Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Köszi :D Azért még várok mind a két tipushoz fogysztást.Az a baj hogy elkezdtem olvasni a topikot de sokan csak a fogysztást írják és a típust nem.Valamint a rengeteg "off" közül elég lassú kiszűrni az értékes információt :)

Ha többet olvasol a hozzászólásokból akkor elég sokunkról megtudhatod milyen autóval/motorral rendelkezik.

(érdemes az aláírást is figyelni) ;)

(Én már orvoslotam a problémát.)

Link to comment
Megosztás:

Köszi :D Azért még várok mind a két tipushoz fogysztást.Az a baj hogy elkezdtem olvasni a topikot de sokan csak a fogysztást írják és a típust nem.Valamint a rengeteg "off" közül elég lassú kiszűrni az értékes információt :)

Súlyt érdemes nézni, nem a ccm-et. Egy 1.4 is ehet 10-et, ha folyamatosan tiprod, de egy 2.0 is megállhat 8-9 körül, ha nem taposod.

A diffi annyi, h egy nagyobb ccm-es mocinak, ha tolod, akkor jobban megy. Egy 1.4 meg csak hangosabb, meg zabál. ;)

A súly a lényeg, amit megmozgat. Adott munkához adott teljesítmény, azaz ugyanannyi benga kell, hiába 1.4, vagy 2.0. Azért ez nem teljesen így van, mert egy nagyobb moci kicsivel mindíg többet fog enni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is hanyagoljátok a tesco kutakat,én most vettem injektortisztítót a másik OFF autómba,mert amikor ürült a tank,egyre jobban rángtott!Az Astrám bírta ugyan,de nem ment vele rendesen.Egyébként 1.6 si, 6.3 stabilan,fele város fele országút ,nem spórolósan!

:) Ez igaz? és hány km van benne? :D

Szerk: rosszat idéztem ;)

Link to comment
Megosztás:

Köszi :D Azért még várok mind a két tipushoz fogysztást.Az a baj hogy elkezdtem olvasni a topikot de sokan csak a fogysztást írják és a típust nem.Valamint a rengeteg "off" közül elég lassú kiszűrni az értékes információt :)

a regi forumban a szemely adatoknal meg lehetett adni a tipust. az uj meg nem tudja ezt a featuret, de tobbeknek ott van az alairasaban a tipus.

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztás mértékét erősen befojásolja a töltő kút csalása.

A fogyasztóvédelem végzett vizsgálatot ebben az ügyben.

A vizsgált 224 kútból 62 kútnál találtak ügyfelet károsító 0,55-2,0% közötti eltérést. Ez a mért kutak 28%-a.

Az eltérés 0,5%-ig nem számít eltérésnek. 2% eltérés 50 liter benya esetében 1 l.

Nem sok, de mégis... :)

Link to comment
Megosztás:

A kocsi tulaja 1,6SI 169e kmrel max 8literes fogysztást mondott.Azt mondta soha nem evett annál többet.De nyáron hosszútávon 6,2-6,4 körül evett. Az nekem megfelelne csak az a kérdés mostmár hogy akkor ennek mennyire lehet hinni :)

powerup is 6,3as fogysztást emlegetett meg 7 körülit :D

Link to comment
Megosztás:

A kocsi tulaja 1,6SI 169e kmrel max 8literes fogysztást mondott.Azt mondta soha nem evett annál többet.De nyáron hosszútávon 6,2-6,4 körül evett. Az nekem megfelelne csak az a kérdés mostmár hogy akkor ennek mennyire lehet hinni :)

powerup is 6,3as fogysztást emlegetett meg 7 körülit :D

Simán lehet vele ilyen jól fogyasztatni, ugyanis ez a moci lentről is húz nem kell pörgetni ahhoz, hogy menjen. De minden motorral meg lehet etetni qrvasokat ha rövidtávokon használják és/vagy ha tolják neki.

Link to comment
Megosztás:

A kocsi tulaja 1,6SI 169e kmrel max 8literes fogysztást mondott.Azt mondta soha nem evett annál többet.De nyáron hosszútávon 6,2-6,4 körül evett. Az nekem megfelelne csak az a kérdés mostmár hogy akkor ennek mennyire lehet hinni :)

powerup is 6,3as fogysztást emlegetett meg 7 körülit :D

Simán elhiheted, ha nem tolod neki, nem kell megállnod, hanem folyamatosan, adott tempóval mész (pálya, autóút), akkor eszik legkevesebbet a gép. A sok megállás/indulás okoz nagy fogyit.

Link to comment
Megosztás:

Jaja.. csak országút nagypapis nyugodt üzemben, nem elözgetve még az én paripám is elmegy röhögve 7 literrel.. bc szerinti minimum átlag ilyen szituban 6liter. Valójában se volt sokkal több.. de az tényleg nagypapis volt..

Kint nekem jelemzően olyan 7-8 liter.. lábtól függöen. városban most hidegben,rövid távokra olyan 11-11.5 de amint kicsit megyek hosszabbat, elindúlna lefelé a fogyi.. hiába, ha hideg azért tolja neki az üzemanyagot..

Szóval szerintem nem fogyasztanak ezek sokat.. a kisebb motortokat meg mások irogatják.. elég változó..

Link to comment
Megosztás:

Csá!

Ha jól tévedek a lambda szonda a katalizátorban van.De ha rosszul tévedek akkor valahol a körnéykén :) szóval valaki erősítsen meg vagy sötétísen már fel plíz! Na de a lényeg hogy ha ott van ahol mondom és a fogyim a szonda miatt nagy akkor kivágatom a csába a katalizátort és a co-m sok lesz ugyan kifele (gondolom) de a fogyim helyre áll?! mert ugye uj szondát vennni nem óccsó móka....csákó

Link to comment
Megosztás:

Csá!

Ha jól tévedek a lambda szonda a katalizátorban van.De ha rosszul tévedek akkor valahol a körnéykén :D szóval valaki erősítsen meg vagy sötétísen már fel plíz! Na de a lényeg hogy ha ott van ahol mondom és a fogyim a szonda miatt nagy akkor kivágatom a csába a katalizátort és a co-m sok lesz ugyan kifele (gondolom) de a fogyim helyre áll?! mert ugye uj szondát vennni nem óccsó móka....csákó

A lambda a kipuff torok után van, nem a katalizátorban! Cseréje ha jók az ismereteim, olyan 15e környékén van. Szóval a katalizátort ha ki is vágatod, zöldkártyához, vizsgához fog kelleni! Anélkül nem kap műszakit a kocsid! Amennyi benyát már megevett a géped többletként, abból akár több szondát is vehetnél. ;)

Ja, a katalizátor hiánya amúgy némileg csökkenti a fogyit... de a hatóság ragaszkodik hozzá!

Mégegy buta kérdés ;) Astrák közzül melyik eszik a legkevesebbet. :)

A dizelek!

Link to comment
Megosztás:

Mégegy buta kérdés :D Astrák közzül melyik eszik a legkevesebbet. :)

Attól függ hogy kívánod használni. Ha autópályán akarsz menni nagy sebességgel akkor egy C20NE szerintem jobban fogyaszt mint egy C14NZ.

Okés köszönöm a felsötétítést ! Én valamiért abban a tudatban voltam hogy egy uj szonda 60-80 Ft de ha télleg 15 akko ezt is rosszul tudtam...Köszke még1x az infót

Esetleg bontóból jóval olcsóbban is lehet szerezni. Van akinek bejött már.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.