Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hát persze, nemdohányzó anyu kérte a fóliát, hogy ne lehessen az autóban felismerni dohányzó aput. :icon1:

Mér' múltkor mikor voltam a fóliásnál állt előttem egy 60as házaspár, akik azt kérték, hogy B oszloptól hátrafelé 5%os fóliát tegyenek fel, előre meg 20%ost. Csodálkozva hallgatta a srác is, de ott apunak konkrét elképzelése volt, nem csak kérdezősködni ment.

Link to comment
Megosztás:

Lassan kicserélődik az autó alattad! :o

Nem tudom mi történik nálad, nekem a lassan 300e km alatt csak a töredékét kellett cserélnem.

csak kutyacsontot cseréltem mert az szar volt ,egyébként így nem emlékszek semmi komolyabbra

toronycsapágyat meg csak azért mert volt :D

a gátlóm az valszeg sérült töréskor...

már ilyen amióta nálam van, és nem akarom tovább húzni...

ennyi :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy G astrát abból is a 1,4 16v-t. Olyan 2000-2002-est szeretnék kifogni viszonylag jó állapotut max 800e-ért.Sokan le akarnak beszélni a vételről mert hogy eszi az olajat,persze olyan mondja akinek még sosem volt ecotec opelje.A gyártó is leírja hogy ez normális jelenség ezért is kérdem hogy mennyire igaz.Mennyire megbízható kocsi egyébként.Java részt nem városban használnám,de nem is pályán.Napi használatban napi 50km.Nem nyírnám,munkába járásba lenne.

Köszönöm előre is a válaszokat akinek ilyenje van!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy G astrát abból is a 1,4 16v-t. Olyan 2000-2002-est szeretnék kifogni viszonylag jó állapotut max 800e-ért.Sokan le akarnak beszélni a vételről mert hogy eszi az olajat,persze olyan mondja akinek még sosem volt ecotec opelje.A gyártó is leírja hogy ez normális jelenség ezért is kérdem hogy mennyire igaz.Mennyire megbízható kocsi egyébként.Java részt nem városban használnám,de nem is pályán.Napi használatban napi 50km.Nem nyírnám,munkába járásba lenne.

Köszönöm előre is a válaszokat akinek ilyenje van!

Ez így túl általános, hogy az Ecotec eszi az olajat. X16XEL motorúak talán jobban, de minden gyártó minden motorja eszi valamennyire. Nem ez alapján kell autót venni.

Különben elmondható, hogy általában megbízhatók, igénytelenek a G Astrák, de persze meghálálják az odafigyelést (olaj- és szűrőcserék, stb.).

Úgyhogy recommended-kategória, csak ügyesnek/szerencsésnek kell lenni, hogy az ember ne egy leharcolt szekeret vegyen. Kínálati piac van, úgyhogy, ha nem sürgős, érdemes mélyre merülni a választékban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy G astrát abból is a 1,4 16v-t. Olyan 2000-2002-est szeretnék kifogni viszonylag jó állapotut max 800e-ért.Sokan le akarnak beszélni a vételről mert hogy eszi az olajat,persze olyan mondja akinek még sosem volt ecotec opelje.A gyártó is leírja hogy ez normális jelenség ezért is kérdem hogy mennyire igaz.Mennyire megbízható kocsi egyébként.Java részt nem városban használnám,de nem is pályán.Napi használatban napi 50km.Nem nyírnám,munkába járásba lenne.

Köszönöm előre is a válaszokat akinek ilyenje van!

Üdv!

Az enyém 2003-as z14xe. Én vagyok az első tulaj. 101E km van benne és egy deka olajat sem eszik. Évente cserélem az olajat, 5-40-es Mobil1-et használok.

Link to comment
Megosztás:

X16XEL tényleg eszi, ezt tapasztalatból mondom, de a feleségem céges autójában X16XE volt, az jóval kevésbé ette, mint a B Vectrám. Nem tudom, mi a különbség (esetleg semmi, csak elírták a forgalmit), de ettől még tényleg így volt. Mindkét autóban közel 240.000 km volt, és a cégesről még csak azt sem mondanám, hogy mindig vigyáztak rá, pláne, hogy javítás szempontjából arany élete volt. Egyébként tényleg nem sok gond volt vele, ennek a konkrét példánynak csak a kuplungjára kellett állítani, motorikusan minden klappolt, még a hidrotőkék sem zenéltek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy G astrát abból is a 1,4 16v-t. Olyan 2000-2002-est szeretnék kifogni viszonylag jó állapotut max 800e-ért.Sokan le akarnak beszélni a vételről mert hogy eszi az olajat,persze olyan mondja akinek még sosem volt ecotec opelje.A gyártó is leírja hogy ez normális jelenség ezért is kérdem hogy mennyire igaz.Mennyire megbízható kocsi egyébként.Java részt nem városban használnám,de nem is pályán.Napi használatban napi 50km.Nem nyírnám,munkába járásba lenne.

Köszönöm előre is a válaszokat akinek ilyenje van!

Minden autó könyvében benne van egy bizonyos olajfogyasztás. Ezzel fedezik magukat a gyártók. Opeléknak valóban van egy olyan 1.6-os motorja, amelyik kicsivel több olajat fogyaszt. Ha ez zavar, olyat nézz, amelyiknek z-vel kezdődik a motorkódja. (asszem 2001-től)

Egyébként ez a típus pont országútra való (szerintem). Én is úgy használom, szintén napi 50-60 km-el. Hibátlan.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.