Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

bocs, hogy beleugatok, de még mindig én vagyok a csúcstartó: 18l / 100km :lol: mert nekem fontos, hogy a sejkek jól éljenel... :blush: Dubaiban díszpolgál leszek... :D

Vegyük úgy, hogy ettől a csúcstartóságodtól meg vagy fosztva... :lol: :P :P ...számot inkább nem írok... :lol: ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Péntek esténként használom csak igazán...

Ilyenkor 5000-ért tankolok, és épp, hogy hazaértek vele...

Ez azt jelenti, hogy Örs vezért tér - Hajógyári...onnan Lurdy, és onnan vissza Örs...

Ez így össze vissza nem lehet több mint 50km

Ha drága benyát kap...(99%-ban), akkor 5000 HUf-ért 16.6 L-t kapok...na ez elég 50 km-re...

Tehát valahol 33-34 L/100km/h... :lol: :D

De ezt nem kifejezetten a hétköznapi közlekedési morállal megegyező tempóval... :lol:

Van közben móka és kacagás... ;) :blush: ...meg néha egy kis sírás...(Srt... :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Tehát valahol 33-34 L/100km/h... :lol: :D

De ezt nem kifejezetten a hétköznapi közlekedési morállal megegyező tempóval... :lol:

Van közben móka és kacagás... :lol: :blush: ...meg néha egy kis sírás...(Srt... :lol: )

Ez már valami! ;) Ezt döntse meg valaki!

Hát ugye, az élvezkedésnek megvan az ára!

Egyszer szívesen elmennék veled egy köre, hogy mit tud ez a éhes sárkány! NEM FÉLREÉRTENI!!! (ezt a szennyes fantáziájúaknak írtam) :P

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

X14NZ Caravannal (2001) most sikerult elernem az eddigi legjobb fogyasztast (Shell V-Power 95-tel): 522 km 29,77 literrel, ami 5,7 literes atlagfogyasztast jelent. Teli tankkal + 150 kg tobbletteherrel mentem, az ut 50%-at autopalyan, 40%-at orszaguton, 10%-at varosban. Ha nem kellett volna varosban mennem, vagy kevesebb terhet vittem volna magammal, akkor szerintem 5,5 is lehetett volna az atlagfogyasztas. A 60 LE nagyon keves, 100 km/h felett mar erolkodik a motor, ezert nem leptem at ezt a sebesseghatart. (1.6-ossal szerintem ennel jobb fogyasztast is el lehet erni, a kezikonyv szerint is kevesebbet eszik az erosebb motor.)

Link to comment
Megosztás:

X14NZ Caravannal (2001) most sikerult elernem az eddigi legjobb fogyasztast (Shell V-Power 95-tel): 522 km 29,77 literrel, ami 5,7 literes atlagfogyasztast jelent. Teli tankkal + 150 kg tobbletteherrel mentem, az ut 50%-at autopalyan, 40%-at orszaguton, 10%-at varosban. Ha nem kellett volna varosban mennem, vagy kevesebb terhet vittem volna magammal, akkor szerintem 5,5 is lehetett volna az atlagfogyasztas. A 60 LE nagyon keves, 100 km/h felett mar erolkodik a motor, ezert nem leptem at ezt a sebesseghatart. (1.6-ossal szerintem ennel jobb fogyasztast is el lehet erni, a kezikonyv szerint is kevesebbet eszik az erosebb motor.)

Grat, ez nagyon jó fogyi. Én 6L alá még nem tudtam menni, pedig nem erőltetem feleslegesen. Bár a Tiéd jóval fiatalabb, lehet emiatt is eszik kevesebbet.

A legutóbbi: 43.5L - 701km -> 6.2L/100km.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Igazándiból nem,mert már egy ideje én is 95 öst tankolok. :mellow: De azért kicsit bosszantó.. mi lenne ha tényleg 8ast szeretnék?

Nemkicsit az. Nekem 98-ra van progizva az autó. Nemtudom mennyi tűrés van benne, de most reménykedek hogy 95-el nem fog csörögni. Vagy járhatok 100-assal. :unsure: Ja és persze nincs kopogásérzékelőm.

Én csak azt nem értem miért kell így egyszerre mindenhonnan. Ahol nem fogy ott vezessék ki, nade hogy seholselegyen. Amúgy elég sokan tankolnak 98-ast. Ha maradna 50 kút az országban, akkor mindenki odajárna és esetleg megérné fenntartani.

Jah, a napokban láttam a Discovery-n egy műsort. Valami amcsi driftesekről szólt. Gyerek nagyot akart villantani, hogy mennyibe is van a benzin: a 106-os oktánszámú litere 1 dollár 20.

No comment. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nemkicsit az. Nekem 98-ra van progizva az autó. Nemtudom mennyi tűrés van benne, de most reménykedek hogy 95-el nem fog csörögni. Vagy járhatok 100-assal. :mellow: Ja és persze nincs kopogásérzékelőm.

Én csak azt nem értem miért kell így egyszerre mindenhonnan. Ahol nem fogy ott vezessék ki, nade hogy seholselegyen. Amúgy elég sokan tankolnak 98-ast. Ha maradna 50 kút az országban, akkor mindenki odajárna és esetleg megérné fenntartani.

Háát mondjuk azért az is gáz lenne.. lenne 50 kút? akkor csak azért kocsikázzak 20-30 vagy még több km-ert, h 98ast tankoljak?! nah az lenne az igazi luxus.. :S

Én most max az árpád hid másik oldalára, oda Uhuhu-ék környékére megyek tankolni.. röhely, de olcsóbb mint a legtöbb helyen.... És oda is többnyire este, amikor már nincs nagy forgalom :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Háát mondjuk azért az is gáz lenne.. lenne 50 kút? akkor csak azért kocsikázzak 20-30 vagy még több km-ert, h 98ast tankoljak?! nah az lenne az igazi luxus.. :S

Én most max az árpád hid másik oldalára, oda Uhuhu-ék környékére megyek tankolni.. röhely, de olcsóbb mint a legtöbb helyen.... És oda is többnyire este, amikor már nincs nagy forgalom :rolleyes:

Az 50-ből 1-2 biztos lenne pesten. Amúgy én jelenleg is 15km-re járok tankolni. (igaz sokszor útbaesik) Ha nem pesten laknál lehet másképp értékelnéd a távokat. :mellow:

Link to comment
Megosztás:

Nemkicsit az. Nekem 98-ra van progizva az autó. Nemtudom mennyi tűrés van benne, de most reménykedek hogy 95-el nem fog csörögni. Vagy járhatok 100-assal. :mellow: Ja és persze nincs kopogásérzékelőm.

nekem a 100-as Shell benzinnel nagyon sz@rul ment az autó :unsure:

Jah, a napokban láttam a Discovery-n egy műsort. Valami amcsi driftesekről szólt. Gyerek nagyot akart villantani, hogy mennyibe is van a benzin: a 106-os oktánszámú litere 1 dollár 20.

No comment. :rolleyes:

Költözz ki Iránba :D Ott -ha jól emlékszem- valami 9 centbe kerül litere. Igaz, hogy 53 centért importálják (bizony be kell hozni mert nincs 1 db finomítójuk sem) úgyhogy van rajta némi állami támogatás :lol:. A számok lehet nem pontosak de a nagyságrend az kb jó. Sz@rban is vannak a srácok rendesen :lol:

Link to comment
Megosztás:

Költözz ki Iránba :rolleyes: Ott -ha jól emlékszem- valami 9 centbe kerül litere. Igaz, hogy 53 centért importálják (bizony be kell hozni mert nincs 1 db finomítójuk sem) úgyhogy van rajta némi állami támogatás :mellow:. A számok lehet nem pontosak de a nagyságrend az kb jó. Sz@rban is vannak a srácok rendesen :D

Azért nemcsak a benzin számít. Például nem komálnám, ha éppen egy bomba robbanna a fejemen. :unsure:

Amúgy mennyi a 100-as? Soha nem figyelem, neten meg nemtalálom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.