Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

4.8 !!!!! :( El sem hittem :(

Igaz max 90 és városon kívül! Pécs oda-vissza 1300ft(192ft/l) :lol:

Ossian koncert? :D Jól elhúzódott, k. álmos voltam.

Mi a haver totál off Micu Lancerével mentünk, de nem a fogyit néztük, hanem az új papucsokat teszteltük. Olyan 2 óra, 2 óra 15 perc volt háztól házig az út... 120-160-as tempóban... Jól megy a kocsi. :twisted:

Link to comment
Megosztás:

2 hete probálom az autot eladni kb...neten hirdetem ugye de senki még csak nem si telefonált....ugyhogy most már nem oszt nem szoroz h közkincsé teszem h az én 1.4 es jószágom 12litert eszik ugy hogy nem ynomom neki az utobbi idöben.....tököm tudja mibaja....de nagyon jókor jött h igy zabál....gyakorlatilag nem tudok amugy mást csinálni h viszem a szerelöhöz mert szakács vagyok ahhoz h megtudjam mibaja...és még csak a gyertáykat sem tudom kiszereleni mert nincs is ien kulcsom szoval ...gyönyör gyönyör hátán...na ahoj

Link to comment
Megosztás:

Nem pont a legnagyobb dugóban közlekedsz vele végig?

Nekem úgy fogyaszt 7.5 körül, h vmi gebasz van a vízhőfokkal, mert már csak 89-90 fokot mutat az óra, igaz, egy percet sem állok dugóban.

Jövő hónapban véglegesítenek, viszem is rögtön szerelőhöz a verdát. :(

Link to comment
Megosztás:

nem dugoban közlekedem...általban kikerülöm...nagyrészt városban használom amugy...a moci amugy rendesen melegedik....szerelöm meg hát igy konkrétan van...akit 16v Gabi javasolt --> Patyi László...de hálistennek soxor nem voltam nála eddig....most kényetelen leszek asszem....köszi az 5leteket amugy!

Link to comment
Megosztás:

Nem pont a legnagyobb dugóban közlekedsz vele végig?

Nekem úgy fogyaszt 7.5 körül, h vmi gebasz van a vízhőfokkal, mert már csak 89-90 fokot mutat az óra, igaz, egy percet sem állok dugóban.

Jövő hónapban véglegesítenek, viszem is rögtön szerelőhöz a verdát. :(

Hm.. Hogy érted, hogy már CSAK 89-90 fokot mutat? Nekem nagyon ritkán éri el a 90et (csak ha sokat állok). Normál tempónál a kék sáv, és az első beosztás között van, illetve az első beosztás előtt egy picivel. Az nem is tudom, hány fok? 80 körül? Viszont ha városban araszolgatok, és sok a megállás, akkor 90, meg picit fölé megy az igaz, de 92 körül a venti bekapcsol, és visszahűti. Szóval 90 körül kéne lennie pl országúton is a normál üzemi hőnek? Mert ott nekem, mint említettem, az első beosztást se éri el. Pedig a fogyasztásom nagyon jó. Mint már párszor leírtam, országúti 5.5 körül, városi 7-7.5 körül (nagyon rövid távokon, de ha normál városi távokat megyek, akkor még ezalatt van picivel). Akkor a termosztátom rossz, vagy a műszer? Vagy ezeknél a régi típusoknál, mint az enyém, ez normális?

Link to comment
Megosztás:

Hm.. Hogy érted, hogy már CSAK 89-90 fokot mutat? Nekem nagyon ritkán éri el a 90et (csak ha sokat állok). Normál tempónál a kék sáv, és az első beosztás között van, illetve az első beosztás előtt egy picivel. Az nem is tudom, hány fok? 80 körül? Viszont ha városban araszolgatok, és sok a megállás, akkor 90, meg picit fölé megy az igaz, de 92 körül a venti bekapcsol, és visszahűti. Szóval 90 körül kéne lennie pl országúton is a normál üzemi hőnek? Mert ott nekem, mint említettem, az első beosztást se éri el. Pedig a fogyasztásom nagyon jó. Mint már párszor leírtam, országúti 5.5 körül, városi 7-7.5 körül (nagyon rövid távokon, de ha normál városi távokat megyek, akkor még ezalatt van picivel). Akkor a termosztátom rossz, vagy a műszer? Vagy ezeknél a régi típusoknál, mint az enyém, ez normális?

A tiédnél nem tudom, de nálam a termosztát 92 foknál kell nyisson, a venti peddig 103-nál kell beinduljon. Tehát 90 fok alatti motorhőmérséklet nálam kevés.

Ha nincs könyved, akkor bemész egy szaküzletbe és ott megkérded, hogy hány foknál nyit az autódba való termosztát és hány foknál kapcsol a ventikapcsoló. Nekem megmondták.

Ha peddig jó a fogyasztás de az óra keveset mutat, akkor én elöbb a hőérzékelőt cserélném ki, ami az órához megy. Ez a legolcsóbb, és a meghibásodás esetén általában kevesebbet mutat az óra.

Link to comment
Megosztás:

Hm.. Hogy érted, hogy már CSAK 89-90 fokot mutat? Nekem nagyon ritkán éri el a 90et (csak ha sokat állok). Normál tempónál a kék sáv, és az első beosztás között van, illetve az első beosztás előtt egy picivel. Az nem is tudom, hány fok? 80 körül? Viszont ha városban araszolgatok, és sok a megállás, akkor 90, meg picit fölé megy az igaz, de 92 körül a venti bekapcsol, és visszahűti. Szóval 90 körül kéne lennie pl országúton is a normál üzemi hőnek? Mert ott nekem, mint említettem, az első beosztást se éri el. Pedig a fogyasztásom nagyon jó. Mint már párszor leírtam, országúti 5.5 körül, városi 7-7.5 körül (nagyon rövid távokon, de ha normál városi távokat megyek, akkor még ezalatt van picivel). Akkor a termosztátom rossz, vagy a műszer? Vagy ezeknél a régi típusoknál, mint az enyém, ez normális?

Nos, csak annyit tudok, h tavaly nyáron frankón 95 fok körül volt. Azt mondják, hogy ez a normális. Pl a termosztát is 96 fokos, ha jól tudom...

Most télen picivel 90 felett volt, már egy ideje nem láttam ott, inkább csak alulról súrolja a 90-et. Mintha fáradna el a hőmérő. Majd a szerelő szaki eldönti, ennyire nem berhelek bele a kocsiba. :(

Hétvégén még annyit megcsinálok, ha edzés után otthon nem állítom le a verdát, hanem kisasolom, hogy álló helyzetben mikor kapcsolja be a ventit.

Link to comment
Megosztás:

Akkor a termosztátom rossz, vagy a műszer? Vagy ezeknél a régi típusoknál, mint az enyém, ez normális?

Szerintem majdnem biztos, hogy a műszer jeladója rossz... 1200Ft körüli dolog... egy 13-as kulcs kell a cseréjéhez... nomeg némi tömítőpaszta...

Akár a műszer is lehet, de az sokkal valószínűtlenebb...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem majdnem biztos, hogy a műszer jeladója rossz... 1200Ft körüli dolog... egy 13-as kulcs kell a cseréjéhez... nomeg némi tömítőpaszta...

Akár a műszer is lehet, de az sokkal valószínűtlenebb...

Értem, köszi. Na de a másik kérdés, hogy ennek csak számomra van jelentősége (hamis értéket látok), vagy műszakilag is javasolt a csere? Mert ha ettőlmég ugyanúgy jól megy a kocsi és nincs semmi műszaki probléma, akkor nem igazán érdekel, hogy mit mutat az óra, nagyjából azért szerintem jó, hiszen mint mondtam, városban el-el éri a 90, meg afeletti értékeket. De hamarosan ugyis megy a kocsi egy komplett szilent ill. menetstabiliázor cserére, meg még néhány apróság cserélve lesz, akkor majd megmondom a szerelőnek, hogy nézze meg ezt is.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom, nincs túl nagy jelentősége, ha nem sokat csal, mert az ECU-nak egy másik szenzor küldi a jelet.. (legalábbis nálam)

Max annyi a gáz, hogyha totál beszarik, esetleg nem látod a valós értéket(hidegen is küldöd már,vagy neadjisten, +főzöd a motort)

Persze csak ha jol tom... erősítsetek,vagy cáfoljatok meg .. :oops: 8)

Link to comment
Megosztás:

Megfőzni nem fogja, ha a jeladó a rossz, mert ugye valótlan értéket lát, de attól még az a venti kb 98-102 fok körűl elgezd majd visszahűteni. Nagyobb az esélye a hidegen lelépem témának, bár ha megvárja, míg kimozdúl a mutató, akkor az sacc 90 fok körűl fog mozogni ténylegesen... szerintem

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat ismét. Könnyen kilehet deríteni, hogy mi a rossz? Ha rossz egyáltalán. Azt tudom, hogy télen, amikor a soksok mínusz fokok voltak, akkor szinte egyáltalán nem ment fel a mutató, igaz rövid, ~5km távokat mentem főleg, hoszabb távon persze felment annyira, amennyire most. De úgy tudom, hogy 2-3km után már bekell állnia a normál hőfokra, na ezzel szemben nálam teljesen lent maradt 5-10km távokon is.

Link to comment
Megosztás:

Könnyen kilehet deríteni, hogy mi a rossz? Ha rossz egyáltalán.

Ugyanazokon a hőfokokon meg kell mérni, hogy a Te jeladódnak mekkora az ellenállása, és mennyi egy olyannak ami tuti jó...

De ehhez kell egy másik kocsi, ráadásul ennyi idő alatt 3x ki lehet cserélni magát a jeladót... ami a Csergőben 1200Ft körül van (identikus mondjuk, de nekem idáig tökéletes)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.