Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

9 órája, outsider írta:

Azért a Toyota hybrid választékból a priust hagynám utoljára, bár részletekbe menően nem ismerem őket. Csak kinézetre.

Camry van hybridben? :)

Inkább egy Auris kombi, amit linkeltem.

Hát akkor Te az almát a körtével akarod összehasonlítani... :) A Camry nagyon-nagy városi használatra. Mert ugyebár mint hibrid, a Prius egész pofás (bár a legújabb generáció az nagyon durván néz ki), nézd meg mi van még abban a szegmensben (Honda Insight) vagy a Leaf (jó, az nem hibrid). Továbbá pont azért a Prius mert egyszerűen semmi nem romlik el rajtuk, ez a többi Toyotáról nem nagyon mondható el, már rég elmúlt a Carina korszaka a Toyota-nál... Azért nézd meg a Prius III árát meg az Auris kombi árát, főleg h 3,5 millióról volt szó, annyiért nincs Auris hibrid... 

Link to comment
Megosztás:

20 órája, outsider írta:

19-re lapot húzni simább ügy...

A tisztán elektromosozás nagyobb rizikó.

Bukósabb. A GM kb mindenhol veszteséggel csinálja. Az USA-ban is deficites, azért árulják csak, mert kötelező bizonyos mennyiséget eladni, hogy a piacon maradhassanak.

Meg azért itt van Szentgotthárd...

Én hosszabb távon gondolkodtam: Valahol hallottam rebesgetni a 2030-as dátumot, miszerint az Opel onnantól csak és kizárólag elektromos autókat fog gyártani. Ha most ráfekszenek az elektromos autók fejlesztésére, akkor jókora előnyre tehetnek szert a többi európai gyártóval szemben, akiknek még a hagyományos hajtóanyaggal működő palettájukat is fejlesztgetni kell. Elvégre a Teslán kívül nem sok gyártó van a világon akik kizárólag villanyautókat készítenének, és ők is meddig eljutottak 10 év alatt. Bár kérdés hogy mire elég a PSA pénze... Hogy ebbe a képletbe hol fér bele Szentgotthárd, arról ötletem sincs. 

20 órája, Janó32 írta:

Azért az Opel max annyira német mint a Ford... 

Annál azért jobban: Az Opel eredetileg is német alapítású cég volt, akiket a '29-es világválságkor felvásárolt a GM, szemben a Forddal, aki egy "gyüttment" volt Dearbornból, és éppen azért alapította a Ford Werke AG-t, mert a konkurrens GM megvetette a lábát a kontinensen az Opel felvásárlásával. :-)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 21. at 8:16, Janó32 írta:

Hát akkor Te az almát a körtével akarod összehasonlítani... :) A Camry nagyon-nagy városi használatra. Mert ugyebár mint hibrid, a Prius egész pofás (bár a legújabb generáció az nagyon durván néz ki), nézd meg mi van még abban a szegmensben (Honda Insight) vagy a Leaf (jó, az nem hibrid). Továbbá pont azért a Prius mert egyszerűen semmi nem romlik el rajtuk, ez a többi Toyotáról nem nagyon mondható el, már rég elmúlt a Carina korszaka a Toyota-nál... Azért nézd meg a Prius III árát meg az Auris kombi árát, főleg h 3,5 millióról volt szó, annyiért nincs Auris hibrid... 

Én autót vennék, nem városi autót. Ha városi autó akkor elektromos, egyértelmű.
Nekem oNekem olyan kellene ami mindenre jó. Az elektromossal hosszú távra nem tudsz menni.

A prius nekem ronda, főleg a fara, egyébként nem lenne vészes.

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_touring_sports_1.8_hsd_active_automata_bor._sz.konyv-11086529

Alkuval pont annyi :)

19 órája, tgabika76 írta:

Én hosszabb távon gondolkodtam: Valahol hallottam rebesgetni a 2030-as dátumot, miszerint az Opel onnantól csak és kizárólag elektromos autókat fog gyártani. Ha most ráfekszenek az elektromos autók fejlesztésére, akkor jókora előnyre tehetnek szert a többi európai gyártóval szemben, akiknek még a hagyományos hajtóanyaggal működő palettájukat is fejlesztgetni kell. Elvégre a Teslán kívül nem sok gyártó van a világon akik kizárólag villanyautókat készítenének, és ők is meddig eljutottak 10 év alatt. Bár kérdés hogy mire elég a PSA pénze... Hogy ebbe a képletbe hol fér bele Szentgotthárd, arról ötletem sincs. 

Annál azért jobban: Az Opel eredetileg is német alapítású cég volt, akiket a '29-es világválságkor felvásárolt a GM, szemben a Forddal, aki egy "gyüttment" volt Dearbornból, és éppen azért alapította a Ford Werke AG-t, mert a konkurrens GM megvetette a lábát a kontinensen az Opel felvásárlásával. :-)

A Tesla is csak luxusautókat gyárt, most akarnak belépni a normál szegmensbe, de nem lesznek olcsóbbak mint a Nissan vagy a GM. Szerintem nincsenek nagy előnybe, 20-25 misiért nagyobb akksit tesznek bele, és többet tud menni. Bárki megcsinálja ennyiből :)

Link to comment
Megosztás:

30 perce, outsider írta:

Én autót vennék, nem városi autót. Ha városi autó akkor elektromos, egyértelmű.
Nekem oNekem olyan kellene ami mindenre jó. Az elektromossal hosszú távra nem tudsz menni.

A prius nekem ronda, főleg a fara, egyébként nem lenne vészes.

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_touring_sports_1.8_hsd_active_automata_bor._sz.konyv-11086529

Alkuval pont annyi :)

Hm... Értem én hogy a 219000km-t futott (ami alig 3 év alatt ment bele, tehát némi túlzással ment éjjel-nappal és télen-nyáron megállás nélkül) legalja megvan 3,5 misiből (elvégre G Astra is van 300  ezer forintért), de magamnak nem szívesen választok ilyen gépet. :icon13: Továbbá próbáltad már a Prius-t? Igaz, engem is csak vittek kb 15km-t egy pár éve Prius III-al és bizony az mindenben nagyobb mint pl egy G Astra. Ráadásul pont ez jó benne, hogy 50-55km/h-ig elektomos üzemben megy, városon kívűl egy 1.8-as benzin motor hajtja direktbe (ellentétben az Ampera megoldásával, ahol a benzinmotor mint egy aggregátor működik csak és sosem vesz részt a hajtásban direktbe hanem áramot termel az elektromos hajtáshoz, de cserébe otthon töltheted mint egy mobiltelefont) és közben tölti vissza az elektromos rendszert. Tehát városon kívül is megállja helyét, de ha csak városi rövidebb távokra kell, akkor a tökéletes megoldás mert nem gyilkolod a benzin motort. A full elektromos már más tészta,ott tényleg van egy határ ahonnan nem mész tovább csak töltés után (Leaf).  Ez egy frankó teszt/próbakör a Prius III modellel (város, pálya, mindenhol kipróbálja még telitalpas kigyorsításokkal is), hallani h mikor lép működésbe a benzin motor (pl nagyobb terhelésnél) és mikor megy csak elektromos módban: 

 

Link to comment
Megosztás:

34 perce, outsider írta:

Halott vita, mert nem lesz 3,5 misim... :-)

Csak fejben volt...

3,5 misit én sajnálok egy autóért... Főként az évi 8000km-hez amire kell (pedig pont erre -mármint a sok városi használatra/rövidtávra- egy hibrid a tökéletes megoldás). Ha ennyi pénzem lenne kocsira, lehet hogy a szívemre hallgatnék és egy A4 Avant vagy egy C Mercedes lenne belőle valami szívó benzines motorral (az utolsó olyan generációból ahol még nem Tsi meg kompresszor dolgozott)... 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 20. at 10:42, Janó32 írta:

Srácok,

valaki legyen szíves megnézni, hogy a generátort rögzítő torx-ok milyen méretűek... Én még mindig nem jutottam el addig h vegyek egy szettet, 7végén levennénk a generátort és kapnék kölcsön fejet ha meg tudom mondani hányas kell... Előre is köszi!

Sziasztok,

akkor ebben nem tud segíteni senki? Akkor el kell kérnem az egész szettet... 

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Janó32 írta:

3,5 misit én sajnálok egy autóért... Főként az évi 8000km-hez amire kell (pedig pont erre -mármint a sok városi használatra/rövidtávra- egy hibrid a tökéletes megoldás). Ha ennyi pénzem lenne kocsira, lehet hogy a szívemre hallgatnék és egy A4 Avant vagy egy C Mercedes lenne belőle valami szívó benzines motorral (az utolsó olyan generációból ahol még nem Tsi meg kompresszor dolgozott)... 

A szíved meg az eszed nagyon távol lehet egymástól... :-)

Link to comment
Megosztás:

41 perce, outsider írta:

A szíved meg az eszed nagyon távol lehet egymástól... :-)

Na igen... Nagyon irigylésre méltó helyzetben van az, akinél nem kell a döntései során mérlegelnie h a szívére vagy az eszére hallgasson, és nem kell a pénzügyi lehetőségei kapcsán kockázatkerülően élnie és két lábbal realistának (sőt, pesszimistának) maradnia. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

1 óra, Edvinnyo írta:

Sziasztok!

Ma át futott a fejemen, hogy 1.8 T helyett vennék egy benzines Astra Van-t és raknék bele egy OPC motort.

Ez kivitelezhető? Ha igen kb mennyibe fájna?

Minden kivitelezhető... az összeg tág határok között mozog, egy Z20LET (gondolom a turbós OPC motorjára gondoltál, ez az) olyan 3-400e Ft mindennel együtt. De ha például megelégednél a szívó OPC 160LE-s motorjával, akkor sokkal egyszerűbb a dolgod, mert a sima kétliteres X20XEV-ből aránylag kis ráfordítással lehet X20XER-t faragni.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, tgabika76 írta:

Minden kivitelezhető... az összeg tág határok között mozog, egy Z20LET (gondolom a turbós OPC motorjára gondoltál, ez az) olyan 3-400e Ft mindennel együtt. De ha például megelégednél a szívó OPC 160LE-s motorjával, akkor sokkal egyszerűbb a dolgod, mert a sima kétliteres X20XEV-ből aránylag kis ráfordítással lehet X20XER-t faragni.

"Ha már lúd, akkor legyen kövér"   Igen inkább a turbossal szemezgetnék. :P

Link to comment
Megosztás:

19 perce, Edvinnyo írta:

"Ha már lúd, akkor legyen kövér"   Igen inkább a turbossal szemezgetnék. :P

Ha mindent rendesen lepapírozol, ha mindent tisztességesen összeraktok üzembiztossá, annak költségén tisztességes autót is lehetne venni. A mi kis országunkban az autóépítést/átépítést finoman szólva sem akceptálják a hatóságok. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Edvinnyo írta:

Sziasztok!

Ma át futott a fejemen, hogy 1.8 T helyett vennék egy benzines Astra Van-t és raknék bele egy OPC motort.

Ez kivitelezhető? Ha igen kb mennyibe fájna?

Vegyél egy OPC caravánt és lemezeld be a hátsó üvegeit :) 

https://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_g/opel_astra_g_opc_turbo_caravan_200le-10806288

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 22. at 13:56, outsider írta:

Én autót vennék, nem városi autót. Ha városi autó akkor elektromos, egyértelmű.
Nekem oNekem olyan kellene ami mindenre jó. Az elektromossal hosszú távra nem tudsz menni.

A prius nekem ronda, főleg a fara, egyébként nem lenne vészes.

https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_touring_sports_1.8_hsd_active_automata_bor._sz.konyv-11086529

Alkuval pont annyi :)

A Tesla is csak luxusautókat gyárt, most akarnak belépni a normál szegmensbe, de nem lesznek olcsóbbak mint a Nissan vagy a GM. Szerintem nincsenek nagy előnybe, 20-25 misiért nagyobb akksit tesznek bele, és többet tud menni. Bárki megcsinálja ennyiből :)

Csak érdekesség képen: http://totalcar.hu/magazin/hirek/2017/02/24/japan_es_nemet_autok_a_vevoelegedettsegi_felmeres_elen/

"... a legjobb kompakt a Toyota Prius ..." 

Link to comment
Megosztás:

32 perce, Janó32 írta:

Csak érdekesség képen: http://totalcar.hu/magazin/hirek/2017/02/24/japan_es_nemet_autok_a_vevoelegedettsegi_felmeres_elen/

"... a legjobb kompakt a Toyota Prius ..." 

Mi más piac vagyunk. Ugyanezt megkérdezhetnék a használt autókat használóktól is.

Egy új autó más világ. Azzal sokáig elégedett lehetsz. Sokáig megbízhatóak maradnak. De az igazi megbízhatóság más a használtautó tulajdonosoknál dől el... :)

Link to comment
Megosztás:

19 órája, outsider írta:

Mi más piac vagyunk. Ugyanezt megkérdezhetnék a használt autókat használóktól is.

Egy új autó más világ. Azzal sokáig elégedett lehetsz. Sokáig megbízhatóak maradnak. De az igazi megbízhatóság más a használtautó tulajdonosoknál dől el... :)

Sok felől meg lehet ezt közelíteni. 3 éves autókat vizsgáltak, ez arrafelé legalább 60k km futást jelent, de inkább többet, pláne dízel vagy hibrid autóknál. De azt nem szabad elfelejteni, hogy egyetlen gyártót sem érdekel hogy a 4. tulajdonosnak mi a véleménye a 15 éves autójáról... De ez érhető is. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 02. 23. at 12:19, Janó32 írta:

Sziasztok,

akkor ebben nem tud segíteni senki? Akkor el kell kérnem az egész szettet... 

Hát nem a generátor adja a hangot, bejött a másik tipp: a szíjfeszítő. Érdemes az egész egységet cserélni vagy elég csak a görgőt? 2002/07-es autó, ez szerintem még a gyári egység, én csak a szíjat cseréltem amikor vettük 2013-ban (a kocsi órájában most 141k km van).

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Janó32 írta:

Hát nem a generátor adja a hangot, bejött a másik tipp: a szíjfeszítő. Érdemes az egész egységet cserélni vagy elég csak a görgőt? 2002/07-es autó, ez szerintem még a gyári egység, én csak a szíjat cseréltem amikor vettük 2013-ban (a kocsi órájában most 141k km van).

Nekem elég lett volna a görgőt cserélni, de sajnos egy napot csúsztam és szétment a görgő csapágya, ami vitte magával a feszítő tengelyét is. Ha a feszítő rugója el van gyengülve, csak akkor cserélném az egészet a helyedben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, Bmájki írta:

Nekem elég lett volna a görgőt cserélni, de sajnos egy napot csúsztam és szétment a görgő csapágya, ami vitte magával a feszítő tengelyét is. Ha a feszítő rugója el van gyengülve, csak akkor cserélném az egészet a helyedben.

Alig bírtuk visszalazítani, nem hinném h fáradóban lenne... 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, KMilán írta:

Úgy tudom van, de jó lenne tudni miért. :D Egyszerűbb dolgunk lenne.

Az igaz. :)
---csak nem akartma feleslegesen beírni több helyre is, mert az általános mászakis topicba már beírtam. Erről lenne szó:

"A központi zárat nem nyitja a távkapcsoló. Mivel használtan vettem a kocsit, nem tudom, hogy a távkapcsoló vagy a kp-i zár vevője-e a rossz. Ha egy másik Astrás kolléga távkapcsolóját szinkronizáljuk az én autómmal az működhet? "

Link to comment
Megosztás:

23 perce, cac írta:

Az igaz. :)
---csak nem akartma feleslegesen beírni több helyre is, mert az általános mászakis topicba már beírtam. Erről lenne szó:

"A központi zárat nem nyitja a távkapcsoló. Mivel használtan vettem a kocsit, nem tudom, hogy a távkapcsoló vagy a kp-i zár vevője-e a rossz. Ha egy másik Astrás kolléga távkapcsolóját szinkronizáljuk az én autómmal az működhet? "

Az sajna, vagy hál istennek nem ilyen egyszerű. Tech2 kell hozzá hogy egy másik kulcsot hozzá tanits a kocsidhoz. 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.