Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Köszi, ez használhatónak tünik, megpróbálom... bár nem hiszem hogy befagyott volna, hiszen elötte pörögtem párat kézifékkel

Egyébként a höforrást a hátsó kerekek mögé kell tenni? Próbálta valaki? Garázs az nem jön szóba most...

nem kell ide sok hókuszpók....kerekeket ékkel előlről-hátulról kitámasztani,megemel, kerék le...a kézifék bowden gyárilag a dobon kívűl van "toldva", ha az van befagyva, akkor egy erősebb csavarhúzó és fogó, ahogy sikerül kiakasztanod az "omega" alakú lemezből és elenged, akkor a bowden a ludas, ha még így sem enged, akkor bent van a gond...de ezt kétlem...de mostmár vársz még egy-két napot ki kellene engednie+5 fokban. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Abban kérnék segítséget, hogy kombi Astrán a hátsó ablakra és ajtóra menet közben felcsapódik a kerekek által felvert víz, sólé, sár ... stb. Hogyan lehet védekezni ellene hatékonyan? Láttam már sárvédő gumit felszerelve, elég szarul néz ki, de mondjuk télire feldobnám ha van értelme. Vagy pl. egy szárny az üveg fölé? Láttam több ilyet is már, nem tudom hatékony-e erre?? Valakinek tapasztalata, ötlete?

Előre is kösz a segítséget.

Z

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Abban kérnék segítséget, hogy kombi Astrán a hátsó ablakra és ajtóra menet közben felcsapódik a kerekek által felvert víz, sólé, sár ... stb. Hogyan lehet védekezni ellene hatékonyan? Láttam már sárvédő gumit felszerelve, elég szarul néz ki, de mondjuk télire feldobnám ha van értelme. Vagy pl. egy szárny az üveg fölé? Láttam több ilyet is már, nem tudom hatékony-e erre?? Valakinek tapasztalata, ötlete?

Előre is kösz a segítséget.

Z

Nekem a caravánon van szárny,szép,de más funkciója nincs nem véd a ganétol.Sárvédőgumi igen bután mutat rajta,nekem nincs.

A kombi ilyen,meg kell szokni,ennyi.

Az ötajtósomon nem csapja fel a ganét,annyira,ott relatíve tiszta az üveg.

Link to comment
Megosztás:

nem is igaz.... :lol:

voltam csergőnél,aztán ázsia center (a férfiak rémálma :lol: ,de sok jó kínai bige van :D ),aztán ereco-nál,majd bemegyünk a mekibe a salgótarjáni útnál....csak mennénk mert bezárt...akkor haza.

ennyi.

ereco_zrt_001.jpg Fém áru second hand karácsonyra? :D Előtte meg Ázsia Center? Tudsz élni! :)

Link to comment
Megosztás:

Kollégám onnét szerzett be fenyőfatalpat. Valami nagyobbacska eszterga tokmánya volt. Azóta nincs se faragás, se eldőlés veszély. :lol:

Fenyőfaállításban mérnökember ismerősöm az ász: szerinte egyetlen módja a fenyőfa függőlegesre állításának a függesztés. Értsd:a plafonban lévő kampóra lógatja fel a fát. Gyönyörű megoldás, de egyben igaza van: a fa mindig függőleges és sosem dől fel :lol:

A fregolin meg nem száradt rendesen a teregetett ruha, ezért kiszámította, hogyha egy törülközőt forgatva a levegőben szelet csinál a fürdőszobában, pontosan hova álljon. Ezen már csak röhögni tudtam.

Link to comment
Megosztás:

Fenyőfaállításban mérnökember ismerősöm az ász: szerinte egyetlen módja a fenyőfa függőlegesre állításának a függesztés. Értsd:a plafonban lévő kampóra lógatja fel a fát. Gyönyörű megoldás, de egyben igaza van: a fa mindig függőleges és sosem dől fel :lol:

ismerem a módszert,teljesen jó....nálunk nem lenne mert macskák tarzanosat játszanának rajta :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fenyőfaállításban mérnökember ismerősöm az ász: szerinte egyetlen módja a fenyőfa függőlegesre állításának a függesztés. Értsd:a plafonban lévő kampóra lógatja fel a fát. Gyönyörű megoldás, de egyben igaza van: a fa mindig függőleges és sosem dől fel :lol:

A fregolin meg nem száradt rendesen a teregetett ruha, ezért kiszámította, hogyha egy törülközőt forgatva a levegőben szelet csinál a fürdőszobában, pontosan hova álljon. Ezen már csak röhögni tudtam.

Nem ő volt az első!

"Hazánkban a karácsonyfa állítás hagyományát egy a mestergerendára felakasztott termőág vagy karácsonyi életfa előzte meg."

Link to comment
Megosztás:

Kérdezz meg egy festőt, aztán számold hozzá hogy, ami most van fent az rücskös, vagyis kell sima, festető.

A gyárilag fényezetlen oldaldíszléc is festhető, csak előtte le kell csiszolni simára, meg rendesen le kell alapozni. Néha egyszerűbb mint másik, eredetileg is fényezett díszlécet találni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a caravánon van szárny,szép,de más funkciója nincs nem véd a ganétol.Sárvédőgumi igen bután mutat rajta,nekem nincs.

A kombi ilyen,meg kell szokni,ennyi.

Az ötajtósomon nem csapja fel a ganét,annyira,ott relatíve tiszta az üveg.

nekem van szárnyam +sárvédő gumik gyári

a kettő együtt se ér egy forintot se. a problémára

ugyanis amit a gumi kidob vizet az a kocsi hátulján a turbulencia miatt vissza csapódik

lásd a kamionokat és kisteherautókat mindig tiszta retek a hátuljuk

de nálam a fekete kocsin a por is előbb látszik meg a hátulján nyáron

a csomiajtó alján lerakódik és a hátsó ablaktörlő lapáton szintén.

sajnos kivédhetetlen ennél a formánál.

Link to comment
Megosztás:

hát ez gyönyörű :)

nem a termék a lényeg hanem a beszélgetés :D

majdnem olyan mint nálunk az olajos :lol:

Ez tényleg az... Viszonylag könnyen leellenőrizhető: van fogyasztásmérőm.

Kissé gyanús, hogy valami, amivel több 10EFt-ot spórolhatsz, az 3E Ft-ba kerül :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez tényleg az... Viszonylag könnyen leellenőrizhető: van fogyasztásmérőm.

Kissé gyanús, hogy valami, amivel több 10EFt-ot spórolhatsz, az 3E Ft-ba kerül :lol:

Valamint a képen szereplő készüléket próbáld meg bedugni egy földelt magyar konnektorba :lol: ha sikerül, a spórolás már garantált :)

De ez licit, nem 3e lesz a vége...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.