Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Bakker! Ekkorát tévedtem. Eddig abban a hiszemben voltam, hogy 256-os van. Végig ezt mondtam a szerelőnek, hogy azt rakjon rá.

Hát most lementem a garázsba és megnéztem. 236-os.Viszont a jó hír, hogy ez a Brembo, ami nekem is van a Bárdinál 5000Ft.

256os tárcsa csak 1.8tól felfelé van F astrán..... hátul a Caravanokon meg dobfék van,ezalól kivétel a c20xe és az x20xev.(Ha jól tudom :huh: )

Link to comment
Megosztás:

Tárcsát és dobot nem szabályoztatunk ám :huh:

Aztán miért? Ha a max méreteken belül maradunk, akkor nem lehet baj velük. Nekem eddig még sosem volt problémám a felszabályozott alkatrészekkel. Tökéletesen működnek és sokkal olcsóbb, mint az új alkatrész.

Link to comment
Megosztás:

Aztán miért? Ha a max méreteken belül maradunk, akkor nem lehet baj velük. Nekem eddig még sosem volt problémám a felszabályozott alkatrészekkel. Tökéletesen működnek és sokkal olcsóbb, mint az új alkatrész.

nyugi te is meghalsz eccer mint én a tárcsa miatt :huh:

Link to comment
Megosztás:

Na akkor LE függő inkább a dolog.

ezt egyszer már asszem kitárgyaltuk, vgy lehet hogy csak motorhoz kapcsoltuk?? de az meg ugyan az :huh:

gondolom feltételezték, hogy ha valaki nagyobb erősebb mocival veszi az ki is használja...mintha pl én is a kis 1,4esemel nem használnám néha elég intenzíven, a féket.

Link to comment
Megosztás:

Akkó, most azt mondja meg valaki, hogy az 1.8 8v mekkora tárcsa van :huh:

Korábban egyszer már leírtam az alábbi gyári adatokat a szerelési kézikönyvből, de akkor többen jelezték, hogy a saját autójukon más méret van. Nem kizárt, hogy az autó évjárata is számít, mert 1996-tól például a Caravanok hátsó dobfékének átmérője megnőtt.

Az X16SZ (AT), C16SE, X16XEL és C18NZ típusokhoz 256 mm-es hűtött féktárcsa kellett, ezek 20 mm vastagságúak voltak, és 17 mm-nél kerültek a kukába. Az X18XEL, X18XE, C20NE, C20XE és X20XEV típusokhoz szintén a 256-os hűtött tárcsa kellett, ezek eredeti vastagsága 24 mm volt, és legkésőbb 21 mm-nél váltak csereéretté. A C14NZ, X14NZ, X16SZ (MT) és C16NZ típusokhoz kellett a 236 mm-es "sima" tárcsa (12,7 mm új korában, 9,7 mm csereéretten).

Link to comment
Megosztás:

Korábban egyszer már leírtam az alábbi gyári adatokat a szerelési kézikönyvből, de akkor többen jelezték, hogy a saját autójukon más méret van. Nem kizárt, hogy az autó évjárata is számít, mert 1996-tól például a Caravanok hátsó dobfékének átmérője megnőtt.

Az X16SZ (AT), C16SE, X16XEL és C18NZ típusokhoz 256 mm-es hűtött féktárcsa kellett, ezek 20 mm vastagságúak voltak, és 17 mm-nél kerültek a kukába. Az X18XEL, X18XE, C20NE, C20XE és X20XEV típusokhoz szintén a 256-os hűtött tárcsa kellett, ezek eredeti vastagsága 24 mm volt, és legkésőbb 21 mm-nél váltak csereéretté. A C14NZ, X14NZ, X16SZ (MT) és C16NZ típusokhoz kellett a 236 mm-es "sima" tárcsa (12,7 mm új korában, 9,7 mm csereéretten).

És ami hiányzik: 17D, 17DR: 236-os hűtött, alapból 20mm-es, 17-nél csereérett.

Link to comment
Megosztás:

Versenyen? :huh:

így van. :lol:

ilyenkor tudatosul az emberben, hogy nem olyan biztos pont az autóban a féktárcsa, hogy bármilyen

hülyeséget kibírjon :D érdemes betartani a gyári ajánlásokat a méretekre, amik eleve kizárják a

használt tárcsák felszabályzását.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.