Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

és akkor hogy örüljek, ma hajnalra a nyest megjárta egy kicsit az autómat. tuti kinyírom!!!!!!!!!! :D :D

http://pics.coldline.hu/pics/231994-20110513-zpZLh6.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/231995-20110513-DOgKwG.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/231996-20110513-i22OQD.jpg

remélem nem lett túl sok a kép, ha igen kérlek szóljatok.

Gratula mindkét fél munkájához!

A képek a Zaranyin készültek?

Link to comment
Megosztás:

:D Én is Daykiller egyik írása után csak néztem, hogy jééé... :D Addig állandóan az utolsó hozzászólásokat nyitottam meg a jobb oldalon, aztán kereshettem vissza amit még nem olvastam. B)

Szia!

Szinte ugyanígy tettem Én is! :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen

:D

Szia!

Hip - hip - hip! Sok boldogat!

Már megint az AGR....

Az AGR eltávolításának van negatív következménye? Elképzelhető fogyasztás növekedés? Illetve minden esetben meg lehet oldani, hogy ne jelentkezzen hibaüzenet a hiányában?

Utolsó kérdésem pedig, hogy visszaalakítható szükség esetén a rendszer?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Szia Stofl!

Ha jól emlékszem,Te írtad a múltkor,hogy fóliáztattad az oldal ablakok egy részét,és az első szélvédőre is tetettél egy csíkot.Írd meg légy szíves,hogy hány cm-es csíkot raktak fel,mert Én is akarok feltenni,csak nem tudom mekkora nézne ki jól,meg,hogy mi az elfogadott,amiért még nem szól a rendőr bácsi? :D

Segítségedet előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szia Stofl!

Ha jól emlékszem,Te írtad a múltkor,hogy fóliáztattad az oldal ablakok egy részét,és az első szélvédőre is tetettél egy csíkot.Írd meg légy szíves,hogy hány cm-es csíkot raktak fel,mert Én is akarok feltenni,csak nem tudom mekkora nézne ki jól,meg,hogy mi az elfogadott,amiért még nem szól a rendőr bácsi? :D

Segítségedet előre is köszönöm!

Szia! Csak az első üvegre rakattam csíkot és a hátsót fóliáztattam telibe. Holnap lemérem mekkora az első. Szabály szerint a derékszögben lehajtott napellenző vonaláig lóghat a csík, de van ahol úgy írják, hogy a lehajtott napellenzőig. Kitudja hogy kell értelmezni. Ha az extra felszerelések rovatban rám keresel, akkor megtalálod a berakott képeket.

Link to comment
Megosztás:

Szia Stofl!

Ha jól emlékszem,Te írtad a múltkor,hogy fóliáztattad az oldal ablakok egy részét,és az első szélvédőre is tetettél egy csíkot.Írd meg légy szíves,hogy hány cm-es csíkot raktak fel,mert Én is akarok feltenni,csak nem tudom mekkora nézne ki jól,meg,hogy mi az elfogadott,amiért még nem szól a rendőr bácsi? :D

Segítségedet előre is köszönöm!

Ahhoz, hogy ne szóljon a rendőrbácsi, műbizonylatnak is kell lenni a fóliázásról, bizonyítva hogy szakszerű módosítás történt (a szakszerű meg elvileg azt is magában foglalja, hogy szabályos). :D

Link to comment
Megosztás:

Szia! Csak az első üvegre rakattam csíkot és a hátsót fóliáztattam telibe. Holnap lemérem mekkora az első. Szabály szerint a derékszögben lehajtott napellenző vonaláig lóghat a csík, de van ahol úgy írják, hogy a lehajtott napellenzőig. Kitudja hogy kell értelmezni. Ha az extra felszerelések rovatban rám keresel, akkor megtalálod a berakott képeket.

Szia!

Megtaláltam a képeidet,nagyon köszönöm a segítségedet.

Jól néz ki lefóliázva a járgányod!

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz, hogy ne szóljon a rendőrbácsi, műbizonylatnak is kell lenni a fóliázásról, bizonyítva hogy szakszerű módosítás történt (a szakszerű meg elvileg azt is magában foglalja, hogy szabályos). :D

Szia!

A B oszloptól hátrafelé le van fóliázva,és arról műbizonylatom is van,de gondolom ha egy kb 20 cm-es csíkot felteszek az első szélvédőre,azért csak nem köt belém.

Bár a mai világban .....

Link to comment
Megosztás:

Ahhoz, hogy ne szóljon a rendőrbácsi, műbizonylatnak is kell lenni a fóliázásról, bizonyítva hogy szakszerű módosítás történt (a szakszerű meg elvileg azt is magában foglalja, hogy szabályos). huh.gif

Szia!

A B oszloptól hátrafelé le van fóliázva,és arról műbizonylatom is van,de gondolom ha egy kb 20 cm-es csíkot felteszek az első szélvédőre,azért csak nem köt belém.

Bár a mai világban .....

A műbizonylat az alap, ezért nem írtam... Egyébként szakműhelyben alig tudtam lebeszélni őket, hogy ne rakjanak fóliát oda is ahova nem szabad. Az első csíkhoz pedig megkockáztatom, hogy nem kell bizonylat. Ennek az az oka, hogy a bizonylaton eleve nem is szerepel az első fólia helye. Az első csíkhoz pedig sosem raknak H számot a fólia és az üveg közé. Tehát gyakorlatilag, ha megfelelő méretű és a bizonylattal rendelkezőkkel egyező sötétségű fólia kerül az első üvegre akkor nem kell hozzá bizonylat.

Viszont fölösleges otthon szenvedni vele szerintem, nekem 3 ezer Ft-ért rakták föl előre.

Köszönöm a dicséretet! Nekem is tetszik a járgány! Bár most ez a váltó hiba elkeserít....

Link to comment
Megosztás:

Szia Stofl!

Ha jól emlékszem,Te írtad a múltkor,hogy fóliáztattad az oldal ablakok egy részét,és az első szélvédőre is tetettél egy csíkot.Írd meg légy szíves,hogy hány cm-es csíkot raktak fel,mert Én is akarok feltenni,csak nem tudom mekkora nézne ki jól,meg,hogy mi az elfogadott,amiért még nem szól a rendőr bácsi? :D

Segítségedet előre is köszönöm!

Szia! Megérkeztem a centikkel is végre!

10 - 15 cm, "egyenes" vágással!

f_lia_cs_k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ahogy a képen is látható, a méret az üveg átlátszó részétől értendő!

Link to comment
Megosztás:

Szia! Megérkeztem a centikkel is végre!

10 - 15 cm, "egyenes" vágással!

[ig]http://kepfeltoltes.hu/thumb/110514/f_lia_cs_k_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ahogy a képen is látható, a méret az üveg átlátszó részétől értendő!

Bocs, hogy beleszólok, mint zöldfülű fórumozó! De pont a hét elején fóliáztattam én is a kocsim, és a szabályok konkrétan így engedik az autó fóliázást. Mindezt műbizonylattal és az összes fóliázott szélvédőn kis bilettával jelölve, hogy megfelel a törvényes előírásoknak, valamint egyik fólia sem lehet tükrös.

Az utólagos autófólia használata „H” vagy „AF” engedély kötelezett az – 5/1990.(IV.12) KöHÉM rendelet 23. § (3) – szerint. A hátsó szélvédő valamint nem a vezető látóterében lévő oldalablakokra bármilyen „H” vagy „AF” engedélyes autófólia felszerelhető.

A vezető látóterében lévő oldalablakra olyan esetben szerelhető engedélyes autófólia, ha a fólia és az üveg együttes fényáteresztése nem csökken 70% alá.

Az első szélvédő esetében 75% az együttes fényáteresztési limit. Az első szélvédőre, a napellenzőkkel takart felületre, bármilyen sötétségű autófólia csík telepíthető.

Ez egyszerűbben:

Autófólia szabályozás

1. Az első szélvédőre, a napellenzőkkel takart felületre, bármilyen sötétségű fóliacsík telepíthető. A szélvédő egyéb felületein a fólia és az üveg együttes fényáteresztése nem csökkenhet 75% alá.

2. A vezető látóterében lévő oldalablakra olyan esetben szerelhető engedélyes fólia, ha a fólia és az üveg együttes fényáteresztése nem csökken 70% alá.

3. A hátsó szélvédőre, valamint nem a vezető látóterében lévő oldalablakokra bármilyen sötétségű fólia felszerelhető.

Azt hogy mennyi fényt ereszt át műszerrel is mérik a vizsgán. Valamint az első ajtók ablakait félig felhúzott állapotban le is fotózzák egyes helyeken.

Módosítva : uhuhu
Link to comment
Megosztás:

Bocs, hogy beleszólok, mint zöldfülű fórumozó! De pont a hét elején fóliáztattam én is a kocsim, és a szabályok konkrétan így engedik az autó fóliázást. Mindezt műbizonylattal és az összes fóliázott szélvédőn kis bilettával jelölve, hogy megfelel a törvényes előírásoknak, valamint egyik fólia sem lehet tükrös.

Az utólagos autófólia használata „H” vagy „AF” engedély kötelezett az – 5/1990.(IV.12) KöHÉM rendelet 23. § (3) – szerint. A hátsó szélvédő valamint nem a vezető látóterében lévő oldalablakokra bármilyen „H” vagy „AF” engedélyes autófólia felszerelhető.

A vezető látóterében lévő oldalablakra olyan esetben szerelhető engedélyes autófólia, ha a fólia és az üveg együttes fényáteresztése nem csökken 70% alá.

Az első szélvédő esetében 75% az együttes fényáteresztési limit. Az első szélvédőre, a napellenzőkkel takart felületre, bármilyen sötétségű autófólia csík telepíthető.

Ez egyszerűbben:

Autófólia szabályozás

1. Az első szélvédőre, a napellenzőkkel takart felületre, bármilyen sötétségű fóliacsík telepíthető. A szélvédő egyéb felületein a fólia és az üveg együttes fényáteresztése nem csökkenhet 75% alá.

2. A vezető látóterében lévő oldalablakra olyan esetben szerelhető engedélyes fólia, ha a fólia és az üveg együttes fényáteresztése nem csökken 70% alá.

3. A hátsó szélvédőre, valamint nem a vezető látóterében lévő oldalablakokra bármilyen sötétségű fólia felszerelhető.

Azt hogy mennyi fényt ereszt át műszerrel is mérik a vizsgán. Valamint az első ajtók ablakait félig felhúzott állapotban le is fotózzák egyes helyeken.

Ezt értem, de még soha nem láttam olyan autót, ahol az első csíkján is volt AF vagy H jelzés! Van itt valakinek olyan?

Nekem szakműhelyben végeztél a fóliázást, van műbizonylatom, de azon még hely sincs az első csíknak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.