Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok Az természetes,hogy kb:5-6 megtett km után kezd csak felkúszni a hőfokmutató? Próbáltam úgy is,hogy nem volt bekapcsolva a fűtés,de akkor sem mozdult hamarabb a mutató.Azért kérdezem,mert próbálom kiszűrni,mi lehet rossz a kocsiba.//Sajnos még a szerelőm,nem tudta megnézni a gépet,az rpm ingadozással kapcsolatban.Viszont új dolgot produkál,amikor leesik 800 rpm-ről 500 rpm-re,akkor a km/h 0-ról 4 km/h-ra kitér.csinálta már párszor,ez is utalhat,valamelyik alkatrész hibájára? Válaszokat köszönöm.

Szia!

Ezt a hőfokmutató témát már a múltkor megvitattuk,és ha jól emlékszem,legtöbbünknek ugyanígy mükszik (tisztelet a kivételnek)ahogy leírtad,sőt valakinek még több km után indul el a mutató.

Esetleg egy termosztát csere orvosolná a dolgot,de ez csak egy tipp a részemről,majd a szakik megmondják.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ezt a hőfokmutató témát már a múltkor megvitattuk,és ha jól emlékszem,legtöbbünknek ugyanígy mükszik (tisztelet a kivételnek)ahogy leírtad,sőt valakinek még több km után indul el a mutató.

Esetleg egy termosztát csere orvosolná a dolgot,de ez csak egy tipp a részemről,majd a szakik megmondják.

Sokszor használom a keresőt,de bevallom most lusta voltam <_<,holnap le is tesztelem a termosztátot.Köszi az infót.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Az természetes,hogy kb:5-6 megtett km után kezd csak felkúszni a hőfokmutató? Próbáltam úgy is,hogy nem volt bekapcsolva a fűtés,de akkor sem mozdult hamarabb a mutató.Azért kérdezem,mert próbálom kiszűrni,mi lehet rossz a kocsiba.//Sajnos még a szerelőm,nem tudta megnézni a gépet,az rpm ingadozással kapcsolatban.Viszont új dolgot produkál,amikor leesik 800 rpm-ről 500 rpm-re,akkor a km/h 0-ról 4 km/h-ra kitér.csinálta már párszor,ez is utalhat,valamelyik alkatrész hibájára? Válaszokat köszönöm.

Nem mind1 a megtett kilométer típusa sem. Nekem kb 3,5 km-re van a melóhely, közben van kb 3 piros lámpa. Mire beérek sziten mindig 85-90 között áll a mutató. A menetidő kb 10-12 perc. Szerintem az idő is számít, de 10 perc alapjárat után már mindenképpen meg kellene mozdulnia a mutatónak, jól működő termosztát mellett.

Link to comment
Megosztás:

Nem mind1 a megtett kilométer típusa sem. Nekem kb 3,5 km-re van a melóhely, közben van kb 3 piros lámpa. Mire beérek sziten mindig 85-90 között áll a mutató. A menetidő kb 10-12 perc. Szerintem az idő is számít, de 10 perc alapjárat után már mindenképpen meg kellene mozdulnia a mutatónak, jól működő termosztát mellett.

Szia nekem 9km a melóhely,városban,sok lámpával,zebrával.Ha megy az autó,max 80 ig megy fel,dugóban vagy hosszú pirosnál,megy fel 85-90 re.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ezt a hőfokmutató témát már a múltkor megvitattuk,és ha jól emlékszem,legtöbbünknek ugyanígy mükszik (tisztelet a kivételnek)ahogy leírtad,sőt valakinek még több km után indul el a mutató.

Esetleg egy termosztát csere orvosolná a dolgot,de ez csak egy tipp a részemről,majd a szakik megmondják.

Nincs mit orvosolni. Egyszerűen csak hideg van. Nem tudsz olyan motort mutatni, amelyik állófűtés nélkül ripsz-ropsz bemelegszik.

Link to comment
Megosztás:

Csak úgy mondom, jótanács:) az 1.6-nak H astrában semmi értelme(a Z16XEP-nek, lehet hogy a 115 lovas XER már többet tud, nem próbáltam)...

2 napig nálam volt, alig megy jobban mint az 1.4 (talán a klímázást kevésbé érezni) viszont bekap 8 litert, az egynéggyel én meg 6,7-7,1 liter körül eljárok vegyesben!... Azt hallottam, hogy a G Astrákba nagyon jó választás, de a H-ba egyáltalán nem az, csak 100 km-ként felesleges plusz 1 liter fogyi... Mondjuk kombiba már azt választanám lehet, de nem arról van szó ugye...<_<

Ez is attól függ ki, hogyan közlekedik vele.Nálunk van a családban egy Z16XEP H astra, átlagba 6,2-6,5-ös fogyasztással megy. De még sose evett 7 liter fölött, és ez a lényeg. Annyit eszik vegyesbe, mint az én 1.2-es G astrám autópályán. Ugyhogy erről ennyit, stílus kérdése az egész :D

Link to comment
Megosztás:

Ez is attól függ ki, hogyan közlekedik vele.Nálunk van a családban egy Z16XEP H astra, átlagba 6,2-6,5-ös fogyasztással megy. De még sose evett 7 liter fölött, és ez a lényeg. Annyit eszik vegyesbe, mint az én 1.2-es G astrám autópályán. Ugyhogy erről ennyit, stílus kérdése az egész <_<

Hmm... Mesés, vagy valamit a gyárban nagyon jól csináltak annál az autónál:)!!!... Országúton haladva nekem meg 5,3-5,5-öt fogyaszt... Itt nincsen szó stílusról...

Nem hiszem, hogy úgy éred el ezt az átlagot, hogy reggel bemész a városba 5-8 km-ert haladsz normálisan, utána szokásos haladás-araszolgatás-dugó még 12-15 km-en keresztül, hazafele relatíve majdnem végig jól lehet jönni...

Nekem így jön ki ez a 6,7-7,1, apámnak meg a 7,8-8,2...

Link to comment
Megosztás:

Hol kapok kéket ?

elvileg ,...asszem már nincs gyári kék,piros van helyette

szerintem akármilyen autósboltban kapsz fagyállót ...

valójában jó bele a piros csak akkor annak kéne lenni az egésznek,a piros az talán szilikát mentes vagy mi <_<

aztán lehet hogy van még valahol elfekvő gyári kék :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.