastam,hogy Simsonba raktak E-85.-öt

és megy vele,a válasz-elméletileg- :igen.

Környezetbarát motorosfűrész???Ha már kivágja a fát legalább környezettudatos módon tegye??? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nem tudjátok esetleg hogy 5ajtós asztrára a hátsó ajtóra milyen kerékpárszállítót lehet felszerelni, ha lehet egyáltalán? (vonóhorgom nincs, de nem is baj ha nem a rendszám/lámpa elé van lelógatva a bicaj)

2 bringához kéne, és nem szeretnék tetőcsomagtartóval vacakolni...

Ilyesmire gondoltam:

http://ridebike.hu/termekek/szallitas-taro...menabo+mistral/

Általában univerzálisak ezek de mindenhol kombi autón van bemutatva a működése, az Astrán ráadásul van kis lépcső is az 5. ajtóban, plusz az ablaktörlő is eléggé problémás helyen van...

köszi!

a thule-nak van autóspecifikus keresője:

http://www.thulearuhaz.hu/product/kategori...relheto.html/19

vagy nézd itt:

http://ebike.hu/termekek/szallitas-tarolas...o/hatso-ajtora/

ez is mind hátsóajtóra

ez a cikk megvan?

http://totalcar.hu/magazin/technika/adacbicikli/

Link to comment
Megosztás:

Ha már favágásról van szó az elmút héten folyamatosan fát vágtam a szántófőd szélén (totál hulla vagyok), de én az alkoholt nem a fűrészbe öntöttem... :)

Ezért is kicsit elhanyagoltam autóm, de most majd megkap minden jót, mosás+vakszolás+belső nagytakarítás+nyárigumi, ja és még lesz egy műszaki viszgája is, friss, remélem csont nélkül..

Link to comment
Megosztás:

Ha már favágásról van szó az elmút héten folyamatosan fát vágtam a szántófőd szélén (totál hulla vagyok), de én az alkoholt nem a fűrészbe öntöttem... ;)

Ezért is kicsit elhanyagoltam autóm, de most majd megkap minden jót, mosás+vakszolás+belső nagytakarítás+nyárigumi, ja és még lesz egy műszaki viszgája is, friss, remélem csont nélkül..

Remélem, az erdőtulaj is tudott róla... :) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.