Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

próbáltam már MOL-t ,OMV-t egyik sem jobb semmivel,csak drágább!!!

Talán a Shell V-Powert (ha már annyira isteníti mindenki) esetleg még kipróbálom.Az biztos h 95-ösnél jobbat nem rakok bele.És érezhetően jobbnak kell lennie h átálljak arra a benyára.Az mennyivel is több FT/liter ,mint a Jetes?

itt nálunk a környéken nekem a shell jött be.sima 95ös, nem power. régen ömv.

sorrend nálam jelenleg: tacskó, ósan < jet <omv,mol< shell

Link to comment
Megosztás:

Jet-et pedig dícsérték régen, hogy a legjobb minőségű a sima 95-ösök között... nyáron tankoltam párszor (mikor jártam Jet kút felé) semmi bajom nem volt vele, sztem jó.

már én is kezdtem elhinni, hogy jó. mert 3 hónapig azzal jártam, aztán utána shellnél teletank. és tök más lett az autó :P ja és a shell is olcsóbb mint a mol.

Link to comment
Megosztás:

a tök más az azt jelenti,hogy kevesebbet eszik belőle,jobban húz,ilyesmi???

Igen.

Legalábbis nálam így volt, amikor ÖMV után átálltam Shellre (mondjuk V-Power, az igaz). Érezhetően jobban megy, és látványosan jobb lett a fogyasztás (már már olyan szinten, hogy tulképp ha 100-as racingot tankolok, ami marha drága, még az is olcsóbban jön ki, mint a sima 95ös :P najó talán ennyire nem, de tény, hogy érdemes jobbat tankolni).

Link to comment
Megosztás:

Igen.

Legalábbis nálam így volt, amikor ÖMV után átálltam Shellre (mondjuk V-Power, az igaz). Érezhetően jobban megy, és látványosan jobb lett a fogyasztás (már már olyan szinten, hogy tulképp ha 100-as racingot tankolok, ami marha drága, még az is olcsóbban jön ki, mint a sima 95ös :P najó talán ennyire nem, de tény, hogy érdemes jobbat tankolni).

Én is amikor váltottam shell 95-ösről V-power 95-re érezhető változást tapasztaltam, mind motorerőben, mind fogyasztásban.

Kipróbáltam, egy darabig az OMV 98-at is, de sajnos azzal nem lett jobb a fogyim. Úgyhogy visszatértem a V-powerre + spuri.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. minden cartársnak!

Mondjon már, legyen szíves, nekem v.ki olyan helyet a XIII.-ban, v. Újpesten ahol árulnak Spurit! A web-oldalukon (2003!) szereplő képviseletekből eddig 2t próbáltam felkeresni, eggyikben (Láng Kft.) a csaj azt hitte poénkodok mikor azt mondtam neki, h nekem aggyon Spurit :P itt egyébként, hirtelen zavaromban, Wyns tisztító adalékot vásároltam. Erről mi a véleményetek, esetleg tapasztalat? A másik helyen (Petneházy 5.) egy üres telek tárult elém :D

A Hegedűs Gy. u. lenne még nekem közel de ahoz meg nincs h.sz. Esetleg arrafelé ismerős-e v.ki? Újpesten a Váci u. környékén mozgok leginkább (kifelé a 2/A-ra Vác felé :D ).

Sz'al ti hol veszitek a Spurit kb. ebben a körzetben?

Köszi: ujjzol

Link to comment
Megosztás:

A wynn's nem elég hatékony, semmi gyakorlati haszna nem volt, mikor olyat öntöttem a gépembe.A Protec már igen hatékony volt, de azt csak 15e.km-ként szabad beletölteni, mert qva erős oldóhatása van.De AZ legalább jó.Szvsz ezt a Spuri dolgot meg próbáld meg beszerválni a Csergőben.Ott szerintem találsz.

Link to comment
Megosztás:

Üdv. minden cartársnak!

Mondjon már, legyen szíves, nekem v.ki olyan helyet a XIII.-ban, v. Újpesten ahol árulnak Spurit! A web-oldalukon (2003!) szereplő képviseletekből eddig 2t próbáltam felkeresni, eggyikben (Láng Kft.) a csaj azt hitte poénkodok mikor azt mondtam neki, h nekem aggyon Spurit :P itt egyébként, hirtelen zavaromban, Wyns tisztító adalékot vásároltam. Erről mi a véleményetek, esetleg tapasztalat? A másik helyen (Petneházy 5.) egy üres telek tárult elém :D

A Hegedűs Gy. u. lenne még nekem közel de ahoz meg nincs h.sz. Esetleg arrafelé ismerős-e v.ki? Újpesten a Váci u. környékén mozgok leginkább (kifelé a 2/A-ra Vác felé :D ).

Sz'al ti hol veszitek a Spurit kb. ebben a körzetben?

Köszi: ujjzol

Ne a honlapon leírt üzleteket keresd hanem hívd fel a honlapon lévő területi képviselőt és ő eldarálja neked, hogy hol lehet kapni közeledben.

Link to comment
Megosztás:

610km 7,3lityó/100km... város, dugó + este felváltva.

hmm :roll: csak azt nem értem, hogy tudnak egyesek GSIvel 9literrel járni :?

Én gsivel is gyakran autózom fogyasztásra, így teszem még szürkébbé a szürke hétköznapokat. Fogyasztásra autózás alatt azt értem, hogy pl. ha valószínűsíthető, hogy nem érek át a lámpán, akkor nem paldógáz, hanem motorfék. Ha átérhetek a lámpán, padlógáz. Ha úgyis átérek a lámpán, akkor vánszor-gáz, stb.

100% városi dugós használatban (reggel munkába, délután haza), néha egy kis közúti agyelszállás/esti versennyel fűszerezve, most télen lett 9.2 l /100 km.

Én meg azt nem értem, hogy tudnak emberek 13 l /100 km-rel járni. GSI vagy nem, ez is csak egy astra. Ezerkevés kiló. Szvsz igen lendületesen és logikátlanul kell autózni ahhoz, hogy ezt kihozzák belőle.

És mindez nem saccolás alapján megy, hanem fullra tankolás, benzinszámla és kalkulátor elővesz, osztogatás, majd kmóra nullázás.

Link to comment
Megosztás:

Én gsivel is gyakran autózom fogyasztásra, így teszem még szürkébbé a szürke hétköznapokat. Fogyasztásra autózás alatt azt értem, hogy pl. ha valószínűsíthető, hogy nem érek át a lámpán, akkor nem paldógáz, hanem motorfék. Ha átérhetek a lámpán, padlógáz. Ha úgyis átérek a lámpán, akkor vánszor-gáz, stb.

100% városi dugós használatban (reggel munkába, délután haza), néha egy kis közúti agyelszállás/esti versennyel fűszerezve, most télen lett 9.2 l /100 km.

Én meg azt nem értem, hogy tudnak emberek 13 l /100 km-rel járni. GSI vagy nem, ez is csak egy astra. Ezerkevés kiló. Szvsz igen lendületesen és logikátlanul kell autózni ahhoz, hogy ezt kihozzák belőle.

És mindez nem saccolás alapján megy, hanem fullra tankolás, benzinszámla és kalkulátor elővesz, osztogatás, majd kmóra nullázás.

aztecnak 13,8at mutatott a computer átlagban, amikor ültem mellette. az hihetőbb. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sokunknak mutat 12-13L a bc nekem is annyit mutat és kb annyit is fogyaszt és nem állok a gázon állandóan.

Jobb lábban simán van 2-3 lityi... Én megcsinálnám vele a 9L fogyasztást, az fix.

Kivéve, ha hegyi szerpentinre kerülök, mert akkor 15 lenne legalább. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Elég sok oka lehet annak hogy a GSI sokat egyen...főleg ha van chip csirip is benne.+ 1-2 dolog hiányzik a kipuff rendszerből :lol: ezek mind dobnak a fogyin és ha még egy két dolog nincs jól beállítva vagy valami elfárad (lambda, jeladók...stb)akkor simán kijön a 13-14 liter...

Link to comment
Megosztás:

Elég sok oka lehet annak hogy a GSI sokat egyen...főleg ha van chip csirip is benne.+ 1-2 dolog hiányzik a kipuff rendszerből :lol: ezek mind dobnak a fogyin és ha még egy két dolog nincs jól beállítva vagy valami elfárad (lambda, jeladók...stb)akkor simán kijön a 13-14 liter...

1. Nincs csipem, nem is akarok

2. Van kat, amíg jó, addig marad is

3. Van középdob, hátsódob, igaz, hogy sportdob, de mégiscsak valami :lol:

4. Lambdaszonda annyira még nincs elfáradva, hogy sárga legyen a pilács

5. Normál esetben 1500-3000 ford közt járok

(Megjegyzem nekem a BC jelenleg lefelé csal az átlagfogyasztás mérésével: perpillanat 8.2-t mutat, aminek köze nincs a valósághoz)

Más okokból kifolyólag most egy hétig apám megy a kocsimmal, direkt fulltank előtte benzinnel, majd amikor visszaadja, kimérem, és kiderül, küldi-e titokban a kocsit :lol:

Link to comment
Megosztás:

aztecnak 13,8at mutatott a computer átlagban, amikor ültem mellette. az hihetőbb. :lol:

Hát én inkább hiszek a kútoszlop hitelesített mérésének és a számológépnek, mint saját megérzésemnek és a BC-nek. Ugyebár a BC pontatlanságáról pont ezen a fórumon legendáztak nemrég nagyokat.

Habár aztec meg valszeg nem fogyasztásra autózott :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.