Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

csodálkoznék, ha g astra-ba tökkszínű szürke betétet raktak volna. mondd meg a szalonban, hogy itt az autó, nézzék meg és rendeljenek egy ilyet. ha nem olyan akkor mondhatod, hogy ők látták milyen kell és miért nem olyat rendeltek :D
Megkérdeztem, hogy vállalják-e a felelősséget, hogy, ha nem egyezik meg a szín, és kicseréltetik nekem. Azt a választ kaptam, hogy a szalon ha valamit lerendel nem lehet visszaküldeni, kicserélni. Ezért nem merek rendelni.
Link to comment
Megosztás:

Megkérdeztem, hogy vállalják-e a felelősséget, hogy, ha nem egyezik meg a szín, és kicseréltetik nekem. Azt a választ kaptam, hogy a szalon ha valamit lerendel nem lehet visszaküldeni, kicserélni. Ezért nem merek rendelni.

de ha megnézni, akkor nem tudja megmondani, hgy milyen van bent?! elég gáz ez a szalon részéről.

-amúgy ezt tudom, hogy nincs visszaküldés, mert itt a szalonban van, nem tudom hány tévedésből rendelt opc lökös. a múltkor rám akartak egyet sózni.. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha sok van belőle feleslegesen akkor nem adják diszkont áron? Lehet tudnék rá vevőket... :P

Zafira opc-k :D csak héj fényezetlenül. így is izgalmas? :P kb 4-5hónapja mondta az egyik raktáros srác. talán 5 vagy 7db. (kb az egész országban nincs ennyi zafira opc)

Link to comment
Megosztás:

de ha megnézni, akkor nem tudja megmondani, hgy milyen van bent?! elég gáz ez a szalon részéről.

-amúgy ezt tudom, hogy nincs visszaküldés, mert itt a szalonban van, nem tudom hány tévedésből rendelt opc lökös. a múltkor rám akartak egyet sózni.. :D

Kezébe adtam az OBD fedelet, nem tudta megmondani az alkatrészes, még a szalon tulaj se. Úgy látszik el kell mennem egy komolyabb szalonba, de a legközelebbi miskolci se valami nagy, Egerben pedig becsődölt.
Link to comment
Megosztás:

Kezébe adtam az OBD fedelet, nem tudta megmondani az alkatrészes, még a szalon tulaj se. Úgy látszik el kell mennem egy komolyabb szalonba, de a legközelebbi miskolci se valami nagy, Egerben pedig becsődölt.

gondolom a barcikaiba voltál...

más is mondta hogy nincsenek a helyzet magaslatán :D

Link to comment
Megosztás:

Igen ott, sajnos, ha valamit venni akarok, cikkszámmal kell benennem, negyed óra mire a papa kikeres valamit az EPC-ből. A régi fiatal csapat leszámolt, mivel a fizetésüket évekig nem emelték.

nem semmmi. pedig azt gondoltam, hogy az itteni tatabányai rossz, de ehhez képest egész jók. de fantasztikus amúgy, hogy néha mennyire nem vágják a dolgokat. nekem két eset volt amitől kivoltam.

- egyik, mikor megkérdeztem, hogy a zafi gyári xenonja bólint-e mikor felkapcsolom. erre azt a választ kaptam, hogy ha berakom akkor az nem szabályos. hiába magyaráztam, hogy a lámpa gyári és a szintszabályzóról kérdeztem csak.

-a másik eset mikor az insigniát vittük szoftverfrissítésre. elmagyaráztam, hogy van frissítés de 2010előtti más meg stb. csak bólogatott. azt mondta, hogy 5e huf és egy óra. majd 20perc múlva szólnak, hogy kész és tízezer. de aztán kiharcoltuk, hogy csak 5legyen. ugyanis semmit nem csináltak kb.

nem akarom én, hogy kívülről tudjon minden motorkódok alapján, de egy kicsit magasabb színtű márkaismerete legyen mint anyukámnak. :D

-ezzel nem fikázni akartam, mert amúgy jó kis banda és eddig teljesen korrektek voltak velünk-

Link to comment
Megosztás:

nem semmmi. pedig azt gondoltam, hogy az itteni tatabányai rossz, de ehhez képest egész jók. de fantasztikus amúgy, hogy néha mennyire nem vágják a dolgokat. nekem két eset volt amitől kivoltam.

- egyik, mikor megkérdeztem, hogy a zafi gyári xenonja bólint-e mikor felkapcsolom. erre azt a választ kaptam, hogy ha berakom akkor az nem szabályos. hiába magyaráztam, hogy a lámpa gyári és a szintszabályzóról kérdeztem csak.

-a másik eset mikor az insigniát vittük szoftverfrissítésre. elmagyaráztam, hogy van frissítés de 2010előtti más meg stb. csak bólogatott. azt mondta, hogy 5e huf és egy óra. majd 20perc múlva szólnak, hogy kész és tízezer. de aztán kiharcoltuk, hogy csak 5legyen. ugyanis semmit nem csináltak kb.

nem akarom én, hogy kívülről tudjon minden motorkódok alapján, de egy kicsit magasabb színtű márkaismerete legyen mint anyukámnak. :D

-ezzel nem fikázni akartam, mert amúgy jó kis banda és eddig teljesen korrektek voltak velünk-

Nem tudom, nekem a tatabányai opellel eddig semmi bajom nem volt. Mondjuk lehet azért, mert kb. már 15 éve oda járunk. Mindig segítőkészek és normálisak voltak. Bár én mindig értékesítőn keresztül megyek a szervízhez.

Mondjuk olyan volt, h a szervízesek nem voltak tisztában 1-2 dologgal, de aztán az értékesítő srác megmondta nekik, hogy ez így van és így kell csinálni. Mindkét szakma más, főleg ha azt vesszük, hogy a szervizes nem kap %-ot. Én soha nem haragudtam rájuk, max. kicsit kiröhögtem őket, mikor más árat mondtak a szerelés után, és csak annyi volt a válaszom, h arról nem tehetek, hogy a munkafelvevő rosszul becsüli meg a szerelési időt vagy épp a szervizes totojázik

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, nekem a tatabányai opellel eddig semmi bajom nem volt. Mondjuk lehet azért, mert kb. már 15 éve oda járunk. Mindig segítőkészek és normálisak voltak. Bár én mindig értékesítőn keresztül megyek a szervízhez.

Mondjuk olyan volt, h a szervízesek nem voltak tisztában 1-2 dologgal, de aztán az értékesítő srác megmondta nekik, hogy ez így van és így kell csinálni. Mindkét szakma más, főleg ha azt vesszük, hogy a szervizes nem kap %-ot. Én soha nem haragudtam rájuk, max. kicsit kiröhögtem őket, mikor más árat mondtak a szerelés után, és csak annyi volt a válaszom, h arról nem tehetek, hogy a munkafelvevő rosszul becsüli meg a szerelési időt vagy épp a szervizes totojázik

bajom nekem sincs, félreértés ne essék! apum 2000óta vásárol náluk autókat saját részre és a cégnek is. tehát velünk is "jófejek". (lehet, hogy csak ezért, nem tudom). bár nekem annyira nem tetszett, hogy elég flegmák lettek vele mikor nem náluk vettük az insignia-t (se az ő zafiráját).

árak tekintetében, pedig szeretem ha annyit fizettetnek az emberrel mint amennyit mondanak. az ott vásárolt autókat 3évig oda hordtuk szervízre de utánna saját szerelőhöz.(viszont ha alkatrész kell azt még mindíg ott veszem-kivéve az ülésfűtéskapcsolót,mert az horror)

-bevallom az én bizalmam ott veszett el mikor láttam, hogy az egyik szervízes srác a csavarhúzóval megvakarta a fülét majd beletörölte az overálba- :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok srácok,csak egy gyors kérdésem lenne.Jelenlegi felnim nyári gumival:195/65 R15 6J ET49 és most tudnék venni téli gumit felnivel ami 195/65 R15 6.5J ET43.A kérdésem,hogy nem fog-e beleérni a doblemezbe ha tekergetem a kormányt,vagyis jó lesz-e rá?Köszi sziasztok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok srácok,csak egy gyors kérdésem lenne.Jelenlegi felnim nyári gumival:195/65 R15 6J ET49 és most tudnék venni téli gumit felnivel ami 195/65 R15 6.5J ET43.A kérdésem,hogy nem fog-e beleérni a doblemezbe ha tekergetem a kormányt,vagyis jó lesz-e rá?Köszi sziasztok.

Srácok tudnátok segíteni?Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Srácok tudnátok segíteni?Köszönöm

Szia! Igen, be fog férni nagy valószínűséggel. Nekem a felnim ugyan ekkora, de a gumim kisebb, viszont bőven van hely. A gumi méreted nem G Astrára való. Pl a B Vectrának ez a kerék mérete.

Neked 195/60R15, vagy 185/65R15 kellene.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek,de első sorban Uhuhu-tól mert ő dolgozik opel szervízben,hogy a motorra mint fődarabra is két év a jótállás mert most múlt három éves az autó 23400km van benne és a vízpumpának olyan brummogó hangja lett egyik pillanatról a másikra. Ha a motorra lenne még garancia akkor a szervízben megnézetném,hogy mi a fene lett vele ilyen kevés kilométer alatt. Válaszotokat előre is köszönöm. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.