Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

:D :D

akkor Te nyertél, 2010 május, 110.0D :P

Köszönöm, megkaptam :P

én köszi :)

majd adok frissebbet :D

fék témához ,igen lehet , de tököm se fog vele bohóckodni mert én meg tudnám csinálni a felesztergálást de inkább lecserélem

így érzem magam biztonságban...

technika oldalról meg , meg nem eccerű a dolog hogy az egyenletes legyen és benne legyen a tartományba

szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

na, megnéztem, bocsánat, visszavonok mindent.

az astra G nél engedélyezett az esztergálás, ha az előírt vastagság alá nem esztergálják....

Szorri :)

mindiig tanul az ember :)

Hogy van az, hogy két féle féktárcsa méret van?

Pl. a Z14XEP motorosban is van olyan, amelyiknek nem léghűtéses?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,az lenne a kérdésem.hogy van egy Astra G 2003 benzines 1.4,Piros szeretném megtudni,hogy hanyas a festékszin kodja (száma),hogy lehet azt kiolvasni vagy honnan??

Az anyósülés felőli oldalon a B-oszlopon találsz egy ilyen kis táblácskát:

astra_g_01.jpg

Ennek az utolsó sorában az első karaktercsoport (a képen éppen Z 147) a színkód.

De mivel a háromféle piros szín közül amivel ezt az autót gyártották, a Magmarot (lávavörös) volt a leggyakoribb, én arra tippelnék így látatlanban. Ha a szám helyén 547 szerepel, akkor eltaláltam. <_<

Link to comment
Megosztás:

egy reggeli történet :)

4.30-4.40 között valamikor

megyek a kerepesi kifelé... 60-70el..

már éppen fordulok le a hősők fasorára ,belenézek a tükörbe .. a mögöttem jövő autó mögött ami kb 200métere volt feltűnik egy rendőrautó és nyomja a villogót

nem is foglalkoztam vele...

majd lefordultam és jön utánam és nyomja a villogót...

félre állok ,hátha csak el akar menni :)

de nem :)

oda jönnek ... (na gondoltam magam ez sokba lesz :D )

elkérték papírokat, minden ok volt

viszlát :)

ez egy kellemes csalódás volt

Link to comment
Megosztás:

egy reggeli történet :)

4.30-4.40 között valamikor

megyek a kerepesi kifelé... 60-70el..

már éppen fordulok le a hősők fasorára ,belenézek a tükörbe .. a mögöttem jövő autó mögött ami kb 200métere volt feltűnik egy rendőrautó és nyomja a villogót

nem is foglalkoztam vele...

majd lefordultam és jön utánam és nyomja a villogót...

félre állok ,hátha csak el akar menni :)

de nem :)

oda jönnek ... (na gondoltam magam ez sokba lesz :D )

elkérték papírokat, minden ok volt

viszlát :)

ez egy kellemes csalódás volt

ne csodálkozz, már Amerikában vagyunk, csak úgy levillognak, mert unatkoznak. vagy sok hazárd megye lordjai részt néztek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,az lenne a kérdésem.hogy van egy Astra G 2003 benzines 1.4,Piros szeretném megtudni,hogy hanyas a festékszin kodja (száma),hogy lehet azt kiolvasni vagy honnan??

Nos, ha nagyon pontosan szeretnéd tudni, hogy milyen színre is "hallgat" a kocsi, akkor az Opelnél tudják megmondani. Én a múlt héten - más ügyből kifolyólag - voltam náluk és ott mutatta az egyik szaki a kocsim adatait. Azt mondta, hogy a kocsik színe két összetevőből áll össze: színből és színkódból. Ez két külön sorban szerepel a rendszerükben. Pl. az én esetemben a szín: 21B, a színkód pedig 4CU. De ez utóbbi nincs rajta a matricán.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kicsit "kiakadtam" az Opelre.

Kb. másfél hete vagyok boldog tulajdonosa egy G astrának. Amikor megvettem, egy "kicsit" lötyögött a váltóbot, de gondoltam ez nem gond, mert fillérekért vesze hozzá javító készletet..... hát nagyot tévedtem. Ugyan szakszerűen bontható minden a kulisszánál, így elvileg minden alkatrész cserélhető lenne, de az Opel valami hülye elv alapján nem ad a javításhoz alkatrészt. Azt mondja, vegyem meg az egész hóbelebancot közel másfélszáz-ezerért, ami a kocsi értékének egyébként egyötöde. Azt is javasolták, menjek bontóba, talán majd ott találok jobbat - nem jót -, mint az enyém....he.he.he . :sick:

A váltó egyébként bowdenes, így a kar lötyögése szinte lehetetlenné teszi az 1-2 sebességfokozat használatát.

Nos,ennyi a bevezető. Keresek a Balaton nyugati csücskében olyan vállalkozó szellemű, Astra G tulajdonos esztergályos-marós szakembert, akivel összedugva a fejemet le tudnánk gyártani egy új váltókart perselyestől, ami gondolataim szerint élettartamig működne. Ezzel azt gondolom sok hasonló cipőben járó márkatársamnak is segítségére lehetnénk, nem beszélve pénztárcájuk kíméléséről sem.

Várom a lelkes segítőket, hátha valami fenomenálisat össze tuidnánk hozni. Üdv: P.S.

Link to comment
Megosztás:

Napsugarast!

Jelentem, a kellő átnézés, a szükséges cserék és a fékrendszer alapos felújítása után ma hazaért a frissen beszerzett, szürke Astra G Classic II-m, mely egyelőre JC becenévre hallgat. Egyelőre álomszép minden, jól áll neki az Njoy-féle feketített első-hátsó lámpa: fényképeket majd a hétvégén készítek. A család második G-je, bevált autót kerestem. MIvel így a feleségem feneke alá egy (közel) tökéletes állapotú autó került, így lassan elindulhat a Bogár-restaurálós projekt is... ;)

Üdv!

Trau

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.