Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Hjaaaj a Trabinál hogy tudtam! Sőt, hogy hogyan kell leállítani, hogy reggel hidegben induljon!! hmmm! régi szép idők! :D

Azám!

Aztán mikor kezdte megadni magát a főtengelyszimmering, akkor meg egyszerre nyomni a gázt és aféket is, hogy ne fulladjon le. Másik lábbal meg kuplungolni :)

És ráadásul egy 13-as meg egy 10 kulccsal mindent meg tudtál javítani rajta. Ékszíjcsere hóesésben, hengerfejtömítés nagyanyámnál a kapuszínben...

Persze egy percig sem vágyok vissza bele, mert azért nem lehet összehasonlítani egy OPEL-lel :)

Link to comment
Megosztás:

A másodikat nyugodtan megveheted.

A harmadiknál egy bárhonnan importálható kép van csak, így hát ezt elpasszolnám.

Az elsőről még nem esett szó, de már te is tudod, hogy ... nono.gif

Köszi! Én is így gondoltam, csak jobb rákérdezni. :)

És szerinted/szerintetek erre van garancia? Ha igen, mennyi? Az OSRAM-tól az riaszt el, hogy ugrik 3000 HUF ha netán egy hét alatt kiégne...

Link to comment
Megosztás:

Az elsőről még nem esett szó, de már te is tudod, hogy ... nono.gif

Zachi cartárs!

Lehet, hogy naiv vagyok, de mire gyanakszol az elsővel kapcsolatban? Esetleg hamisítvány?

Azért kérdem, mert én pont azon gondolkodtam el, mármint az elsőn...

Nekem is gyanús volt, hogy ennyire olcsó. Meg a doboza, valamint az izzó felső része más színű, ami gyanússá teszi nekem. Persze tudom, hogy ez laikus hozzáállás. :)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk, az éremnek két oldala van: hatalmasat fejlődött pl. a biztonság (egy Daciával azért hamarabb ottmaradt az ember...), sokkal kisebb étkűek az autók, megbízhatóbbakká is váltak + 1000 egyéb hasznos dolog.
Biztonság fejlődött, ez kétségtelen, de még ma is lespórolnák az ABS-t, ha nem lenne kötelező. Meg rosszul hangzik a PR-nál, hogy ha csak három csillagot kap a törésteszten, meg csak négy légzsák van benne, a másikéban meg hat. A fogyasztás szerintem egyáltalán nem csökkent, ugyanúgy el lehetett járni 20-30 éve is 7 literrel 100km-t, mint most (persze nem Ladaval). Erre szokták mondani, hogy de az 50 lovas motor volt, most meg 100 lovas. Igenám, de ha a 100 lovat kihasználod, akkor már nem 7 litert nyel le, hanem 14-et. Mert ahhoz, hogy most 90-el menj, ahhoz most se kell kevesebb lóerő, mint akkor. A leadott lóerő meg nem tud máshonnan jönni, csak az elégetett üzemanyagból. Mondjuk a mostani technikával egy akkori tömegű autóval valószínűleg kisebb fogyasztással el lehetne járni, dehát ugye a tömeg meg emelkedett. Szóval a fajlagos fogyasztás minden bizonnyal csökkent, de az abszolút fogyasztás kb. ugyanott maradt, tehát én A-ból B-be eljutáshoz 7 liter benzin árát csengetem ki 100km-re, függetlenül, hogy a G Astraval vagy az E Kadettel megyek. Nameg állandó nagyobb sebességnél (országút, autópálya) inkább a légellenállás a döntő tényező, nem a súly. Motorikusan a megbízhatóság meg egy érdekes kérdés. Főtengely-, vezérműtengely jeladó, trafóhíd megdöglése nem volt jellemzőbb, mint most (lehet, hogy Ladanal, Trabinál igen, azt nemtudom).

Meg amit mond Pootj, hogy ékszíjcsere hóesésben. Akkoriban nem volt divat (vagy előírás) időre vagy kilóméterre cserélni az ékszíjat, mint most, hanem ment, amíg el nem szakadt. Semmit nem mond a megbízhatóságról, inkább arról, hogy akkor nem volt pazarlás, mert addig használtak valamit, amíg az működött. Most meg ha kiég a bal helyzetjelző, akkor kicseréljük a jobboldalit is, mert "az is biztosan nemsokára ki fog égni". Ezzel az erővel ki lehetne az összes izzót cserélni "ha egyik kiégett, akkor a többi kiégése is várható" mottóval. Egy frászt, lehet, hogy tovább menne, mint amit beteszel helyette, mert az izzólámpa az már csak ilyen természetű. Ez az addig használat, amíg működik, nagyjából az összes kopó alkatrészre elmondható. Ha kicsit zörgött a futómű, hadd zörögjön. Most meg minden apró rezdüléssel rohanunk a szervízbe...

Nem mondom, hogy jobb volt akkor, mert tény, hogy a mostani autók szebbek, kényelmesebbek, környezetbarátabbak, de nem kell átesni a ló másik oldalára se. Most már arra is lusták vagyunk, hogy a hátsó ablaktörlőt bekapcsoljuk, helyette elvárjuk, hogy ha az első be van kapcsolva, meg hátramenetben van a váltó, akkor a hátsó is bekapcsoljon...

Link to comment
Megosztás:

Bocs, de az 1.8-nál tudomásom szerint az ECU a szívómodulra volt felfogatva, nem a hengerfejre !

Az csak az 1.4-1.6-os mocik kiváltsága volt...

Pls. ellenőrizd le még egyszer ! :)

Erre a dologra tud valaki jó magyarázatot adni? Miért lehet az jó, hogy nagy hőingadozásnak kitett helyre teszik, mondjuk a tűzfalon egy konzolra is lehetne szerelni. Vagy ismét spórolt a gyár 10 méter vezetéket?

Link to comment
Megosztás:

Nem mondom, hogy jobb volt akkor, mert tény, hogy a mostani autók szebbek, kényelmesebbek, környezetbarátabbak, de nem kell átesni a ló másik oldalára se.

Jókat mondol. :) Számomra ezek a túlzások a hárombetűs (ASR és társai) ketyerék, meg a végletekig kikönnyített kormányszervo, automata váltó, stb. Szép, meg jó, meg adott esetben biztonságos dolgok ezek, de odavan a vezetés élménye, nem te vezeted az autót, hanem a drótok, valós visszajelzés nincs az útról, nem jó ennyire sterilen autózni.

Link to comment
Megosztás:

A másodikat nyugodtan megveheted.

A harmadiknál egy bárhonnan importálható kép van csak, így hát ezt elpasszolnám.

Az elsőről még nem esett szó, de már te is tudod, hogy ... nono.gif

Az élettartamuk elég "tiszavirág" mértékű....

Nekem az OSRAM mondhatjuk bevált, kb 3 évig bírta....

Link to comment
Megosztás:

Erre a dologra tud valaki jó magyarázatot adni? Miért lehet az jó, hogy nagy hőingadozásnak kitett helyre teszik, mondjuk a tűzfalon egy konzolra is lehetne szerelni. Vagy ismét spórolt a gyár 10 méter vezetéket?

Mint a Dti-nél detto, az adagoló vez. doboza is a meleg blokkon van, be is szarik a hőtől, meg a hőingadozástól.

Link to comment
Megosztás:

Erről egy vicc jut eszembe:

Egy legény elmegy a bölcs rabbihoz tanácsért.

-Mondd rabbi, megnősüljek vgay ne nősüljek.

-Mindegy édes fiam, tíz év múlva úgyis megbánod :)

Ezt a héten hallottam!

Az öreg paraszt bácsi felmegy Pestre aztán vesz egy bikát. Mivel elég jó áron vette, még maradt is pénze gondolja ha már itt van bemegy egy kuplerájba. De a bikát nem meri az utcán hagyni mert hátha ellopják, azt is beviszi. Miután megtörtént a dolog el is megy a bikával haza. Ezután a kuplerájba nagy kiváncsian faggatni kezdik azt a qrvát aki az öreggel volt:

  • Na, milyen volt a kis öreg?- kérdezik
  • Az öreg, az haggyán..., de az a vikingsapkás az nem semmi!! :)

Link to comment
Megosztás:

Jóó reggelt!

Nagyon csend lett itt...

banjani meglestem az oldalad CS-on, kwaszép autód van. Olyan a kasznija mint egy DeLorean-nek. Mintha rozsdamentes acél volna. :lol:

Meg még az alakja is olyan nem??? Szerintem most h mondod nekem DeLorean-em van, ami kicsit hasonlít arra az opelre ami neked is van :) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.