Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Igen az elvileg pont jól van dőlt betűvel. Van két aranykezű kasztnis cimbim, mindkettő 99%-ban abból él, hogy a márkaszervizek hozzájuk viszik javíttatni az autókat, X összegért majd a márka szerviz X egész számú többszörösét számlázza tovább a naív ügyfélnek. Kipufogó szervizt is tudok, aki ebből él nagyrészt.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj , hogy bevittem az opelékhoz ha kész elhozom men akartam vele foglalkozni, hivtak hogy még két kilò aztán csinálják is. Hol itt a nyerészkedés? Az idoklás a következő mivel az auto öreg így az alkatrészei is, csak új alkatrészekkel tudják pótolni de az nagyobb értéket képvisel mint ami az autòban volt így az alkatészt 50%-ban térítik. Semmi gond mondom megcsinálom én sokkal olcsóbb csak az én időm megy vele bontott alkatrész keresés stb igen ám de számlával kell igazoni mindent vagy kérem a számla nélküli kifizetést ami 1/3-a a kárősszegnek. Ùgy döntöttem vegyék gtk-ra ami persze megit lutri a bontòbörze és a tax ár külömbözetét fizetik ki, lényeg a lényeg ha összetörik csak rosszul járhatsz.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj , hogy bevittem az opelékhoz ha kész elhozom men akartam vele foglalkozni, hivtak hogy még két kilò aztán csinálják is. Hol itt a nyerészkedés? Az idoklás a következő mivel az auto öreg így az alkatrészei is, csak új alkatrészekkel tudják pótolni de az nagyobb értéket képvisel mint ami az autòban volt így az alkatészt 50%-ban térítik. Semmi gond mondom megcsinálom én sokkal olcsóbb csak az én időm megy vele bontott alkatrész keresés stb igen ám de számlával kell igazoni mindent vagy kérem a számla nélküli kifizetést ami 1/3-a a kárősszegnek. Ùgy döntöttem vegyék gtk-ra ami persze megit lutri a bontòbörze és a tax ár külömbözetét fizetik ki, lényeg a lényeg ha összetörik csak rosszul járhatsz.

Ezt egy idióta szabály miatt csinálják. Vagyishogy új alkatrész beépítésével a te 15 éves autód értéke növekszik, vagyis hogy te hasznot húzol ebből, elméletben. Ami persze a gyakorlatban nem igaz, mert egy gallyra törött autótól minden vásárló irtózik, és nemhogy drágábbért, de még olcsóbbért sem akarják megvenni. Ezért nem fizetik ki az alkatrész teljes árát, csak valamennyi részét.

Link to comment
Megosztás:

Megérkezett :)

Amikor kerestem, akkor égen földön nem volt.

Időközben be is szereltem a műszeregységet, minden tökéletesen teszi a dolgát. A fordulatszámjel el volt húzva gyárilag a helyére, szóval ezzel a részével nem is kellett mókolni. A km óra állását beállítottam az eredeti értékre, jó kis móka volt, úgy, hogy a számlapot és a mutatót nem vettem le a helyéről. Ahol a számkerekeket mozgató kis fehér fogaskerekek tengelye van, ott már meg volt fúrva a műanyag, szóval a tengely ki lehetett oldalra húzni. Így a fogaskerekek kiestek a helyükről, a számkerekeket pedig tetszőleges értékre lehetett állítani. (ez a km óra már volt tekergetve) Mikor a beállítás megvolt, a tengelyt szakaszosan visszadugva, a fogaskerekekekt egyenként visszarakva kész is volt a produkció.

Meglepett, hogy ebben a műszeregységben szinte minden lehetséges visszajelző benne van már, ami csak szükséges lehet. Vonóhorog index visszajelző (ezek szerint a B Corsának a multitimere is tudja villogtatni), biztonsági öv visszajelző stb.

100 km/h-nál 2750 a fordulatszám... Ez akkor milyen váltó, rövid, vagy hosszú?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!most lettem corsa tulaj egy pici 10. 12 v motoru corsát vettem.ami nagyon tetszik csakhogy világit a sárga motorlámpa.azt vettem észre hogy hidegen melegen is jól müködik csak ha pl lassitok intenziv fék stb olyan mintha leakarna állni volt már hogy ugy leesett az alapjárat hogy le is állt.és ritkán olyan inditáskor mintha csak 2henger menne.mi lehet a gond?légtömegmérö?egr szelep?segitesetek mert nem szeretnék fölösleges pénzeket rákölteni.mert ugyebár a szerelök ugyis csak találgatnának.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!most lettem corsa tulaj egy pici 10. 12 v motoru corsát vettem.ami nagyon tetszik csakhogy világit a sárga motorlámpa.azt vettem észre hogy hidegen melegen is jól müködik csak ha pl lassitok intenziv fék stb olyan mintha leakarna állni volt már hogy ugy leesett az alapjárat hogy le is állt.és ritkán olyan inditáskor mintha csak 2henger menne.mi lehet a gond?légtömegmérö?egr szelep?segitesetek mert nem szeretnék fölösleges pénzeket rákölteni.mert ugyebár a szerelök ugyis csak találgatnának.

Egy fórumon még inkább csak találgat mindenki.

De volt akinek megoldódott sokadik próbálkozás (egr,szonda,trafósor,stb) után ilyen jellegű baj,ott ECU volt a hibás. Nem jelenti azt,hogy nálad is ez van,de jó tudni,hogy az is csinálhatja.

Link to comment
Megosztás:

Megoldottam rommá szedtem a kocsit mire megtaláltam a közponi zár vezérlőt, ami persze az ecu mögött az oszlopba van rejtve a szönyeg mögé, vezérlő szétszed abban a relé egyik lába elvállott a nyáktól megforrasztottam most mükődik.

Link to comment
Megosztás:

Nagy az előgyújtás.

Vagy rossz benzint tankolsz vagy csak túl lett tekerve az elosztó.

Alatta van egy 13-as csavar azt kilazítva a motor forgásával megegyező irányba tekerj pár mm-t (magad felé ha szembeállsz) ha jó kútról származó anyaggal is csinálja.

Szia! Köszönöm, megpróbálkozom másik kúttal, bár régóta ott tankolok. Az elosztóhoz nem nyúltam korábban, akkor is lehet gond a túltekerés? Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, elszakadt eza piros levego vezeték, ragasszam le végét szerintetek, járó motornál szív. Igazából nem is tudom mire van :)

Ha lezárod szépen leölöd vele a motorodat télen kopási szempontból, ugyanis ez a cső egy zsalut mozgat a vákuummal, aminek az erőssége -0.6 barról csökken minél jobban melegszik a motor, amikor eléri az üzemi hőmérsékletet, a levegőt nem a keresztmerevítő környékéről szívja, hanem leömlőn található hőpajzs alól, így a motor melegebb levegőt kap és nem gyilkolod vele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

üdv

szóval nem indul a vas :( Neki is estem kideríteni mi lehet a gond. Az AC zummoges hiányából arra jutottam nem kap benyát. Benya csövet lehúztam a szűrőről és indítok, benya nem jött. Akkor következő lépés az volt lehúzni az AC vezetékét és egy helyzetjelző lámpa került bele ami persze világított. Viszont most kicsit el vagyok bizonytalanodva mert azt mondták direkbe kellett volna kötni az AC-t. Ohm mérővel ki mértem, mindig más és más értéket mértem. Holnap érkezik az "új" bontott. Elviekben jól hiszem hogy az AC-t kell cserélni? Mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Se-n meg xe-n egyáltalán nincs ilyen meleg levegő bizbasz akkor azokat gyárilag úgy csinálták,hogy gyilkolva legyenek? Nekem már nincs, semmivel nem melegszik hamarabb mint mikor volt, meg semmi hátrányát nem vettem észre a nemlétének.

Nekem sincs sajna, én pedig szeretném hogy gyorsabban melegedjen a motor. Alapjáraton elég lassan van üzemi hőfok. Termostát jó! :)
Link to comment
Megosztás:

Se-n meg xe-n egyáltalán nincs ilyen meleg levegő bizbasz akkor azokat gyárilag úgy csinálták,hogy gyilkolva legyenek? Nekem már nincs, semmivel nem melegszik hamarabb mint mikor volt, meg semmi hátrányát nem vettem észre a nemlétének.

A fényképen NZ motor szerepelt, tudom hogy az általad említetteken nincs ilyen dolog, de hozzá kell tenni mindkettő hengerenkénti befecskendezéses, tehát a keverék eleve "meleg" helyre az égéstérbe kerül be és ott keveredik, ezáltal jobb az égés, a központinál a keverék nagyobb utat tesz meg míg az égéstérbe kerül, ezért így oldották meg, hogy a keverendő levegőt melegítették fel.

A motor leölés másodlagos dolog, de nem vitatkozok, mindenki azt csinál vele amit akar, amit én írtam az az ő kérdésére és motorjára volt a válasz.

Link to comment
Megosztás:

Nekem sincs sajna, én pedig szeretném hogy gyorsabban melegedjen a motor. Alapjáraton elég lassan van üzemi hőfok. Termostát jó! :)

Nekem is nagyon lasssan melegszik a motor, megvan ez a melegítő szarság, működik is rendesen a vákuumos csappantyú, és mégis.

Link to comment
Megosztás:

üdv

szóval nem indul a vas :( Neki is estem kideríteni mi lehet a gond. Az AC zummoges hiányából arra jutottam nem kap benyát. Benya csövet lehúztam a szűrőről és indítok, benya nem jött. Akkor következő lépés az volt lehúzni az AC vezetékét és egy helyzetjelző lámpa került bele ami persze világított. Viszont most kicsit el vagyok bizonytalanodva mert azt mondták direkbe kellett volna kötni az AC-t. Ohm mérővel ki mértem, mindig más és más értéket mértem. Holnap érkezik az "új" bontott. Elviekben jól hiszem hogy az AC-t kell cserélni? Mi a véleményetek?

Puding próbája. ;)

Link to comment
Megosztás:

Megjött a hidegebb idő és sajnos nehezebben indul a kis corsa-m. Mi lehet a gondja? Szépen teker az önindító, azzal nincs gond, csak nem kapja el. Nyáron mikor ~20-25 fokok voltak, első, reggeli hidegindításnál nem volt probléma. Lehetséges, hogy párásabb a levegő és az elosztónál áthúz?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.