Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Hali! c14se astrától kicsit sok a 9.5 literes fogyasztás vegyesbe? A termosztátom asszem rossz de aszonták az nem befolyásolja ennyire. :blush:

Attól függ... ha sokat mész vele rövidet (<10km), akkor ez még nem túl magas. Rossz termosztát meg főleg ilyenkor

dobja meg igazán a fogyasztást :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali! c14se astrától kicsit sok a 9.5 literes fogyasztás vegyesbe? A termosztátom asszem rossz de aszonták az nem befolyásolja ennyire. :blush:

De nagyon is befolyásolja a rossz termosztát. Ami még hatással van rá: motorhőmérséklet-jeladó (a blokk hátulján van, 2 vezeték megy rá), lambda-szonda. Mindkettőből csak gyári javasolt, ha cseréled őket!

Link to comment
Megosztás:

Nekem megint 8,2 re jött ki 100on...csak város.

Tegnap tankoltam....50,24 liter :blush: Pedig most sem nyílásig nyomattam :lol:

Nyáron jártam úgy itt Fehérváron, reggel meg akartam tankolni, de nem volt kiadás a kagylósoknál, du-án siettem időre, de már éreztem, hogy fuldoklik a motor. Este, mikor végeztem, zabszem a seggben, lejtős útat kihasznál, motorféket kihasznál, (meg ugráltam az ülésben :D ), befordulok a kútra, motor lefullad, üresben gurultam a kútfejhez :D Akkor ment bele 49,86L. (Mindig első kattanásig tankolok, szerintem peremig meglett volna az 52L. Vagy összeszívta a tankot :)

Link to comment
Megosztás:

Nyáron jártam úgy itt Fehérváron, reggel meg akartam tankolni, de nem volt kiadás a kagylósoknál, du-án siettem időre, de már éreztem, hogy fuldoklik a motor. Este, mikor végeztem, zabszem a seggben, lejtős útat kihasznál, motorféket kihasznál, (meg ugráltam az ülésben :lol: ), befordulok a kútra, motor lefullad, üresben gurultam a kútfejhez :) Akkor ment bele 49,86L. (Mindig első kattanásig tankolok, szerintem peremig meglett volna az 52L. Vagy összeszívta a tankot :blush:

Nem is egészséges szerintem peremig tankolni. Elég az első kattanásig.

Link to comment
Megosztás:

Nyáron jártam úgy itt Fehérváron, reggel meg akartam tankolni, de nem volt kiadás a kagylósoknál, du-án siettem időre, de már éreztem, hogy fuldoklik a motor. Este, mikor végeztem, zabszem a seggben, lejtős útat kihasznál, motorféket kihasznál, (meg ugráltam az ülésben :lol: ), befordulok a kútra, motor lefullad, üresben gurultam a kútfejhez :) Akkor ment bele 49,86L. (Mindig első kattanásig tankolok, szerintem peremig meglett volna az 52L. Vagy összeszívta a tankot :blush:

Én is a kattanásig engedtem csak :D

Link to comment
Megosztás:

Hali! c14se astrától kicsit sok a 9.5 literes fogyasztás vegyesbe? A termosztátom asszem rossz de aszonták az nem befolyásolja ennyire. :blush:

Sok.

Ennyit cammogós városi légkondis haladással fogyaszt el, ha minden jó a kocsiban.

Termosztát nálam észrevehető volt: melegedett a motor, aztán még 80 fok elérése előtt elkezdett visszahülni.

Link to comment
Megosztás:

Szia zotya!

Homályosíts fel, hogy miért nem egészséges teljesen telinyomni a tárat? Mit befolyásol ez és hogyan?

köszi

Ez engem is érdekel. Nem egyszer tankoltam már tanknyílás szintig. Benzinkúton néztek is, hogy a francba tudtam 53 litert tankolni. :blush: Eredménye is megvolt, 120km megtétele után is még az 50-n volt az üzemanyag szintjelző. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia zotya!

Homályosíts fel, hogy miért nem egészséges teljesen telinyomni a tárat? Mit befolyásol ez és hogyan?

köszi

Nem azzal van a baj, hogy telenyomod a tankot, de ha az első kattanáskor nem engeded el, hanem mindíg rákattintasz akkor nem tudom mennyire lehet telepakolni a rendszert. A betöltöcsö nem telik meg? A tank csonkjában is van egy gumi visszafolyásgátló, meg az ajtó alatt is van egy műanyag, ez látszik is. Gondolom az a szerepük, hogy boruláskor akadályozzák a benya kifolyását. Ha fölétankolsz nem sok értelmük van. Meg gondolom nyáron kell hely a táguló benzinnek is. Én nem tudom, hogy kattingatva mennyire lehet telinyomni a tankot, de amikor én üres tankot telitankoltam pont 50 liter ment bele első kattanásig. Ennyi az űrtartalma papíron is.

Link to comment
Megosztás:

Nem azzal van a baj, hogy telenyomod a tankot, de ha az első kattanáskor nem engeded el, hanem mindíg rákattintasz akkor nem tudom mennyire lehet telepakolni a rendszert. A betöltöcsö nem telik meg? A tank csonkjában is van egy gumi visszafolyásgátló, meg az ajtó alatt is van egy műanyag, ez látszik is. Gondolom az a szerepük, hogy boruláskor akadályozzák a benya kifolyását. Ha fölétankolsz nem sok értelmük van. Meg gondolom nyáron kell hely a táguló benzinnek is. Én nem tudom, hogy kattingatva mennyire lehet telinyomni a tankot, de amikor én üres tankot telitankoltam pont 50 liter ment bele első kattanásig. Ennyi az űrtartalma papíron is.

Nekem 49,8 liternél kattant először. :blush: Amúgy furcsáltam, mert nyomtam benyát, megtelt, majd szépen lefolyott. Ezt játszottam úgy 10 percig. :) Mondjuk utána nagyon finom kézmozdulatokkal, pont annyira engedtem a benyát a csőbe, ahogy el tudta nyelni.

Szerk: Hazamentem a kútról, ami kb 2km távolság, megnéztem a szintet, aztán el is tűnt. Szerintem már a csőben sem volt benya, mikor leérkeztem a benzinkútra. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez engem is érdekel. Nem egyszer tankoltam már tanknyílás szintig. Benzinkúton néztek is, hogy a francba tudtam 53 litert tankolni. :blush: Eredménye is megvolt, 120km megtétele után is még az 50-n volt az üzemanyag szintjelző. :lol:

120km-t 3 literből?- az nagyon szuper! :) :D :D

(tudom hogy nem igy gondoltad, de mégis! :D )

Link to comment
Megosztás:

Köszi zotya!

Én azért szoktam telinyomatni a benyával a gépet, mert ahogy Day is írta mindíg elnyeli a rendszer, de a telinyomás nálam may 3 katt, tehát mire visszaérek a kasszától már szerintem el is nyelte a cuccot! Nálam még egy érdekes dolog van, soha az életbe nem tudtam még ezzel a módszerrel sem 42liternél többet tankolni a gépbe, pedig még a tankba is bele néztem a pumpánál mikor ki volt szedve, (természetessen gyufával világítottam! ), hogy nincs-e benne valami, de hát semmit nem találtam! Éredekes mert ezek szerint nekem kb 10 ligyit csal akkor a szintjelző müszerem, és mikor kicseréltem a km órát abban reménykedtem, hogy ez megjavúl, de nem lett szerencsém! :blush: Na mindegy, a lényeg, hogy amikor teli nyomatom a vasat akkor városban kb 90-100km után éri el a 3/4-et ha kint megyek akkor kb 110-125 km után!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Köszi zotya!

Én azért szoktam telinyomatni a benyával a gépet, mert ahogy Day is írta mindíg elnyeli a rendszer, de a telinyomás nálam may 3 katt, tehát mire visszaérek a kasszától már szerintem el is nyelte a cuccot! Nálam még egy érdekes dolog van, soha az életbe nem tudtam még ezzel a módszerrel sem 42liternél többet tankolni a gépbe, pedig még a tankba is bele néztem a pumpánál mikor ki volt szedve, (természetessen gyufával világítottam! ), hogy nincs-e benne valami, de hát semmit nem találtam! Éredekes mert ezek szerint nekem kb 10 ligyit csal akkor a szintjelző müszerem, és mikor kicseréltem a km órát abban reménykedtem, hogy ez megjavúl, de nem lett szerencsém! :blush: Na mindegy, a lényeg, hogy amikor teli nyomatom a vasat akkor városban kb 90-100km után éri el a 3/4-et ha kint megyek akkor kb 110-125 km után!

Üdv:BB

Enyém is ilyen kb. Ma is már úgy mentem le a vasútállomásra, hogy a műszer már negatívba akart menni szerintem, letörni a pöcköt. :) De simán lementem és visszajöttem vele és tankoltam. :lol: Hasonló esetben tudtam 49,8 lityit rakni bele.

Link to comment
Megosztás:

Elárulok egy titkot neked: ha teli van tankolva, a műszer túlmegy az 50-es jelzésen. :D

Persze, de akkor is 53l-t tankoltál és 120km múlva 50-en állt a mutató, nem!? :D

De, mint azt az előbb is jeleztem, nem kötözködni vagy provokálni akarok, csak olyan jól hangzik! :blush: Kevesebb mint 3 liter 100km-en..."a valódi eco-tech" :lol: ...lehetne :D :)

Link to comment
Megosztás:

Persze, de akkor is 53l-t tankoltál és 120km múlva 50-en állt a mutató, nem!? :P

De, mint azt az előbb is jeleztem, nem kötözködni vagy provokálni akarok, csak olyan jól hangzik! :blush: Kevesebb mint 3 liter 100km-en..."a valódi eco-tech" :lol: ...lehetne :D :D

Igen! :D Majd ha eladom, ezzel fogom reklámozni. :D

Amúgy pont van róla KÉP! :D Ez akkor készült pl. :)

Link to comment
Megosztás:

Igen! :) Majd ha eladom, ezzel fogom reklámozni. :D

Amúgy pont van róla KÉP! :D Ez akkor készült pl. :lol:

Ja, már akartam szólni, hogy a linkjeid nem nyilnak meg - de ezt már egyszer mintha mondtam volna. Tudsz valamit ajánlani, valamit le kell töltenem, vagy mi a szösz, hogy megnyiljanak!?Csak a te képeid nem nyilnak. (tudom, irtad, saját oldal...de mi a fene lehet az oka!?) HELP! :blush:

Link to comment
Megosztás:

Ja, már akartam szólni, hogy a linkjeid nem nyilnak meg - de ezt már egyszer mintha mondtam volna. Tudsz valamit ajánlani, valamit le kell töltenem, vagy mi a szösz, hogy megnyiljanak!?Csak a te képeid nem nyilnak. (tudom, irtad, saját oldal...de mi a fene lehet az oka!?) HELP! :blush:

Hát a jó büdös anyját az UW-nek. Pl ez a tárhelyszolgáltató alapból nem enged külföldről regizni tárhelyet. Lehetséges hogy ilyesféle okokból nem működik ez se neked.

Na és most így?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.