Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ez így van, de azért valamit csak elárul az, hogy csak 1.2-es motorú autóm van és erős izgalmi állapotban fogyasztok ÉVENTE 3 liter alkoholt. :)

Az a kormányösszekötő görbülés nem túl biztató, remélem visszafelé is lehet görbíteni ha az a baj. :rolleyes:

De azt a 3 litert egyszerre és gondolom jó kis hazai ágyas pálinkát. Én 6 éve kikanyarodtam nyáron főútra, lendületből, nem jöt senki mikor elindultam de leállt az autó magától. Lendületből felgurultam a járdára ami olyan 20 cm lehetett kb 20-30 al nehogy telibe verjen vki, mert sötét volt, és elment világítás minden. Beindítom az autót mert lecsúszott az akku saruról a test. megyek tovább és a nulláson, 20 km el később, 80-nál leszkadt az első lengőkar mindennel együtt :) Ott meg is álltunk szerencsére egy lehajtónál történt. Igaz nem opel volt de sztem annál is hasonló lett volna

Link to comment
Megosztás:

Kis csemege újévre:

Egy lefagyásnak, a "fehér" aszfaltnak, némi vagányságnak és a "rutinnak" köszönhetően sikerült padkát fognom 25-30-as tempónál jobb első kerékkel, kanyarban :blush: Oké, legközelebb lassabban veszem be. A padka magassága kb. 10cm, még ez volt a szerencse, különben fal. Dísztárcsa lerepült, sértetlen. Viszont a felni csúnyán benyomódott a peremén, kicsit lehorzsolva a szélét, kerék nem eresztett le. Kicsit oldalasan sikerült elkapnom a padkát.

Elindulva a kormány nem vészesen szitált, autó stabil maradt, városi 50-nél is, de nem erőltettem ezt a tempót. Érezhetően húzott jobbra, de nem szedte ki a kezemből a kormányt. muszáj volt egy helyre bemennem, a kerékcsere előtt, a benzinkút éppen útba esett. Fél órát állt az autó, a kerék akkor sem eresztett le. Irány a benzinkút. Pótkerekem eredeti /60-as nyári. Őt felraktam a jobb hátsó kerék helyére, a hátsó került előre, a sérült a csomagtartóba. Viszont a téligumik /65-ösek.

Szitálás megszűnt, jobbra húzás minimális lett, viszont a kormány jobbra "dől" sacc/kb 2 fokot. Lehet ehhez bármi köze az egyetlen /60-as guminak, vagy szimplán a futómű állítódott el, ami 1000%? Sérülést így laikus szemmel nem láttam a tengelyen, leszedve a kereket, nem áll semmi ferdén, terhelten is jól áll a kerék, 20km-es út alatt nem volt semmi gond. Nem nagyon fogom használni az autót míg ki nem cserélem a felnit hétfőn, utána irány futómű állítás.

Szerintetek számíthatok valami meglepetésre? Futómű generál csaknem? Felérhetett a dolog egy nagy kátyúval, habár nem szépít a dolgon.

Legalább azt értékeljétek, hogy őszinte voltam. Meg egy hatalmas nagy barom. A sortüzet saját magam kérném. Mindenkinek megvan a maga tanulópénze, de higgyétek el, hogy bármily paradox dolog a fenti sorokat olvasva amúgy vigyázok az autómra. B) Tényleg ne szidjatok, röhögjetek egy jót magatokba, vérciki volt leírni. ;)

Nem olyan ciki ha csúszik akkor csúszik!!

3043.gif

Én kb. tavaly jártam hasonló képpen csak én egy árok parton kiálló betontuskót fogtam meg olyan 30-as tempóval csúszva,kitekert kormány mellet .

Nálam ugyan ezek a problémák jelentkeztek amiket leírtál (felni ütődés,kormányszitálás,jobbra húzás,és a kormány sem állt középen)

Azt javaslom hogy mérd meg a két első kerék távolságát a sárvédő peremhez képest nincs-e valamelyik előrébb vagy hátrébb?Persze előtte tekerd a kormányt egyenesbe! :D

Ha igen kezdhetsz aggódni mert nekem is ez volt .Elgörbült a lengőkar és ki kellett cserélni.Nekem olyan 40-ezrbe meg állt,de én bontott(majdnem ujj )lengőkart raktam bele ott előttem szedték ki egy másik 2006-os évjáratú g-astrából aminek ronggyá volt törve a hátulja.

Link to comment
Megosztás:

Nem olyan ciki ha csúszik akkor csúszik!!

3043.gif

Én kb. tavaly jártam hasonló képpen csak én egy árok parton kiálló betontuskót fogtam meg olyan 30-as tempóval csúszva,kitekert kormány mellet .

Nálam ugyan ezek a problémák jelentkeztek amiket leírtál (felni ütődés,kormányszitálás,jobbra húzás,és a kormány sem állt középen)

Azt javaslom hogy mérd meg a két első kerék távolságát a sárvédő peremhez képest nincs-e valamelyik előrébb vagy hátrébb?Persze előtte tekerd a kormányt egyenesbe! B)

Ha igen kezdhetsz aggódni mert nekem is ez volt .Elgörbült a lengőkar és ki kellett cserélni.Nekem olyan 40-ezrbe meg állt,de én bontott(majdnem ujj )lengőkart raktam bele ott előttem szedték ki egy másik 2006-os évjáratú g-astrából aminek ronggyá volt törve a hátulja.

Uhh, remélem nálam nem lesz ilyen. Lengőkart néztem neten, 8e forint környékén vannak. A maradék 32e munkadíj volt?

Link to comment
Megosztás:

Uhh, remélem nálam nem lesz ilyen. Lengőkart néztem neten, 8e forint környékén vannak. A maradék 32e munkadíj volt?

Én 15 ért vettem a lengőkart de az rozsda és karcmentes volt a felnimet meg mivel alufelni volt 8-ért görgőzték ki,a munkadíj meg 10 ezer volt asszem.Ja meg cseréltünk 1db lengőkar szilentet is mert az megsérült kiszedéskor,de az csak egy pár ezer volt 3vagy 4 nem tom má pontosan .De ez így tényleg nincs 40 csak a körül van.

Link to comment
Megosztás:

....Legalább azt értékeljétek, hogy őszinte voltam. Meg egy hatalmas nagy barom. A sortüzet saját magam kérném. Mindenkinek megvan a maga tanulópénze, de higgyétek el, hogy bármily paradox dolog a fenti sorokat olvasva amúgy vigyázok az autómra. B) Tényleg ne szidjatok, röhögjetek egy jót magatokba, vérciki volt leírni. ;)....

Előfordulhat ilyesmi bárkivel....

Link to comment
Megosztás:

Fékhatás egy picivel jobb lett, abszolult nem nyikorog nem rág tehát csendben végzi a dolgát. A kézifék az viszont klasszisokkal jobb lett!

Akkor Meredekebb emelkedőn is jól fogja az autót gondolom, de télen ez is hajlamos a befagyásra? Dobbal már megszívtam, pedíg fűtött volt a garázs.

Link to comment
Megosztás:

Akkor Meredekebb emelkedőn is jól fogja az autót gondolom, de télen ez is hajlamos a befagyásra? Dobbal már megszívtam, pedíg fűtött volt a garázs.

Ez mindenhol jól fog ;) Én speciel nyáron sem nagyon használom, nemmég télen. Egyébként ha jól tudom a befagyás legtöbbször a bovdenben keletkezik. Bár javítsatok ki ha nem B)

Link to comment
Megosztás:

Ez mindenhol jól fog ;) Én speciel nyáron sem nagyon használom, nemmég télen. Egyébként ha jól tudom a befagyás legtöbbször a bovdenben keletkezik. Bár javítsatok ki ha nem B)

Így van. A bowden köpenyének végén megsérül a szigetelés, és ott be tud folyni a lé, majd belefagy. A pofák nem nagyon tudnak felfagyni a dobra, meg azok elindulás után úgyis kiolvadnának.

Link to comment
Megosztás:

Valami ilyen szép megoldás Engem is érdekele, ha valaki tudja hol, s mennyiért lehet beszerezni, vagy rábukkan, és szól, annak nagyon megköszöném!!!

Szerintem helvox.hu, ők forgalmaznak hekot.

Akkor javaslom a gyári xenonnal rendelkező fóliázott, fekete terepjáróknak is villogj csak!!!azok is tudnak vakítani rendesen. De most komolyan nekem kb 1 éve van xenon utólag, senki nem villantott még rám, pedig itthon szereltem be. Igaz gondosan figyeltem a beállításra és projektoros lámpában van. Ja és rendszeresen járok éjszaka.

Tudom régen volt, de azért leírom a véleményemet. A xenon, nem xenonnál sokkal lényegesebb, hogy projektoros lámpatestbe rakd a xenonodat, mint, hogy automata állítású fényszóród és fényszórómosód legyen. Utóbbit még talán meg is magyaráznám (sőt akarok is), de az első minek? Megszámolhatnátok út közben a nem xenonos rosszul beállított vakítós autókat is, vannak annyian, mint a xenont veszek, de projektoros lámpatestre nem költök vakítósak.

A kollegának meg igaza van FK angel eye (ami ugye projektoros lámpatest) xenon nélkül életveszélyes használni, mert sima halogénnal nullához konvergál a látótáv. A beállításhoz meg annyi, hogy minden lámpában két tekerő van, az egyik vertikálisan, a másik horizontálisan állítja. Tessék bőven tekergetni, én annó akkusfúróval tekertem a függőlegest, mert meguntam kézzel tökölődni. Egyébként ha nem megy, el kell vinni fényszóró beállításra.

Az a kormányösszekötő görbülés nem túl biztató, remélem visszafelé is lehet görbíteni ha az a baj. B)

Azt inkább ne hajlítgasd, inkább vegyél újat. 1000 alatti tétel, egyébként fékkel, futóművel ne játszadozzunk már. Ha a kormányösszekötőd eltörik, le is parkolod rögtön a verdát sebességtől függően akár totálkárral is.

Egyébként meg nem kell szégyenkezni van ilyen, a probléma nem itt kezdődik.

Link to comment
Megosztás:

Fékhatás egy picivel jobb lett, abszolult nem nyikorog nem rág tehát csendben végzi a dolgát. A kézifék az viszont klasszisokkal jobb lett!

Miért jobb?Mert nem akkora pofák fogják a dobot?

A tárcsásban is dobfék a rögzítőfék,csak kisebb!

Így van. A bowden köpenyének végén megsérül a szigetelés, és ott be tud folyni a lé, majd belefagy. A pofák nem nagyon tudnak felfagyni a dobra, meg azok elindulás után úgyis kiolvadnának.

A bowden is befagyhat,de leginkább a pofák fagynak oda a dobhoz és bizony csak kalapálásra vagy melegítésre engednek csak.

A dobba felverődik a víz és amikor megállsz ez szépen odafagy a benne lévő ferrodo porral keveredve a dob falára a pofával együtt.

Link to comment
Megosztás:

A tárcsásban is dobfék a rögzítőfék,csak kisebb!

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben ?? Teljesen felcsigáztál ! ;)

Pont ma szedte szét a szerelő a bal hátsót és én NEM NÉZTEM MEG! B)

De rákérdeztem, és azt mondta, hogy ilyen a Vectrákban van/volt.

Valamikor már volt ez téma.

Link to comment
Megosztás:

Heló ecsibári! (Lakatos Cshapó Gyula után szabadon B) - youtube)

Szóval a következő a kérdésem:

Egy hónapja vételeztem én a nekem igen tetsző fekete metall caravanomat. OPC hűtőrács meg minden ódefain!

Örülök is neki mint pék kutyája a meleg kiflinek, csak hát nincs garázsom a közelben ami napi használtatra is jó lenne.

Így vagy elteszem a kocsit télire, akkor meg minek kocsi ugyebár, vagy itt áll a lelkem a ház előtt, hóban, sárban, fagyban.

Gondolom nem tesz jót a karosszériának a ráfagyott sós hólé, meg minden ami ilyenkor előfordul.

Az lenne a kérdésem, hogy ilyen körülményekhez van-e valakinek ötlete, hogy mégis hogyan lehetne megóvni a kocsit, vagy

mit érdemes csinálni vele. Esetleg semmit sem? szóval szeretnék én rá vigyázni, csak nem tudom hogyan tegyem.

Várom 5leteiteket.

ÜDV:freeze

Link to comment
Megosztás:

Heló ecsibári! (Lakatos Cshapó Gyula után szabadon B) - youtube)

Szóval a következő a kérdésem:

Egy hónapja vételeztem én a nekem igen tetsző fekete metall caravanomat. OPC hűtőrács meg minden ódefain!

Örülök is neki mint pék kutyája a meleg kiflinek, csak hát nincs garázsom a közelben ami napi használtatra is jó lenne.

Így vagy elteszem a kocsit télire, akkor meg minek kocsi ugyebár, vagy itt áll a lelkem a ház előtt, hóban, sárban, fagyban.

Gondolom nem tesz jót a karosszériának a ráfagyott sós hólé, meg minden ami ilyenkor előfordul.

Az lenne a kérdésem, hogy ilyen körülményekhez van-e valakinek ötlete, hogy mégis hogyan lehetne megóvni a kocsit, vagy

mit érdemes csinálni vele. Esetleg semmit sem? szóval szeretnék én rá vigyázni, csak nem tudom hogyan tegyem.

Várom 5leteiteket.

ÜDV:freeze

Autótakaró ponyva

Link to comment
Megosztás:

szóval szeretnék én rá vigyázni, csak nem tudom hogyan tegyem.

Ha normális és hosszútávú megoldást keresel bérelj garázst.

Egy havi bérleti díj is nagyságrenddel kevesebb, mint amennyi kárt okozhat egy - két idióta jószándékú köcsög, aki éppen akkor volt olyan kedvében és letörte a tükröt, lenyúlta a dísztárcsákat, vagy netán szétvágta a gumit, vagy lelocsolta kromofággal (erre volt már itt példa a fórumon nem is olyan régen!), szóval szerintem nem nylon zacskó, meg doboz, meg ponyva,meg biztonságos kivilágított parkoló és más hasonló m@rhaságok, hanem GARÁZS!!

Link to comment
Megosztás:

Azt inkább ne hajlítgasd, inkább vegyél újat. 1000 alatti tétel, egyébként fékkel, futóművel ne játszadozzunk már. Ha a kormányösszekötőd eltörik, le is parkolod rögtön a verdát sebességtől függően akár totálkárral is.

Egyébként meg nem kell szégyenkezni van ilyen, a probléma nem itt kezdődik.

Csak egy kósza, elkeseredett felvetés volt. ;) Egyébként ma kétszer is nagyobbat fékeztem (nem sorskísértésből B) ) és a jobb első kerék felől jött egy koppanó hang, amikor a kocsi is bólintott egy kicsit. Amúgy nem lehet hallani kátyún sem, nem ráz a kocsi, még mindig olyan, mintha kötélen húznák, csak most egy ici-picit jobbra húz az a kötél. :blush: Gondolom szilent. Csak jövőhéten tudom elvinni futóműbeállításra, addig nagyon óvatosan és csak rövid távokon használom.

Link to comment
Megosztás:

ezen már én is gondolkodtam, de nem igazán tudom, hogy mindennapos használat esetén mit kezdenék vele reggelenként, főleg ha esett a hó is. Hová tenném? Sőt azon is gondolkodtam már, hogy valójában mi a praktikus használata ennek. Talán akkor jó ez, ha valaki mondjuk csak hétvégénként megy a kocsival és akkor leszedi róla de hétköznap egyéb fedett hely nem lévén ezt használja. Mint egyetlen megoldást.

Napi használatnál nem látom az értelmét, de mindenesetre köszönöm a választ.

Link to comment
Megosztás:

ezen már én is gondolkodtam, de nem igazán tudom, hogy mindennapos használat esetén mit kezdenék vele reggelenként, főleg ha esett a hó is. Hová tenném? Sőt azon is gondolkodtam már, hogy valójában mi a praktikus használata ennek. Talán akkor jó ez, ha valaki mondjuk csak hétvégénként megy a kocsival és akkor leszedi róla de hétköznap egyéb fedett hely nem lévén ezt használja. Mint egyetlen megoldást.

Napi használatnál nem látom az értelmét, de mindenesetre köszönöm a választ.

Bocs,én azt hittem több napig nem használod a verdát aztán előveszed.

Link to comment
Megosztás:

Ha normális és hosszútávú megoldást keresel bérelj garázst.

Egy havi bérleti díj is nagyságrenddel kevesebb, mint amennyi kárt okozhat egy - két idióta jószándékú köcsög, aki éppen akkor volt olyan kedvében és letörte a tükröt, lenyúlta a dísztárcsákat, vagy netán szétvágta a gumit, vagy lelocsolta kromofággal (erre volt már itt példa a fórumon nem is olyan régen!), szóval szerintem nem nylon zacskó, meg doboz, meg ponyva,meg biztonságos kivilágított parkoló és más hasonló m@rhaságok, hanem GARÁZS!!

Hát igen ez volna a legjobb. Van ugyan garázsom, de messze ahhoz hogy mindennap oda vigyem és vegyem ki reggel.

A környéken már érdeklődtem, hogy van-e kiadó, de lehet, hogy radikálisabb megoldást keresek és minden egyes környékbeli garázsra rakok egy cetlit: "GARÁZS BÉRELNÉK" B)

Viszont továbbra is várok 1-2 olyan öteltet, hogy viaszold le, mossad le gyakran stb (ezek nem biztos hogy jók csak jellegét tekintve ilyenekre is gondoltam, hátha van valami ilyen praktikum is addig amíg nem lesz garázs)

Egyébként kösz a választ

Link to comment
Megosztás:

Ja, nem hülyeség: télire valami jó vax-al lekenni, lekenetni. Kézi autómosóban biztos ajánlanak valami jó megoldást/szert.

Én nyáron egyszer-kétszer lekentem valami szerrel, a márkáját már nem tudom, de tény, hogy könnyebben lejött róla esős idő után a kosz , illetve nem száradt rá úgy, mint máskor előtte. Szóval télire meg biztos nem teszel vele rosszat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.