Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Gratula a kis korzihoz :)

az hogy corsa vagy astra vagy akármi lesz az éppen a kínálat és a pénztárca fogja meghatározni :)

erősen hajlok G coupe felé :)

Nohát, megjön az eszed? :D

Viszont méretre kicsi lesz az neked sztem... bár ki hogy szereti, de én pl. teljesen hátratolva használom az ülést a Coupéban, és 183cm magas vagyok.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nohát, megjön az eszed? :D

Viszont méretre kicsi lesz az neked sztem... bár ki hogy szereti, de én pl. teljesen hátratolva használom az ülést a Coupéban, és 183cm magas vagyok.

:D :D :D

Kisebb mint a sima G???

abban kényelmesen elfértem , meg a vekiben is teljesen hátul van az ülés :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Akit esetleg érdekel, kb. 1 éves, jó állapotú, Walker hátsó kipufogó dob 15e.-ről leengedtem az árát fix 13e Ft.-ra.

Itt megtudjátok nézni: http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/motorikus_alkatresz/kipufogo_katalizator/opel_astra_g_1_6_gyari_kipufogo_hatso_dob_1770684272.html

(Új ára (UNIX oldalon néztem): 35,436Ft.-)

Link to comment
Megosztás:

Gratula a kis korzihoz :)

az hogy corsa vagy astra vagy akármi lesz az éppen a kínálat és a pénztárca fogja meghatározni :)

erősen hajlok G coupe felé :)

Coupe?Az nagyon szép! :icon1: De én biztos félteném,hogy meghúzzák,ellopják,rányitják az ajtót stb....

Ezt is szegényt meghúztam,én marha Debrecenben a Fórum parkolóban,kevés volt a hely ,azt hittem elfér az eleje a betonszegély mellett,de nem :omg: ,még szerencse,hogy a lökös műanyagrésze érte,onnan horzsolta le egy kicsit a festéket.

Link to comment
Megosztás:

Coupe?Az nagyon szép! :icon1: De én biztos félteném,hogy meghúzzák,ellopják,rányitják az ajtót stb....

Ezt is szegényt meghúztam,én marha Debrecenben a Fórum parkolóban,kevés volt a hely ,azt hittem elfér az eleje a betonszegély mellett,de nem :omg: ,még szerencse,hogy a lökös műanyagrésze érte,onnan horzsolta le egy kicsit a festéket.

a vekit is féltem :)

én mindig jó messzire állok a parkolókban :) van lábam oda tudok sétálni :)

Link to comment
Megosztás:

a vekit is féltem :)

én mindig jó messzire állok a parkolókban :) van lábam oda tudok sétálni :)

Dettó... De bárcsak mindenki így gondolkodna, hogy ha már másét nem is de legalább a sajátját féltse....

Meg képesek egy félig üres parkolóban is direkt melléd állni, de a kedvencem mikor "kilincsel előre" tolják a bevásárlókocsit.

Sajnos be kellett látnom, hogy én hiába vigyázok a fényezésre ha más sz.rik rá... :icon7:

Link to comment
Megosztás:

a vekit is féltem :)

én mindig jó messzire állok a parkolókban :) van lábam oda tudok sétálni :)

Én is mindig elmegyek leghátra, ahol kevesen állnak. Természetesen ahogy leparkolok, azonnal megtalálja a mellettem lévő helyet egy mikrobusz, vagy terepjáró! :icon11:

Link to comment
Megosztás:

a vekit is féltem :)

én mindig jó messzire állok a parkolókban :) van lábam oda tudok sétálni :)

Na ja. Csak van hogy ez sem ér semmit. Én alighogy megvettem a Coupét (talán egy hete volt nálam), egyszer úgy álltam be egy hipermarket parkolójába hogy a bejárattól legtávolabbi részen, bár átlósan álltam be két helyre (éppen azért hogy ne álljon közvetlen mellém senki), de körülöttem legkevesebb 30 üres parkolóhely volt. Mire kijöttem, autó ugyan továbbra sem állt a közelemben, de a kocsim mindkét oldala végig volt karcolva kulccsal, nem kérdés hogy szándékosan. Ugyan nem zavartam senkit ott ahol álltam, de valakinek mégsem tetszett... :( Úgyhogy véleményem szerint egyetlen módon lehet vigyázni az autóra: ha új korában megveszed, és a szalonból egyenest a garázsba viszed, ahonnan ki sem hozod addig a pillanatig amíg el nem adod. Más módszer nincs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

5 hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy 1.6-os Astra G-nek. Az lenne a kérdésem, hogy nincs-e annak káros hatása, ha alacsony fordulatszámon használom az autót? (vagyis kigyorsításnál is csak ritkán pörgetem 2000 fordulat fölé és az utazó sebesség is kb. 80 km/h)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

5 hónapja vagyok boldog tulajdonosa egy 1.6-os Astra G-nek. Az lenne a kérdésem, hogy nincs-e annak káros hatása, ha alacsony fordulatszámon használom az autót? (vagyis kigyorsításnál is csak ritkán pörgetem 2000 fordulat fölé és az utazó sebesség is kb. 80 km/h)

A 2000 fordulattal nem lenne baj, hanem ha 2000-nél feljebbváltasz, akkor a következő fokozatban leesik a fordulat 1300-1400-ra, és ha onnan gyorsítasz, azt nemnagyon szeretik a főtengely és hajtókarcsapágyak, egyéb mechanikus részek. Ha gyorsítani kell, akkor pörgesd tovább az előző fokozatban. Ha állandó sebességgel haladsz, akkor természetesen semmi gond a 2000 fordulattal. De azt tartsd szem előtt, hogy ha túl kis fordulaton jár a motor, az sem tesz jót a fogyasztásnak, és mint említettem, mechanikai szempontból sem jó. Itt egy cikk a témában http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/05/15/a_nyomatek_ol_nem_a_fordulat/

Link to comment
Megosztás:

A 2000 fordulattal nem lenne baj, hanem ha 2000-nél feljebbváltasz, akkor a következő fokozatban leesik a fordulat 1300-1400-ra, és ha onnan gyorsítasz, azt nemnagyon szeretik a főtengely és hajtókarcsapágyak, egyéb mechanikus részek. Ha gyorsítani kell, akkor pörgesd tovább az előző fokozatban. Ha állandó sebességgel haladsz, akkor természetesen semmi gond a 2000 fordulattal. De azt tartsd szem előtt, hogy ha túl kis fordulaton jár a motor, az sem tesz jót a fogyasztásnak, és mint említettem, mechanikai szempontból sem jó. Itt egy cikk a témában http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/05/15/a_nyomatek_ol_nem_a_fordulat/

Köszi a választ.

Nem is gondoltam volna, hogy ez ennyire káros. Mostantól jobban oda fogok figyelni rá :)

Link to comment
Megosztás:

városban elég az 1es, hisz 50nél szabályoz :D

Hát azt azért nem próbálnám ki :) Nem igazán üzemanyag-takarékos módszer, másrészt elég gyorsan felforrna a víz :)

Erről jut eszembe, az normális ha a vízhőfok ~ 85 °C, továbbá ha üresbe teszem a váltót és enyhe leejtőn hagyom gurulni, akkor van hogy ~81-82 °C-ra lehűl???

Link to comment
Megosztás:

Hát azt azért nem próbálnám ki :) Nem igazán üzemanyag-takarékos módszer, másrészt elég gyorsan felforrna a víz :)

Erről jut eszembe, az normális ha a vízhőfok ~ 85 °C, továbbá ha üresbe teszem a váltót és enyhe leejtőn hagyom gurulni, akkor van hogy ~81-82 °C-ra lehűl???

Amíg a normális tartományban van,addig semmi probléma,akárhogy ingadozik pár fokot ide-oda.

Nekem is 85 körül áll és csak nagy ritkán megy ki onnan .

A tied 5,8 -ból kijön?Az nagyon jó !Enyém minimum vegyesben 7,5 -t eszik,bár ez automata!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.