Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Üdv..hát...a túlfogyasztást okozhatja még, pölö becsöpögö injektorszelep, eltömődött levegőszűrő, kipufogó (katalizátor), de mivel az új termosztát is lehet rossz (volt már rá példa) ezt is ellenőrizni kéne, hogy elzár-e rendesen. Lambda szondából az univerzálisra azt mondják nem túl szerencsés választás, de ugye ezt nem olyan egyszerű ellenőrizni. A vízhőfok jeladóból a kétvezetékeset cseréltétek?

Vízhőfok jeladóból az egyvezetékes lett cserélve. Olaj, levegőszűrő, benzinszűrő 1 hónapja lett cserélve. Középső, hátsó dob tavaly lett cserélve. Katalizátor az nem egy mai darab. Injektor volt cserélve ugyanennyit evet vele. Lambda szonda, vízhőfok jeladó együtt lett cserélve. Utána 8.5-9 liter volt a fogyasztás, 2-3 hónapig utána szépen elkezdet ismét 10 litert enni.

Link to comment
Megosztás:

Vízhőfok jeladóból az egyvezetékes lett cserélve. Olaj, levegőszűrő, benzinszűrő 1 hónapja lett cserélve. Középső, hátsó dob tavaly lett cserélve. Katalizátor az nem egy mai darab. Injektor volt cserélve ugyanennyit evet vele. Lambda szonda, vízhőfok jeladó együtt lett cserélve. Utána 8.5-9 liter volt a fogyasztás, 2-3 hónapig utána szépen elkezdet ismét 10 litert enni.

Az egyvezetékes jeladó csak a műszerben lévő mutatónak adja a jelet, ami a dúsításba beleszól az a kétvezetékes a szívócsonk hátuljában.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az egyvezetékes jeladó csak a műszerben lévő mutatónak adja a jelet, ami a dúsításba beleszól az a kétvezetékes a szívócsonk hátuljában.

Ez szuper eddig nem is tudtam, hogy 2 van benne. Szóval azzal hogy kicseréltem az egy vezetékest kb. semmit nem csináltam. Akkor most kap egy jeladót és egy lambda szondát mert gondolom jobb ha az univerzális megy. Majd utána meglátjuk lesz e változás. Addig is köszi a segítséget felvilágosítást.

Link to comment
Megosztás:

Már nem éri meg, de már úgy megszoktam. :D Most kell venni átalakítót amikor mindenki megszabadul tőle. :goofy:

Én kicsit állítgattam az átalakítót és tisztán benzinnel 6 körül eszik hosszú úton. vegyesben 8 literre jön ki.

Viszont, az átalakító jó hatással van rá, mert gyorsulni jobban gyorsul, de nem igazán eszik többet hosszútávon... :-D

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Háhá. Na kinek evett 6.8-at az xe? :D

És az a vicc hogy olyan nagyon nem is volt kíméletesen hajtva. Nem figyeltem oda rá hogy megyek. Ebben volt egy Gyula-Sarkad-Békéscsaba-Szolnok-Bp. főúton, majd egy kis Pest át Budaörsig, majd onnan M1 Győr, és 85-ös Sopronig.

Eddig mióta karácsonykor bekerült (és azóta azért beleugrott egy tizes) folyamatosan 7.5-8-akat kajált.
Annyi változott hogy kapott egy új termosztátot, mert kb 1000km-el ezelőtt elkezdett már nem bemelegedni (bár ez alapján lehet hogy régebb óta szar volt) meg visszakapta a saját gyári főtengely jeladóját, mert az ne-ével dobálta a hibákat az elmúlt héten. (előtte nem volt vele gond)

Most már csak azt várom hogy bekerüljön egy hosszabb váltó.

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

Háhá. Na kinek evett 6.8-at az xe? :D

És az a vicc hogy olyan nagyon nem is volt kíméletesen hajtva. Nem figyeltem oda rá hogy megyek. Ebben volt egy Gyula-Sarkad-Békéscsaba-Szolnok-Bp. főúton, majd egy kis Pest át Budaörsig, majd onnan M1 Győr, és 85-ös Sopronig.

Eddig mióta karácsonykor bekerült (és azóta azért beleugrott egy tizes) folyamatosan 7.5-8-akat kajált.

Annyi változott hogy kapott egy új termosztátot, mert kb 1000km-el ezelőtt elkezdett már nem bemelegedni (bár ez alapján lehet hogy régebb óta szar volt) meg visszakapta a saját gyári főtengely jeladóját, mert az ne-ével dobálta a hibákat az elmúlt héten. (előtte nem volt vele gond)

Most már csak azt várom hogy bekerüljön egy hosszabb váltó.

Egyszer evett ennyit a c14nz-m.. :D

Link to comment
Megosztás:

Háhá. Na kinek evett 6.8-at az xe? :D

És az a vicc hogy olyan nagyon nem is volt kíméletesen hajtva. Nem figyeltem oda rá hogy megyek. Ebben volt egy Gyula-Sarkad-Békéscsaba-Szolnok-Bp. főúton, majd egy kis Pest át Budaörsig, majd onnan M1 Győr, és 85-ös Sopronig.

Eddig mióta karácsonykor bekerült (és azóta azért beleugrott egy tizes) folyamatosan 7.5-8-akat kajált.

Annyi változott hogy kapott egy új termosztátot, mert kb 1000km-el ezelőtt elkezdett már nem bemelegedni (bár ez alapján lehet hogy régebb óta szar volt) meg visszakapta a saját gyári főtengely jeladóját, mert az ne-ével dobálta a hibákat az elmúlt héten. (előtte nem volt vele gond)

Most már csak azt várom hogy bekerüljön egy hosszabb váltó.

Az én XE-m 6,3-at szlopál... hosszú úton... :P :D

Na ez most kicsit fentebb fog menni, mert felkerültek a vacsi új Falkenek, amik szélesebbek, mint a téli gumik... :)

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Többször tankoltam 10 litert belle 100km megtétele aztán kigyulad a tankjelzö lámpa.

ez alapján ne akarj számolni. Teletank, min. 4-500km újra teletank, aztán számol. Ilyen kis távnál, ilyen mennyiséggel nagyon durván beleszól az óra pontatlansága, a kút pontatlansága, a műszer pontatlansága és akkor az általános láb/forgalom/guminyomás/stb változókról nem beszéltünk. 5-6 literes fogyasztás ne várj tőle egyébként se, de egy rendes méréssel azért jóval normálisabb értéket kéne kapnod.
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

ez alapján ne akarj számolni. Teletank, min. 4-500km újra teletank, aztán számol. Ilyen kis távnál, ilyen mennyiséggel nagyon durván beleszól az óra pontatlansága, a kút pontatlansága, a műszer pontatlansága és akkor az általános láb/forgalom/guminyomás/stb változókról nem beszéltünk. 5-6 literes fogyasztás ne várj tőle egyébként se, de egy rendes méréssel azért jóval normálisabb értéket kéne kapnod.

Köszi a választ menyi a reális fogyasztás ezeknek.A 16 szelepeseknek, van a családba egy 8 szelepes 6-7 literből kijön átlagban.

Link to comment
Megosztás:

Lassan 10.000km mentem a géppel mióta megvan. A főleg városban használom, sokszor rövid távokon. Az összesített eredmények alapján, tél + nyár vegyesen 6.7l/100km a fogyasztásom. Ezzel teljes mértékben megvagyok elégedve.

Sok. Nekem most 5,6-ot mutat a BC és eddig csak egy hosszú utam volt vele. A többi 300km város. :D

Link to comment
Megosztás:

Sok. Nekem most 5,6-ot mutat a BC és eddig csak egy hosszú utam volt vele. A többi 300km város. :D

5,6 még egy dízelnek is jó városban nem egy 1.6 központi befecsis benzinesnek :huh:

Nekem a tisztán városi fogyi kb,8,5-9l nyáron,télen +1l :smartass: G Astra rövid váltóval

Link to comment
Megosztás:

Nekem városban a 20éves Isuzu kályha, :icon1: (1,7TD) 6L (nyár) - 7,5L-ig (tél) télen 2-3perc melegítéssel 15km alatti távokon! Hosszútávon 4,2L - 5,5L minden szabályt betartva! Porlasztócsúcsokat lassan cserélni kellene, nekem így fogyaszt ennyit!

Szóval én is örülnék városban az 5,6L átlagnak! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.