Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok,

Van egy 96-os 1,2es Corsám, X12SZ motorkóddal, és az alábbi problémához kérnék segítséget:

- üzemanyagszint jelző jobb szélen kiakad

- vízhőfok folyamatosan emelkedik nagyon gyorsan, kb 1 perc alatt azt mutatja hogy 100°C fölött van a víz, valójában azonban még csak alig meleg a motor, megálltam, megnéztem a vizet is. Ha tényleg túlmelegszik a víz, akkor kapcsol a venti.

Ezt a két hibát egyszerre csinálja, hideg-meleg motor mindegy, mehet közben, induláskor. Merre keressem a gondok forrását?

Kb. azóta jelentkezik a dolog, hogy két napja ki lett cserélve a kipufogó a katalizátortól végig, bár nem tudom hogy annak lehet-e köze hozzá.

Köszi előre a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy 96-os 1,2es Corsám, X12SZ motorkóddal, és az alábbi problémához kérnék segítséget:

- üzemanyagszint jelző jobb szélen kiakad

- vízhőfok folyamatosan emelkedik nagyon gyorsan, kb 1 perc alatt azt mutatja hogy 100°C fölött van a víz, valójában azonban még csak alig meleg a motor, megálltam, megnéztem a vizet is. Ha tényleg túlmelegszik a víz, akkor kapcsol a venti.

Ezt a két hibát egyszerre csinálja, hideg-meleg motor mindegy, mehet közben, induláskor. Merre keressem a gondok forrását?

Kb. azóta jelentkezik a dolog, hogy két napja ki lett cserélve a kipufogó a katalizátortól végig, bár nem tudom hogy annak lehet-e köze hozzá.

Köszi előre a segítséget

A kipufogórendszer cserénél lett valami hegesztve, ha igen levettétek az egyik akku sarut?

Valószínűleg a hiba a műszeregységnél lesz, ha mind a kettő óraegység egyszerre rossz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Cserélnem kellett a bal hátsó fékmunkahengert, mert folyatott. Nemigen akart engedelmeskedni a szép szónak, be volt rohadva mindenhol, a csőkötéseket seholsem lehetett oldani, csak a fűrész segített. A hollandi nyakánál elvágtam a csövet. Így már lejött a régi munkahenger.

IMG05891-20150426-1534_www.kepfeltoltes.

A fékolaj ömlése közepette, egy másik hollandi csőre való ráhúzásával, és a cső végének felperemezésvel tudtam összerakni a féket az új munkahengerrel.

A jobb oldalival nincs baj, ennek ellenére párban akartam cserélni őket, de az egész délután tartó szívás most elvette a kedvemet tőle :)

Link to comment
Megosztás:

A kipufogórendszer cserénél lett valami hegesztve, ha igen levettétek az egyik akku sarut?

Valószínűleg a hiba a műszeregységnél lesz, ha mind a kettő óraegység egyszerre rossz.

Nem volt hegesztve semmi, viszonylag könnyen le lehetett szedni az új is egy kis erőlködéssel fel is ment, bilincs, csavar, kész.

Menet közben ha nincs gond, de ablakmosót nyomom, utána egy kis időre meghibban mind a két mutató, de vissza is állnak.

Lehet valami földelés vagy kontakt-hiba? Lebontom a konzolt aztán hátha ott van valami gond

Módosítva : Leventikusz
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Mostanában szórakozik a TID hőmérséklet mutató... Általában a 3 - vonalon kívül szokott még -34.5 fokot is mutatni... a külső szenzor vezetékeit 2x forrasztottam újra, után egy darabig jó aztán megint nem. Olvastam korábban, hogy a TIDnél a forrasztás elszokta magát engedni, nem nem emlékszem, hogy hol volt, azt hiszem LököttZsiráf írta, bár ha így lenne akkor nem találom a magyarázatot arra, hogy néha miért jó... Valakinek valami elképzelés?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában szórakozik a TID hőmérséklet mutató... Általában a 3 - vonalon kívül szokott még -34.5 fokot is mutatni... a külső szenzor vezetékeit 2x forrasztottam újra, után egy darabig jó aztán megint nem. Olvastam korábban, hogy a TIDnél a forrasztás elszokta magát engedni, nem nem emlékszem, hogy hol volt, azt hiszem LököttZsiráf írta, bár ha így lenne akkor nem találom a magyarázatot arra, hogy néha miért jó... Valakinek valami elképzelés?

Igen, típushibája a TID-nek, ki kell venni a helyéről, szétpattintani és finoman lenyitni a panelt, figyelve a szalagkábelre, mert könnyen szakad, majd ki kell venni a csatlakozót és újra beforrasztani.

Utána jó lesz, ha a jeladó is jó!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Mostanában szórakozik a TID hőmérséklet mutató... Általában a 3 - vonalon kívül szokott még -34.5 fokot is mutatni... a külső szenzor vezetékeit 2x forrasztottam újra, után egy darabig jó aztán megint nem. Olvastam korábban, hogy a TIDnél a forrasztás elszokta magát engedni, nem nem emlékszem, hogy hol volt, azt hiszem LököttZsiráf írta, bár ha így lenne akkor nem találom a magyarázatot arra, hogy néha miért jó... Valakinek valami elképzelés?

Jól emlékszel, ez a hozzászólás volt az.

A hozzá tartozó kép pedig:

csati_2.jpg

Látszik a kontakthiba, ezért mutat(hat) hol helyes értéket a hőmérő, hol pedig nem.

Link to comment
Megosztás:

nekem is ez volt a problémám, új gumibak és a kipufogó cső áthegesztése oldotta meg (utángyártott dobom van)

Szerencsémre nekem csak a 4 gumibak volt totál szétszakadva.....és ismét forintokból meg lehetett oldani a problémát, juhhhéééé:D

A lényeg pedig a szerelő árát is megsporoltam.........:D

Link to comment
Megosztás:

Szia,

"Sikerült megoldani. ezt a szögjeladót 0 pontra állitgatva. :D"
99-es corsamon hasonlo hiba van, picit balra fordul a kormany, viszont nalam nem nehez jobbra tekerni.
Ez a jelerzekelo belulrol allithato? azt hittem a motorterbol csak. Kormany levetele nelkul is el tudom erni? (legzsakot nem piszkalnam meg)
mit kell szetbontani, hogy elerjem? Gondolom nalam picit jobbra kell forditanom (feltetelesem 2 csavar tartja atellenesen)
koszonom, T

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy van egy B Corsa-m és vennék rá alufelnit! Az ET számmal vagyok gondba hogy a gyári 49 és amit kinéztem felnit az ET38-as! Az lenne a kérdésem hogy felmenne e a kocsira az 14" ET38as felni?

Szia!

Az ET szám azt mutatja meg, hogy a felni küllői, mennyire van a közép sikjatól, azaz ha kisebb ET felnit veszel, akkor kiljebb lesz, jobban néz ki. A lényeg az osztokor, illetve az agyátmerő, hogy az passzoljon. Ha kisebb az autód agyátmerője, akkor közbetet kell!

Te nekem is 35-van, feldobja a designt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az ET szám azt mutatja meg, hogy a felni küllői, mennyire van a közép sikjatól, azaz ha kisebb ET felnit veszel, akkor kiljebb lesz, jobban néz ki. A lényeg az osztokor, illetve az agyátmerő, hogy az passzoljon. Ha kisebb az autód agyátmerője, akkor közbetet kell!

Te nekem is 35-van, feldobja a designt.

Szóval akkor felmenne rá nem lenne vele semmi gond. Jólvan köszönöm a segítséget! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy van egy B Corsa-m és vennék rá alufelnit! Az ET számmal vagyok gondba hogy a gyári 49 és amit kinéztem felnit az ET38-as! Az lenne a kérdésem hogy felmenne e a kocsira az 14" ET38as felni?

Sima ügy, 1 cm-vel lesz kijjebb a felni, de azért ne 7-8 col széles legyen, bár 14-ből nem is igen van talán.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét utolért a végzet :/

Tegnap teli tankoltam a kocsit, aztán mentem vele 50 km-ert várakoztam kicsit az autóba és feltűnt némi benzinszag, de nem foglalkoztam vele, ma megyek ki a garázsba látom folt van a kocsi alatt.

Aláfeküdtem és látom hogy szivárog a benzin valahonnan a tank körül, bal oldalon felülről szivároghat mert a tank oldala benzines van a környéken valami cső?

Vagy hol "szokott" engedni, amíg nem volt tele nem volt ilyen gond és eddig is teli tettem, most sem csordultig tettem 1 kattanás ahogy mindig szoktam.

Az autó laposon áll nem dől se jobbra se balra se előre se hátra.

Köszi a válaszokat tippeket előre is!

(x10xe 3 ajtós)

Módosítva : hardgow
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ismét utolért a végzet :/

Tegnap teli tankoltam a kocsit, ...]

Én elsőnek a szivattyú körüli tömítésre gyanakodnék. Ellenőrzés: felhajtod a hátsó ülés lapját, majd a szőnyeget alóla, s rögtön meglátod.

Egy fém karikával van lefogatva, azt kell körben megütögetni, hogy elforduljon - bár én nem tenném a helyedben, ha tele van a tank. Negyvenpár literrel farkasszemet nézni nem lehet életbiztosítás :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Corsa B szervósításról vélemények? Mi szükséges hozzá? Elérhető e a gyári szervós megoldás?

Csak bontott szettben célszerű gondolkodni. Mivel gyári alkatrészeket építesz be, ha minden jó, akkor ugyanaz lesz az eredmény, mintha a kocsi gyárilag szervós lett volna. A kérdés csak az, hogy megéri-e, az idő, pénz és energia ráfordítása.

Link to comment
Megosztás:

Csak bontott szettben célszerű gondolkodni. Mivel gyári alkatrészeket építesz be, ha minden jó, akkor ugyanaz lesz az eredmény, mintha a kocsi gyárilag szervós lett volna. A kérdés csak az, hogy megéri-e, az idő, pénz és energia ráfordítása.

Milyen alkatrészeket nézzek akor bontóban? :) megtudjam kb mennyibe kerülne a művelet.

Én ezt néztem nem tom ez jó lenne-e illetve mennyi ..

http://www.dcelectronics.co.uk/Products/EPAS/

Módosítva : okoskacsa
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.