Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Bocs! Ez nem is volt kérdés! :omg:

Zoli Te barkácsoltál valamit az Astra első kerékcsapágy közepében tátongó lyuk letakarására, mi volt az? mert télre nem teszem fel a dísztárcsákat, de az a rozsdás csavar cseszi a szememet...

Link to comment
Megosztás:

Zoli Te barkácsoltál valamit az Astra első kerékcsapágy közepében tátongó lyuk letakarására, mi volt az? mert télre nem teszem fel a dísztárcsákat, de az a rozsdás csavar cseszi a szememet...

Igen! :D

Lada Samara porvédő kupak pont bele passzol! Most is fölraktam! A dísztárcsa alatt pont elfér!

Link to comment
Megosztás:

:icon13:

Tettem bele zsírt és így nem rozsdásodik!

A hátsó agyba is belemegy? Mert ha igen akkor 4db-ot kell szereznem. :) Már csak beszerzési forrást kell találnom, ahol nem 2x annyi a posta mint amenyibe kerülnek (350Ft körül már van, posta meg 2500Ft lenne :( )

Link to comment
Megosztás:

Régen amikor motoroztam, történ velem...

Elvittem a motort, motorvétel után szelephézag ellenőrzésre/állításra. Helyi márkakereskedés-szerviz... Majd megyek a motorért, haza mentem vele, pár nap múlva furcsa lett a zörej ami a motorból jön... visszavittem...szerelő mondja semmi, szelephézag rendben volt, de a vezérműlánc meg van nyúlva (magamba előtte nem volt hangja), azt érdekes amikor elhoztam nem említették... Mondom OK, akkor cseréljétek ki... mondja az nem fog menni, az alkatrészt meg tudják rendelni, de vigyem XY szerelőhöz, mert ő ki tudja cserélni, de ők nem... :omg: :icon11:

De ez nem az egyetlen történet velük kapcsolatba. :ninja:

Link to comment
Megosztás:

mondjuk kíváncsi vagyok 200ért tényleg milyen állapotú lehet

Sztem tökmindegy, 200-ért annyira olcsó hogy még a nepper is lát benne fantáziát... ha még rá is kell költeni 300-at (amiből már tényleg szép állapotúra fel lehet hozni), még akkor is nyereséggel lehet továbbpasszolni... szvsz ennyiért alkatrésznek valókat adnak, még így kiárulva is több jön vissza belőle.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mostanság egyre többször zörög a rendszámom hátul a csomagtartónál Nálatok nem szokott zörögni? Valami egyszerű, gyors megoldás van a problémára? Persze ha két csavart áthajtok a táblán és a csomagtartón akkor biztosan megszűnik, de ennyire nem akarok brutális módszert alkalmazni :omg:

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mostanság egyre többször zörög a rendszámom hátul a csomagtartónál Nálatok nem szokott zörögni? Valami egyszerű, gyors megoldás van a problémára? Persze ha két csavart áthajtok a táblán és a csomagtartón akkor biztosan megszűnik, de ennyire nem akarok brutális módszert alkalmazni :omg:

Köszi.

Helló!

Én vékony szivacsot tettem alá.

Üdv Xenof

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mostanság egyre többször zörög a rendszámom hátul a csomagtartónál Nálatok nem szokott zörögni? Valami egyszerű, gyors megoldás van a problémára? Persze ha két csavart áthajtok a táblán és a csomagtartón akkor biztosan megszűnik, de ennyire nem akarok brutális módszert alkalmazni :omg:

Köszi.

Van.

Rendszám le, rendszámtartó keret le, alatt a kasztnira ragasztott 2mm vékony szivacs (ha van) levakar, a csavarok rögzítésére szolgáló műanyag patentok (anyák) a csomagtérfedélből kiszed, kétoldalas kültéri Tesa ragasztószalag vásárol és a rendszám ezzel felragaszt. Tart rendesen, nem jön le és nem zörög.

Ilyen ragasztó kell, hipermarketben kb 1000-1100Ft:

762981-20121107-o8miq2.jpg

Link to comment
Megosztás:

Jaigen: nekem a Coupén ahogy fentebb írtam, van gyárilag egy vékony szivacs, de az egyrészt kisebb mint a rendszámtábla felülete, ezért zörög (a rendszámtartó hozzáér a kasztnihoz, nekem egy helyen le is szedte a festéket), másrészt meg a szivacsot azért nem tartom jónak, mert esőben felszívja a nedvességet ami korróziót okozhat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, Mostanság egyre többször zörög a rendszámom hátul a csomagtartónál Nálatok nem szokott zörögni? Valami egyszerű, gyors megoldás van a problémára? Persze ha két csavart áthajtok a táblán és a csomagtartón akkor biztosan megszűnik, de ennyire nem akarok brutális módszert alkalmazni :omg: Köszi.

Én is azt hittem, hogy a rendszámtartó keret zörög hátul, de nem. Maga a rendszám ért hozzá a rendszámtartó keret felfogató csavarjaihoz. Csak arra raktam két kis öntapadós szivacs csíkot, kb. 1cm X 1cm-eset, és megszűnt a zörgés.

Link to comment
Megosztás:

Én is azt hittem, hogy a rendszámtartó keret zörög hátul, de nem. Maga a rendszám ért hozzá a rendszámtartó keret felfogató csavarjaihoz. Csak arra raktam két kis öntapadós szivacs csíkot, kb. 1cm X 1cm-eset, és megszűnt a zörgés.

Ezt én is jobb ötletnek vélem, mint a lekaparni a fényezésen a szivacsot meg kivenni a csavarmeneteket. Hiszen ha betelik a forgalmi le kell venni a rendszámot az okmányiroda ügyintézés miatt, (igaz ez alapesetben jó pár év) meg én nem is bízom meg mivan ha leesik? A tartóból is kieshet, de kisebb a valószínűsége. Én magam is kivettem a rendszámot a tartóból és kitömtem szivaccsal, Csendes mint télen a balatonpart ;) !

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is jobb ötletnek vélem, mint a lekaparni a fényezésen a szivacsot meg kivenni a csavarmeneteket. Hiszen ha betelik a forgalmi le kell venni a rendszámot az okmányiroda ügyintézés miatt, (igaz ez alapesetben jó pár év) meg én nem is bízom meg mivan ha leesik? A tartóból is kieshet, de kisebb a valószínűsége. Én magam is kivettem a rendszámot a tartóból és kitömtem szivaccsal, Csendes mint télen a balatonpart ;) !

Nem értelek... egyszer attól tartasz hogy leesik magától, máskor meg attól hogy nem lehet leszedni. De itt a megfejtés: nekem az első tábla már több éve ezzel a ragasztóval van fent, és le lehet ugyan szedni, de elég nehéz, sokkal nehezebb mint a tartóból kipattintani. Magától kizárt hogy leesne. Nem véletlenül van a ragasztó csomagolásán hogy egy méteren szalag teherbírása 10kg...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítségeket. Nekem nem az egész keret, hanem a keretben a tábla zörög. Gondlom akkor a két csavarhoz érhet hozzá amit írtatok. Még egy kérdés hogy szedem ki a táblát a keretből? Úgy kell kipattintani, vagy a keretet szét lehet szedni valahogy? Nem szeretném eltörni.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Sajnos csöpög a hűtővizem, a hibát megtaláltam,de sajna cserélnem kell a hűtőt. Próbáltam orvosolni, de csak néhány napig volt jobb a helyzet. Ismer valaki megbízható helyet, ahonnan érdemes rendelnem , vagy csak menjek be a bontóba és vegyek egyet? Ha már itt járunk kb mennyi az az ár, amiért még megéri megvenni? A ventilátorok nem kellenek. Az autó 1.6, 16V.

Köszi a segítséget

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Sajnos csöpög a hűtővizem, a hibát megtaláltam,de sajna cserélnem kell a hűtőt. Próbáltam orvosolni, de csak néhány napig volt jobb a helyzet. Ismer valaki megbízható helyet, ahonnan érdemes rendelnem , vagy csak menjek be a bontóba és vegyek egyet? Ha már itt járunk kb mennyi az az ár, amiért még megéri megvenni? A ventilátorok nem kellenek. Az autó 1.6, 16V.

Köszi a segítséget

Üdv!

hy

vegyél újat ,a bontott az lutri, ha jól emlékszem ha klimás az autod, 1.6 os hűtő 26000ft ha jól emlékszem

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Sajnos csöpög a hűtővizem, a hibát megtaláltam,de sajna cserélnem kell a hűtőt. Próbáltam orvosolni, de csak néhány napig volt jobb a helyzet. Ismer valaki megbízható helyet, ahonnan érdemes rendelnem , vagy csak menjek be a bontóba és vegyek egyet? Ha már itt járunk kb mennyi az az ár, amiért még megéri megvenni? A ventilátorok nem kellenek. Az autó 1.6, 16V.

Köszi a segítséget

Üdv!

http://cromax.hu/opel/astra-g-1998-2009-/30000000-hutorendszer/30730000-huto-ventilator-keret-es-resze/30730200-vizhuto/?limitstart=0

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítségeket. Nekem nem az egész keret, hanem a keretben a tábla zörög. Gondlom akkor a két csavarhoz érhet hozzá amit írtatok. Még egy kérdés hogy szedem ki a táblát a keretből? Úgy kell kipattintani, vagy a keretet szét lehet szedni valahogy? Nem szeretném eltörni.

Kerete válogatja... van amelyiknek az alját lehet lepattintani, van amelyikből simán oldalra ki lehet húzni a táblát, és még ezer variáció létezik. Próbálkozz, látatlanban senki nem fogja tudni megmondani, egy keret meg amúgysem olyan drága ha netán eltörne...

Link to comment
Megosztás:

A héten jártam Sárváron kicsit pihenni és ahogy sétáltam láttam egy autósboltot, ahol ki volt írva h Lada alkatrészek is. bementem, megkérdeztem a ######it van-e ilyen kupakja, azt mondja igen van raktáron, mennyi kell? teljesen meglepődtem. vettem is kettőt azonnal 345HUF/db-ért. nekem is jó és elfér a dísztárcsa alatt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.